Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте,

Сключих договор с VIVACOM за интернет и телевизия при следните специални условия

VIVACOM Net Slim 50

VIVACOM IPTV

Проблема е следният предоставили са ми оборудване за ADSL а не VDSL както пише в договора Следователно и е пуснат интернет пакет VIVACOM Net Slim 20 Връзката ми е мизерна... Имам чувството, че се върнах 10 години назад Скороста пада под 700 KB секунда при Download 20 KB Upload Всичко това не съм подписвал в договора. Оператори ще ми държат тон по телефона, че моят Mac не трябва да е на 4 метра от модема и задължително вързан с кабел Извинявам се но с DSL модем в Германия съм имал интернет без проблем на втория етаж с WIFI Като предлагат подобен вид интернет ще предлагат качествени модеми и апаратура Не пиша отностно телевизията им към момента не съм забелязал проблем но не съм сигурен какъв приемник са дали и какъв пакет канали са пуснали Склучихме договороа предвид това, че телевизията им идва като в бонус

Редактирано от andrianivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звъните на 123 (мобилен) и обяяснявате ситуацията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво е положението като се доближиш до модема или с кабел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ADSL  е достатъчно бърз стандарт, за да осигури скорости достатъчни за да си изпълнят договора. Да не забравяме също и че:

Цитат

Забележка: Посочените стойности на максимална скорост не са гарантирани.

преди 26 минути, andrianivanov написа:

700 KB секунда при Download 20 KB Upload

700KB в секунда са 5.6Mbps, т.е. над 5 пъти по-висока скорост от минимално гарантираната, която е:

Цитат

Минималната скорост е 1 Mbps за download

Ъплоуда, ако посочената цифра е вярна, а не сте пропуснали една нула и реално да е 200 KB Upload също не е под минимално гарантираната

Цитат

256 Kbps за upload

защото 200 KB са равни на 1.6Mbps

За  проблеми от безжично естество и съветите да сте си свържели компютъра през кабел, сред като предоставят безжична връзка като част от услугата, наистина изглеждат малоумно, ама пък и не знам точно колко клиенти с Mac компютри имат...Просто ги заплашете с КЗП при следващият такъв отговор и поискайте с Вас да говори някой технически грамотен бибакомски екземпляр, а не някакъв тъп  телефонист с написани на листче инструкции, или който си ги измисля на момента.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, sliderum написа:

ADSL  е достатъчно бърз стандарт, за да осигури скорости достатъчни за да си изпълнят договора. Да не забравяме също и че:

Това не е така!Наясно ли си какъв е стандарта на ADSL?Как си го представяш това:VIVACOM Net Slim 50 с ADSL,просто няма как да стане!Наясно ли си,че проблема е и разтоянието и заглъхването на сигнала с увеличаването му?И как си представяш на всичко това и  IPTV,за която са нужни около 20 Mbps?Просто  IPTV през ADSL е една голяма измама на виваком!Опитваха се и на мен да я пробутват преди време!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен договора е за максимална скорост download upload 50 Mbps / 10 Mbps, като за минимална е 1 Mbps / 256 Kbps, като вчера съм писал по горе каква скорост съм имал... Реално не са изпълнели договорните отношения с мен! Предоставен ADSL модем вместо VDSL Пуснат интернет който не съм заявявал от 20 Mbps На този план от 20 Mbps наистина незнам каква ми е минималната скорост понеже не го пише в договорните отношения

П.П.

Модела на модема е HUAWAI HG532e Това VDSL модем ли е, ако греша поправете ме. Мога да дам и модела на цифровия приемник но там незнам какво още ще излезе Интернета достатъчно ме нервира 2 дни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Слави Маринов написа:

Това не е така!Наясно ли си какъв е стандарта на ADSL?Как си го представяш това:VIVACOM Net Slim 50 с ADSL,просто няма как да стане!Наясно ли си,че проблема е и разтоянието и заглъхването на сигнала с увеличаването му?И как си представяш на всичко това и  IPTV,за която са нужни около 20 Mbps?Просто  IPTV през ADSL е една голяма измама на виваком!Опитваха се и на мен да я пробутват преди време!

Бррр, ти пък...Ако беше прав, тая услуга нямаше да съществува и надзорните органи щяха да са я забранили, или наложили да бъде променена по начин че да може да бъде изпълнявана както е описано..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sliderum написа:

Бррр, ти пък.

Бррр,хайде да се пойнтересуваш как стоят нещата,не да пишеш намерки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, andrianivanov написа:

При мен договора е за максимална скорост download upload 50 Mbps / 10 Mbps, като за минимална е 1 Mbps / 256 Kbps, като вчера съм писал по горе каква скорост съм имал... Реално не са изпълнели договорните отношения с мен! Предоставен ADSL модем вместо VDSL Пуснат интернет който не съм заявявал от 20 Mbps На този план от 20 Mbps наистина незнам каква ми е минималната скорост понеже не го пише в договорните отношения

Направо си пишете в КЗП, след като в договора описани едни параметри, които да бъдат предоставени по описана определена технология, с определен тип модем и т.н. ако наистина в договора има тия описания, защото на страницата на услугата аз лично не мога да видя да пише задължение за определен тип физическа свързаност

Цитат
  • Максимална скорост на download – до 50 Mbps
  • Максимална скорост на upload – до 10 Mbps
  • „Инсталирай сам“ пакет, който включва всички необходими елементи и инструкции за бързо и лесно инсталиране на услугата
  • Индивидуален достъп до www.my.contact.bg
  • 50 MB WEB хостинг пространство
  • Електронна пощенска кутия. Достъп чрез POP3/IMAP/SMTP/Web (с обем 500 МB)
  • Антивирусен софтуер ESET NOD32 ISP Edition 2016 - 1 лиценз
  • Неограничен месечен трафик включен в месечния абонамент
  • Ethernet интерфейс за свързване на VIVACOM Net модема към компютъра на клиента
  • Възможност повече от един компютър да ползва интернет чрез услугата
  • Постоянна и стабилна връзка по всяко време, дори и в пиковите часове
  • Еднократна такса за инженерна инсталация – 20.00 лв. с ДДС
  • Еднократна активационна такса – 10.00 лв. с ДДС
  • Денонощна помощ на телефон 123 за VIVACOM и 0700 17 000 за други оператори или от чужбина, както и на E-mail: TechnicalDesk@vivacom.bg 
  • Безплатен Wi-Fi модем за срока на договора, изцяло разработен за VIVACOM, за да е инсталирането и конфигурирането на услугата лесно и бързо, само за 10 минути
  • Максималните (рекламирани) достижими скорости са на download до 50 Mbps и upload до 10 Mbps. Обичайните скорости на услугата, според дължината на медната линия от последната телефонна централа до краен клиент, са както следва: до 600 m. -  45 Mbps; от 600 m до 1 km.- 25 Mbps; над 1 км. – под  10 Mbps. Минималната скорост е 1 Mbps за download и 256 Kbps за upload. За услуги с ограничен обем данни на максимална скорост, след изчерпването им се прилага ограничение до изрично посочената в договора скорост.
    Информация за разстоянието от конкретен абонат до телефонната централа за ползваната Vivacom Net услуга може да бъде открита до 2 (две) седмици от инсталацията на услугата на страницата на VIVACOM тук

• Ползването на IPTV услуга и всяко отклонение от рекламираните скорости може да затрудни достъпа и разпространението на определени типове информация и съдържание, както и ползването на приложения и услуги, изискващи друга минимална скорост на интернет достъп. IPTV услугата може да затрудни достъпа до интернет, като намалява скоростта с до 9 Mbps за всеки активен HD приемник.
  • При спор относно качеството на услугата, същото се установява чрез механизмите за наблюдение, одобрени от Комисията за регулиране на съобщенията. БТК ЕАД не носи отговорност за влошено качество на услугата, породено от независещи от  БТК ЕАД обстоятелства (напр. вида на устройствата за ползване на интернет услугата, едновременно ползване на услугата от няколко устройства, покритие и натовареност на мрежата, архитектурни и географски особености).

Не виждам цитирани нито ADSL нито VDSL а вие виждате ли?А това виждате ли го:

Цитат

Ползването на IPTV услуга и всяко отклонение от рекламираните скорости може да затрудни достъпа и разпространението на определени типове информация и съдържание, както и ползването на приложения и услуги, изискващи друга минимална скорост на интернет достъп. IPTV услугата може да затрудни достъпа до интернет, като намалява скоростта с до 9 Mbps за всеки активен HD приемник.

При спор относно качеството на услугата, същото се установява чрез механизмите за наблюдение, одобрени от Комисията за регулиране на съобщенията. БТК ЕАД не носи отговорност за влошено качество на услугата, породено от независещи от  БТК ЕАД обстоятелства (напр. вида на устройствата за ползване на интернет услугата, едновременно ползване на услугата от няколко устройства, покритие и натовареност на мрежата, архитектурни и географски особености).

Общо взето бибакомци, са си вързали добре гащите, според мен...Ама така е, като се търси все "най-изгодната" преведено: най-евтината оферта. Да храниш магаре с трици и да искаш да тегли два тона не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе как може да сте на тия бе пфуу същите са като олимпик взимат ти парите само следващите кандидат фалит ще са бибаком

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз защо ти казвам ,че с АДСЛ  си е измама!АДСЛ обикновенно скоростта е между 15 и 20 Mbps,и то ако не си далеч,щото иначе е и по-зле.При нужни 20Mbps,за ip tv,сам разбираш,че оставаш без нет на практика,ако е по-ниска скорост и нормална телевизия нямаш. Със VDSL нещата са коренно различни,хо като гледам него го мотаят нещо.Между другото мен човек работещ точно във виваком ме посъветва да не се хващам на тази уловка с ип тв и нет през ADSL!

преди 2 минути, adersa написа:

бе как може да сте на тия

Навсякъде е много различно!Аз например съм много доволен от тях!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема го има и при спрян приемник В идеално покритие на WiFi съм а не мога да замеря скороста на интернета онлайн. Това на какво прилича? 

В понеделник ще ходя до тяхен магазин но наистина в договора, който е за 2 години пише че съм на VDSL 50 Mbps с IPTV със специални условия по договор. Предоставена е информация на това какъв модем получавам и приемник Предполагам са ги предоставели защото това ми е 3 договор като предните два не ги изпълниха... Бяха сключени в магазина в Поморие а текущия договор към момента е от Несебър При всичките тези договори все оставях ме депозит от 100 лв като първите два пъти ходехме да си го теглим 

Предполагам виждате какъв кошмар изживявам при условие че нямам и др алтернатива за оператор Живея в Затворен Комплекс по черноморието и единствения интернет е на цена от 50 лв на месец за собственици и 75 за туристи!

@Слави Маринов Има много логика в твоя пост Преди години съм бил на ADSL в България но тези проблеми тогава ги нямах при ниска скорост при това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Слави Маринов написа:

Аз защо ти казвам ,че с АДСЛ  си е измама!АДСЛ обикновенно скоростта е между 15 и 20 Mbps,и то ако не си далеч,щото иначе е и по-зле.При нужни 20Mbps,за ip tv,сам разбираш,че оставаш без нет на практика,ако е по-ниска скорост и нормална телевизия нямаш. Със VDSL нещата са коренно различни,хо като гледам него го мотаят нещо.Между другото мен човек работещ точно във виваком ме посъветва да не се хващам на тази уловка с ип тв и нет през ADSL!

Навсякъде е много различно!Аз например съм много доволен от тях!

Цитирал съм какво пише на страницата точно на тази услуга. Никъде не пише нещо за това как ще е осъществен достъпа модем-централа. Ако на писменият договор на автора на темата е написано нещо различно като екипировка от това което му е предоставено в действителност, може да спори със съпорта, ако в договора също го няма черно на бяло да върви при арменсият поп.

преди 3 минути, andrianivanov написа:

Проблема го има и при спрян приемник В идеално покритие на WiFi съм а не мога да замеря скороста на интернета онлайн. Това на какво прилича? 

В понеделник ще ходя до тяхен магазин но наистина в договора, който е за 2 години пише че съм на VDSL 50 Mbps с IPTV със специални условия по договор. Предоставена е информация на това какъв модем получавам и приемник Предполагам са ги предоставели защото това ми е 3 договор като предните два не ги изпълниха... Бяха сключени в магазина в Поморие а текущия договор към момента е от Несебър При всичките тези договори все оставях ме депозит от 100 лв като първите два пъти ходехме да си го теглим

Ох, нещо не схващам пък и не само оцветеното, ами всичко. За чий след като не са изпълнили, каквото и да имате предвид под това "не ги изпълниха" договори, защо въобще се занимавате да влизате в отношения с тях. Някой да не Ви е натиснал с чатал през врата? Толкова ли няма друг доставчик, или сте беден(беден но с Mac компютър) че все вървите на най-тънките и проблемни оферти?

Очевидно е, четейки автора на темата ниското ниво на грамотност, но за сметка на това магарешка упоритост да се тика все в приключения, които уж вече има опит как завършват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10 месеца по 50 лева може ли да го сметнеш колко пари е за интернет Аз нямам само разходи за това а такси подръжка режийни и т.н. И това всичко за едно жилище Вкъщи имам достатъчно премиум техника която дори неползвам

Мен ме интерисува това защо компютъра ми работи добре с TP Link с модем на Vivacom не! Това не е само до компютъра ми но и до телевизори с андроид хроумкасти таблет телефони и един лаптоп с Windows

П.П. 

Отностно предните договори... Никой от техниците не беше дошъл на адрес... Ти май нямаш представа какво е да живееш в комплекс. Предвид това сключих 3 договор в др магазин - Несебър който е на лице но със зле свършена работа! Не се изхвърлям но поста не ти е Грамотен! Тона някъде другаде

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да сметна колко е 10 месеца по 50лв за интернет. Но ако това е единственият друг избор в комплекса където живеете. Аз просто бих се отказал въобще от достъпа през Бибаком. Бих си достъпвал нета само през телефона. Ако ми е зор за телевизия и да гледам развлекателни глупости, а лимитирания достъп от телефона до мрежата не е с голям обем и бързо би свършил, ако гледам клипове и филми, ще се абонирам само за телевизия към бибетата или булсата. без нет. Това е положението в България. Преди 10-12-15 години имаше много малки квартални доставчици с добри оферти, преди няколко години все още имаше останали такива. В течение на няколкото мандата на ГЕРБ на мастодонтите Бибаком и други беше позволено да ги изкупят и станаха естествени монополисти на доста места. Качеството на услугите се влоши многократно. Тук в БГ или си нямаме антимонополна комисия, или е добре корумпирана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, andrianivanov написа:

Предполагам виждате какъв кошмар изживявам при условие че нямам и др алтернатива за оператор Живея в Затворен Комплекс по черноморието

Леле, горкият, направо си за съжаление :lol6: Те в нашата държава само най-бедните ги карат насила да живеят в "Затворен Комплекс по черноморието". Я кажи колко плащаш на месец за поддръжка на комплекса?...

За какво изобщо пускаш тема тук? Няма с какво да ти помогнем. Отиваш в офис на оператора, ако там не можеш да се разбереш, оплакваш се в КЗП. Ако смяташ, че не си изпълняват условията на договора, наемаш адвокат, и ги съдиш. 

Но явно твоята идея е просто да мрънкаш колко си прецакан.

И какво значи "нямам и др алтернатива за оператор"?... От раз се сещам за А1, които имат телевизия през сателит, и домашен интернет през 4G мрежата. Сигурен съм, че има и други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това спийдтеста от днес. Интернета не насича по Wi-Fi след като въпросната IPTV не е свързана с кабел към модема Не гаранция, че насичането ще спре при изключена телевизия от дистанционното Утре съм в магазина на VIVACOM за да предоставят скороста която ми е нужна и модема който трябва да е VDSL Сегашния е ADSL - HUAWAI HG532e и подържа 20 Mbps максимум

7564063767.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимаш си договора, и отиваш в офиса където си го подписал за да ги питаш лично служителите. Ако нещо се опънат да ти съдействат - настояваш лично пред тях да говориш с управител или по-висшестоящ в магазина. Ако няма ефект - пред тях звъниш на 123, обясняваш проблема, а и също че ти отказват съдействие. Може и да се задействат така, знаеш ли...

ПС: Според списъка на местата където има пуснат VDSL Несебър не присъства. Поморие го има.

https://www.vivacom.bg/bg/files/7119-spisyk-po-t-2-3-ot-prilojenie-2.pdf

Може и това да е причината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм в Ахелой. Сървъра им е на HUAWAI 1.5 м на 1.5 м големина и съм на около 200 метра от него. Съмнявам се да не поддържа VDSL Проблем е че нямат свободен достъп до него и трябва да слизам до администрация и да им го осигурявам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, andrianivanov написа:

Това спийдтеста от днес. Интернета не насича по Wi-Fi след като въпросната IPTV не е свързана с кабел към модема Не гаранция, че насичането ще спре при изключена телевизия от дистанционното Утре съм в магазина на VIVACOM за да предоставят скороста която ми е нужна и модема който трябва да е VDSL Сегашния е ADSL - HUAWAI HG532e и подържа 20 Mbps максимум

7564063767.png

Освен модема да се смени ще трябва и техници май да идват ,щото има и настройки.Аз като минах на VDSL и тези от офиса ми казаха,че само слагам новият модем и съм готов-да ,ама не.Скоростта си ми остана старата и се обаждах на оператор и идваха техници в нас и тогава се оправиха нещата.Сега съм със скорост около 80 Mbps,при договор до 50 Mbps,не знам защо е така..........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, andrianivanov написа:

Аз съм в Ахелой. Сървъра им е на HUAWAI 1.5 м на 1.5 м големина и съм на около 200 метра от него. Съмнявам се да не поддържа VDSL Проблем е че нямат свободен достъп до него и трябва да слизам до администрация и да им го осигурявам

Звъни на 123 и ги накарай да ти сменят модема. За да използваш VDSL, модема трябва да ти е HG630. Докато не го смениш няма как да използваш VDSL преноса. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.08.2018 г. в 22:59, andrianivanov написа:

Здравейте,

Сключих договор с VIVACOM за интернет и телевизия при следните специални условия

VIVACOM Net Slim 50

VIVACOM IPTV

Проблема е следният предоставили са ми оборудване за ADSL а не VDSL както пише в договора Следователно и е пуснат интернет пакет VIVACOM Net Slim 20 Връзката ми е мизерна... Имам чувството, че се върнах 10 години назад Скороста пада под 700 KB секунда при Download 20 KB Upload Всичко това не съм подписвал в договора. Оператори ще ми държат тон по телефона, че моят Mac не трябва да е на 4 метра от модема и задължително вързан с кабел Извинявам се но с DSL модем в Германия съм имал интернет без проблем на втория етаж с WIFI Като предлагат подобен вид интернет ще предлагат качествени модеми и апаратура Не пиша отностно телевизията им към момента не съм забелязал проблем но не съм сигурен какъв приемник са дали и какъв пакет канали са пуснали Склучихме договороа предвид това, че телевизията им идва като в бонус

Колега, какво е развитието по казуса? Замениха ли ти оборудването с VDSL и сега оправи ли се скоростта на интернета? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние сме първия случай в магазина в Несебър Така ми обясни консултанта 

Момичето направи 2 заявки, като първата я отхвърлиха, а втората я ескалира. В петък вдигна от системата скоростта при нея показва една а вкъщи е съвсем друга. След като се прибрах коренна разлика нямаше. Между 7 и 15, като преди беше 5 В петък същият ден  трябваше да и се обадя за да кажа какво се случва, но реших да е за понеделник. Интересно ми беше да наблюдавам интернета Нов модем нямам все още, а в петък върнах един временен модем с който ми беше услужила Днес трябва да пусна жалба след като се чуем с момичето като към момента не съм заплатил първата фактура по договора предвид обстоятелствата

Единственото което ме нервира е бавното развитие на случая Неочаквах такива темпове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.