Премини към съдържанието
furbus

Процесор AMD A6 4400M загрява много в биос менюто

Препоръчан отговор

Здравейте! Вчера купих лаптоп HP Pavilion G6 втора ръка за малкия ми син, който е на 4 годинки за да може да си гледа неговите детски сериали :D Лаптопа дойде по еконта, там го пуснах, зареди си нормално Windows 10 без никакви шумове на вентилатора и съотвтено го платих и го взех. Като се прибрах го пуснах, влязох в биоса за да го направя да буутва от флашката за преинсталация и тогава се започна това греене на процесора и вентилатора работеше на максимална скорост. Не бях започнал още преинсталацията и корпуса вече беше горещ. Пуснах инсталацията и по средата лаптопа изгасна. Изчаках 15 мин. и го включих отново и успях да го преинсталирам, но това работене на максимална скорост на вентилатора си остана и греенето също дори и при работа само с мозилата. Че съм се прецакал, прецакал съм се, въпроса някой има ли си на идея какво ще трябва да се сменя. Всички решетки отвън са чисти. На почистване ще го дам, тъй като вътре може и да е прашен и за смяна на паста. Предполагам, че не е термодатчик тъй като процесора си грее и вентилатора съответно работи почти постоянно на макс, единствено когато го оставя да си стои само на десктопа без да правя нищо, оборотите на вентилатора падат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопът е стар модел, със слаб процесор, не е мислен за Windows 10, който работи с една купчина активни фонови процеси. Аз на твое място бих му сложил някой лек Linux, за гледане на сериали от 4-годишно дете е идеален.

Което, разбира се, не значи, че няма хардуерен проблем. Не споменаваш дали си го купил от човек, който го е ползвал дотогава, или от фирма, която търгува с употребявани лаптопи. Защото фирмите обикновено правят профилактика, и ако има проблеми, ги отстраняват, преди да пуснат уреда за продажба.

Занеси го в някой сервиз, да го прегледат и да му направят диагностика.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е купуван от друг човек. Съгласен съм за Windows-a, но проблемът е че в самия биос, вентилатора ще излети и процесора грее много. Утре сигурно ще го оставя да го погледнат само да не е някоя тотал щета :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е в операционната система с която си го получил да е било зададено по-малко използване на процесора и от там по-малко топлина. Тези неща обаче в биос-а не работят, а и след като си сменил ОС-а също.

Тест на лаптоп не се прави само с зареждането на ОС.

Лично аз не мисля, че лаптоп е подходящ за 4 годишно дете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах то детето не може да борави с лаптоп, просто на този лаптоп ще му пускаме детски филмчета. Защо лаптоп да не е подходящ за дете само това не разбрах, но това не е и въпроса в случая...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.