Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам Hp 650 Notebook с процесор pentium b960 (2.2 dual core) и реших да му сменя процесора като сложих i3-3120m (2.5 dual core). Лаптопа тръгна, но се изключва на 20-30 минути без дори да съм го натоварил. Възможно ли е  да го оправя по някакъв начин или не? 

http://www.cpu-upgrade.com/mb-HP/650.html това е support сайт, където са посочени процесорите с които е съвместим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, теодор костадинов написа:

Здравейте, имам Hp 650 Notebook с процесор pentium b960 (2.2 dual core) и реших да му сменя процесора като сложих i3-3120m (2.5 dual core). Лаптопа тръгна, но се изключва на 20-30 минути без дори да съм го натоварил. Възможно ли е  да го оправя по някакъв начин или не? 

http://www.cpu-upgrade.com/mb-HP/650.html това е support сайт, където са посочени процесорите с които е съвместим.

Здравей!

По - добре отиди на сервиз , явно нещо не си направил както трябва!

П.П.

Колко време след смяната изчака и пусна лаптопа?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

На този лаптоп, ако е с чипсет HM70 не може да се постави процесор от Core I серията. За такова поведение на рестариране се говори в многото проби за подкарване на Core I  на ХМ70. HM75 поддържа тази серия процесори.
Максималния процесор за HM70  е Pentium 2030М

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

На този лаптоп, ако е с чипсет HM70 не може да се постави процесор от Core I серията. За такова поведение на рестариране се говори в многото проби за подкарване на Core I  на ХМ70. HM75 поддържа тази серия процесори.
 Максималния процесор за HM70  е Pentium 2030М

Благодаря! И сега значи няма какво да направя по въпроса? Иначе си работи много добре само дето се изключва на 30 минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, теодор костадинов написа:

Благодаря! И сега значи няма какво да направя по въпроса? Иначе си работи много добре само дето се изключва на 30 минути.

Ако се изключва точно след 30 минути виж да не прегрява. Ако не си сложиш нещо както трябва може и от това да е. Инсталирай си програмата AIDA или Speccy и си виж температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, теодор костадинов написа:

Има , просто постави отново стария и всичко ще се оправи! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло лаптопа ми започна да става доста бавен със стария процесор и реших да сложа по-силен, да видя дали ще тръгне. Сега тръгна и върви значително по-добре от преди и се натоварва доста по-малко така, че не вярвам да е от прегряване понеже се изключва точно на 30-та минута без значение дали го натоварвам или не и за това питах тук дали може да се оправи това или просто да си взема нов лаптоп, понеже със стария процесор ми идва доста бавен вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не прегрява, просто Intel са педали и така са направили чипсета, нищо че може да си работи нормално и с по-мощни процесори. Както и новите им процесори могат да работят без проблеми на сокет 1151 на старите чипсети, но те са решили, че трябва да имаш ново дъно с нов чипсет, ако искаш да им ползваш новите процесори. Ето ти кои процесори са съвместими с твоя сокет:

https://ark.intel.com/products/67419/Mobile-Intel-HM70-Express-Chipset#tab-blade-1-1

Цъкни долу-ляво на "Compatible Products".

Бях чел някъде, че ако накараш лаптопа си да "заспи" и след това го събудиш, брояча се нулира и можеш да го ползваш още половин час, без да се изключи и така колкото пъти искаш, само дето трябва да го приспиваш и събуждаш, ако искаш пробвай.

Офтопик:

i5 8400 coffe на Asrock z170 pro 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.