Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Пералнята имаше доста вибрации и чукане при центруфугиране и реших да и сменя амортисьорите. Те си бяха напълно за смяна защото де движеха свободно без създаване на никакво съпротивление. Купих нови амортисьори и ги смених, но проблема с вибрациите и почукването остана. Мисля да не е проблема в окачването на пералнята на пружините отгоре, но не знам как да махна горния плот на пералнята. Няма нито болтове нито нищо за да го разглобя.

Моля, за информация или сервизно описание как се сваля горния плот на пералнята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С  приплъзване на плота напред или назад  пробва ли?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, lupis написа:

С  приплъзване на плота напред или назад  пробва ли?

Не, утре ще я мъча ако имам време.

преди 39 минути, Колев60 написа:

Здравей! Погледни и изтегли описанието от този линк. Аз не съм го гледал, но може да се окаже като помощ! Успех от мен

https://www.videointernationalcorp.com/pdf-book/ariston-dialogic-ad10-service-manual

Благодаря, ще го разгледам. Сега ми е по-трудно от телефона.

преди 46 минути, Колев60 написа:

Здравей! Погледни и изтегли описанието от този линк. Аз не съм го гледал, но може да се окаже като помощ! Успех от мен

https://www.videointernationalcorp.com/pdf-book/ariston-dialogic-ad10-service-manual

Това е сайт за събиране на лични данни, номера на кредитни карти и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

washing-machine-ariston-ad10eu/page-3

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това да не е същата пералня, на която и беше сменял четките на мотора ?

Лагерите провери ли ? Могат ли да се сменят ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори на страница 6 от документацията дадена от Dark Edge.  Като махнеш задния капак , хвани колело 4 и го разклати  странично, ако има луфт ,значи имаш разбит лагер  5 или 45. Ще трябва да ги смениш, а също и семеринга 44 . Тялото 6, в което лежат е предполагам алуминиево и възможно  някой от лагерите да е превъртял.Когато слагаш новите лагери ще трябва да провериш. Може да минеш само с надраскване на повърхностите на леглата им. Провери също тежестта 8 да не се е разхлабила. Предполагам че си невилирал пералната с болтовете 26 от страница 3.  Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.08.2018 г. в 5:39, Staseka7777 написа:

Това да не е същата пералня, на която и беше сменял четките на мотора ?

Лагерите провери ли ? Могат ли да се сменят ?

Същата е. Много здраво куче.

Не са лагери. Тука всичко може да се сманя. Това не са новите перални.

Ако се поосвободя малко ще я разглобя да видя за какво почуква и какъв е проблема. Иначе си пере жената всеки ден с нея.

Благодарности за сервизното на DarkEdge. 

Мога още утре да си купя нова, но жената е влюбена в тази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е решен!

Горния капак се смъква с приплъзване към предния край на пералнята и има две рапидки които го крепят отзад.

Като махнап капака видях, че всичко по окачването е наред, но отстрани до барабана виси на кабелите си нещо като голям кондензатор и при разклащане на барабана това нещо почуква по барабана и външната стена на пералнята. Намерих му подходящо място да не пречи и го вързах с две свински опашки и сега всичко е ОК. Този "кондензатор" се е държал на един винт, но му се е счупила стойчицата и е увиснал на кабелите си. Този проблем се е получил най-вероятно от големите вибрации от изпусналите амортисьори. Сега и амортисьорите са сменени и всичко е добре. 

Благодарности на всички отзовали се да помогнат в темата!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.08.2018 г. в 22:28, AGD написа:

Пералнята имаше доста вибрации и чукане при центруфугиране и реших да и сменя амортисьорите. Те си бяха напълно за смяна защото де движеха свободно без създаване на никакво съпротивление. Купих нови амортисьори и ги смених, но проблема с вибрациите и почукването остана.

И как фиксирането на кондензатора реши проблема с вибрациите? Ха ха 

Ако пералнята много тресе, това е или защото сте поставили амортисьори с неподходящо съпротивление, или корпусът се е разбил. Също така може да не е нивелирана правилно или подът да не е достатъчно твърд. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си леки вибрации. Почукването изчезна. Може би вибрациите са в нормални граници, само когато центруфугира. Не се разхожда да простира до терасата :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи и колко пране слагаш- ако я препълваш, вибрациите се увеличават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.