Премини към съдържанието
sliderum

Какво стана с "дефлацията" на Б.Б.

Препоръчан отговор

Помните, предполагам, как през 2016 година беше обявена дефлация от около 1.5%...За ползите или вредите на дефлацията, всеки си има собствено мнение, а също така има и "важни" мнения, на световноизвестни "капацитети" по икономика на капитализма. Важните мнения, са общо взето, че капитализма не върви на добре когато има дефлация, че най-добре върви когато има някакъв "растеж",  за предпочитане истински растеж, поради производството на повече или по-високо технологични стоки с по-висока принадена стойност, а не просто повишение на цените, вследствие инфлацията на паричните знаци и понижаване на покупателните им възможности. През 2017г." слава" на Боко, официалната инфлация вече е около 2.8%. Разбира се, той използува тая цифра, за да я обяви като част от процента "растеж" на икономиката на България, който беше обявен като 3.5%. Общо взето, "мижи да те лъжат". Всички по своята разходна част на бюджета, вероятно са изпитали реалното нарастване на цените на стоките които потребяват и ако ги сравнят с декларираните от стъкмистиките официални цифри, само биха дошли до извод, който да ги накара да упражнят и попълнят набора си от псувни по адрес и на стъкмистиките и на управляващите страната мошеници и на търгашите и т.н. който, или които, самите финансово пострадали решат, че е виновен за създалото се положение.

Така, всички са свидетели на главоломното повишение на цените през последната около година време и най-вече след началото на тази 2018г. То не беше цената на хляба и на млечните продукти и на други хранителни стоки, цените на различни услуги, то не беше цената на ГО застраховката, на цените на горивата напоследък. Да, има и някои обективни причини, за част от повишението на някои от стоките и услугите...Ето и поредната случка с мен по въпроса. Имам договор с Виваком за стационарен телефон, с абонаментна такса от 7.80лв месечно. Това е(беше) минимума, така или иначе тоя телефон го държа за всеки случай(за някакво бедствено положение, когато мобилната мрежа, може и да е вече неналична точно когато ми се наложи, но стационарната все още работи) реално не съм го  употребявал от години. Както и да е, тая сутрин дойде време да си платя поредната месечна такса...Отидох си чинно на гишето на пощата, през което си плащам сметката за стационарния телефон, с готова десетолевка в ръка, очаквайки касиерката да ми съобщи че дължа 7.80 и да ми върне ресто от 2.20лв. Обаче вместо 7.80 от към гишето се чу 9.98лв и парите от рестото, с които щях да пийна, две-три кафета се изпариха в нищото. Искам Бойко Борисов да ми върне разликата! Договора ми с Виваком е за абонамент 7.80лв, а не за 9.98лв. Докога, политиците и стъкмистиците,  ще ни лъжат че нямало инфлация, или че инфлацията, ако и да я е имало, била някакъв съвсем минимален процент 1-2-3% годишно, като това въобще не е вярно!

• Харесва ми 5
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, sliderum написа:

Искам Бойко Борисов да ми върне разликата! Договора ми с Виваком

ББ ли ти е подписвал договора с Виваком ???  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, miro20 написа:

ББ ли ти е подписвал договора с Виваком ???  :)

Той би трябвало да е гарант за това, че договора ще се изпълнява така както е подписан през целият му срок на действие.  Щом той като началник на държавната администрация, е допуснал възможността едната страна по договора,  да може еднолично да променя параметрите на този договор и най-важният от тях според моята камбанария, цената на услугата, значи трябва лично и за своя сметка, да поеме моята финансова щета.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква "държавна администрация" ти е страна по договора ??? :shock11:

Виж :) разбирам недоволството ти и проблема, но ти намеквам че няма как ББ да ти е страна по договора . Виваком не е държавна администрация :)

И което е по важно - затова се подписват тези договори, където предполагам ще намериш обяснение защо и за каква услуга са ти променили абонамента.

Ако казусът пък е толкова сложен, това пак не се решава от "Царя, или Бащицата"  , а от съда.

Другото което предполагам е, че ти е истекла някаква промоция. 

Например.... двугодишен договор - 3 месеца на 7 лв, а останалите -  на 10 лв

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 14 минути, miro20 написа:

Каква "държавна администрация" ти е страна по договора ??? :shock11:

Виж :) разбирам недоволството ти и проблема, но ти намеквам че няма как ББ да ти е страна по договора . Виваком не е държавна администрация :)

И което е по важно - затова се подписват тези договори, където предполагам ще намериш обяснение защо и за каква услуга са ти променили абонамента.

Ако казусът пък е толкова сложен, това пак не се решава от "Царя, или Бащицата"  , а от съда.

Държавната администрация, разписва законодателството в страната и контролира неговото спазване. Ей затова. Иначе ще цитирам въпроса на една колежка от конкурентен форум:

Цитат

За чий тогава ни е държава?

Който въпрос бих допълнил така: Ако ще трябва ние обикновените потребители, с нищожните си лични възможности, да се борим за това да не бъдем прецаквани от фирми, зад които стоят маса пари и тълпи с богато заплатени адвокати, за какво ни е държава, която не гарантира на гражданите си нищо?!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, miro20 написа:

Добре. Тогава подай жалба в КЗП...Затова са тези институции. А не "бащицата"

Ти няма ли да млъкнеш и да се разкараш, гербаджийска подлога такава? Кажи колко ти плаща на тебе "Бащицата" по-добре?
Добре ли си живееш, докато народът ни линее?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, miro20 написа:

Добре. Тогава подай жалба в КЗП

Затова са тези институции. А не "бащицата" :) :)

Нямам намерение да занимавам КЗП с моят казус нито да пиша за него повече в тема. Той просто беше едно от основанията, заради които реших да я отворя. Със сигурност не съм единственият човек, който е опарен от Виваком с разлика в цената на абонамента поне що се отнася до абонаментите за стационарен телефон, дължима предишното плащане и това падащо се през този месец. А и както вече изброих, цените хвърчат нагоре за много и различни стоки и услуги. В това число сериозно е пострадала и малката кошница в статистиката, в която се включват основно жизнеопределящи стоки и услуги, а не цените на луксозните яхти, и/или на именията с по няколко декара разгъната площ, за които ми е през пъпука.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Хитрейшио написа:

Ти няма ли да млъкнеш и да се разкараш, гербаджийска подлога такава? Кажи колко ти плаща на тебе "Бащицата" по-добре?
Добре ли си живееш, докато народът ни линее?

За добро или лошо , отдавна прекратих отношенията си с Виваком :) Преди да спра стационарния, бях и аз така дълго време "за резерва " да го имам, но се договорих на 3.50 ако не се лъжа. После го закрих.

а кой каква подлога е, мисля д ане коментирам. Отдавна са ми банални такива изцепки на  малоумници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

а кой каква подлога е, мисля д ане коментирам. Отдавна са ми банални такива изцепки на  малоумници.

Тъпото ти мнение в тая тема ни е безинтересно. Държавата умира, а правителството няма чест да си подаде само оставката.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо , ние всички сме се наострили на бат  ви Бойко? Не съм му фен , но има парламент, съд, КЗП, и  не знам още какво. Къде ви е тук бат Бойко?Как той може да реши спор между частни лица и фирми?Особено в случая.Ми като са променени условията на договора ,имаш право да го откажеш!Тук няма място за политика. Сигурно след следващите избори Бат Бойко няма да го има ,защото ще е президент, тогава какво Корнелия ли ще ви оправя бакиите?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, miro20 написа:

Преди да спра стационарния, бях и аз така дълго време "за резерва " да го имам, но се договорих на 3.50 ако не се лъжа.

Аз също не съм почнал от 7.80 абонамент, цените в предишните ми договори бяха по-ниски, включително достатъчно назад във времето, вероятно е имало цена и подобна, или равна на плащаната от теб в него време. Но, досега  цени в течение на договора не бяха ми променяли. Само на преподписването, на което си обясняваха, защо новият договор идва на различна цена и не може просто да се продължи услугата на същата цена, както е било в предишният период. Тогава съм се съгласявал дали защото съм намирал причините за основателни, дали защото цената и в новият договор не е била съществено различна че да има значение...Но поне вече знаех за промяната и се подписвах при новите условия, с моето осведомено съгласие.

преди 3 минути, bigiadri написа:

Не знам защо , ние всички сме се наострили на бат  ви Бойко? Не съм му фен , но има парламент, съд, КЗП, и  не знам още какво. Къде ви е тук бат Бойко?Как той може да реши спор между частни лица и фирми?Особено в случая.Ми като са променени условията на договора ,имаш право да го откажеш!Тук няма място за политика. Сигурно след следващите избори Бат Бойко няма да го има ,защото ще е президент, тогава какво Корнелия ли ще ви оправя бакиите?

Ай бягай да си играеш детко! Вече споменах, че причината темата да е политическа, далеч не е цитираният личен казус. Ако си идиот и не можеш да осъзнаеш останалите обстоятелства, не мисля че ще успея да променя този факт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, bigiadri написа:

Къде ви е тук бат Бойко?Как той може да реши спор между частни лица и фирми?

Е тъй де :) И аз на това акцентирам, ама.... хората си искат "държавата и бащицата"...

Предполагам, "защото сме социалисти" :) :)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Е тъй де :) И аз на това акцентирам, ама.... хората си искат "държавата и бащицата"...

Предполагам, "защото сме социалисти" :) :)

Не се акцентира на евентуален спор между частни лица и фирми , а на причината за спора, която е недалновидната и погрешна политика на Б.Б. затова аз смятам лично него за отговорен. Частният ми казус е просто един от примерите за нещо, което е възникнало защото държавата се е осрала.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, sliderum написа:

...... недалновидната и погрешна политика на Б.Б.

Няма проблем да се дискутира . Аз идеално правителство не съм видял.

преди 14 минути, sliderum написа:

затова аз смятам лично него за отговорен. Частният ми казус е просто един от примерите за нещо, което е възникнало защото държавата се е осрала.

Тук тотално бъркаш обаче.Виж  по назад защо.

Няма проблем и да си изясним и твоя частен случай, но първо вземи проведи един разговор с Виваком,  не мисля че ще ти откажат обяснение, както и какъв точно ти е договора, защото съм 1001 % сигурен че тези промени по договора ги е имало вписани.

Отдавна минаха времената когато операторите си позволяваха всякакви хватки с клиентите, особенно фрапиращи дето бяха излъгани пенсионери със  телефони с шайба и включен интернет пакет и телевизия :) : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека потърпевшия да провери ЗАЩО МУ ВДИГАТ ЦЕНАТА. Миналия месец и на мен  ми увеличиха абонамента с 2 лева , но Виваком ме предопредиха един месец предварително,като с тази промяна ми дадоха  ДОПЪЛНИТЕЛНО безплатни минути към мобилни оператори,преди нямах такива минути.Ако исках можех в 14 дневен срок да откажа абонамента си към тях.Не искам повече да споря ,още по-малко да обиждам някой , но пак заявяват тук политика няма  и не трябва да се изкривяват нещата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Няма проблем да се дискутира . Аз идеално правителство не съм видял.

Тук тотално бъркаш обаче.Виж  по назад защо.

Няма проблем и да си изясним и твоя частен случай, но първо вземи проведи един разговор с Виваком,  не мисля че ще ти откажат обяснение, както и какъв точно ти е договора, защото съм 1001 % сигурен че тези промени по договора ги е имало вписани.

Отдавна минаха времената когато операторите си позволяваха всякакви хватки с клиентите, особенно фрапиращи дето бяха излъгани пенсионери със  телефони с шайба и включен интернет пакет и телевизия :) : )

Ае то далеч не е от сега. В общите условия, не в дори в конкретните за моят договор, има клауза че операторът(всъщност тая хитроумна клауза, лавираща през намерени случайни, или неслучайни пропуски в законите на РБ и я има копирана и в общите условия и на другите оператори) може да променя някои от параметрите на услугата и май че и на някои от  другите договорни условия по свое усмотрение, по всяко време и без да уведомява клиента. Просто досега не  се бяха възползували от тази възможност, в "работното" време на договора. За да го направят, явно е имало достатъчно сериозна причина...Като едното нищо, причина са дефектите от "стабилността" на Б.Б. управлението, които все по силно биват осветявани, или се самоосветяват, чрез негативни икономически резултати и управленски провали, проектирани основно на гърба на стадото и потушавани, доколкото е възможно, с още по-дълбоко подстригване на козината на същото това стадо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, bigiadri написа:

Нека потърпевшия да провери ЗАЩО МУ ВДИГАТ ЦЕНАТА. Миналия месец и на мен  ми увеличиха абонамента с 2 лева , но Виваком ме предопредиха един месец предварително,като с тази промяна ми дадоха  ДОПЪЛНИТЕЛНО безплатни минути към мобилни оператори,преди нямах такива минути.Ако исках можех в 14 дневен срок да откажа абонамента си към тях.Не искам повече да споря ,още по-малко да обиждам някой , но пак заявяват тук политика няма  и не трябва да се изкривяват нещата.

Може пък и мен да са ме предупредили...Т.е да са ми пуснали писмено известие по пощата, което да  ми е било донесено само мааалко по-късно от приключване на срока, в който мога да се откажа.  Тая практика на забавяне не е  ново изобретение. Както и да е, още ли не си разбрал че моят казус не е предмет на обсъждането и че мен не ми пука за кирливите два кинта.

преди 1 минута, bigiadri написа:

Аз не съм подписвал на новият план. Договорът ми е 2 годишен и е на повече от година от своето начало. Така, че тези новини не ме касаят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен Виваком иска да си съживи жицата. Дава възможност на хора ,които нямат моб.телефони да се обаждат на такива, а и също за хора домашари да званят навсякъде в БГ безплатно , по -точно срещу два лева.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, bigiadri написа:

Според мен Виваком иска да си съживи жицата. Дава възможност на хора ,които нямат моб.телефони да се обаждат на такива, а и също за хора домашари да званят навсякъде в БГ безплатно , по -точно срещу два лева.

Не ми пука какво иска Виваком и дали това което се случи е точно по желание, или са имали обоснована необходимост да го направят. Сега си прегледах всички получени съобщения от тях. Няма никакви предизвестия  по въпроса, получени от мен. На сайта се вижда, че новите варианти на предоставяните планове са представени в краят на месец април и вероятно в  действие за договорите подписани след датата на представянето(така че някои хора още от краят на април сигурно са в течение, ако тогава са преподписвали и сключвали договори, за новите условия, на мен не ми е било нужно и не съм им посещавал сайта, а и въобще не съм длъжен да го правя. Най-новото писмо от тях което съм получил, е извлечение на предишната ми сметка(за периода  юни-юли) на цена 7.80 лв(с ДДС, или 6.50лв без ДДС) което е и цената на абонамента, понеже ти сигурно не си прочел... Аз нямам никакви  изходящи разговори от няколко години по този стационарен телефон и го държа за евентуални спешни обстоятелства при бедствена обстановка, в която може мобилните комуникации да са провалени) Писмено извлечение на сметката юли-август все още не съм получил, кой знае пък, може в него да ме уведомят за причините за вдигането на цената на абонамента.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, sliderum написа:

Така, всички са свидетели на главоломното повишение на цените през последната около година време и най-вече след началото на тази 2018г. То не беше цената на хляба и на млечните продукти и на други хранителни стоки, цените на различни услуги, то не беше цената на ГО застраховката, на цените на горивата напоследък.

Тая година е една от най-лошите относно повишението на цените на жизненоважни стоки и услуги. Само да вземем едно кафе "Нова Бразилия", дето от над 20 години почти всички купуват, ако пият подобно кафе. Ами за няма и година, по-точно шоково за месец, цената скочи два пъти!!! Сега ни предлагат промоции на цена 20% над цената отпреди година. Долара падна, ама кафето скочи. Не знам каква е цената на кафето тая година, ама 100% увеличение за стока, която се позлва по няколко пъти на ден, не ми изглежда реална. Дори кисело мляко се ползва по-малко, отколкото кафето. За щастие, има дефлация при цената на бирата спрямо миналото лято. Чудесно. Преориентирахме се естествено. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, BG-Team-DRIFT написа:

цените на жизненоважни стоки и услуги. Само да вземем едно кафе "Нова Бразилия"

Откога кафе "Нова Бразилия" е станало жизненоважна стока haha.png Аз не пия кафе, а още не съм умрял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, sliderum написа:

цената на ГО застраховката

О Благословен Ти Бог Наш!  Направих си застраховката преди месец на цена 223 и си мислех, че съм прецакания. Ха! Благодаря ти БОЖЕ!

току-що, аm-аm написа:

Откога кафе "Нова Бразилия" е станало жизненоважна стока haha.png Аз не пия кафе, а още не съм умрял.

Що, нещо пишурата ли не става?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.