Премини към съдържанието
sliderum

Какво стана с "дефлацията" на Б.Б.

Препоръчан отговор

преди 2 минути, BG-Team-DRIFT написа:

О Благословен Ти Бог Наш!  Направих си застраховката преди месец на цена 223 и си мислех, че съм прецакания. Ха! Благодаря ти БОЖЕ!

Всеки с кола е прецакан. Сефте чувам някой да се радва, че само за една от грижите по кола е дал "само" 200 и кусур кинти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, bigiadri написа:

Особено в случая.Ми като са променени условията на договора ,имаш право да го откажеш!

Да де, аз затова  подписах за последно договор с ТК компания през 2009-та година. От тогава някои компании си смениха имената, ама аз договорчето за 5 лева не :P

Евала на държавата ни, че срочните договори стават безсрочни, ако не се подновят! Поне до 2038-2040-та няма да ги подновявам, колкото и имена да сменят TKO

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, BG-Team-DRIFT написа:

има дефлация при цената на бирата спрямо миналото лято

Не знам за каква дефлация на цената на бирата говориш. По магазините в родният ми град цената се запазва приблизително същата на бирата(само +20 стотинки на галон, което за мен няма значение, тъй като пия алкохол в това число бира, изключително рядко). Всъщност наистина бирата е една от малкото стоки, чиято цена не е драстично повишена, но чак пък намалена?!?

Редактирано от sliderum
правопис (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Що, нещо пишурата ли не става?

На тези, на които не им става пишката, пият стимуланти чак от Бразилия. Аз очевидно нямам такива проблеми.

преди 1 минута, sliderum написа:

цената се запазва приблизително същата на бирата

При положение, че инфлацията и дефлацията имат отношение към покупателната способност, а не към цените, следва, че това е в потвърждение за инфлация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sliderum написа:

Не знам за каква дефлация на цената на бирата говориш. По магазините в родният ми град цената се запазва приблизително същата на бирата(само +20 стотинки на галон, което за мен няма значение, тъй като пия алкохол в това число бира, изключително рядко). Всъщност наистина бирата е една от малкото стоки, чиято цена не е драстично повишена, на чак пък намалена?!?

О, това лято бе чудесно за бирените коремчета ;)  Промоции постоянно. Може би се дължеше и на по-студеното и дъждовно лято. Дори оня ден взех бира кутийки за 59 стотинки, което никога не е било преди. Цяло лято бирите  в така наречени "галони" бяха между 1.60 и 1.80. И то в огромни количества и огромен избор. Не Амбозиус да намалят бирата си, щото сега на цената на Амброзиус, купуваш всякаква бира през седмица. Промоции постоянно. Аман. Писна ми вече от тая бира. Невероятно, как си продадоха пикнята за нула време на ниски цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, аm-аm написа:

При положение, че инфлацията и дефлацията имат отношение към покупателната способност, а не към цените, следва, че това е в потвърждение за инфлация.

Никога промяна в цената на единичен продукт не е достатъчен аргумент за инфлация, или за дефлация. Де да беше, обаче, единичен продукт с цени яко нагоре. Ама не е единичен случай.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, аm-аm написа:

На тези, на които не им става пишката, пият стимуланти чак от Бразилия. Аз очевидно нямам такива проблеми.

Е то точно от стимулантите не става де ;)  Ама да не те ее. Пишурата не ставала...все някога престава да става. Първо гледай да намериш Виагра Лайт, да не оплескаш нещата бързо бързо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Боко не съм му чул изцепката с предстояща дефлация, но ако има някой в България, който да му е повярвал, значи не е уред с главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, BG-Team-DRIFT написа:

О, това лято бе чудесно за бирените коремчета ;)  Промоции постоянно. Може би се дължеше и на по-студеното и дъждовно лято. Дори оня ден взех бира кутийки за 59 стотинки, което никога не е било преди. Цяло лято бирите  в така наречени "галони" бяха между 1.60 и 1.80. И то в огромни количества и огромен избор. Не Амбозиус да намалят бирата си, щото сега на цената на Амброзиус, купуваш всякаква бира през седмица. Промоции постоянно. Аман. Писна ми вече от тая бира. Невероятно, как си продадоха пикнята за нула време на ниски цени.

Е, аз говоря за регулярните цени, как са при мен. Промоциите, са си промоции и тук също има такива. Причини за тях бол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sliderum написа:

Никога промяна в цената на единичен продукт не е достатъчен аргумент за инфлация, или за дефлация. Де да беше, обаче, единичен продукт с цени яко нагоре. Ама не е единичен случай.

Така си е. Давам само пример, как аз ям зеле, а бат Бойко свинско. Това за статистиката знаеш какво означава. Или стъкмистиката. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, BG-Team-DRIFT написа:

Е то точно от стимулантите не става де ;) 

Не знам какво се правиш на разсеян. От двама ни, нуждаещия се от стимуланти за да живее си ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, BG-Team-DRIFT написа:

Така си е. Давам само пример, как аз ям зеле, а бат Бойко свинско. Това за статистиката знаеш какво означава. Или стъкмистиката. 

Стъкмистиката казва, че средният потребител яде свинско със зеле...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, sliderum написа:

Е, аз говоря за регулярните цени, как са при мен. Промоциите, са си промоции и тук също има такива. Причини за тях бол.

Прав си. Цените скочиха много последната година. Но средно статистически явно не са. Вче какво отчита статистиката и какво ядем и купуваме ние, е съвсем различен въпрос.

току-що, аm-аm написа:

Не знам какво се правиш на разсеян. От двама ни, нуждаещия се от стимуланти за да живее си ти.

Е, за разлика от теб и 99% от хората тук и не само тук, аз мога и без грам стимулант. Мога да променям поведението си когато реша. Мога да пия, мога с години да не пия. Мога да пия кафе, мога и да спра да пия кафе. Ако говориш за други стимуланти...ами аз никога не съм и пробвал такива от Бразилия, за каквито намекваш. Даже и такива от двора на баба Мара, дето си пробвал и ти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Писна ми вече от тая бира.

Дам. Смениха рецептата и цената на боклука намаля. В моя град е една от големите бирени фабрики. Не, мерси. Само ако ми плащат ще пия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, sliderum написа:

Стъкмистиката казва, че средният потребител яде свинско със зеле...

Точно. Не си противоречим в заключенията ;)

преди 2 минути, аm-аm написа:

Дам. Смениха рецептата и цената на боклука намаля. В моя град е една от големите бирени фабрики. Не, мерси. Само ако ми плащат ще пия.

Браво на теб. Плюсче :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам само едно нещо да добавя. Инфлацията е нормален процес и един от двигателите на пазарната икономика. Тя стимулира пазара на труда и производството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, аm-аm написа:

Всеки с кола е прецакан. Сефте чувам някой да се радва, че само за една от грижите по кола е дал "само" 200 и кусур кинти.

Не разбираш намека ми. Или се правиш, че не разбираш. Колко са 200 лева? реално една кола као ти излезе 430 лева на месец от магазина, плащаш едно 300 лева отгоре за останалата поддръжка. Нима си мислиш, че си хванал дявола за рогата, карайки боклука си за 5000 лева и неплащайки нищо, я докато се счупи, я докато ти си счупиш главата? И по-лошото е, че често твоята глава остава здрава, а на други не!!!

преди 6 минути, аm-аm написа:

Искам само едно нещо да добавя. Инфлацията е нормален процес и един от двигателите на пазарната икономика. Тя стимулира пазара на труда и производството.

Симулира явно семето ти така както гледам писанията ти.  Ама пак ти казвам - Виагра Лайт ти трябва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, аm-аm написа:

Не и когато е твърде голяма и/или непропорционална с повишението на доходите. Знам, че веднага ще ме контрираш с това, че Боко вдигна минималната заплата и пенсия. Ама не всички вземат точно минимална заплата, или пенсия и далеч не всички заплати са обвързани с тези минимални ставки...Май само заплатите на дупедатите, и други разни чиновници на държавна хранилка, се индексират/вдигат с процента на повишение на минималният доход. Не е така обаче в частният сектор.

Редактирано от sliderum
правопис (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, bigiadri написа:

Не знам защо , ние всички сме се наострили на бат  ви Бойко? Не съм му фен , но има парламент, съд, КЗП, и  не знам още какво. Къде ви е тук бат Бойко?Как той може да реши спор между частни лица и фирми?Особено в случая.Ми като са променени условията на договора ,имаш право да го откажеш!Тук няма място за политика. Сигурно след следващите избори Бат Бойко няма да го има ,защото ще е президент, тогава какво Корнелия ли ще ви оправя бакиите?

Аз лично много съм се наострил срещу Боко тиквата:

- защото през последните 10 години откакто е на власт, води политика на геноцид срещу българите и като гледам въобще не му дреме на шапката. За толкова години той и партийката му никакви мерки не са предприели да намалят смъртността и да ограничат емиграцията на умните и способните.
 - защото през първия си мандат двамата с Дянков гепиха безнаказано милиард и половина лева от здравната каса и после излъгаха, уж че нямало пари за болници, лекарства и лечение на болни деца.

- защото Тиквата ликвидира малкия и среден бизнес в България
 - защото още през първия си мандат излъга нагло хората, които го избраха, че герб ще намалят данъците, ще премахнат монопола на ЕРП-тата, а направиха точно обратното, убиха свободния пазар, монополизираха цялата икономика и повишиха всички данъци, такси, винетки и акцизи 

- защото пред медиите уж се правеше на много честен и принципен, а се направи на ни чул, ни видял, когато един шишко прилапа и разграби безнаказано активите на четвъртата по големина банка, само защото шишкото му е ортак и му осигурява медиен комфорт
 - защото дъртата партийна номенклатура в тъпата му партийка е готова да компрометира с постановки и медийни циркове хора, като Десислава Иванчева, която опита да спре проекти на гербаджите  

- защото открива градинки и паркове, а закрива и фалира болници
 - защото Тиквата и гербаджите излъгаха, че ще подадат кандидатурата на България за еврозоната, а за почти 10 години не направиха нищо.
 - защото за 10 години не можа да направи реформа и да изгради работещо правосъдие и съдебна система.
 - защото Боко тиквата не обединява народа, а сее само раздори, препирни, противопоставяне и разединява българите   

- защото направиха така, че в България да НЯМА ДЕМОКРАЦИЯ. Ако референдумът не съответства на волята на дъртата партийна номенклатура го пращат на боклука.
 - защото при тиквата българското здравеопазване стигна почти до нулата.
 - защото монополизира българската икономика, задуши вътрешното потребление и изгони чуждите инвеститори
 - защото винаги обвинява други(бсп, Станишев, руснаците...) за собствените си грешки и некадърност
 - защото провали българското образование
 - защото не може да научи даже един чужд език, в европарламента колегите му премиери като искат да общуват с него не може да каже нищо. Макрон, когато го заговори на английски и нашия мълчеше като пукал. 
 - защото вече е един дърт и изхабен политик и е очевидно, че няма намерение да прави съществени реформи. Целта му е да кара лежерно, да се задържи колкото се може по-дълго на власт, да открива градинки, паркове и да усвоява средства от еврофондове.

Още много може да се напише, но засега стига толкова...

Нямам търпение този мухльо и калинките му от герб да бъдат свалени от власт и на тяхно място да дойде експертно правителство от добри патриоти икономисти, финансисти, мениджъри, които най-сетне да обединят всички българи и задено да превърнат България в просперираща бяла държава по западноеропейски модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, gagodrago написа:

и на тяхно място да дойде експертно правителство от добри патриоти икономисти, финансисти, мениджъри, които най-сетне да обединят всички българи и задено да превърнат България в просперираща бяла държава по западноеропейски модел.

иии.... Аплодисменти... Да влезе Корнелийка с Румен гечев , СтаниШеф и останалата шайка... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, BG-Team-DRIFT написа:

Не разбираш намека ми. Или се правиш, че не разбираш. Колко са 200 лева?

Първо се радваш, че си спестил някакви левчета, после се оказа, че не се радваш, ами било намек, който очевидно само ти си разбираш.

Аз поне се изразявам ясно: Гледането на кола в България е като отглеждането на дете. Редовно, по много и с изненадващи извънредни разходи.

преди 1 час, BG-Team-DRIFT написа:

Симулира явно семето ти така както гледам писанията ти. 

Какво остава на човек без нужното образование освен да коментира семенната ми течност? Поредният простак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, sliderum написа:

2.20лв, обаче вместо 7.80 от към гишето се чу 9.98лв и парите от рестото, с които щях да пийна, две-три кафета се изпариха в Нищото.

Егати скръндзата. Какво е това кафе?:D

П.П. Относно политиката...спрях да се вълнувам от доста време, макар че паспорта ми беше нашарен с подписи и печати навремето. Въпреки всичко продължавам да гласувам. Всеки има своите идеали, а моите са за демократично общество, в което всеки вижда бъдеще за себе си и семейството.

Много добре запомних думите на една учителка по История, която ни преподаваше преди доста време...''винаги сме имали слаби политици''.

Това е моето общо мнение, което не е свързано твърдо с темата, но реших да го споделя. Предполагам заради Билдера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз просто попитах по малко по-сложен начин, дали е нормално, преди само 1 година да мога да напълня една чанта с определени продукти на цена 20лв, а сега, само една година по-късно от тази покупка, като напълня същата една чанта със същите продукти, да ми искат на касата вече не 20лв, ами 30лв. и цялата тая промяна да се е случила под "стабилното" Боково управление, като половината от тази изминала 1 година, дори сме били страна Европредседател.

преди 4 минути, XECUTIONER написа:

Егати скръндзата. Какво е това кафе?

Малък град сме- Кафето е между 50-70ст на повечето места

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, sliderum написа:

Малък град сме- Кафето е между 50-70ст на повечето места

Пошегувах се. :)

Ботевград?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, XECUTIONER написа:

Пошегувах се. :)

Ботевград?

Не е Ботевград, но няма да споделя все пак къде, че виж там как преправиха закона за личната информация. Като нищо ще ме глобят. Не съм склонен да осигурявам още приходи в хазн...за покупката на следващият остров на Б.Б. :D  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...