Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Аз съм направил флашката с Rufus като съм свалил Уиндоуса в двойна разрядност 32 и 64бита като един файл. Дали причината ще е само в инструмента на Майкрософт, нали флашката е буутваща, а дали ще е това, експерименти не ми се правят и да ангажирам отново човека. Може пък биоса нещо да е повреден, би трябвало да може да се инсталира по нормалният начин, защо да го правят толкова сложно и с какво е по-специален инструмента на Майкрософт? Опити няма смисъл да правя, ако не е сигурно къде е причината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като записва с RUFUS избра ли на PARTITION - GPT и Target System - UEFI? Ако не си, няма да можеш да инсталираш windows. Също и ако е някой самоделен windows, пак е възможно това да е причината да не става, но пак трябва да си спазил условието за GPT-UEFI при записването. И какво значи да "ангажираш човека"? Какъв е този човек и с какво ще го ангажираш? Теглиш си windows от Microsoft, записваш с RUFUS по указания начин или с инструмента на Microsoft, който пак прави устройството за UEFI boot и инсталираш. Без експерименти и знания, които ти липсват, нищо не става.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента наистина си чешем езиците, видя колко бързо RAZE намери и ти даде решение на проблема ти , нещо което и ти можеше да направиш с едно търсене в гугъл, нищо непоправимо не си направил освен че си си загубил времето, твоето и на собственика на лаптопа и може би слагането на парола в биос, дано да я помниш ако не си успял да я премахнеш.

Следващия път, като нещеш да питаш тук поне едно търсене гугъл направи за твое споойствие да си сугурен какво вършиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Емил Костов написа:

Ако в Технополис са то продали машина с Линукс няма да ти признаят гаранцията и ще ти дадат пак същата.

Никой в Технополис няма да му смени лаптопа само защото не е успял да инсталира Windows. Или някой от продавачите ще се хване да му сложи за 10 минути един, или ако ги мързи - ще го приемат като рекламация, и ще го пратят в гаранционния сервиз. Където най-вероятно пак някой техник ще му сложи тестов Win, и ще му го върне, обаче ще му вземе едни пари за махане на паролата на BIOS.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

Никой в Технополис няма да му смени лаптопа само защото не е успял да инсталира Windows.

Абе, не е точно така - личен опит...
Сега по същество, майстор @peppone1:
1. При стартиране на машината и натискане на Esc вдига ли се меню за избор на действие? Или излиза прозорец за въвеждане на парола.
2. Достъп до BIOS изобщо имаш или не?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, peppone1 написа:

Мерси! Значи да разбирам че българите нещо са бърникали по този лаптоп за да го пробутат на промоция. Ако е така, това е адски гадно, равносилно на измама, това е подсъдимо, те се гаврят с името на производителя. Те в такъв случай в магазините не трябва да имат право да ги разопаковат та чак ще им инсталират Линукси. Трябва да им дадат една картонена мостра да стои като картина на витрината и това е. А аз какви настройки да съм му правил, биоса съм го дал с фабричните настройки, това е право на всеки клиент да си настройва биоса и да се опита да си преинсталира компютъра, нищо необичайно няма в това.

Значи да разбирам че Линукса не е бил инсталиран и ме подканва да направя такава флашка с която да го инсталирам, но техникът ми каза че нищо не трябвало да се прави,може и той да не е наясно. Но това да даваш над 1000лв. за геймърски лаптоп и да ти пробутат някакъв тъп Линукс, който след това да не можеш да премахнеш, ми че аз и 300лв. няма да дам за такава машина, сега не знам каква е била цената, но каквато и да е само хардуеъра е над 1000лв. без ОС. Може да е била някаква мостра, а после пък мен ме питат как ще се почувствам ако ми продадат разопакована стока, защото редовно им ги връщам. Ами че те всичко го разопаковат, най-малкото да пъхнат гаранцията вътре и съм попадал на уреди минали през сервиз, като изрично им обясних че искам да е неразопакован продукта. Те не случайно от Вали компютърс отказват да приемат разопакована стока от клиента, всички ги продават запечатани. Съгласен съм при евтиното да е така, но да хвърляш така хилядарка и да ти дадат лаптоп върху който са правени експерименти и не отговаря според изискванията на производителя, а и в инструкцията изобщо не е дадено как се инсталира, пише само натиснете F2 и следвайте указанията които ви дава. Е това инструкция ли е?

И накрая аз съм виновен че съм му сложил парола ли, ми че те като ми заключват лаптопа срещу преинсталиране, аз пък ще им заключа биоса, не че съм го направил нарочно, но все пак си е мое право, щом е разрешено ще се възползвам, какво лошо има?

Пак търсиш конспирации с които да обясниш,че си съсипал лаптопа,да им се чуди човек как си успял да излъжеш хората да ти го дадат да го майсториш нов лаптоп,но това е друг въпрос.Компютрите според изискване на ЕС трябва да се продават с ОС независимо каква е тя,този линукс в случая е инсталиран от производителя,има и варианти с free dos,както и с windows,никой в магазина няма да тръгне да се занимава с инсталиране на ОС,в случая линукс.Защо си сложил парола на биоса?Правиш си бутваща флашка с желаната ОС,четеш в инструкцията на лаптопа с кой F-бутон се извиква boot менюто и си действаш натам.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, AAUUXX написа:

да им се чуди човек как си успял да излъжеш хората да ти го дадат да го майсториш нов лаптоп

Често срещана ситуация в темите на този(и не само) форум. Някой инсталирал два пъти ОС (Windows) и става майстор.
И започва да лющи клиенти. Че и заплащане се търси от порядъка на 30-50лева...
Много им се радвам на такива машини - чуват в Гюргево.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И водите на Дунав се разделят само от смехът ти се едно си Моисей.:)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 2 минути, bulljo написа:

се разделят само от смехът ти

Бе никак не са смешни звуците

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, DarkEdge написа:

Често срещана ситуация в темиите на този(и не само) форум. Някой инсталирал два пъти ОС (Windows) и става майстор.
И започва да лющи клиенти. Че и заплащане се търси от порядъка на 30-50лева...
Много им се радвам на такива машини - чуват в Гюргево.

Така е,но като изяде дървото от ядосан клиент ще спре да се прави на “голям майстор“

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И друга неточност в темата:

Цитат

Лаптоп Acer не ще да се инсталира

Не, че лаптопът не иска, а ЗКУ не може.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, AAUUXX написа:

Така е,но като изяде дървото от ядосан клиент ще спре да се прави на “голям майстор“

аз затуй избягвам негови теми...ъ-ъ-ъ...тъй де, страх мъй

• Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

аз затуй избягвам негови теми...ъ-ъ-ъ...тъй де, страх мъй

Дан гу утнисеш ут негуф клиен пукрай негу?

• Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Бе никак не са смешни звуците

На мен снощи ми идваше да си ударя главата два пъти в някой ръб и да я направя на дабълВЕ , като му прочетох темата, аман от пишман разбирачи.

преди 7 минути, AAUUXX написа:

Лошото е че той няма да си вземе поука от грешките си въпреки цитата в подписа му, винаги търси вина в другите, не искал да пита тук щото щели сме да му загубим времето, е да си блъска главата тогава и да се излага колкото иска.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, bulljo написа:

Лошото е че той няма да си вземе поука от грешките си въпреки цитата в подписа му, винаги търси вина в другите, не искал да пита тук щото щели сме да му загубим времето, е да си блъска главата тогава и да се излага колкото иска.

Така става,когато самочувствието е по-голямо от възможностите.peppone1 мисли,че във форума се крои таен конспиративен план срещу него,как да му се изгуби времето,и той да не успее да свърши никаква работа.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи таман му подготвях помощен материал с клип и инструкции да му помогна но RAZE като по опитен ме изпревари та си спестих писането,  после като видях peppone как върти, суче че acer и някой друг му е виновен че не се случват нещата си викам "оти се напиняш" седи си на газо и глей сеир. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, RudeBoy написа:

Никой в Технополис няма да му смени лаптопа само защото не е успял да инсталира Windows. Или някой от продавачите ще се хване да му сложи за 10 минути един, или ако ги мързи - ще го приемат като рекламация, и ще го пратят в гаранционния сервиз. Където най-вероятно пак някой техник ще му сложи тестов Win, и ще му го върне, обаче ще му вземе едни пари за махане на паролата на BIOS. 

В техноверигата е забранено на консултантите и управителите да се занимават с инсталации, преди време като работех там даже имаше понижения и уволнения заради подобни неща. А в сервизите инсталират срещу заплащане, ако го праща в официалния ще почака някой друг ден и пак не е гаранция, че ще го върнат с инсталиран тестов windows, може и да няма нужните драйвери дори, колкото да се види, че работи, а може и празен и само с протокол, че са го тествали и няма проблеми.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери в ЕфиБиоса дали АйПи-6 на РедмъндКлауд е вярно и дали го пингваш. Гони ме някакъв спомен, че с първите версии на клауд инстала имаше проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Raze написа:

В техноверигата е забранено на консултантите и управителите да се занимават с инсталации, преди време като работех там даже имаше понижения и уволнения заради подобни неща.

Забранено е да го правят като услуга на клиентите, колега (бивш) :) - независимо дали срещу заплащане или не. 

В случая е достатъчно отговорникът по рекламациите да извика човек от отдела, който да направи настройките в BIOS и да стартира инсталацията, до избор на език например. И така да покаже на оплакващия се "многоуважаван" клиент, че лаптопът е ОК, и да се приключи случая.

А иначе на мен са ми връщали личния лаптоп от "Флай Систем" (разбирай "Мост") след смяна на дъно и харддиск, с инсталиран тестов Win 7, неактивиран. Напълно безплатно, беше в гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, RudeBoy написа:

И така да покаже на оплакващия се "многоуважаван" клиент, че лаптопът е ОК

Освен, ако това не се окажат празни напъни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, RudeBoy написа:

Забранено е да го правят като услуга на клиентите, колега (бивш) :) - независимо дали срещу заплащане или не. 

В случая е достатъчно отговорникът по рекламациите да извика човек от отдела, който да направи настройките в BIOS и да стартира инсталацията, до избор на език например. И така да покаже на оплакващия се "многоуважаван" клиент, че лаптопът е ОК, и да се приключи случая.

А иначе на мен са ми връщали личния лаптоп от "Флай Систем" (разбирай "Мост") след смяна на дъно и харддиск, с инсталиран тестов Win 7, неактивиран. Напълно безплатно, беше в гаранция.

Нали това казвам - някои сервизи слагат тестов windows, но няма гаранция, че в случая ще го направят. А относно стартиране на инсталация в магазина - може, но това пак не е пълна инсталация, въпреки че и това не са длъжни да правят, има си сервизи за тази цел и срокове за удовлетворяване на рекламациите, както си е по закон. И пак трябва да е с инсталационен носител на клиента, който ако е проблемен или не е направен както трябва, нищо няма да се получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.