Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, мили хора!
От 6 години съм със Самсунг Галакси Нексус, който ми е първият смартфон евър. Не бих искала и да се разделям с него, защото още си работи, просто е много бавен и от време на време се изключва сам, ако се опитам да вляза в някое приложение, затова избягвам да ги ползвам, освен може би вайбър. Имам доста снимки и все се каня да ги трия, че да се позабърза поне малко, но с или без снимки, годинките ще си кажат пак думата сигурно. Батерията държи евентуално 1 ден (в най-добрия случай!). но си имам външна и затова не се оплаквам, а и си държа винаги една стара нокийка с фенерче настрани, която е безсмъртна. Понякога също ми изкарва черен екран, когато някой ми звъни и не мога да вдигна. В притурка вече доста грее.
Миналата седмица си обнових договора във Виваком, според който до 30 дни мога да си взема нов телефон. Управителката ме обслужи и като заговорихме за телефони, ме пита: "Мога ли да не ви препоръчвам Самсунг, защото имат доста пропуски по отношение актуализация на приложенията." Напълно наясно съм, че Самсунг не са това, което бяха и че Галакси Нексус е телефон на Гугъл, не точно Самсунг, но все пак искам да се допитам и до вас. Предложиха ми устройства само на Хуавей като марка и ми изтъкнаха, че P20 Pro е телефон на годината. Доколкото съм чела, в момента топ 3 при телефоните са именно Айфон, Самсунг и Хуавей. Но съм леко предубедена и затова искам да се допитам и до вас. Като модели ми предложиха P20 Lite за 22.98 месечно, P Smart - 14.98 (тя самата ми показа, че е с такъв) и Y7 Prime 2018 за 12.98. Срок -2 г. Конкретните оферти са до края на този месец (август). За мен всяка от тея оферти е скъпа, тъй като съм полусирак и студентка (макар и семестриално завършила вече, държавните изпити са си немалък разход откъм път и престой), така че не знам струва ли си, след като още крета старият телефон чат-пат. Страхувам се да не си взема някоя "куча марка", която да не издържи толкова време, колкото Нексуса, който, като си го взимах, според човека във Виваком, бе най-добрият телефон след Галакси S2, единствено камерата му бе по-слаба и нямаше слот за памет, но той самият беше с такъв телефон и затова ми го препоръча. И действително съм много доволна, но 6 години... Майка ми вече пострада с един Привилег от Технополис, ползва го за няма и 1/2 година и се развали, смениха ѝ го с Престижио и засега е ОК, но колко ядове изкара, тя си знае. От друга страна, чак след 2г. ще мога да си взема вероятно нов телефон при следващото подновяване на договора, опасявам се Самсунгчето ми да не сдаде багажа дотогава. Вуйна ми си поръчала Суоми от Е-маг за няма и 300 лв. и много ми го хвали. Доколкото знам, те са финландски машинки, но други впечатления нямам.
Та така, колебая се как да постъпя, струва ли си да си сменям телефончето, което толкова си обичам, и ако да - с какъв модел? Щеше ми се да си взема нов чак след дипломирането и изпита за правоспособност, като/ако си намеря работа, за да си го плащам сама и да няма такъв разход майка ми, но сега се чудя за тея оферти. От друга страна, от баба ми, лека ѝ пръст, съм научена да не се разглезвам и да сменям нещо само ако тотално се скапе и се счупи/не работи. Моля да не ми се смеете, аз не се занимавам с технологии и не съм така навътре като вас, именно затова ви питам. Ще съм благодарна на всякакви мнения, предложения, съвети и т.н. Мерси :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премести си всичко ценно от телефона на компютъра,направи му един ресет(връщане на заводските настройки)и ще живне телефона,предвид всичко по-горе написано момента не е най-подходящ за лизингов телефон.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки, че твоя телефон е с доста слаби характеристики, би трябвало след хард ресет /не заводски настройки/, да може да се справя поне с няколко приложения. След ресета деинсталирай или изключи всички ненужни приложения и си инсталирай единствено най-необходимите. Ако след тази операция телефона ти създава отново ядове, тогава мисли за нов. Няма какво да се обсъждат различните марки, но бягай далеч от Привилег и Престижио. Така наречените "куча марка" могат приятно да те изненадат откъм цена за предложеното качество...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! За Привилега братовчедка ми бе навила майка ми, защото купи на дъщеря си такъв и се поблазни откъм цена, а и майка ми преди това нямаше смартфон, но ѝ трябваше. И на малката, и на майка ми се развалиха устройствата долу-горе за половин година. Братовчедка ми си поиска парите обратно, майка ми просто поиска ново устройство, те ѝ го смениха с Престижио. До момента не е дало проблеми, има го от 3-4 години, доколкото си спомням. Което е доказателство, че невинаги е до марката, така е.

Доколкото знам, точно слабите характеристики на телефона пречат да се обновяват приложенията и в един момент може да се окаже, че актуализациите не са съвместими с операционната система на телефона, затова забива и се изключва самичък. Това е причината да питам за новите модели, които ми предложиха, от тях кои бихте ми препоръчали, ако евентуално се реша на такава крачка?

Иначе за социалните мрежи и интернета, преди 2-3г. от Виваком ми подариха таблет, на Дива (друга "куча марка") :D , почти нямам място в него, понеже има много малко памет, ползвам го само за интернет и социалките, защото камерата е много слаба и дори няма светкавица, но поне е бърз и върши работа засега. Дори при обновяването на договора ми дадоха подарък бисквитка, която ми върши супер работа за нетбука, ако съм извън дома, дори на село е хубав обхватът. Единствено е кофти, че навсякъде нося смартфона, нокийката, таблета и mp3, т.е. четири устройства :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако трябва да избираш между посочените по-горе то Huawei P20 Lite e най-добрия избор,но и най-скъп,след това е Huawei P smart,не коментирам  Y7 Prime защото отива в  долната бюджетна граница,а там са много посредствени телефоните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Предложили са Ви Хуавей , защото в момента има игра между служителите на Виваком и този с най-много продадени тел. от тази марка, печели екскурзия до Китай :)

Бих Ви препоръчал този като добро съотношение между цена, характеристики и издържливост на батерията.

Редактирано от Kamen Zhelyazkov (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Kamen Zhelyazkov написа:

Бих Ви препоръчал този като добро съотношение между цена, характеристики и издържливост на батерията.

Прекрасен смартфон, но ще трябва да се бори с предубежденията за "куча марка"...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, julie93 написа:

Вуйна ми си поръчала Суоми от Е-маг за няма и 300 лв. и много ми го хвали.

Вероятно става въпрос за Xiaomi? Ако е така не са финландски, а китайски. Та в случая не виждам основания за борене с предубеждения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.