Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди години писах пак тук, и бяхте много полезни. Компютъра още си работи, но си е стар и е време за нов. Бюджета ми е 1500 лева.  Стария HDD може да си използва, имам и SSD на Kingston 128GB.
Игрите,които обикновенно играя не изискват особенно много, но отвреме на време искам да пусна и някоя AAA игра. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен HDD и SSD, вероятно и кутията върши работа. Захранването какво е, и имал ли си проблеми с него ?  Добре ще е да дадеш пълно инфо за конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напиши си пълните параметри на конфигурацията - кутия, дъно, памет, видеокарта, процесор, захранване и марка/модел на монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другите неща не вършат работа , кутията е очукана, оригиналното захранване изгоря и сега съм с китайско. Процесора е Athlon x4 740k , картата е 650ti.  Монитора е Philips 223V5LSB2/10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускал ли си тестове на хард диска за лоши сектори ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/60812p1r58147p2r61027p1r58253p1r59101p1rf.html

И събираш пари за сериозна видеокарта ако искаш читава машина а дотогава си караш със старата.

п.с. Принципно втора ръка 970 върви около 300 лв. Картата е сравнима с 1060 която е над 450 лв.

Предвид че и нови ще излизат предполагам след някой месец ще се появат и 1060 на "битака" с изгодни цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми може да чакаш спад в цените на картите, който уж беше неизбежен, а в момента е по-скоро мираж, поне на по-евтините. Или да си търсиш карта на старо, ако ти е вариант. Каза, че не играеш само тегави игри, така че ето да има едно цялостно предложение с нови части.

RYZEN 5 2600, MSI B450-A PRO, 2x8GB TEAMGROUP VULCAN DDR4 3000 KIT, INNO3D GTX 1060 3GB COMPACT X1, FRACTAL DESIGN FOCUS G, BE QUIET PURE POWER 10 400W или видеокарта EVGA GTX 1060 3GB GAMING

oколо 1530лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, PANOV написа:

Ми може да чакаш спад в цените на картите, който уж беше неизбежен, а в момента е по-скоро мираж, поне на по-евтините. Или да си търсиш карта на старо, ако ти е вариант. Каза, че не играеш само тегави игри, така че ето да има едно цялостно предложение с нови части.

RYZEN 5 2600, MSI B450-A PRO, 2x8GB TEAMGROUP VULCAN DDR4 3000 KIT, INNO3D GTX 1060 3GB COMPACT X1, FRACTAL DESIGN FOCUS G, BE QUIET PURE POWER 10 400W или видеокарта EVGA GTX 1060 3GB GAMING

oколо 1530лв. с ДДС

Панов, нека картата да е SC, защото е с по-добро охладителче. За EVGA иде реч. Разликата е 15-на левчета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

500 ватовата версия на захранването също е двайсетина левчета отгоре. Хубаво е да има и малко запас... Не е ли по-добре първо да се види как ще са нещата със старото видео?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ncl написа:

500 ватовата версия на захранването също е двайсетина левчета отгоре. Хубаво е да има и малко запас... Не е ли по-добре първо да се види как ще са нещата със старото видео?!

И с предложеното от Панов ще има достатъчно запас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че има достатъчно запас и с предложеното. Както си прецени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, XECUTIONER написа:

Панов, нека картата да е SC, защото е с по-добро охладителче. За EVGA иде реч. Разликата е 15-на левчета. 

И на мен по същество ми допада охладителят на SC, ама така както са го реализирали, обдухването на захранващата част е блокирано от топлинната тръба, та температурите на регулатора си стигат 100 градуса и горница. Това е кофтито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко години  Sky Company не актуализираха често цените на предлаганите продукти и понякога имаше разминавания в обявената и актуалната стойност. Сега забелязвам ,че графична карта като - https://shop.sky.bg/4096M-GTX1050Ti-GTX-1050-Ti-GAMING-PCI-E-30-04G-P4-6251-KR е  малко по-скъпа от GTX 1060 3 GB  EVGA GTX 1060 3GB GAMING . Не виждам логика, дори са намалили гаранционния срок от 36 на 24 месеца !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Преди няколко години  Sky Company не актуализираха често цените на предлаганите продукти и понякога имаше разминавания в обявената и актуалната стойност. Сега забелязвам ,че графична карта като - https://shop.sky.bg/4096M-GTX1050Ti-GTX-1050-Ti-GAMING-PCI-E-30-04G-P4-6251-KR е  малко по-скъпа от GTX 1060 3 GB  EVGA GTX 1060 3GB GAMING . Не виждам логика, дори са намалили гаранционния срок от 36 на 24 месеца !

Като цяло 1060 3GB е най-нелогичната карта излизала последните 2 години.

Цените на картите се контролират от копачите - а тези 3GB скоро може да не стават за ethash algorithm и не се купуват. По-перспективно е да се вземе 1050ti пред 1060 3GB.

Самата памет(micron hynix samsung) стана много скъпа и 1GB отгоре си казва думата. Тези 3GB 1060 най-вероятно са от много стари доставки поради почти нулевия интерес към тях.

Доставка на 1050ti е нова със много по-скъпа памет и това се отразява в цената. Внасят се от Вали - колкото кажат те на толкова се продава (все пак сме България)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се чудя на нулевия интерес, след като 6GB е 30% по-скъпа - ся, има и игрички, които могат да хапват повече от 3GB видеопамет, ама за всичко останало разликата в производителносста е далече от тия 30%. Това ако не считаме копачите за единствена покупателна сила, ама то с 1060 какви копачи са :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Копач който има останалата техника ще избие по-бързо 1060 от 1070/80 - а 1050ti се избива най-бързо.

Аз моите 4бр. 1050ti ги избих за 6 месеца и ги продадох със 20лв. под цената на която ги купих - както искате го смятайте.

Всеки копач е копач с 5 , 10 или 20 карти пак ще купи много повече карти от един геймър през целия му геймърски живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избиваха се , като се копаше лесно и цените на картите бяха други. Разликата между 1060 и 1070 не беше 100 евро, колкото е сега, ами си гонеше 200 на моменти. Сега при тая трудност кой купува малки карти за копане. Като се замислиш теоретично колко време ще ти отнеме да изплатиш 1060, обяснимо защо миньорите се точат на RTX 2000, ама то има твърде много спекулации и балони в тая сфера, приливи и отливи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цените сега са отражение на на период от поне 2 месеца назад то не е хляб да го печеш сутринта и на друга цена.

Всичко е нормално и отразява нещата - за какво точно спорим даже не разбрах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега разбирам, че спорим, що да спорим. Не съм толкова запален по миньорските истории, имах предвид преди година, година и половина, когато картите бяха пресни и се копаше лесно. Туй дето казах, че не са копачи с 1060, ами от сегашна гледна точка, иначе мисълта ми е, че за геймърите и 3ГБ може да е интересна на 150лв под 6ГБ и 100лв над 1050ти, че цените са високи, високи са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен видеото, за всичко останало всички са на едно мнение, което е добре.

За видео карта - опциите са ясни и според мен автора сам трябва да реши:
- 1060 3G
- 1050TI
- втора ръка

Аз бих препоръчал поръчка от Китай, но надали някой ще ме послуша. :) 1050TI на "световно известната" Colorful е $175. Мине ли митници, всичко е 6. Има и други опции като Yeston и тнт, но цветните са за предпочитане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, georgiev90 написа:

Освен видеото, за всичко останало всички са на едно мнение, което е добре.

За видео карта - опциите са ясни и според мен автора сам трябва да реши:
- 1060 3G
- 1050TI
- втора ръка

Аз бих препоръчал поръчка от Китай, но надали някой ще ме послуша. :) 1050TI на "световно известната" Colorful е $275. Мине ли митници, всичко е 6. Има и други опции като Yeston и тнт, но цветните са за предпочитане.

Не виждам причина да поръчва графична карта от Китай и то на подобна цена. Тук има хубави модели с прилично охлаждане между 370 - 415 лева и няма да се притеснява за гаранция и евентуални проблеми при фабричен дефект. При това от напълно коректни фирми ,които реагират адекватно при условие ,че  има дефектирал продукт. Така потребителя си  спестява излишни проблеми и главоболия и няма да стои без карта поне месец .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаранцията си е гаранция и никой не може да я замени с по-ниска цена. Съгласен съм с всичко, което написа. Ако говорим за нова карта.

Но, пред възможността да си купя карта втора ръка от някое хлапе, което я е напълнило с прах и никога не е пипало термо пастата й, или някоя извадена от риг, аз бих си поръчал китайска.

Едит: объркал съм цената, $175 е китайчето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, PANOV написа:

Сега разбирам, че спорим, що да спорим. Не съм толкова запален по миньорските истории, имах предвид преди година, година и половина, когато картите бяха пресни и се копаше лесно. Туй дето казах, че не са копачи с 1060, ами от сегашна гледна точка, иначе мисълта ми е, че за геймърите и 3ГБ може да е интересна на 150лв под 6ГБ и 100лв над 1050ти, че цените са високи, високи са.

Точно това казвам че 3Gb версията не е интересна за копачите и не се отразява на сегашната и цена. Общо взето това казах просто обясних защо е така.

Изобщо не говоря за геймъри кое е добре , те едва ли имат 20-25%(може и по-малко) дял на продадените карти в света че да влияят на цената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.08.2018 г. в 14:38, PANOV написа:

И на мен по същество ми допада охладителят на SC, ама така както са го реализирали, обдухването на захранващата част е блокирано от топлинната тръба, та температурите на регулатора си стигат 100 градуса и горница. Това е кофтито.

Може би говориш за охлаждането на SC Gaming, защото охладителя на Gaming е доста по-различен. Проблема при SC Gaming е че топлинната тръба трябва да е във контакт със мосфетите, а не е. Във ревюто на TomsHardware пише че има 2.5мм. между тях, в резултат на което тръбата не прави почти нищо. Нямам си на идея защо при техните модификации не са поставили дълга термоподложка, която да покрива всички мосфети и тръбата по цялото й протежение, ефекта е доста по-голям. Попаднах на този материал във който са сложили подложки по цялото протежение + и на индукторите - резултата е 11.3 градуса по-ниска температура в най-горещата точка (различни са) и значително понижение температурата във областта на на волт регулаторите. На практика единствените горещи точки са само мосфетите (AOE6930). Има и 1.2 градуса понижение на контролера им (uP9505). Аз бих сложил и термоподложка/и на GDDR5 чиповете. Това е и при доста по-ниски температури от тези на TomsHardware. Нe е ясно обаче дали е във затворена кутия, под какъв товар и при какви обороти на вентилаторите. В предвид доста по-ниските температури предполагам е на максимални или близки до максималните обороти и товара най-вероятно е по лек от Metro Last Light при 4096/3840x2160.

Има и друг начин да се подобрят значително температурите, особено на ядрото.  Във ревютата, който намерих - цък, цък, картата е по-стара ревизия. На по-новите има направена една проста промяна - цък. Изолирането на ламелите по подобен начин фокусира потока и подобрява температурата на ядрото със цели 9.8 градуса. Няма как и волт регулаторите/паметта и всички компоненти да не се облагодетелстват значително. Възможно е обаче леко да повиши температурата във кутията. Дали EVGA не са имали достатъчно време за да направят картата както трябва или просто са подходили нехайно не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.