Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте,

Преди около две седмици реших да си купя една видео карта gtx 750ti от Aliexpress, като днес получих писмо че пратката ми е задържана на митницата в Горна Оряховица и трябва да им пратя някои документи за да ми я освободят и да си платя митото/ДДС. И сега търся помощ защото не разбирам някои от документите който трябва да пратя, като например първият и четрътият документ. За вторият документ предполагам искат нещо като screenshot на поръчката ми от сайта на aliexpress eто така. За третият вече извадих извлечение за заплащане, но не разбирам първият документ какъв точно трябва да бъде. Трябва да предоставя нещо като този screenshot отново? Ето линк към видео картата  и се извинявам ако съм объркал раздела.

doc.jpg

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, sk23 написа:

Здравейте,

Преди около две седмици реших да си купя една видео карта gtx 750ti от Aliexpress, като днес получих писмо че пратката ми е задържана на митницата в Горна Оряховица и трябва да им пратя някои документи за да ми я освободят и да си платя митото/ДДС. И сега търся помощ защото не разбирам някои от документите който трябва да пратя, като например първият и четрътият документ. За вторият документ предполагам искат нещо като screenshot на поръчката ми от сайта на aliexpress eто така. За третият вече извадих извлечение за заплащане, но не разбирам първият документ какъв точно трябва да бъде. Трябва да предоставя нещо като този screenshot отново? Ето линк към видео картата  и се извинявам ако съм объркал раздела.

doc.jpg

Много сте ми странни. Защо не отидеш на място и не решиш въпроса.  Да не говорим, че в дадения документ няма подписи и печати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Емил Костов написа:

Много сте ми странни. Защо не отидеш на място и не решиш въпроса.  Да не говорим, че в дадения документ няма подписи и печати.

Печат има от другата страна на документа, а аз не мога да отида на мяста защото пратката не е на мое име. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sk23 написа:

Печат има от другата страна на документа, а аз не мога да отида на мяста защото пратката не е на мое име.

Съжалявам за грубостта, но защо пратката не е на ваше име и защо се оплаквате тогава? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Съжалявам за грубостта, но защо пратката не е на ваше име и защо се оплаквате тогава? 

Пратката не е на мое име просто защото ми е било по лесно да ми я дадът, като до сега не са ми я задържали на митницата, и да кажем че не помислих толкова напред.... Но дори и да отида на място, няма ли да искат същите документи?

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, sk23 написа:

Пратката не е на мое име просто защото ми е било по лесно да ми я дадът, като до сега не са ми я задържали на митницата, и да кажем че не помислих толкова напред.... Но дори и да отида на място, няма ли да искат същите документи?

Щом пратката не е на твое име и със сегашната глупост са GPPR нищо не може да направиш!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Щом пратката не е на твое име и със сегашната глупост са GPPR нищо не може да направиш!!! 

Мога да отида със човека на когото име е пратката, но все още не разбирам някои от документите които искат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sk23 написа:

Мога да отида със човека на когото име е пратката, но все още не разбирам някои от документите които искат.

Ами отиваш със собственика и питаш. Иначе няма как да решиш проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един цял ден освобождаване от митница! Ще ти трябва и митнически агент за издаване на ЕОРИ номер, плащаш и на него за услугата. Трябва да идеш до нотариус да платиш и на него 6 лв. за пълномощно на агента. Носиш камара с документи - фактура от търговеца, копие на плащането от сайта, документ за извършено плащане, копие на лична карта, стоката се обмитява + разхода за доставка също се обмитява, тоест вземат предвид колко е себестойността на артикула + парите за куриер и ги събират за да сложат данък на всичко. Тръгнеш ли да плащаш мито - пиши се умрел, заеби стоката, ти си карък, от където и да те погледне човек. Жална ти майката, моите съболезнования. Не се предавай, плащай мита и за следващите партиди, ти можеш! :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

стига сте му се карали де - скрийншот е точно номер 1

снимай си поръчката

преди 31 минути, Mlechko написа:

Един цял ден освобождаване от митница! Ще ти трябва и митнически агент за издаване на ЕОРИ номер, плащаш и на него за услугата. Трябва да идеш до нотариус да платиш и на него 6 лв. за пълномощно на агента. Носиш камара с документи - фактура от търговеца, копие на плащането от сайта, документ за извършено плащане, копие на лична карта, стоката се обмитява + разхода за доставка също се обмитява, тоест вземат предвид колко е себестойността на артикула + парите за куриер и ги събират за да сложат данък на всичко. Тръгнеш ли да плащаш мито - пиши се умрел, заеби стоката, ти си карък, от където и да те погледне човек. Жална ти майката, моите съболезнования. Не се предавай, плащай мита и за следващите партиди, ти можеш! :) 

защо говориш глупости - никакъв нотариус - плаща се на Български пощи на място на митницата такса за посредничество

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sk23 написа:

За вторият документ предполагам искат нещо като screenshot

И аз съм им берял дертовете. Искаха ми документ, какъвто eBay не предлага. Направих си го с Photoshop. Имам законна сделка, а бюрокрацията не ми позволяваше да си взема пратката, на която даже платих допълнително мито. Това е по първата точка.

Свържи се с тях, те приемат документи и електронно и на хартиен носител. Не спори с тях, просто им дай документ, ако ще правен на Photoshop.

преди 1 час, Емил Костов написа:

GPPR

GDPR?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига сте го плашили.Би трябвало да има и 1 бланка опълномощаваща Бг пощи да те представлява пред митницата. Изпращаш има я или я носиш в пощата в комплект с набира документи. и скрийншоти с цената върши работа. Таксата им е 12лв. След няколко дни си взимш пратката от пощата и заплащаш ДДС-то й същото гише. 20%. Без никакви други формалности и документи и разкарвания. Това е

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, tbmtbm написа:

Стига сте го плашили.Би трябвало да има и 1 бланка опълномощаваща Бг пощи да те представлява пред митницата. Изпращаш има я или я носиш в пощата в комплект с набира документи. и скрийншоти с цената върши работа. Таксата им е 12лв. След няколко дни си взимш пратката от пощата и заплащаш ДДС-то й същото гише. 20%. Без никакви други формалности и документи и разкарвания. Това е

Сега като се поразрових, попаднах на тази статия: https://www.1lev.com/bgpost-dds-pratka-mito.htm Ще пробвам, пък ще видим какво ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, tbmtbm написа:

Какви пощи бе? Ти четеш ли или пиеш ракийка и преливаш?! Този народ съвсем изтрещя с тоя интернет. Като пиеш недей да си търсиш отдушник тук. Къде прочете, че пратката е дошла в пощите? Може да идва от куриерска фирма. За пощите не знам, но определено процедурата е същата. Ако те спестяват нещо с офиси, хубаво. Ама надали! Екстрите са у софио, центъра на БГ! Там софиянците са глезени като новородени! И всичко е само за тях! И винаги вземат голямата пара, целия пай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си далече от истината. Ясно че нещо ти тежи. Може да съм повода, но не и причината. Май ти имаш нужда да си налееш.
Разгледа ли снимка. Я пак. Забеляза ли Бг пощи?Ай у лево. Жив и здрав

Към автора: минавал съм го този път и единственото сложно е преглътването на 20те % ддс+12лв

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Mlechko написа:

Какви пощи бе?

Те такива бе - Български пощи ги приемат, ако сумата е под 100 лева си получаваш пратката у клона на пощата.

Ако е над 100 лева отиваш до митницата, където ти е пратката, и трябва да платиш ДДС

Български пощи посредничи за сделката, имат си гише там, носиш каквото трябва те отиват до митницата и готово- пратката ти я дават на друго гише.

преди 23 минути, tbmtbm написа:

Към автора: минавал съм го този път и единственото сложно е преглътването на 20те % ддс+12лв

Е и аз го минах, че не беше от еврозоната пратката а от Сингапур

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано поне си заслужават покупките...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да получиш някаква стока се изисква такива документи. Много гадно и странно  :) Получавал съм стока от Турция, Китай, Сингапур, но такива простотии не са ми искали, все още. И дано да не ми искат.

Относно докумените.

Доказателство, че си купил дадената стока. Какво представлява, откъде, кой,..... Обикновено,  се изпраща на електронната поща сметка и там всичко пише. Номер за проследяване, колко струва дадената стока, откъде си я купил и какво си купил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, acnekt написа:

Да получиш някаква стока се изисква такива документи. Много гадно и странно  :)

ДДС трябва да се снася, кво ти е странното, такива са законите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, haidukpikaso написа:

Ако е над 100 лева отиваш до митницата, където ти е пратката, и трябва да платиш ДДС

Отиваш грънци! Отиваш само ти! Виж се кой град си посочил роден - СОФИЯ! Останалите  по телефона ги питат, дали желаят пратката да се изпрати по куриерска фирма до твоя град, за да я освободиш там.

преди 58 минути, haidukpikaso написа:

Български пощи посредничи за сделката, имат си гише там, носиш каквото трябва те отиват до митницата и готово- пратката ти я дават на друго гише.

Пак ли за себе си говориш? Не разбра ли, че ти си софиянец?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Като живее в страна член на ЕССР  е получена така. Цени 2Х на тия в САЩ и Югоизточна Азия, а когато искаш да си вземеш нещо от там понеже е по-евтино , дори с транспортните разходи и чакането да пристигне, ти слагат двойно ли беше, тройно ли обмитяване, да има да храниш ЕССР бюрокрацията и чиновническата сган.

Ще сложа едно кратко обсъждане без имената на коментиралите,   става въпрос за цените в един и същ онлайн магазин, като единствената разлика е в локацията, в държавата в която се продава стока през него

Цитат

The product is currently $129.99" after link:

"Your search "Patriot Scorch 512GB NVMe M.2 PCIe Solid State Drive Up to 1700MB/s Read Transfer Speeds" did not match any products."

Real Price: £192.99 link: https://www.amazon.co.uk/dp...

£192.99 are twice more money of $129.99

• The link is broken for some reason on the bottom. its $129.99 in the US on amazon. 192.99 pounds might just be because Patriot doesn't sell a lot of product in the UK.

https://www.amazon.com/dp/B...

Maybe this is also is true but I prefer answer of Hermes Mai below :(

Tax is a different form of slavery. I would never live nor buy things in the U.K/EU... You end up fattening the pockets of those useless politicians.

• Maybe you'll right fuc`n EuSSR!

Накратко, цените в ЕССР са най-малкото двойно на тези в САЩ  и Югоизточна Азия(където се произвежда повечето електронен хардуер за света). В червено са оцветени въпроса и другите коментари на човека от ЕССР, на който се доказва, че една и съща стока му я дупят, хем става въпрос за един и същ магазин Х2 само щото разликата отива в данъци(и митнически такси) които са толкова големи заради алчните политици , които нямат адекватна финансова политика и харчат на произвол за себе си и за удържане на ЕССР цял(Англия все още не е отприсъединена де факто) Примерно ЕССР политиците наляха 239 милиарда в Гърция само през последните 8 години, за да могат търтеите в южната ни съседка, да продължават вместо да работят те, да плащат на българските роби да им изработват работата, а те само да играят сиртаки, да пият узо и да трошат посуда в заведенията.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих screenshot-a  със Photoshop за да приличат малко повече на някакъв документ, и изполвах тази добавка за chrome която ми направи нещо като фактура. Пратих документите и за около 1 седмица ми пратиха пратката със доплащане 35 лева (20лв ДДС, 12 лева митническа такса и 3.50 доставка). Китаеца беше декларирал 5$ стойност и като се има предвид че пратката не е малка, предполагам са се осъмнили нещо в митницата и са погледнали колко струва.

Благодаря ви за помоща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Пламен Р
      Кой е по добър от двата процесора i5 8400k или i7 7700. И за хубави части има ли смисъл да си купувам хубава кутия смисъл middle tower 
    • от Пламен Р
      Имам една опция във биоса intеl turbo boost тя ми е на auto да я направя ли на enabled или зависи от частите на компа ми
    • от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от vlado123456789
      Здравейте!
      Не разбирам много от компютри затова искам да попитам тук за съвет, понеже от Dell явно ме отсвириха. Имам един компютър Dell OptiPlex 790 K1, 8 GB RAM с Win 10, но без видео. Искам да подкарам Adobe Premiere на него за видеомонтажи на 4К, но с вградената карта не може, насича яко и с проксита. Стигнах до извода че все пак ще трябва да налея малко пари в него за едно малко по-свястно видео. Но виждам че захранването му е 240W и е едно много специално тънко и дълго по дължината на цялата кутия. Вероятно няма да намеря такова по-мощно, а съм се спрял на GeForce GTX 1050 с надежда да я подкарам на моята щайга. Вие какво мислите, дали ще успея да я изгоря или дъното? Данните на компа според теста са: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz,  Total Physical Memory:    8.00 GB 4096 MB DDR3-SDRAM (1333 MHz); HDD Western Digital Model Number: WDC WD5000AAKX-00ERMA0; Intel(R) HD Graphics Vendor Name: Intel Corporation Interface: PCI Video Card Chip Type: Intel(R) HD Graphics Family Video Card Memory: 2.06 GB; Motherboard Manufacturer Dell Inc.Product 0D28YY  Chipset Intel PCH Q65; Standard SATA AHCI Controller Interface PCI; Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D; Network Card - Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection Vendor Name Intel Corporation Interface PCI; Sound Card - High Definition Audio Device
      Това са резултатите от теста на машината, дано съм улучил правилните моменти, а иначе за онези които разбират това са данните и: service tag 34K1D5J, service code: 06805867735. Писах за съвет в подръжката на Dell, но така и не получих съвет. Та според вас какво ще ме посъветвате? Да купувам ли картата? Чух че имало и такива с допълнителни пинове, които не ставали за моята машина. Захранването ще издържи ли на този хардуер, а и мисля да бочна още малко RAM. Ей това е част от дъното ми.

• от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.