Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Имам предвид, когато си на улицата, в превозно средство, по опашки, в парка, и където се сетите! Всеки затикнал слушалки в ушите и слуша! Върви по улицата, не вижда, блъска се в тебе и продължава да върви, да слуша и някой и гледат в екрана и ръчкат с пръсти по него! Играят ли ,фейсбук ли, знам ли? Чака на спирка - изпуска превозното средство, или ако пътува пропуска спирката! Ако пресича улица, рискува да  го блъсне нещо защото не гледа като пресича,а гледа в екрана! Качиш се в превозно средство, всичко живо зяпа в екраните или слуша, а някой и двете! Преди време бяха само млади хора, сега всички, и стари и млади! "Нормалните" такива като мене сме двама или трима, та чак ти става неудобно!  Друг веднага започва разговор с някой и ако пътуваш 30 минути, той си остава и продължава да говори! Каква е тази нужда, още не си се събудил, да говориш с някой, и то не делово за нещо важно, случва се, ами 10-20-30 минути. Загубихме реалния контакт с хората! Оня ден в парка, една майка с дете около 3 години, гледа в телефона и като да не я интересува какво прави малкото! Щеше да влезе в езерото, да вземе да се удави! Хората се развикаха! Тая сутрин една се блъсна в мене на тротоара, гледа в смартфона и не вижда около себе си! И още хиляди подобни примери!

Аз ли съм луда, че не го приемам или светът полудява?

Как мислите? Нормално ли е това?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, barbuncela написа:

Тая сутрин една се блъсна в мене на тротоара, гледа в смартфона и не вижда около себе си!

Що не и отпра шамара? Като вземе да ти се развика, ще й обясниш че това е персонална глоба за ползуване на смартфон на обществено място, по начин вредящ на останалите хора.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, sliderum написа:

Що не и отпра шамара?

Ами нищо чудно да и се случи...някой по нервен... И без това вече ти се зъбят даже да се усмихнеш на някой...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, barbuncela написа:

Нормално ли е това?

Не е, но е глобален проблем.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, barbuncela написа:

Тая сутрин една се блъсна в мене на тротоара, гледа в смартфона и не вижда около себе си!

А ти какво зяпаше, че не я видя да идва? :D 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, bornofash написа:

А ти какво зяпаше, че не я видя да идва? :D 

Гледах в една  витрина! Как да я видя?

преди 11 минути, DarkEdge написа:

Не е, но е глобален проблем.

Явно...

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, barbuncela написа:

Гледах в една в една витрина!

Това също е проблем, глобален.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sliderum написа:

Това също е проблем, глобален.

Нали? Защото ти не мислиш какво трябва да приготвиш за ядене днес!

Но вероятно въпросът го знаеш! "Какво има за ядене?" :lol6:

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, barbuncela написа:

Гледах в една  витрина! Как да я видя?

Очаквах да кажеш: „Каква съм аз, че да ѝ правя път?!“, а аз да отговоря, че ината е по-голям проблем от смартфоните. :D Ех... Както и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, barbuncela написа:

Как мислите? Нормално ли е това?

Нормално е.

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преувеличавате малко, но реално има не малко прекалено зомбирани хора и те повечето са от женски пол. Едва ли е лесно, като на ден пишат по 10-15 кандидат тъпкача, трябва да им се отговори, да не вземат да се разсърдят. Ха ха
Колко пъти съм бил близо до ПТП с хора, които си гледат телефоните, вместо в пътя. . . .и да чукнат някоя кола, пак малкия дявол, най-много да изядат боя, ама ако не дай си боже изскочат на тротоар и убият или осакатят хора? Това е крайно безотговорно поведение, да си гледаш в телефона, вместо в пътя! 

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, barbuncela написа:

Защото ти не мислиш какво трябва да приготвиш за ядене днес!

Когато мисля какво да приготвя за ядене днес, не го правя пред витрините на магазина.  Или го правя у нас, преди да тръгна да пазаря(в 90% от случаите) или вътре в магазина докато обикалям рафтовете със стоки, ако съм пропуснал да го обмисля у нас. А ти какво правиш, заставаш отвън пред витрината на магазина, с празен поглед вероятно, защото едва ли всичката стока е изложена на витрината, за да я оглеждаш  докато мислиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е мания , в следствие Лакомия......по най-новите , модерни играчки за възрастни . Създава "велико" усещане за придобити нови , неограничени възможности и Сили , което в известен смисъл е така . Ще мине след време , така както всяко дете захвърля след време играчките си които са му омръзнали . Появяват се нови играчки....Някой сега да ходи с мобифон , а беше преди някакви си 25 години.... ?:) Тогава старата играчка остава да се ползва нормално - по предназначение . Или отмира....:nono:

Всеки следва да се запита , колко от възможностите на новия телефон в същност му трябват и използва . Обикновено хората остават изненадани .......от собствената си суета - " Нека да има ! Народът иска да има ! " - Тодор Живков .:lol6:

Истински случай :

В Сливен откриват нов туристически комплекс " 100 воеводи " и естествено първите ръководители - там , да режат лентичката ....

Бай Тошо :   - Станко (Тодоров) , предлагам да сменим името на " 500 воеводи " !

Станко :        - А , бе Тодоре ! От къде у нас 500 воеводи ?! 

Бай тошо :   -  Нека да има ! Народът иска да има ! .....   (свободен преразказ :))

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лудостта на 21ви век е да се възмущаваме от всичко. Живял съм и в двата века, в миналия не се оплаквахме, не се псувахме, не злобеехме. Или поне беше в много по-нисък % от сега.

barbuncela, ти си една от многото лудости на 21ви век, сигурен съм, че не се чувстваш длъжна да направиш нещо по въпроса с хората и техните смартфони, но се чувстваш длъжна да се възмутиш.

Телефоните и компютрите отдавна не са екстра, а част от живота ни искаш или нещеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Kieli написа:

не се псувахме

Псувахме тихо Бай Тошо, началника, милиционерите...пак имаше за какво да се закачим.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Kieli написа:

Лудостта на 21ви век е да се възмущаваме от всичко. Живял съм и в двата века, в миналия не се оплаквахме, не се псувахме, не злобеехме. Или поне беше в много по-нисък % от сега.

barbuncela, ти си една от многото лудости на 21ви век, сигурен съм, че не се чувстваш длъжна да направиш нещо по въпроса с хората и техните смартфони, но се чувстваш длъжна да се възмутиш.

Телефоните и компютрите отдавна не са екстра, а част от живота ни искаш или нещеш.

Тя самата, почти на 100% съм сигурен, че също има смартфон. Ами има един начин да направи нещо по въпроса. Застава на площад, или на улица където преминават много хора, които биха я видели, вади си смартфона и го хвърля на земята, като почва да го удря с паве някакво, или бухалка, или да скача по него докато го потроши "на сол". Така както турците правят с iPhone. Може пък и други хора да вземат пример от нея и да се откажат въобще от смарфоните, понеже докато ги имат в притежание, все нещо ще ги човърка да ги използуват.

Редактирано от sliderum
запетайки (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, sliderum написа:

Тя самата, почти на 100% съм сигурен, че също има смартфон.

Имам разбира се! И то защото ми го предложиха само за 10 лв. от МТЕЛ на времето. Но го използвам само когато ми потрябва като телефон и за снимки! Не се правя на луда по улиците! А и батерията му умира бавно, та нищо чудно да си взема пак старата Нокиа! Вместо да давам 50 лв за нова батерия!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смартфоните, както Интернет, както антибиотиците, както барута, както огъня, са все фундаментални открития и придобивки, които са променили живота из основи. Превръщането им в проблем е дело на хората. Мисля, че това е възможно най-кратко, но и най-обобщено и коректно казано.

Що се отнася до хората - те винаги са били такива каквито са. Невъзпитаните, наглите и егоцентричните са си такива, защото са такива, а не заради смартфоните. И ако трябва да илюстрирам с пример - нека е същия за майката и смартфона... само дето преди време, когато нямаше мобилни телефони, майките пак се деляха на такива, които си играят с децата и им обръщат внимание и такива, които засядаха в кварталните кафенета и изпушваха по 20 цигари с кафетата, докато подрусваха с крак количката на неспокойното си бебе. Та... Лудостта определено не е от смартфоните... :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Merryl написа:

Лудостта определено не е от смартфоните...

Но определено технологиите формират култура - съответната технология - съответна култура.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Но определено технологиите формират култура - съответната технология - съответна култура.

Разбира се. Културата на технологията... Простакът със смартфон си е простак в културата на новата технология. :D

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, barbuncela написа:

...Всеки затикнал слушалки в ушите и слуша!...

Някои това го правим още от 20-ти век, когато нямаше смартфони.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Merryl написа:

Простакът

той не се е променил още от времето на дървеното оръжие

преди 10 минути, badsector написа:

Някои това го правим още от 20-ти век, когато нямаше смартфони.

Използването на уокмена не беше така масово явление, както днес цифровите плеъри.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помните ли тамагочитата... Сетих се за тях някак асоциативно. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, barbuncela написа:

Нали? Защото ти не мислиш какво трябва да приготвиш за ядене днес!

Но вероятно въпросът го знаеш! "Какво има за ядене?" :lol6:

и яденето е глобален проблем

преди 1 час, by_chechi написа:

Истински случай :

В Сливен откриват нов туристически комплекс " 100 воеводи " и естествено първите ръководители - там , да режат лентичката ....

Бай Тошо :   - Станко (Тодоров) , предлагам да сменим името на " 500 воеводи " !

Станко :        - А , бе Тодоре ! От къде у нас 500 воеводи ?! 

Бай тошо :   -  Нека да има ! Народът иска да има ! .....   (свободен преразказ :))

оргинала-

-Сливен.Град на 100 войводи....

Станко Тодоров на ухо-100 и двама

Бай Тошо-140 Станко.Хората искат да има.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, _nib_ написа:

и яденето е глобален проблем

Не точно - яденето, като процес, е въпрос на физиология.
Но яденето, като синоним на храна, е глобален проблем. Или по-точно наличието й. В определени географски райони.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.