Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Проблем със резолюцията на монитора.


Препоръчан отговор

Здравейте. Имам проблем със резолюцията на монитора ми и това афектира игрите..Резолюцията, която поддържа най-много монитора ми е 1280х1024. А и това е резолюцията, която винаги съм ползвал. Когато пробвам, да кажем при league of legends искам да я играя на 1280х1024, екрана ми става черен и ми пише can't display this video mode please change to imput 1280x1024@60Hz. Въпреки, че вече съм си на тази резолюция и на монитора ми и на играта.. Какъв може да е проблема? А компютъра е на 1 месец.. (макар, че не е нещо особено) Видео картата е nvidia geforce 605 1GB DDR3, да е проблема в нея? Не знам, проверих за ъпдейти на драйверите на видео картата, но нямаше.. Пък във монитора да е? Не знам, не мисля, защо да е? Смисъл.. Не мисля, че е от монитора като той я поддържа тази резолюция и досега винаги нея съм ползвал.. И също като го изключа ми казва check your cable mode.. Кво иска от кабелите ми, всичко си е наред..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да има проблем с кабела Vga Hdmi Dvi си свързал? Пробвай само на вградената графика ако и там го изписва най-вероятно е от кабела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напълно възможно е даже от кабела или преходник, ако ползваш такъв.
Мен ми правеше преди години някакви такива проблеми с GT 610 (710 или и 30, не помня).
Реално играех играта на по-ниска резолюция от тази на монитора, за да нямам проблем, иначе гаснеше и изписваше нещо от рода на resolution out of range (независимо дали дигна резолюцията на монитора или на екрана).
Впрочем при мен най-странното беше, че монитора беше с макс. резолюция 1280х1024, а в настройките на дисплея имат възможност да сложа дори 1920х1080 (разбира се, гаснеше).
Опитай да намалиш резолюцията на 1024х768.

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, xX.herobrine.Xx написа:

А и това е резолюцията, която винаги съм ползвал. Когато пробвам, да кажем при league of legends искам да я играя на 1280х1024, екрана ми става черен и ми пише can't display this video mode please change to imput 1280x1024@60Hz. Въпреки, че вече съм си на тази резолюция и на монитора ми и на играта

на мен са се случвали подобни неща и причината не беше в резолюцията на дисплея, а в настройките на играта, където се избира минимална, средна или максимална резолюция
при резолюция на екрана 1024х768, опитах се да пусна игра на 800х600 и ми изписа подобно съобщение
виж си настройките на играта
трябва да кажа, че съм играл игри, до преди 10-15 години и не знам дали този пост ще ти е от полза

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, sliderum написа:

Видеото е слабо. Точка.

Слабо, слабо, колко да е слабо? Не ми отговаряй!

Поради някаква причина при смяна на резолюцията в играта се пуска 1280x1024@ повече от 60Hz и тъй като монитора ти не поддържа по-голямата честота не може да визуализира картина.

Какво може да се направи - провери дали са сложени точните драйвери за монитора ти, провери за фиксове на играта за оправяне на честотата, пробвай с външна програма задаването на максимална честота от 60Hz.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, plamen_petrov_80 написа:

Слабо, слабо, колко да е слабо? Не ми отговаряй!

Поради някаква причина при смяна на резолюцията в играта се пуска 1280x1024@ повече от 60Hz и тъй като монитора ти не поддържа по-голямата честота не може да визуализира картина.

Какво може да се направи - провери дали са сложени точните драйвери за монитора ти, провери за фиксове на играта за оправяне на честотата, пробвай с външна програма задаването на максимална честота от 60Hz.

Много слабо. Авторът казва че компютърът е нов на 1 месец. Нова покупка може да е, ама с видео ОЕМ-ка от 2012г. с обикновена ДДР3 памет достъпна през тясно 64-битова шина..Какво му е новото? Оставам с впечатлението, все едно авторът на темата наистина си мисли че компютърът му е нов. Кой знае от коя бакалия му е пробутан, където 5-6 години е събирал прах по рафтовете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, xX.herobrine.Xx написа:

Резолюцията, която поддържа най-много монитора ми е 1280х1024

на 50Hz?
Не си дал модел на монитора, версия на драйвъра, версия на операционната система. Да не се окаже, че в момента видеото работи с универсален драйвър на Microsoft?
 

преди 2 часа, xX.herobrine.Xx написа:

проверих за ъпдейти на драйверите на видео картата

Къде го направи?

преди 2 часа, xX.herobrine.Xx написа:

И също като го изключа ми казва check your cable mode

Кого изключваш и къде ти казва това?

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, sliderum написа:

Пламен не си е пол хапчетата днес.

То да беше само днес ...

Ако обаче успееш и да се аргументираш, цена няма да имаш.

-------

Както обясних по-горе това колко производителна е видео картата не е от значение тъй като видео картите от доста време могат да пуснат по висока резолюция и честота от 1280x1024@60Hz.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

То да беше само днес ...

Ако обаче успееш и да се аргументираш, цена няма да имаш.

-------

Както обясних по-горе това колко производителна е видео картата не е от значение тъй като видео картите от доста време могат да пуснат по висока резолюция и честота от 1280x1024@60Hz.

Да за десктопа на ОС-ма и за филми, дори тази карта може...Ама за игрите, може да й дойде нанагорно.

Иначе драйвери от Леново има тук и ако не съм се объркал тотално, са точно за този модел, като на автора на темата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оф ...

Когато на една видео карта не и стигат силите за дадена игра, то монитора свързан с нея не изкарва съобщения! Мисли малко, все пак трябва да ги знаеш тези неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми общо взето от тук. Имам и програмата Aida64 да следя информация. А за монитора ми, освен, че е philips друга информация нямам

asf.png

fa.png

преди 2 часа, DarkEdge написа:

на 50Hz?
Не си дал модел на монитора, версия на драйвъра, версия на операционната система. Да не се окаже, че в момента видеото работи с универсален драйвър на Microsoft?
 

Къде го направи?

Кого изключваш и къде ти казва това?

 

Не на 50Hz а на 60. Мога и на 75Hz със същата резолюция, но кел файда да е на 75Hz като е същото.. Дадох снимки там от къде съм пробвал да ги актуализирам.. Изключвам, изключвам компютъра къде ем не знам къде, това вече не го схванах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каква ОС е това? Този драйвер е от преди 12 години!

Изтегли си последните драйвери от тук:

https://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

Като си избереш модела на видеокартата и съответната ОС. Само незнам как ще ги изтеглиш, че днес нещо сайта им хич не работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Raze написа:

Каква ОС е това? Този драйвер е от преди 12 години!

Изтегли си последните драйвери от тук:

https://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

Като си избереш модела на видеокартата и съответната ОС. Само незнам как ще ги изтеглиш, че днес нещо сайта им хич не работи.

Ммм, ОЕМ-ката правена от Леново през 2012г- Сигурен ли си, че се поддържа от Нвидиа в новите им драйвери? Дал съм линк към драйвери на сайта на Лениво точно за този модел. Така като гледам екранната снимка, май човека още на ХП си джитка железарията?!?

ПС, може би дори линка към сайта на Леново, въпреки че е точно за тази карта не води непременно към най-подходящите драйвери...Ако е маркова машина и драйверите са нещо допълнително модифицирани...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опс...гледал съм драйвера за монитора :) Иначе картата я има в сайта на nvidia за теглене на драйвери, но драйвера за XP е от 2016 година. Тази система по-скоро е windows 7 без включено aero, но реално драйвера не е стар, от тази година е, просто не съм видял добре. @xX.herobrine.Xx кажи с какъв кабел и как е свързан монитора с видеокартата, провери дали кабела е включен правилно и дали е добре затегнат, ако можеш пробвай и с друг кабел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Raze написа:

Опс...гледал съм драйвера за монитора :) Иначе картата я има в сайта на nvidia за теглене на драйвери, но драйвера за XP е от 2016 година. Тази система по-скоро е windows 7 без включено aero, но реално драйвера не е стар, от тази година е, просто не съм видял добре. @xX.herobrine.Xx кажи с какъв кабел и как е свързан монитора с видеокартата, провери дали кабела е включен правилно и дали е добре затегнат, ако можеш пробвай и с друг кабел.

Прав си, направо забравих как изглежда 7-мицата без Аеро :D  Кофти е, че автора го мързи дори да си погледне кутията и да напише марка и модел, щото ако е маркова машина, така както е и с ОЕМ видеокарта, може да се окаже че най-добре работи само с оригинален драйвер, точно за този модел на тази марка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, sliderum написа:

Прав си, направо забравих как изглежда 7-мицата без Аеро :D  Кофти е, че автора го мързи дори да си погледне кутията и да напише марка и модел, щото ако е маркова машина, така както е и с ОЕМ видеокарта, може да се окаже че най-добре работи само с оригинален драйвер, точно за този модел на тази марка.

Май има голяма криза за хапчета, аз че не съм ги пил ясно ама ...

Потресен съм от констатациите ти!

391.35

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно съм си със windows 7 и го направих така да изглежда. 

преди 18 часа, sliderum написа:

Прав си, направо забравих как изглежда 7-мицата без Аеро :D  Кофти е, че автора го мързи дори да си погледне кутията и да напише марка и модел, щото ако е маркова машина, така както е и с ОЕМ видеокарта, може да се окаже че най-добре работи само с оригинален драйвер, точно за този модел на тази марка.

Не знам какво искаш повече да кажа, дъно - dell optiplex 780 процесор Intel core 2 Quad Q9300 видео карта nvidia geforce 605 1GB DDR3. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Достатъчно сте изброявал, може и на мен да ми е криво търсенето, ама не намерих вариант на този компютър DELL, точно с заложената в него ОЕМ видеокарта, така че вероятно такава е присаждана допълнително, дали от първият собственик на машината, или в сервиза на магазина за техника втора ръка, или по Ваша инициатива.   Така че на сайта на Делл, може да се търсят само другите драйвери, ако се наложи, не и за видеокартата. Остава да пробвате дадените от мен в коментар 13, или тези от сайта на Нвидиа, дадени от колегите и да останете с тези от тях, които се представят по-добре. Като имате предвид, специално за Нвидиа, че най-новите драйвери, не винаги са най-добрите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...