Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

От няколко седмици наблюдавам, че компютъра работи доста бавно, като вентилаторите в кутията са пред откачане. 
Хвърлих един поглед на процесите и за моя изненада се оказа, че някакъв системен процес ми трови компютъра. 
След като го убия, вентилаторите утихват, а компютъра започва да работи нормално. 
Всичко е много хубаво, но оставам без audio.
След рестарт, положението е същото. 
Впечатление прави и че explorer дърпа доста. 
Не съм преинсталирал от две-три години, което е адска рядкост, възможно е да съм се задръстил със всевъзможни тъпотии, но в случая, съвсем странни процеси ми тровят здравето...

Някакви предположения или някой да се е сблъсквал с подобен проблем?

Поздрави, 

cpu-fire.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обнови си драйверите.Ако не се реши проблема виж тук пишат за решение на такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е up to date ... Включително и Razzer Suround. Дори го изключих, защото подозирах негова намеса, но не... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да рестартираш услугата Windows Audio (Audiosrv)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-накрая го хванах това куче... Пробвах описаните неща - без ефект. След което реших да търся като идиот дума по дума в google, току виж уцеля нещо... В крайна сметка попаднах на следното:

Цитат

I fixed the issue by uninstalling Razer Surround Pro, and everything is working perfectly (For now).
How I found out it was/could be the cause: I opened up services, searched for the windows audio service and audio end point builder, right clicked audio end point builder, clicked properties, then went to it's dependencies, and expanded the audio service to see what's under it. I thought I'd uninstall Razer Surround to see if it fixes the problem, and it did. Rebooted the system to see if it comes back, and it didn't. The CPU usage is finally back to normal.
My guess is it was conflicting with the audio driver.

Деинсталирах го и след има няма 30 секунди всичко се нормализира, включително и Windows Explorer...

Това ми е втори проблем с програма на Razer, преди половин година играейки World of Warcraft, когато задържиш двата бутона на мишката, за да се придвижваш в някаква посока, изведнъж мишката "откачаше" и започваше да върти камерата, все едно си изпуснал go pro от хеликоптер. Какво ли не писах, търсих и без резултат... Накрая се оказа, че програмата Razer Synapse по някаква причина се настъпва с WoW. Включително преди да оправя проблема, дадох 160 лв. за намалена Mamba Chroma, мислейки първоначално, че проблема идва от старата мишка... 

Все пак благодаря за насоките и дано съм полезен на някой, ако си блъска главата с подобни проблеми. 

razer.png

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Kuncavia
      Здравейте,
      Днес си купих SSD и най-накрая реших да преинсталирам Windows. Свалих си версия, качих я на флашка. Изписва ми Press any key ... мисли малко и БУМ, оранжев екран 

Това което намерих в интернет е http://superuser.com/questions/1068366/windows-10-shows-orange-screen-with-white-vertical-lines-on-boot но не мога да се ориентирам какъв ще е проблема по дяволите. Windows работи коретно, буутвам Ubuntu, няма проблеми, пробвах друг Windows, същто, друга флашка - СЪЩОТО. Блъскам си главата в бюрото и не разибрам какво става. Нямам проблем с драйверите на nvidia, Windows работи коректно, игри, всичко, както си трябва. Шах с пешката, някакъв съвет? 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.