Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Трябва ми външен хард за бекъп. Бих избрал Хитачи, но след ровенето в нета разбрах, че са погълнати от WD. Самсунг пък купени от Seagate. И двете фирми не ги долюбвам много и то не остана избор. Може би Тошиба, техен продукт не съм имал никога, но чета добри мнения. А да - бюджета ми е нисък - 110лв та ще взимам най ниския клас, но все пак искам някаква надеждност. Харда ще се включва 3-4 пъти на месец само за бекъп. Позагледах се в тези обяви:

Verbatim-store-n-go-usb-3-0-1tb-black-53023

Transcend-storejet-25m3-2-5-5400-ob-min-usb-3-1-gen1

1Tb-seagate/samsung-m3-cheren

Капацитета им е 1ТБ но ако изскочи някой добър модел и 500ГБ биха ми свършили работа.

Междувременно се замислих за варианта - един обикновен твърд диск Хитачи на САТА и една кутия - rack, нещо като това:

rack-adata-ed600-2-5-usb-3-1   тия кутии с отделно захранване ли са, имат ли всички кабели да я включа директно към USB... Не знам защо все Хитачито най ме привлича, може би заради стария ми комп 13 годишен с Хитачи, който още ползвам и който какви ли не експерименти не е видял

HDhealth.JPG.92182953df7933ed4355a34043911857.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На какъв обем данни ще правиш архив (x<160GB)?

Този преносим диск ще се разнася ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

На какъв обем данни ще правиш архив (x<160GB)?

Този преносим диск ще се разнася ли?

Писал съм, че обема който гледам е 1ТБ но при добър избор (високо качество на диска) бих се задоволил и с 500ГБ (160ГБ и най-тария ми комп- него го ползвам само заради две програми). Информацията която имам сега е към 200ГБ но пък винаги може да нарастне. Диска по изключение ще се мести, не е задължително да ми се събира в джоба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм никой ли няма да даде предложение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

seagate - ползвам, доволен съм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.