Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ,

Последните почти 4 години бях с един лаптоп Asus X551MA
CPU. Intel Celeron N2815 215.
GPU. Intel HD Graphics (Bay Trail) 240.
Display. 15.6”, HD (1366 x 768), TN.
HDD/SSD. 500GB HDD, 5400 rpm.
RAM. 1x 4GB DDR3.
OS. DOS.
Battery. 33Wh, 3000 mAh, 3-cell.
Dimensions. 380 x 251 x 31-37 mm (14.96" x 9.88" x 1.22")

https://laptopmedia.com/laptop-specs/asus-x551ma/

-----------------------------

Вършеше ми работа за Браузване, MS Word , гледане на филми до 720p brrip , youtube до 720p

обаче даже cs 1.5, 1.6 не можеше да държи на постоянно 60фпс. Яко дроп с тва видео и процесор ставаше.
Въобще шутърите се нуждаят от постоянно fps , но тва чудо не можеше и игра от преди 18 години да държи на сто fps biggrin.gif

примирих се , гледах си филми, музика си слушах, ама батерията съвсем сдаде багажа преди 2-3 месеца. Намалих през опциите да ми алармира че батерията е почти изхабена на 45% (да го кабелирам към електричеството )щото почна да се гаси по - рано от алармата на 10 %

та така спря да държи батерията грам след още 1 месец и почнах само на кабел, обаче където живея тока спира по-често та сега след едно такова спиране седи само черен екран , лампичката свети зелено , леко шумоли вентилаторчето, но до биос или уиндоус лого не се стига. Пробвах на външен монитор - няма сигнал. Имам стар дел востро дето още бачка и веднага се свърза със същия монитор.

--------------------------------------

Време е да купя нещо по сериозно

1. Бюджет: 2100 лева 
- може и настолен обаче да включва в тази ценова категория и монитора нещо 24 инча - за 350-400 лева макс 500

-препоръчаха ми да си взема този https://laptop.bg/laptops-hp-ProBook...450_g5_3GH77EA - може ли да ми препоръчате ssd за него?
- този https://ardes.bg/product/hp-pavilion...4ft18ea-112746
- обаче ме притеснява че загрявали много тия лаптопи с високите компоненти
- ако играя Little Nightmares на High сигурно ще дига пушек, но например Amnesia на ултра? 

------------------------------------------------
1. Най вече ще се гледат филми, ще се слуша музика, ще се пише по форуми
2. Може да се играе от време на време цс 1.5, 1.6 , COD 2, диабло 2
- малко по-нови игри като : Amnesia the dark descent , A machine for pigs ; Little Nightmares, Alice Nightmares returns, Bio Shock и подобни 

-> желателно е да се подкарват на постоянно фпс поне 60 
3. Ще се пуска някоя виртуална машина за учене 
4. Вижуъл студио с цел изучаване на програмиране 

----------------- 
1. Понеже не съм навътре с избора на конфигурация на части съм се спрял на лаптоп само, но мога да си взема и настолен с монитор - имайте предвид обаче че спирането на тока ме притеснява, поне през 3-4 дена спира. biggrin.gif

аз като спре доакто държеше батерията на стария лаптоп просто си изключвам лаптопеца, ама сега ако дам пари за настолен без UPS ще ме чопли постоянно угризение

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема със спирането на тока не е за пренебрегване. Ето моите предложения за лаптоп:

https://ardes.bg/product/dell-g5-5587-5397184100486-16gb-112603

https://www.pic.bg/laptop-dell-vostro-7580-86822

Това е предложението ми за десктоп с монитор и UPS:

Palit GTX1060 Gaming Pro OC 6GB GDDR5 NE51060V15J9-1061D 
Intel I5-8500 3GHZ 9MB BOX LGA1151 
ASROCK H310CM-DVS LGA1151 
16G DDR4 2400 ADATA 
ADATA SSD SX950U 120G XPG 
1T Seagate SATA ST1000DM010 3 year Warranty 
Zalman Case ATX Z1 USB3.0 
Dell E-series E2417H 24in FHD IPS VGA DP Black 
FORTRON FP800 SP UPS 
Corsair CX450 450W Bronze CP-9020120-EU 

Обща стойност - 2 072.99 лв. с ДДС

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

След като не се знае от какво е спрял да работи лаптопа ти и с явните проблеми с тока, аз бих взел хубав UPS независимо дали ще взема лаптоп или настолен. Какъв е наличния ти външен монитор?

Помисли добре над това дали и кога отново ще сменяш системата, ще правиш ли ъпдейти на нещо, на кое и за какви пари. Ще го разнасяш ли или е лаптоп само заради тока.

П.С. От чисто любопитство кой модел на Dell Vostro имаш? (отговора може и на ЛС)

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и да не е UPS, ще е нужен поне един разлконител или адаптер за контакта със защита от токови удари. А ако наистина спира тока, по-добрия вариант ще е лаптоп на батерия, дори и да се вземе UPS за десктоп, пак няма да държи повече от 10-20 минути, освен ако не е някой много скъп. А и относно игрите, лаптопа ще трябва да има отделна видеокарта задължително, като предложените от "Joss Bomon", на вградено видео трудно ще се играят игри и то с 60+ кадъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията,

Тока спира , да втория ми компютър беше с UPS ,колкото да го изключвам нормално.

Лаптоп с геймърска карта, ако не играя много тежки игри често ще оцелее ли поне 3-4г ?

Четох за тия gtx 1060 че много загрявали , а тези NVIDIA GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 уж не толкoва

- голяма ли е разликата в перформънс бууст спрямо двете?

* Общо взето ми трябва нещо, което без екстремна експлоатация да издържи поне следващите 3г без да си намалява перформънса или да нагрява компонентите по 100 C

----------------------------

*plamen_petrov_80

Vostroto ми е модел от 2009 

- още се държи, но е много бавно и шумно.

- батерията скапа отдавна , интересното е че е претърпяло пон 100 изключвания на тока , ако не и повече но още бута и му се живее.

За разлика от Асус-а , който по-малко от 20 пъти изгасна тока сигурно....

- - - - - - -

Intel Celeron R - 560 @ 2.13 Ghz

2 GB Ram

80 gb HDD

video: Mobile Intel R 965 Express Chipset Family (Microsoft Corporation) 

@plamen_petrov_80

1.Помисли добре над това дали и кога отново ще сменяш системата, ще правиш ли ъпдейти на нещо, на кое и за какви пари. Ще го разнасяш ли или е лаптоп само заради тока.

2. Какъв е наличния ти външен монитор?

---------------------------------

1. разнасянето , много рядко става, наистина. Повече си го ползвам в нас. Да го ъпгрейдвам няма, квото се сглоби сега. Не се целя да играя бъдещите игри поне за сега.

2. Монитор имам един стар 14 инчов дето го взех втора ръка за старото ми настолно пц, но не е ползван от 2012, аа и е доста малък екрана.

----------------------------------------------

@Raze

ще е нужен поне един разлконител или адаптер за контакта със защита от токови удари.

-------------------

имам такива разклонители , но при често гаснене пак нещо ще се развали и ме притеснява. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, m0nk3y написа:

Четох за тия gtx 1060 че много загрявали , а тези NVIDIA GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 уж не толкoва

Разликата в консумацията между картите е само 5W, докато 1060 е осезаемо по-производителна. 

https://www.techpowerup.com/gpudb/2868/geforce-gtx-1060-mobile

https://www.techpowerup.com/gpudb/2912/geforce-gtx-1050-ti-mobile

Важни са конструкцията и охлаждането на конкретния лаптоп.

Ако мобилността не е приоритет, то десктоп машината е по-добрия избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопи, които да не загряват и да са с отделни видеокарти няма, евентуално с GTX 1050 TI може да грее по-малко, но имам приятел с такъв лаптоп и пак си е печка. Докато е в гаранция няма да имаш проблеми, но след това като му смениш термопастата с някоя по-хубава или с течен метал, нещата се оправят. Моя лаптоп от подписа като го взех пак си грееше - I7 процесор 4 поколение и 860 M, дори и сега като се ползва за игри пак минават 80 градуса температурите, хем му сменях пастата с MX-4, но преди това са отивали и 90 градуса и нагоре. Вече е на над 3 години, засега работи, но вече не играя на него игри и почти не го ползвам. Реално компонентите издържат до към 95-100 градуса, след това почват да работят на по-ниски честоти, за да се охладят. Ако не го ползваш в леглото да му запушваш отворите за охлаждане или да го държиш на 30+ градуса температура, няма да имаш проблеми. А относно разликите в производителността между GTX 1060 и GTX 1050 TI са около 40%+-, което не е малко. Принципно за 1080p резолюция и средни/високи настройки, според играта, 1050 TI ще ти върши работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, благодаря ви пак за коментарите!

Ще си взема за сега настолен в комплект с упс и монитор , както ми го препоръча Joss Bomon, но ще изчакам още малко да видя ако има други предложения.

От Никем сглобяват ли конфигурацията? Каква е цената за сглобяването? 

Поздрави!

------

Още нещо забравих,

понеже не съм ползвал десктоп от бая време, има ли built in wireless или трябва да купувам флашка няква ?

Нямам възможност да го закача директно за рутера понеже не е в моята стая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам стар упс фортрон , обаче батерията му е за смяна, не е ползван от 2010, дано не се е разтелко нешо, някъде на тавана е, имали смисъл да го търся?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, m0nk3y написа:

имам стар упс фортрон , обаче батерията му е за смяна, не е ползван от 2010, дано не се е разтелко нешо, някъде на тавана е, имали смисъл да го търся?

Потърси го, виж точния му модел и провери с каква батерия работи, провери визуално състоянието му, а ако можеш извади батерията му - може да е само с капак, може и да се налага цялостно разглобяване. Принципно има смисъл и не зная защо си го запратил на тавана.

Dell Vostro от 2009 година не е един лаптоп :), но карай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още едно предложение :

http://nikem-bg.net/cart/60659p1r58160p1r60439p1r59101p1r60598p1r58185p1r59704p1r60802p1rf.html

https://www.altech.bg/bg/product/75294/monitor-ips-iiyama-238-prolite-xub2492hsu-b1-flickerfree-5ms-5mln1-hdmidp-speakers-ful или https://www.vario.bg/lg-electronics-24mp68vq-p

Също ако си склонен на видео втора ръка в диапазона 600-650лв. може да си намериш gtx 1070 с остатъчна гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тези изисквания за игрите може да се вземат и двете - един настолен с монитор за около 1200-1300, и един приличен лаптоп до към 900лв - това само като идея.

Варианти за лаптоп: Acer Nitro 5 или малко по-евтин и компактен Lenovo Legion Y530 с 1050. Има такива с 1060 около 2000лв, но повечето заграяват доста и стават наистина шумни под товар. Примерно ASUS FX503VM.

Вариант за настолен с монитор LG 23MP68VQ-P :

Тъй като мониторът е 75Hz Freesync, добре се вписва RX 580 видеокарта

MSI B450M Pro-VDH,
AMD Ryzen 5 1600,
Team Vulcan 16GB Kit 3000C16,
Toshiba P300 1TB,
AData SU650 240GB,
XFX RX580 GTS XXX,
FD Focus G,
Bitfenix Formula Gold 450W - 1820лв. или под 1800 със захранване Corsair CX450. Ryzen 2600 струва около 40лв. горница.

подобно нещо с процесор 1600X и охладител се събира от Никем, но няма много изгодна алтернатива на картата, а ти сигурно искаш сглабяне.

intel , пак без видеокарта

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета , ще поръчвам тази конфигурация - благодаря!

9392533E.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак е добре да се помисли за UPS подсигуряване.Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да , не съм го отписал. https://www.comelsoft.com/product/54201/cyberpower-ut650e-ut-series-ups-ustroystvo-650va.html

-ще ми трябва само да мога да изключвам пц-то нормално

нещо около 100 лева. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.