Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички , моля да не ми се смеете на въпроса но искам да попитам възможно ли е чисто технически да бъде сложена камера от  телефон Samsung Galaxy 5  на телефон Samsung Galaxy S6 edge . Камерата на по старият модел ми се струва по добра дава по наситени и ярки цветове и не само на мен гледах доста клипове в Интернет в които се сравняват двете камери и резултатът е същият по стария модел апарат има по добри характеристики на яркост и наситеност затова искам да знам чисто технически дали е възможна една такава размяна на камери и дали ще бъде сполучлив резултатът . Благодаря предварително 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-наситените и ярки цветове се правят за секунди с някоя фотообработваща програма.

Не се занимавай с глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят J5 има програма за корекция на изображенията, твоят модел със сигурност също има такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как ще стане това технически ? От къде ви хрумват такива неща интересно ...

Моделите са различни, компонентите също, а и софтуера който ги управлява и той. Кратък отговор - не !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Буксите има шанс да паснат, но закрепването и кабелите са различни, дори и да ги закачиш на платката пак не е ясно дали ще събереш камерата от S5 в S6. Също така не се знае софтуера дали ще я разпознае и дали ще работи нормално, ако тръгне.

https://www.repairsuniverse.com/samsung-galaxy-s6-rear-facing-camera-replacement.html

https://www.etradesupply.com/samsung-galaxy-s5-gt-i9600-rear-facing-camera.html

Като искаш хубави снимки, купи си фотоапарат. Дори и да е сравнително евтин, пак ще прави със сигурност много по-добри снимки от телефон.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.