Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Наскоро компютъра ми заби докато гледах филм, случвало се е няколко пъти и с разместването на рам плочите се е оправяло, но не и този път. Проверих всички кабели, пробвах да извадя видео картата и да пробвам на вградена, както и с изваждане на cmos батерията, но нищо. Всички вентилатори работят, но не и периферията, включително и картината на монитора. 

Ще се радвам някой да даде съвети какво да пробвам, благодаря предварително :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Томислав Кънчев написа:

Здравейте,

Наскоро компютъра ми заби докато гледах филм, случвало се е няколко пъти и с разместването на рам плочите се е оправяло, но не и този път. Проверих всички кабели, пробвах да извадя видео картата и да пробвам на вградена, както и с изваждане на cmos батерията, но нищо. Всички вентилатори работят, но не и периферията, включително и картината на монитора. 

Ще се радвам някой да даде съвети какво да пробвам, благодаря предварително :)

Вземаш си един почистваш спрей ( или както му казвам контактен) Махаш рамта и видеокартата и пръскаш в слотовете. Така ще се махнат мръсотии, налепи , патина. Това трябва да ти реши проблема. Освен това ако компютъра не е чистен е хубаво с един спрей с въздух да се продуха изцяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Или по стария начин, слотовете се чистят с търкане на хартия в тях, а плочките рам се търкат с гумичка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.08.2018 г. в 16:21, Емил Костов написа:

Вземаш си един почистваш спрей ( или както му казвам контактен) Махаш рамта и видеокартата и пръскаш в слотовете. Така ще се махнат мръсотии, налепи , патина. Това трябва да ти реши проблема. Освен това ако компютъра не е чистен е хубаво с един спрей с въздух да се продуха изцяло.

Пробвах и все още не става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Кодова биос сигнализация за RAM Failure? Има ли на лице?

В най лошият случай ти е заминало дъното, веднъж едно пожарникарско писи ме излъга, чак и термопаста се излъгах да му сложа, и поведението беше като при теб, извадих им хард диска и им го мушнах в друг компютър от склада със същите параметри а този го бракувахме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Tanner Foost Foust написа:

Кодова биос сигнализация за RAM Failure? Има ли на лице?

В най лошият случай ти е заминало дъното, веднъж едно пожарникарско писи ме излъга, чак и термопаста се излъгах да му сложа, и поведението беше като при теб, извадих им хард диска и им го мушнах в друг компютър от склада със същите параметри а този го бракувахме.

Забелязах, че още след първите опити спря да работи спийкъра, а съм почти сигурен че дава грешки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разкачи всичката периферия и остави само процесора. 
Включи
Има ли аларма от BIOS?
Ако няма - захранване или дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.