Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Опитах се да намеря в интернет нещо по въпроса, но той не беше благосклонен към мен.

Става дума за умението да се измислят несъществуващи думи. Без много да обяснявам, вижте Камен Донев, ама в онези му изпълнения дето не само логиката отсъства ами и Българският език също :)

https://www.youtube.com/watch?v=KnJtKkrRu84

Тук му признавам ,че доста му се удава да накланя произношението така, че да прилича на различен език. Това все още не ми се отдава много, макар че мога да пея Виетнамски песнички :) По добре се справям с различните диалекти на марсианските провинции :)

Има ли някакво психологическо обяснение на това умение, някаква информация която може да се прочете.

При мен се появи това нещо и с времето доста се разви. В един момент се оказа , че и двама от колегите ми също могат да говорят така . Но други хора които познавам не могат. Искам да знам дали е познато като понятие, дали има наблюдения над него , заключения... абе нещо по темата.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, TiratroN написа:

Има ли някакво психологическо обяснение на това умение, някаква информация която може да се прочете.

При мен се появи това нещо и с времето доста се разви.

Нарича се практика.

Ако произнасяш думите с погрешни ударения езика заприличва на македонски.

Познавам такива, които могат да произнасят думите отзад-напред. С малко практика и аз го усвоих, ама е загуба на време. Трецнок, акел щон ацед, алб-алб...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

езиците си имат специфични звуци и ударения  и като  се вкарат и няколко полуистиски думи между измислените  се получава 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се сетих за пилешкия език. Пивуйпичо пикъпиде пиопитипиваш? Пак в потвърждение, че това не е психологичен феномен, а просто въпрос на практика, която може да ти позволи да го "проговориш".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно езика  - мога да наподобявам само език който съм чувал . Но пък от човек до човек има балкан разлика и това което аз чувам може да е почти нищо в сравнение с това което чува някой друг.  Всъщност практиката е важна наистина,но е вярно и че мозъкът се тренира ужасно бързо.
Едно време имах азбука при която всяка буква беше заместена от друга. След няколко часа упражнения по писане, се оказа че мога директно да го говоря. Естествено че се получават и определени грешки ама практиката ги преодолява.
Имам една мисъл: 
Има ли разлика в скоростта на писане по десетопръстната система, при двама души ,като единият го прави от месец, а другият от половин година? Няма. Просто единият допуска много грешки :)

Всъщност тези трикове, като пилешки език, обратно произнасяне на думите и други , са малко встрани от това за което говоря. Те са съзнателни и логични. Аз говоря за съвсем случайни думи генерирани с напълно нормална скорост на говорене, които почти не се повтарят. Могат да бъдат насочвани. Например мога да засиля присъствието на определени букви, може да бъде римувано, може смесено български и "марсиански".  
Интересна е нагласата на мозъка да произвежда произволни думи без да вмъква реални такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като бях по малка в училище си говорихме на пилешки език :) беше много смешно и забавно ,дори и на наште говорих така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.