Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Отново се обръщам към вас за мения и съвети :D 

Та реших се да купувам телевизор... гледах за втора ръка но нищо не избрах което да ми хареса и разгледах новите. Това което ми направи впечатление е че във всеки аспект най- евтиния телевизор е някаква си марка Телефункен :D Сериозно до сега не я бях чувал. Смисъл такъв, задаваш филтър за 1080п 32"  първия е Телефункен, задаваш филтър 4к 42" .. телефункен и тн. Това което знам е че едно 20% от сумата продукта отива за марката, за това брандове като Самсунг, ЛГ и тн със същите параметри са толкова скъпи но тази марка до сега не я бях чувал. Спрял съм се на следния телевизор: Телефункен 49UB7700 4К УлтраHD ЛЕД, 49 инчов смарт телевизор който може да видите  ТУК.  Всичко изглежда както трябва, дизайна параметрите дори ревю гледах на въпросния продукт и наистина искам да го взема но реших да се допитам до форума за по- експертно мнение. Имам респект към германските фирми тъй като са доказани пък тази е Сименс и АЕГ (поне това научих от уикипедия). Допитвам се до вас понеже като нипиша марката в гугъл и първите 2 страници са " Проблем с телевизор Телефункен" и тн.... поради този факт имам съмнения, но като ги разгледах ми направи впечатление че тези " проблеми " са за стари модели от 2010г и тн...

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефункен е( беше) стара немска марка с  качествени  уреди, купена от турците и реално е  вестел, нямаща нищо общо с първоизточника. 

• Харесва ми 2
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички марки без LG(най некачествената от 4-те поне в масовите модели) SAMSUNG PANASONIC SONY са Турски и Китайски.

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При избор на телевизор, се гледа и модела/серията. колкото е по висок толкова по добре. Разбира се колкото позволява бюджета.

Например:

SAMSUNG UE-40MU6172 4K Ultra HD LED -среден клас ТВ

Модела/ серията е 6-та.

Не говоря за евтините марки, Neo, Telefuneken, Crown, Toshiba.

А за Sony, Panasonic, LG, Samsung,

Като най масовите и евтини серии, (например 4-та) на дадена марка. Могат да се сглобяват и в Турция.

Средните класове/модели телевизори се сглобяват в страните от ЕС.

Вече флагманите- ТВ-та (8, 9 сериия и тн), е възможно да се произвеждат в страната, в която принадлежи марката/страна на произход. Но пак не е 100 процента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, oic написа:

Като най масовите и евтини серии, (например 4-та) на дадена марка. Могат да се сглобяват и в Турция

Тва е при Panasonic само, за другите марки Сони, Самсунг и LG(Goldstar) не знам да имат подобна практика, имал съм и от Самсунг и LG най ниски серии и са произведени в ЕС.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, PigManu написа:

имал съм и от Самсунг и LG най ниски серии и са произведени в ЕС.

Е да, то и Румъния е в ЕС :D . Samsung имат заводи там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, RudeBoy написа:

Е да, то и Румъния е в ЕС :D . Samsung имат заводи там.

Моя Самсунг не е от Румъния а от Словакия.

Няма значение къде е завода, важното е марката(името) да не е продадено на Китайци и Турци защото тогава си правят свободни съчинения от най ниско качество.

1. Едно време 90г имитираха имената като променяха или добавяха по някоя буква на известните марки, примерно Panasonik 
  2. Докато сега е най лошо, купуват оригиналното име и си правят каквото искат.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, PigManu написа:

Тва е при Panasonic само, за другите марки Сони, Самсунг и LG(Goldstar) не знам да имат подобна практика, имал съм и от Самсунг и LG най ниски серии и са произведени в ЕС.

LG не се казва  Goldstar от поне 20 г... или искаш да покажеш знания..;)

• Харесва ми 1
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, lupis написа:

LG не се казва  Goldstar от поне 20 г... или искаш да покажеш знания..;)

Какво казваш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎1‎.‎9‎.‎2018‎ г. в 13:02, PigManu написа:

Какво казваш ?

Казва ти, че LG е нещо съвсем различно от Goldstar. LG e съкратеното на Lucky-Goldstar. Две слети успешни компании Lucky + Goldstar. А ти каза, че това било Goldstar. Ако трябва да подредя моите предпочитания на реномираните марки, те са в следния ред:

1. LG
2. Philips, Panasonic, Sony
3. Samsung

Всъщност, аз бягам като попарен от произведенията на Самсунг от 10 години насам! Никога не купувам техен продукт, положил съм клетва и нищо не може да ми повлияе да купя нещо от тази изсъхнала марка!

Между другото, LG имат над 200 000 работници и в състава влизат 44 компании!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Mlechko написа:

Казва ти, че LG е нещо съвсем различно от Goldstar. LG e съкратеното на Lucky-Goldstar. Две слети успешни компании Lucky + Goldstar. А ти каза, че това било Goldstar. Ако трябва да подредя моите предпочитания на реномираните марки, те са в следния ред:

Не можеш да превеждаш.

1. LG
 3. Samsung

LG са най некачествената от 4 истински марки(без Philips) в класа тв. до към 2500лв.

Kитaйския Philips как го слагаш въобще в класацията като ги разбираш нещата :D

Инфото ти за бройката работници и компании е джилезо, само заради тва отново почвам да си купувам тв. LG :giggle1:

Никога не купувам техен продукт, положил съм клетва и нищо не може да ми повлияе да купя нещо от тази изсъхнала марка

Джилезен си :D

преди 57 минути, Mlechko написа:

Ако трябва да подредя моите предпочитания на реномираните марки, те са в следния ред:

преди 57 минути, Mlechko написа:

1. LG
3. Samsung

Kласацията е един път:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@PigManu нещо много ти се разминава рейтинга или направо си го нямаш!
Трябва да научиш които фирми са печеливши, кои са доказани, предпочитани, кои фирми имат етикет за качество и продават стоката си на оправдано висока цена.

Best LED TV Brands

Best TV Brands

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Mlechko написа:

@PigManu нещо много ти се разминава рейтинга или направо си го нямаш!
Трябва да научиш които фирми са печеливши, кои са доказани, предпочитани, кои фирми имат етикет за качество и продават стоката си на оправдано висока цена.

Best LED TV Brands

Best TV Brands

:D

Аха продължавай в същия дух.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Mlechko написа:

Така де, продължавам.

Давай давай :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, PigManu написа:

Давай давай :D

Какво да давам? Имам 3D телевизор! Ти имаш ли 3D? :D

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Mlechko написа:

Браво  806

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.09.2018 г. в 12:12, Mlechko написа:

ТОЙ има цяла психиатрия, за какво му е телевизор, пък и 3D..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мойте пациенти само  3D tvxaxa.gif         806

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

незнам samsung колко са боклуци,аз имам един 32 и го ползвам от 4год и като монитор,телевизора работи 24/7 много редко ще е изключен и до сега няма никакви проблеми.

пп:също така съм имал и JVC 10 год изкара

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.