Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да попитам как мога да си прехвърля легалното ми копие на уиндоус 10 на друг лаптоп? Къде мога да открия продуктовия номер? Не разполагам с диск и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може да стане само в случай, че лиценза ти е валиден за повече от една машина, което в случая е малко вероятно, това принципно са корпоративни лицензи. За друга машина ще ти трябва нов лиценз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Как е придобито легалното ти копие на ОС-а?

Ако е закупено с някакъв хардуер, не подлежи на прехвърляне.

JackSparroww + легалното ми копие на уиндоус 10 = развеселяване :)

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, легално си е, та. Да няма излишни въпроси, затова е вметнато. Иначе мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми хубу, ама ако лиценза ти е за първия лаптоп - премествайки диска 10-ката няма да е активирана освен ако и втория лаптоп си е с лиценз. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Зависи от типа на лиценза, това което иска е съвсем възможно стига да има  този тип лиценз, който го позволява. На работа съм взимал ключ от машина за брак или от машина с линукс и съм използвал ключа успешно на друга машина, ключ за 7. Но на втора или трета машина нЕ работи.

В повечето случаи ключа е от типа на само за едана машина и на други машини не може да се мести.

Направи си бекъп с оса на сегашната ти.

Форматирай.

Отиди на новият,и активирай новият с ключа на старият.

Най вероятно няма да се получи.

Но можеш да провериш.

Вкарай ключа си. Въпреки неуспешната активация, продължи активацията по телефона на Майкрософт.

Аз още съм с академичен лиценз на 7.

А не съм студент от 3 години там от където получих ключа.

Всеки път при преинстал имам проблеми с активация, казва че ключът е достигнал своят лимит.

И не минава успешно, звъня на автоматизираният телефон на микрософт и те правят проверка на айдито на системата ми и активират оса успешно защото фигурирам в базата им данни с тази система.

А сега като съм студент в друго висше учебно заведение имам ключове до сървърни сосове, но те са перманентни, веднъж активиран,край при преинстал вече не е  валиден.

Местил съм физически сървър във виртуална платформа и веднага губя лиценза.

Освен сървърни дават ти и до ембедед 8 ключ и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ако искаш легална ос сложи си Линукс,ако не можеш без уиндоус сложи си дуал буут Линукс и Уиндоус, като уина ти ще е активиран с kms или лоадер, а ако не си стиснат можеш да си закупиш ключ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека ако толкова иска Linux, има възможност да си го ползва на виртуалка. Защо да си усложнява живота с Dual Boot ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека ако толкова иска Windows, има възможност да си го ползва на виртуалка. Защо да си усложнява живота с Dual Boot ?

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.