Премини към съдържанието
Емил44

Колега ме заплашва и тръгва на бой! Какви са ми правата?

Препоръчан отговор

Здравейте!  Скоро започнах нова работа във склад, от един месец съм там и договорът ми е изпитателен, а предизвестието ми за напускане е три месеца. Справям се много добре в работата, даже съм добре оценен и от останалите колеги. Водя се складов работник, но имаме и шофьори на бусове които разнасят стоки по клиенти. Работата е там че, имаме един много нервен колега (работи като шофьор) които се заяжда, заплашва и налита на останалите без основателна причина. От няколко дни, без основателна причина започна да се заяжда и със мен. От няколко дни започна да ме заплашва, пречи ми да си върша работата, започва да хвърля стоките, да псува и вика колкото глас има. Не му обръщам внимание, въпреки това идва до мен и продължава да се заяжда както и да налита. Разбрах че всеки един има проблем със този нервен колега, исках някой да ми съдейства като подадем оплаквания, но някои се отдръпнаха и това се отписа като вариант. Не исках да се натоварвам излишно и се надявах нещата да се успокоят, но тази сутрин обаче, като отивам на работа, нервния колега дойде след мен  и отново без основателна причина във склада започна да ми вика, да тръшка, да заплашва и да псува, и се кани, после започна да ми обещава как ще ме търкалял, ще му падна някъде и утре ще се видим. Тази сутрин се стигна  до саморазправа (въпреки че не му се връзвам и гледам да не му обръщам внимание) и днес беше много близко да ми посегне, появи се началника и му отправи забележка, но нервния колега е типа (през едното ухо влиза, през другото излиза) и след като началника замина, колегата ми отправи много сериозни заплахи със бой мачкане и такива, а като го гледам какъв е нервен и не се контролира, вероятността е много голяма това да се случи.Нещата стоят по следния начин, аз като склададжия трябва да му наглася стоката преди обяд, след което той трябва да си я натовари във бусчето и да я разнесе, а той се нерви защото имало стока за разнасяне и защото съм му я бил гласял,един вид се нерви че има стока или просто има работа. А във действителност работното му време е редовна смяна (от 08-17 ч), а той има един час пътуване един час разтоварване и още два часа пътуване, връща се  много по рано преди да му е свършило работното време, но явно не му се работи на човека и не е добре със нервите.

Във склада има камери, но не работят всичките, аз не знам кои работят и кои не работят. Малко хора сме, и всеки идва във различно време, малко са свидетелите, а по някога няма и такива. По някога сме само аз и нервния колега. Въпросът ми е, как мога да се защитя и да взема мерки предварително, как стоят нещата по закон,ако той ми посегне на работното място. Както споменах, по някога няма други колеги (свидетели). Какво мога да направя, и какво ще стане ако той наистина ми се хвърли?  Какъв е шансът да го осъдя? Към кого мога да се обърна да му направят предупреждение, и въпросът ми е, има ли резултат ако го запиша на телефона си как ми отправя заплахи? Това със звукозапис ще се брои ли като доказателство ако искам да направя жалба?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има си полиция бе човек !

отиваш там пускаш жалба срещу конкретният човек и това е

ако имаш свидетели - още по добре !

лесно е !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Петроff написа:

има си полиция бе човек !

отиваш там пускаш жалба срещу конкретният човек и това е

ако имаш свидетели - още по добре !

лесно е !

Точно това обяснявах, свидетели на този етап няма, а като има свидетели оня се въздържа, във полицията ми трябва доказателство!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покани човека на по бира след работа и спокойно му кажи, че след като се налага да работите заедно, по-добре е да се разбирате. Кажи му, да ти обясни, как според него трябва да си вършиш работата, за да няма конфликт между двамата. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Емил44 написа:

Това със звукозапис ще се брои ли като доказателство ако искам да направя жалба?

За полицията, не знам... Но преди 2 години имаше подобен случай с един колега. Не е ходил в полицията но е направил клип и го е показал на шефа на фирмата! Онзи го махнаха!

Ако шефа ти е човек...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил44 написа:

Точно това обяснявах, свидетели на този етап няма, а като има свидетели оня се въздържа, във полицията ми трябва доказателство!

За какви доказателства говориш след като няма извършено престъпление ? 

Само срещу някакви свади и заплахи няма кой да вземе отношение . Всички са нервни , понякога се крещи , повишава се тон и т.н.

Камерите дори не знаеш кои работят , колко време съхраняват записите и дали ще заснемат евентуално нападение ! 

Записи се изискват в хода на разследване само , ако има казус , по който работи следователя - Той иска разрешение от прокуратурата да се извлекат записите от въпросните камери. Не става така , както си го мислиш ти.

И пак Повтарям едва след подаден сигнал за престъпление и образуване на следствени действия се задейства "Системата" !

За мен това е несъстоятелно !  В крайна сметка никой не те държи вързан за тази работа . Подаваш си заявката за напускане и предупреждаваш , че 

имаш проблеми със въпросният служител и договаряте по-кратък срок или корекция на Отношението на въпросният .

Това ти оставям като съвет  , ти си решавай.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Joss Bomon написа:

Покани човека на по бира след работа и спокойно му кажи, че след като се налага да работите заедно, по-добре е да се разбирате. Кажи му, да ти обясни, как според него трябва да си вършиш работата, за да няма конфликт между двамата. 

Съгласен съм със теб, но нали това обяснявам, не е само заради работата, той има сериозни конфликти със други колеги, а работата им е във различни областти. Със този нервен колега не може да имаме нормална приказка. Няма как да станат нещата както ти казваш, дори и работата да е добре, даже да е свършена и преди той да дойде, със влизането почва да нервничи без причини и да заплашва.

преди 5 минути, _sirena_ написа:

За какви доказателства говориш след като няма извършено престъпление ? 

Само срещу някакви свади и заплахи няма кой да вземе отношение . Всички са нервни , понякога се крещи , повишава се тон и т.н.

Камерите дори не знаеш кои работят , колко време съхраняват записите и дали ще заснемат евентуално нападение ! 

Записи се изискват в хода на разследване само , ако има казус , по който работи следователя - Той иска разрешение от прокуратурата да се извлекат записите от въпросните камери. Не става така , както си го мислиш ти.

И пак Повтарям едва след подаден сигнал за престъпление и образуване на следствени действия се задейства "Системата" !

За мен това е несъстоятелно !  В крайна сметка никой не те държи вързан за тази работа . Подаваш си заявката за напускане и предупреждаваш , че 

имаш проблеми със въпросният служител и договаряте по-кратък срок или корекция на Отношението на въпросният .

Това ти оставям като съвет  , ти си решавай.

Когато ми посегне, тогава какво следва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много начини. Морални, неморални, законни, незаконни. Ти си избери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ncl написа:

Има много начини. Морални, неморални, законни, незаконни. Ти си избери.

Питах законни, да ме запознаете със закона и какво мога да направя!  :)   В случай той да ми посегне, после медицинско жалба и така на татък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно позицията на уплашено зайче те устройва, и се страхуваш да направиш поне една елементарна стъпка към цивилизовано разрешаване на проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил44 написа:

Съгласен съм със теб, но нали това обяснявам, не е само заради работата, той има сериозни конфликти със други колеги, а работата им е във различни областти. Със този нервен колега не може да имаме нормална приказка. Няма как да станат нещата както ти казваш, дори и работата да е добре, даже да е свършена и преди той да дойде, със влизането почва да нервничи без причини и да заплашва.

Когато ми посегне, тогава какво следва?

Най-доброто - Самозащита !    Ако си по-силен - действай ! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше по-силен, нямаше да пита тук.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Joss Bomon написа:

Явно позицията на уплашено зайче те устройва, и се страхуваш да направиш поне една елементарна стъпка към цивилизовано разрешаване на проблема.

преди 1 минута, _sirena_ написа:

Нито ме е страх, нито ще му се дам, просто не искам да се стига до там. Нали това казвам, на работното място, ако той пръв ми посегне, какво следва от там на татък по закон, вадя си медицинско, пускам жалба в полиция и така на татък, камери, свидетели, със това бих искал да ме образовате, нямам намерения да се хващаме за гушите, освен във краен случай!

току-що, ncl написа:

Ако беше по-силен, нямаше да пита тук.

По силен съм, просто казвам че не искам да правя такива неща. Не съм учен така :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, _sirena_ написа:

Tочно така. Имаш право да го набиеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С такъв човек за който става въпрос трудно да се разбереш по цивилизован начин,а и не само,ако ти посегне му набий канчето и ще миряса.В пълното си право е да се защитиш и никой не може да ти го отнеме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил44 написа:

По силен съм, просто казвам че не искам да правя такива неща. Не съм учен така :)

С нервни колеги един шамар върши чудеса! И му намекни, че при още една дума ще му размажеш фасона.

Ако пък те набие, отиваш при шефа и му казваш оня там ме наби. Напускам и ще подам жалба срещу фирмата.

• Харесва ми 2
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил44 написа:

Нито ме е страх, нито ще му се дам, просто не искам да се стига до там. Нали това казвам, на работното място, ако той пръв ми посегне, какво следва от там на татък по закон, вадя си медицинско, пускам жалба в полиция и така на татък, камери, свидетели, със това бих искал да ме образовате, нямам намерения да се хващаме за гушите, освен във краен случай!

Ами това е реда , който си изброил !  Ако има въобще за медицинско , естествено ..щото ако ти залепи два шамара - няма какво да извадиш , нали се сещаш ?!?  Медицинско се вади при наличие на последици от съответната травма . От два шамара травма няма да получиш , според мен .

Сега , ако използва нещо по-сериозно при удара ще бъдеш възмезден !  Много драматизация , не си заслужава , ама това си е твой Избор. 

Всеки си плаща Решенията и Изборите.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

С такъв човек за който става въпрос трудно да се разбереш по цивилизован начин,а и не само,ако ти посегне му набий канчето и ще миряса.В пълното си право е да се защитиш и никой не може да ти го отнеме.

На работно място, пред камерите?  Ако има и свидетели?   Ако беше така че там да го отупам нямаше да пускам тема, че така лесно може той мен да осъди!

Нека той да ми посегне на работното място и пред камерите, а аз ще си извадя медицинско и ще го осъдя, но във никакъв случай не мога да му отвърна на работното място!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил44 написа:

На работно място, пред камерите?  Ако има и свидетели?   Ако беше така че там да го отупам нямаше да пускам тема, че така лесно може той мен да осъди!

Нека той да ми посегне на работното място и пред камерите, а аз ще си извадя медицинско и ще го осъдя, но във никакъв случай не мога да му отвърна на работното място!

Какво като има камери,ти няма да стоиш да те бие,ще се защитиш естествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, _sirena_ написа:

Ами това е реда , който си изброил !  Ако има въобще за медицинско , естествено ..щото ако ти залепи два шамара - няма какво да извадиш , нали се сещаш ?!?  Медицинско се вади при наличие на последици от съответната травма . От два шамара травма няма да получиш , според мен .

Сега , ако използва нещо по-сериозно при удара ще бъдеш възмезден !  Много драматизация , не си заслужава , ама това си е твой Избор. 

Всеки си плаща Решенията и Изборите.  

И шамарите, нали има камери? Или свидетели?

току-що, AAUUXX написа:

Какво като има камери,ти няма да стоиш да те бие,ще се защитиш естествено.

А тогава няма ли и аз да го отнеса?  Или се брои за самоотбрана!

преди 4 минути, _crusader_ написа:

С нервни колеги един шамар върши чудеса! И му намекни, че при още една дума ще му размажеш фасона.

Ако пък те набие, отиваш при шефа и му казваш оня там ме наби. Напускам и ще подам жалба срещу фирмата.

Повече ме устройва да го осъдя! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил44 написа:

И шамарите, нали има камери? Или свидетели?

А тогава няма ли и аз да го отнеса?  Или се брои за самоотбрана!

Няма да има никакви последствия за два шамара,въпроса е да не почнеш ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

Няма да има никакви последствия за два шамара,въпроса е да не почнеш ти.

Искаш да кажеш че той може да ми удари два шамара, а аз въпреки чрез свидетели или камери няма да мога нищо да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че ще има последствия. Дори и да не е почнал той. Вариант е да използва скрита камера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е йерархията в тази фирма, къде си ти и къде е той? Къде е прекия ти ръководител?

Наистина ли искаш да работиш на място, където се допуска такова отношение?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.