Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Скоро ще купувам настолен компютър и сега избирам монитор. Ще се използва ежедневно за сърфиране в интернет, гледане на филми, ютюб, онлайн стриймове, рядко за елементарни неща на Фотошоп и играене на леки игри - основно Football Manager и понякога добрите стари Starcraft Broodwar, Age of Empires 1 и 2, CS, Heroes 3.

Като изисквания съм сложил:
* размер на екрана - 23-24"
* резолюция - 1920х1080
* технология - IPS (мисля че ще е най-подходяща за моята употреба)
* бюджет - до около 400лв
* бонус - стойка за регулиране на височината и завъртане на монитора

Изчетох доста неща и прегледах доста монитори, но още не мога да си харесам. Не мога да разбера доколко важни са честотата (дали има особено значение дали е 60-75-80Hz) и времето за реакция (дали има особено значение дали е 4-5-6-8ms). Предпочитам да се огранича до около 300-350лв, но в краен случай ако си заслужава ще отделя около 400лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри да четеш, защото ще се объркаш и поръчай нещо...примерно това: U2414H. Ще останеш доволен. Също така ще ти помогна да го калибрираш.

Успех!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мониторите на Dell нямат ли поне 3 години гаранция?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ncl написа:

Мониторите на Dell нямат ли поне 3 години гаранция?!

Дори 5. Сайтът е илюстративен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

27 инча
36 месеца гаранция
Flicker Free
Low blue Light
Kонтраст:    20 000 000 : 1
Статичен контраст:    3000 : 1

Яркост:   300 cd/m
Ъгъл на видимост:   178/178

75 херца и

Точка 0.311 mm

4 ms  идеален респонс тайм

останалите 50лв ги дай за още 1г гаранция

https://ardes.bg/product/27-benq-ew2775zh-9h-leelb-qbe-85105

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ме влечеше това съотношение щеше да ми хареса предложения Benq но в 24" вариант или BenQ BL2480T - не знам къде е най-евтин

Ако не обръщам внимание какви са изискванията ще вляза в офтопик и ще напиша този: LG 29WK500 29" - 399 лв. безплатна доставка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, XECUTIONER написа:

Спри да четеш, защото ще се объркаш и поръчай нещо...примерно това: U2414H. Ще останеш доволен. Също така ще ти помогна да го калибрираш.

Успех!

Четенето се оказа доста полезно в крайна сметка :D  Бях загледал моделите на Делл U2417H и P2417H. Първият определено е по-добър, но въпросът е дали ми трябва или да взема P серията и да спестя 100лв (430лв за U срещу 330лв за P - цени с 5г гаранция).

@Joanna Rutkovska Мониторът изглежда добре, но 27" ми идват множко.

@Lpool Мониторът изглежда добре, но марката ми е напълно непозната. Ползвал ли си нещо тяхно и доволен ли си?

@Can Oa

@Can Oa  BENQ-то изглежда интересно, ще му обърна внимание. LG-то е доста примамливо, но е прекалено голямо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, skvelichkov написа:

@Lpool Мониторът изглежда добре, но марката ми е напълно непозната. Ползвал ли си нещо тяхно и доволен ли си?

Iiyama са доста известна марка японски монитори.Не си ги чувал най-вероятно, защото не си се интересувал от монитори с хубави матрици и затова, че не са много разпростарени в България.CRT мониторите им бяха мноого добри, но после поизостанаха малко с плоските екрани.Имах една Iiyama купувана преди доста години, която впоследствие я подарих на мой роднина, който и до ден днешен си я ползва, и да бях много доволен от нея.Тази която съм ти препоръчал не съм я имал, но един приятел си я купи преди година.Наблюденията от две - три "тествания" като съм ходил в тях са, че в игрите се справи добре(не усетих висок input lag),също цветовете и изработката бяха много добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, skvelichkov написа:

@Can Oa  BENQ-то изглежда интересно, ще му обърна внимание. LG-то е доста примамливо, но е прекалено голямо :)

Не е голямо реално на височина е колкото да кажем 24" монитор просто е по-широк понеже е 2560 резолюция. Но стойката е обикновена - ако искаш с яка стойка са много скъпи.

Аз съм с такъв монитор но по-стария модел - никога повече не искам да виждам 16:9 на бюрото си ;)

IMG_20180828_194632.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Can Oa написа:

Не е голямо реално на височина е колкото да кажем 24" монитор просто е по-широк понеже е 2560 резолюция. Но стойката е обикновена - ако искаш с яка стойка са много скъпи.

Аз съм с такъв монитор но по-стария модел - никога повече не искам да виждам 16:9 на бюрото си ;)

IMG_20180828_194632.jpg

Е досега не бях виждал някой да си държи кутията на обратно. Хайде леко по диагонал.:D А това е явно някаква разтегателна маса и ми се струва опасно местоположението ѝ. На кутията отново. Ако подаде допълнителното крило ще изпадне компа и ще повлече всичко останало включително това паянтово мониторче.:)

П.П. Не ти ли пречат фендите? Изтласкай ги леко встрани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Can Oa написа:

IMG_20180828_194632.jpg

off

Какви са впечатленията от кутията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, XECUTIONER написа:

Е досега не бях виждал някой да си държи кутията на обратно. Хайде леко по диагонал.:D А това е явно някаква разтегателна маса и ми се струва опасно местоположението ѝ. На кутията отново. Ако подаде допълнителното крило ще изпадне компа и ще повлече всичко останало включително това паянтово мониторче.:)

П.П. Не ти ли пречат фендите? Изтласкай ги леко встрани.

Както и да  го въртя(отдолу , отгоре , ляво , дясно) производителността ми се виждаше еднаква ...

Споко здрава е , 6 месеца стоя там риг с 5 карти а преди години 80 литров аквариум.

ето снимка да си  спокоен ...

VwPY3Y6.jpg?1

Паянтов? Смисъл да се притеснявам за него след 6 по Рихтер?

Идеални са ми колонките , леко встрани под "разтегателната маса" съм сложил други:

K3cwTBi.jpg

преди 5 минути, PANOV написа:

off

Какви са впечатленията от кутията?

Като цяло добри за 75лв. даже повече от добри. Като имам време ще напиша нещо за нея. Нямам време даже светещите глупости които имам не съм сложил ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че малките колонки закриват част от дисплея, а ти пък тръгна да ми показваш ''как да не си правим сами озвучаването вкъщи''.

П.П. Като щракнеш с пръсти стойката на монитора се тресе точно както при земетресение от степен 6-та по скалата на Рихтер.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Can Oa написа:

IMG_20180828_194632.jpg

На ширина ще ми дойде множко, че на бюрото ще стои и кутията на компютъра, едно мултифункционално устройство и т.н. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, skvelichkov написа:

На ширина ще ми дойде множко, че на бюрото ще стои и кутията на компютъра, едно мултифункционално устройство и т.н. :)

Разбирам те напълно всички ползват такива бюра. Аз за това си стоя с 150см на 90см площ качествена 30 годишна изработка. Ако сега си направя бюро с такива размери с боклуците на Кроношпан ще ме е страх да си държа нещата в/у него :)

Както и да е не съм очаквал да ти хареса просто исках да ти покажа че 29" не е нещо особено.

преди 1 час, XECUTIONER написа:

Имах предвид, че малките колонки закриват част от дисплея, а ти пък тръгна да ми показваш ''как да не си правим сами озвучаването вкъщи''.

П.П. Като щракнеш с пръсти стойката на монитора се тресе точно както при земетресение от степен 6-та по скалата на Рихтер.;)

Знам какво имаш предвид но злобата на първите редове не се променя с П.П. 3 думи че да ти напиша нещо уважително. За протокола не пречат  на екрана , на снимката така изглежда(показвах размера на монитора спрямо кутия на момчето а не бюрото или колонките). Не съм си ги правил сам купени са но след пожар преди 10 години изгоря предпазната мрежа отпред и се сви(стопи) фолиото покриващо дървото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.08.2018 г. в 8:40, Lpool написа:

+1 за IIyama-та.

Много добри светове вадят VA матриците им. Само трябва да се внимава с инпут лага. Както много висок контраст имат.

Dell, U или P серията са също отличен избор.

Ако си избирах монитор сега, щях да взема поне 27-а (пак), може и 30 (с 2K), което си е оптимално за една работна станция. Все пак сме 2018.

Така, че помислете добре, мечо пух е казал колкото повече, толкова по добре. Защото монитор не се избира всеки ден.

Ако са два, вече може две 24-ки.

Само не харесвам новите 21:9 ,Много широки. Предимство виждам само в гледането на филми на тях. и евентуално едит на видео/снимки/CAD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не всички който пишат за препоръка са тролове.Добър избор и дълги години да ти служи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.