Премини към съдържанието
turbox

ДС е жива - и продължава да дърпа конците

Препоръчан отговор

Всеки го знае, но въпреки това трябва да се припомня ежеминутно: хора от структурите на бившата ДС продължават да дърпат конците в България. И са особено активни в периоди като сегашния. Ето мненията на двама експерти:

За съжаление инфилтрацията на червената мафия в икономиката и обществото е всеобхватна. Мафията прониква във всички обществени слоеве, дори в най ниските такива, вербувайки хора на различни нива, чрез насаждане на зависимости, като по този начин изгражда своя икономическо-социален корпоративен модел. Той се простира от кварталната бакалия до фирмата монополист, както и от колегата във фирмата, който троли, доносничи и сугестира, до публичната личност на властови пост в някоя институция. Мафията има много вакантни позиции за лоялните си и способни сътрудници. Целта е да се обхване и контролира целият спектър на икономическите и социалните процеси на всички нива в държавата и обществото. Когато са вербувани(често и създадени) икономически активните и овластени елементи в едно общество, това не е трудно.

На най кадърните и перспективните се предлага кариера и издигане в йерархията, други просто биват сплашвани, че ще останат без препитание. Този модел изразява виждането на мафията за общество - управляемото и контролирано общество от разединени и подозиращи се взаимно индивиди, като алтернатива на гражданското общество на осъзнати общи интереси, и колективни действия в тяхната защита. Това е своего рода кастово общество, като отделните "касти" имат различна функция, възможности, интереси, права, ценности и начин на мислене. Вертикалното движение в такава система не е позволено. Развитието в тази система не е за случайни хора, но пък "щастието", "родолюбието" и "дългът към Родината" не само са за всеки, но и са задължителни.

За съжаление такъв модел се разгражда трудно и бавно, поради насадените зависимости и конфликти на интереси.

https://www.dw.com/bg/дс-е-жива-и-продължава-да-дърпа-конците/a-37662201

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама разбира се,добре че го каза та да вземем мерки :angry:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2018-08-15_152524.thumb.jpg.795749ce4d67da7a0fcc7c8921f63904.jpg

Тролчо турбоксчо, нали ти казах, че този отрязък ще го публикувам във всяка нова твоя тема. Толкова ли държиш да украсявам с теб форума?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е този дето си въобразява , че може да съществува Държава без Сигурност ? :lol6:

Проблемът е , че били червени ли ? И какво ако са сини (а дали не са ?) ! :angry:

...........................................

- Тази слива се нарича синя слива .

- Като е синя , защо изглежда червена ?

- Червена е защото в същност е зелена.......(в помощ на тъпаците):lol6:

...................................................

"Началникът" , властимащият е този който контролира Армията , Парите и Религията (идеология) . Той реже глави и казва : " Аз Казах ! ".....! Управляващият - управлява , върши работата според както е казано . Не контролира......! 

......Оператор на биологични единици - овчар един вид . А овчар става който отгледа повече овце . Никоя овца не си избира овчаря....! :lol6:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тия хора все ДС им е виновна, вездесъщата ""Държавна Сигурност"? Вие хора акъл имате ли?!  За каква държавна сигурност можем да говорим в разграден двор като нашия, в държава без гръбнак? Може ли да се прави сравнение между тогава и сега въобще?

Истината е, че нашите служби (и бивши служби) бяха разпердушинени и в момента у нас вилнеят чужди агентури. И на такива им е проблемна ДС, защото хората от ДС са малкото в държавата знаещи какво се случва, и са знаели по начало. И евентуално от тях може да очакват някаква съпротива. Как не се уморихте с тая плоча? Все едно сме се върнали с едни 25 години и сме пуснали първа програма.

И да питам: защо се говори против ДС, а не против ЦРУ, КГБ (ФСБ), Мосад, МИ-6 и т.н.? Нещо дискриминация усещам?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю. сигурно не знаеш но и в момента в действащия парламент и правителство има зависими хора с картончета и "кариера" в и със ДС. :)

До колко са зависими, личи от действията им. Да не се чудите защо "лустрация" е забранена дума в България, и защо останалите постсъветски държави дръпнаха напред.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, казал съм ти и преди и те моля учтиво, думичката "приятел" си я запази за някой друг - за мен не я ползвай, защото нито ти си ми приятел, нито аз на тебе.

Второ, това че има бивши кадри на службите не означава, че командването на въпросните хора е пак от сърцето на тези служби. Имало е двойни агенти и прочие. По делата може да се види кой на кого слугува. Между другото, американците правят ли лустрация за своите агенти (сиреч, враговете им знаят ли кои са агентите им под прикритие, понеже они сами ги известяват)?

И коя от постсъветските държави е дръпнала? Латвия, Литва, Естония? Чехия, Унгария и Словакия са съвсем друга бира, също и Полша. И това не е заради лустрацията, а заради това, че запазиха някакъв суверенитет за разлика от нас (нашият е отрицателен, т.е. решаваме неща дори в наш ущърб понеже "така наредили началниците"). В Украйна колко пъти ги водят до просешка тояга и то в такава богата земя? И още не са успели всичките производствени мощности да им прилапат западните корпорации (т.е. мегдан за крадене и доене още има).

В момента много по-голям проблем са чуждите агенти, не местните. Ти си точно такъв между другото.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.08.2018 г. в 7:38, miro20 написа:

...в момента в действащия парламент и правителство има зависими хора с картончета и "кариера" в и със ДС. :)

До колко са зависими, личи от действията им. Да не се чудите защо "лустрация" е забранена дума в България, и защо останалите постсъветски държави дръпнаха напред.

Както обикновено нищо не ти е ясно ! Нямаш достъп за мислене ! :angry:

Лустрация у нас е невъзможна ! ДС само си сменя господаря !  Защото у нас Партията имаше три крила , три "БКП-та" (Изток , Запад и Ориент(така да го кажем)). А лустрация е все едно да убиеш кучето на комшията . Ами после и твоето.... ! Казано е : " Гарван , гарвану око не вади ! "  :)....

Лустрация бе възможна само там където имаше само една силна Партия.....Така се и случи ! :nono:

................................

ДС е инструмент на държавата който върши работата по контрола ! Но сама по себе си ДС не контролира тези , които контролират ДС !

Кой контролира ДС (Кой , кой е ? :))? Това е въпросът !

Това са власт имащите - владеят Армията , Парите и Религията (идеология) . Те казват : " Аз Казах ! "........И по някога , по съвместителство  , обикновено при недостиг на квалифицирани кадри , заемат важни постове в държавата . Което за тях никак не е задължително , а даже не е желателно....

ДС е инструментът който контролира Парламент , Правителство , Съд и Прокуратура ......управляващи инструменти за работа , а не за контрол над власт имащите.....Власт имащите са безконтролни.... ! Тук не става дума за административна власт ! Един кмет или областен управител , министър примерно , за едното нищо може да му "изхвърчи" главата......повод винаги може да се намери , по сценарий....Тук започват "игрите" всякакви - борба за надмощие и власт , кой колко и как да владее армия , пари и религия !....

.....Така или иначе ДС е неизбежна и необходима институция обслужваща власт имащите ! Без ДС няма държава ! .....

А власт имащите у нас все още са три крила и всяко от тях си иска "своя" държава , не държава на народа.....Това е нашата прокоба !

...................................... 

Ха сега мисли ! Защо , какво и как ни се случва ! Защо не можем да дръпнем напред и защо живеем в безвремие ? Защо все чакаме някой друг да ни "уреди" , чакаме и се надяваме да дойде "месията" ? ......И хората ни "уреждат" ! .....

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, miro20 написа:

Приятелю. сигурно не знаеш но и в момента в действащия парламент и правителство има зависими хора с картончета и "кариера" в и със ДС. :)

Мирча Кришан и Сорина Дан - Краставицата_(480p).mp3

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Lumberman написа:

И коя от постсъветските държави е дръпнала? Латвия, Литва, Естония? Чехия, Унгария и Словакия са съвсем друга бира, също и Полша. И това не е заради лустрацията, а заради това, че запазиха някакъв суверенитет за разлика от нас (нашият е отрицателен, т.е. решаваме неща дори в наш ущърб понеже "така наредили началниците")

Колко глупости и наивно незнание демонстрираш в токова кратък абзац :)

Да, приятелю, именно те са  "дръпнали" . И как да не е заради лустрациятга бре ? Ами заради какво ??? Върви кажи че си цоциалист или комунист в Чехия, или в Унгария, че и в Полша .За Прибалтиките пък съвсем. :)

Именно че проведоха първи лустрация , загърбиха стария пагубен комунистически режим, и почнаха да гледат НАПРЕД , а не да въздишат "назад" както тук ви промиват кратунките :)

КАкъв им е стадрата ? Коко им е средната зплата ??  За "суверенитет"   по вашите цоциалистически анти-натовски промити мозъци  би трябвало да  НЯМАТ.  Забрави ли  с колко увеличиха контингента си в Прибалтиките ? А в Полша ? И то не за друго ,  а заради рашистката зплаха, и за д ане се повтори сценария в Украйна, където Путлер насъска брат срещу брата , амо заради това че свалиха прорашисткия олигарх Янукович.

Не, наистина се чудя на таланта ти да събереш толкова лъжа и пропаганда само в две изречения :)

преди 18 часа, by_chechi написа:

Лустрация бе възможна само там където имаше само една силна Партия.....Така се и случи ! :nono:

Както винаги си плямпаш. Именно в Чехословакия режима не бе много "Стабилен" . "Пражка пролет" говори ли ти нещо ??

А в Унгария пък дори по соц време си имаше частна собственост.  и т.н. и т.н..

Така че нещата са пак точно обратно на тази твоя глупост. Именно че България бе най верен сателит и пълно копие на СССР / по скоро филиал/ със абсолютна и тотална власт на комунистическата партия.

И именно заради това тук  ВСЕ ОЩЕ нямаме проведена такава, и си имаме хора с картончета и с явни зависимости / видно от архивите/ от ДС.

точно обратно на това което твърдиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, miro20 написа:

.....

Въобще нямаш връзка с мозък или друг някакъв инструмент за мислене.....! (стомахът или задникът не са такива инструменти ! ) :lol6:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, by_chechi написа:

Въобще нямаш връзка с мозък или друг някакъв инструмент за мислене.....! (стомахът или задникът не са такива инструменти ! ) :lol6:

Чечи, такива думи той като комплимент ги приема и още повече постоянства в качествата, за които го упрекваш. Хората не се държат така. Това неговото не е човешко отношение. Не знам да не са му правили някакви манипулации хирургически, защото съвестта му най-малкото е ампутирана?! На мен ми е обидно дори да му чета нещата, които публикува. Прахосване на форумно пространство.

Но от време на време трябва да го похваля, че отговаря все едно е дебнал момента. Това няма как да не се нрави и на хората, които го покровителстват. Нека му се радват. Аз нямам време за губене с изгубени/погубени (и нежелаещи да променят това) човеци.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, miro20 написа:

...........................

КАкъв им е стадрата ? Коко им е средната зплата ??  За "суверенитет"   по вашите цоциалистически анти-натовски промити мозъци  би трябвало да  НЯМАТ.  Забрави ли  с колко увеличиха контингента си в Прибалтиките ? А в Полша ? И то не за друго ,  а заради рашистката зплаха, и за д ане се повтори сценария в Украйна, където Путлер насъска брат срещу брата , амо заради това че свалиха прорашисткия олигарх Янукович.

...........................

Марш в първи клас!

За компания може да вземеш и "овцата".

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Lumberman написа:

защото съвестта му най-малкото е ампутирана?!

Напротив драги :) Тук , а и не само тук, нямам нито една дума от която да се срамувам или да съм лъгал или правил компромис със съвест и т.н. Нито една дума.

Именно с това принципно се гордея, а такива като теб само хейтят и се къпят в беззъба злоба и безсилие  от това, защото и те не могат нито една моя дума  този аспект,  да цитират .

Нито една :)

преди 5 часа, Lumberman написа:

че отговаря все едно е дебнал момента.

Какъв момент бе приятелю :) Влизам и глердам поредните изакани от теб и други , простотии.

Ето - оборих ти твоя абзац максимално аргументирано и подробно.

Ако имаш какво да кажеш - коментирай  по същество. Излей си хейта не към мен, а ме закопай с аргументи как е в останалите бивши соц страни, закопай ме  с аргументи какви са заплатите в страните провели лустрации и загърбили старите комунистически зависимости, закопай ме с аргументи къде и кои държави се страхуват, както споменах Прибалтиките , Полша и т.н.. от рашистката агресия, и т.н. и т.н.

НО ти не го правиш.

Защо ? Защото знаеш че съм прав, а закопания с аргументи , си ти. :)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заловена е нова порция "руски" кокаин. Този път количеството е два тона, а мястото на местопрестъплението е белгийското пристанище Гент. При проверка на кораб идващ от Бразилия, белгийските власти са се натъкнали на 2 тона кокаин. Интересното в случая е, че пакетите кокаин са с логото на руската партия "Единна Русия".
Вече и най- големите скептици са наясно, че лица от управляващата върхушка в Кремъл са най- обикновени дилъри на наркотици. Ел Путя е достойна замесничка на Ел Чапо.
п.п. Кадрите от видеото са предоставени от белгийската полиция.https://www.vrt.be/…/23/what-do-2-tons-of-cocaine-look-like/

39944900_6098571279556_67510606693882920
vrt.be

23/8/18 - 2 tonnes of cocaine. That's what police in Ghent found in three…

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.