Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, обмислям варианта графичен дизайнер като професия и бих искала да ви помоля за някое и друго мнение или насоки по въпроса.

Може би никога нямаше да ми дойде като идея, ако не ми се беше наложило да обработвам корици и снимки на книги които превеждам, както и някои други неща като например фирмени табла или форматиране на текстови файлове. В край на сметка каквото ми се наложеше да правя намирах начин да го оформя без платени програми - работила съм с Paint-а и първия безплатен фотошоп, който ми се мерна и може би най-трудното нещо, с което съм се захващала е прикаченият файл по-долу. Буквално рисувах на местата, където се намираха английските букви, за да мога да поставя преведеното заглавие. 

А колкото до изискванията за работа, видях че не задължително всички фирми търсят хора с висше. Смятате ли, че вместо това курс подобен на Graphic Design Specialization, който започвам към един американски университет ще бъде добър старт?

81hf3zYFeGL.thumb.jpg.0b55e489b18fee5f6c717db5c2b9e798.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата между графичен дизайнер и човек, който се занимава с такъв тип обработка е според мен като разликата между художник и човек, който боядисва стени.

Разбира се, изискванията варират от фирма до фирма, но според мен най-ценното качество на един дизайнер е да може от нулата да направи нещо добре изглеждащо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Практиката е много по-добра от всякакво обучение.

Дали ще учиш за графичен дизайнер (можеш да решиш сама) и/или ще работиш като такъв времето ще покаже.

Ако си намираш работа и така, не ти пречи, че не си го учила.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Цитат

Подходящ ли е за мен графичният дизайн?

Ако те влече и ти допада, значи тази професия е за теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Графичният дизайн може и да става за хоби на авторката на темата, но във фирмите се гонят срокове и се търсят хора, които не само биха се справяли с възлаганите им задачи, но биха го правили достатъчно бързо. Според мен един курс, където и да е проведен, ако ще и в специализирано учебно заведение №1 в целият свят точно по тази специалност, пак не би бил достатъчен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.