Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте днес се прибирам от работа и гледам че телефона samsung s3 е изключен аз го използвам като домашен телефон само за вкъщи и като го включих забива до логото  помислих си че нещо софтуера се бъгна и влезнах във Recovery меню и не мога да си го обесня какво е това заповядайте снимка  флашнах софтуера със один но пак този проблем въпросът ми е имали надежда за него или няма до колкото проверих със Twrp памета на телефона е 0 mb дано се лъжа но мисля че памета замина 

20180830_015708.jpg

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си писал колко години го имаш телефона, но най-добре си купи купи някой евтин, но качествен китайски телефон.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Person написа:

Не си писал колко години го имаш телефона, но най-добре си купи купи някой евтин, но качествен китайски телефон.... 

Телефона го имам от 3 години купил съм го от чужбина не е много стар той дори не е иползван за сърфиране във интернет или да се играят игри на него само за обаждане и това е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашнал си му стоков ROM  с Odin, и пак не работи, така ли? Значи е за сервиз, или за боклука. Изборът е твой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, RudeBoy написа:

Флашнал си му стоков ROM  с Odin, и пак не работи, така ли? Значи е за сервиз, или за боклука. Изборът е твой.

Да флашнах го със стоков ром изтеглен от официалният им сайт но пак така мисля че памета е заминала .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да флашнеш ROM с ODIN, като избереш от опциите "repartition", ако това не помогне, пробвай с "nand erase all".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Raze написа:

Пробвай да флашнеш ROM с ODIN, като избереш от опциите "repartition", ако това не помогне, пробвай с "nand erase all".

Repartition не помогна опитах със nand erase all но ми дава грешка один 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно на паметта и е дошло времето. Може да потърсиш втора употреба платка и да си я смениш, не вярвам да са скъпи или да го дадеш в някой сервиз да пробват да претоплят паметта, но дали ще помогне и колко ще изкара след това не се знае. Само гледай да е точния модел.

https://www.olx.bg/ad/samsung-galaxy-s3-gt-i9300-grab-platka-CID632-ID6VwXx.html#6ebd9fa8da

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Raze написа:

Най-вероятно на паметта и е дошло времето. Може да потърсиш втора употреба платка и да си я смениш, не вярвам да са скъпи или да го дадеш в някой сервиз да пробват да претоплят паметта, но дали ще помогне и колко ще изкара след това не се знае. Само гледай да е точния модел.

https://www.olx.bg/ad/samsung-galaxy-s3-gt-i9300-grab-platka-CID632-ID6VwXx.html#6ebd9fa8da

няма смисъл да се занимавам със него я стана я не стана преди малко ги видях струват по 70 лева втора употреба доста запазени най добре да спестя нерви и време да си взема друг 

До колкото четох и прегледах теми проблема е EMMC както написа колега във по горният пост памета е заминала но едно ми е чудно щом памета е заминала как качвам софтуера във телефона ??? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така телефона го оправихме по следния начин  свалихме EMMC чипът така да го наречем малко трудно но стана със сешоар след това със поялника премахвахме запойката по чипа изчистих я напълно и запоявах на ново местата много  леко и по чудо не вярвах но телефона тръгна без да флашвам нищо това го гледах във 1 клип не вярвах че ще успея но ето че стана ... Благодаря много че се отзовахте на помощ поздрави : Петър 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oт цялата сказка единствено вярно е, че си гледал клип на Сульо, Пульо, Ахмед и прочие шамани, сменящи конектори в импровизирани миши дупки а.ка. сервиз. Издишането идва от смяната на множествено число в единствено - "го оправихме" стана "изчистих я напъл но и з ап оявах".

В въпросния апарат eMMC стои фирмена такава. Добра практика е да се замени с равностойна или поне на SanDisk.

Към страничния читател.
SGS3 е топ модел на фирмата през 2013г, но паметта е спряна от производство. Китайските сайтове предлагат китайска памет, разбирай куче марка при цена на дребно около 6 зелени.

В четвъртък сутрин умуваш, да го утилизираш, а късно вечер рапортуваш ОК. Нейсе, да допуснем, че в аптеката си попаднал на промоция на eMMC памет за SGS3.

Тази памет е BGA цокъл и това е висока летва при запояването. Споменатия "сешоар" минава за поялна станция предполагам, но се натриса нов въпрос. Samsung не ползва калай в своите запойки. Калай се топи при 240'С, а безкалаените над 320'С. Това налага защита с полиамиден скоч на съседните елементи срещу претопляне и издухване, или поне щит от алуминиево фолио. Никакъв намек. Чипът се сваля с флюс 223. Той играе същата роля. След него идва трафарет, за да формират площадките с нови топчета. Тук според опита поялна паста или или флюс. Например, 559 се запоява новата памет. Вакумна пинцета или пружинка - без тях няма как да минеш. Антистатично работно място се подразбира от самосебе си. Ти бе с заземителна гривна на ръката, а триковете с батерията за флашване на празна памет се подразбират.

Снимай работещ телефон и до него старата памет, и тогава ще се издигнеш в очите на форумното обществото.

Не го приемай лично. Психологията ми е поприще, което ме фокусира върху изяви на вундеркинди,
получили висше образование по клюки, филми или от форуми. Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.