Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здраейте! В момента съм с i3-3220, ASRock H77 Pro4/MVP, 2x4 DDR3-1600, r7-260x, EVO850-250 gb + 3 HDD, Game Daemon /мисля/ 500W,Thermaltake Suppressor F31, AOC Q3279VWF

Поради скорошния ъпгрейд на монитора се замислям за една "земеделска"RX 480/580, но се чудя дали си струва да сменям процесора с i7-3770 или да минавам на нов сокет. Като гледам един i3-8100 го дават малко по-добър от i7-3770, така че посъветвайте ме дали има смисъл да наливам пари в 1155. Ползва се за нет, ексел, любитеска обработка на цифрови изображения, за което мисля че по-мощния процесор ще ми спести време, Диабло и ако ми допадне някоя игра от сорта на Томб Райдър и Мас Ефект. Не ми е спешно, така че ако се очаква някакво раздвижване на цените скоро, мога да изчакам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо смени захранването и тогава мисли за видео карти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако питаш дали ще има разлика с нова платформа - ще има, ако питаш дали си струва - слабо, поне за твоите нужди. И процесори ще излизат, ама на домашна системка за всичко, няма смисъл от такива харчове. Сложи едно читаво захранване be quiet Pure Power 10 400 или Bitfenix Formula Gold 450 и според игрите подбери видеокарта + съвместим процесор. Така разходите са минимални. По-натам като видим новите интели и Zen2 , ако нещо не ти достига, ще ъпдейтнеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито едно от двете - т.е. - работи, не ти трябва по-мощен, не го пипаш.

Да мислиш за система на базата на копала карта си е лотария, така че събери си пари, изчакай да пуснат новите видео карти и ако в него момент ти се струва удачно и необходимо действай по един от вариантите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По неписано правило, ако нещото ти работи без да се мота, толкова, че да ти скъсва нервите си го ползваш до момента, в който почне, а тогава го продаваш за възможно най-много и търсиш по-добро ново или на старо и ползваш докато пак почне да ти къса нервите...и пак отново...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се. Захранването по принцип е на дневен ред, защото е по-старо от останалите части. Значи щом според Вас няма да усетя някаква заслужаваща парите си разлика в производителността от преминаването към 3770 за моите нужди ще продължа да си ползвам добрата стара i3-ка. А това за копачката беше в кръга на шегата, в смисъл че  и да твърдят че не е копала, няма гаранция че е вярно. А "геймъра" в мен няма психологическата нагласа да даде 7-800 лв. за нова видеокарта, предвид че най-много 1-2 по-тежки игри на година да ми грабнат вниманието.Предимно си падам по диаблоподобни и адвенчъри. Но мисля че сегашната вече не е достатъчна за резолюцията на монитора. Препоръчайте нещо до 300-400 лв. от АТИ/АМД, . Зная че Нвидия са по-добрия избор в момента, и нека не започваме вечния спор отново. Не робувам на марки, просто навик, и freesync подръжката от монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игри процесора е слаб, също и видеокартата. Принципно тези игри, които си ги споменал, ще можеш да ги подкараш на ниски детайли и евентуално като намалиш резолюцията. С I7 нещата ще са доста по-добре, като се има в предвид, че се намира за около 200 лева втора употреба. Видеокарта може да потърсиш също втора употреба GTX 970 или 1060 с остатъчна гаранция. Все пак всичко зависи от бюджета, който не е ясно какъв е за всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам бюджет. Както писах психологическата ми граница за видео е до около 400 лв.  не съм богаташ, но ако нещо си струва ако нямам възможност в момента, то до 1-2 месеца ще си го взема. Все пак защо работя. Въпросът е дали си струва в моя случай в момента. Отново благодаря на всички за отделеното време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно си струва, аз съм с еквивалент на I7 3 серия и няма нещо, което да не мога да подкарам, също и игрите си вървят перфектно, това в комплект с 16 GB DDR3 и GTX 970. Ако вземаш нова платформа, ще трябва да смениш всичко и освен 400 лева за видеокарта, която за тези пари ще е или втора употреба или най-много GTX 1050 TI, ще трябва да дадеш още сума ти пари за дъно + процесор + RAM. Иначе ако си вземеш I7 3770, ще можеш с останалите пари да си вземеш по-добра видеокарта, също още 8 GB RAM ще е доста добра покупка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Nikolai Danov написа:

Препоръчайте нещо до 300-400 лв. от АТИ/АМД.

Боба ми не е достатъчно добър за да ми покаже монитора...

На твое място бих взел нереферентна 970-ка (Asus Strix/MSI Gaming) - около 300 лева. За процесор Xeon E3-1270 ти излиза под 150 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E3-1270 е еквивалент на по-стария I7 2600. Втора употреба се намира за 160 лева и при нас:

https://www.olx.bg/ad/intel-core-i7-2600-processor-lga-1155-CID632-ID7zYV6.html#16300a1b22

Даже го гледам и за 120 лева:

https://www.olx.bg/ad/intel-core-i7-2600-3-4ghz-CID632-ID7vRUj.html#13f59445b3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Nikolai Danov написа:

Препоръчайте нещо до 300-400 лв. от АТИ/АМД

В момента няма да намериш RX480/580 за тези пари нова. Само рециклирани. Напиши все пак модела на монитора.

преди 7 часа, Nikolai Danov написа:

Поради скорошния ъпгрейд на монитора се замислям за една "земеделска" RX 480/580

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора е цитиран в първия пост:AOC Q3279VWF. Зная че 2600 също е вариант, но не ми се връща към 32 nm . От чужбина не съм пазарил до сега, а и нямам карта с която да го направя. За АТИ-то съм писал защо го предпочитам. За още рам съм на ясно и го имам в предвид ако ме бяхте "набутали"/ в кръга на шегата/с ъпгрейд на сегашния процесор.

п.п. На 50+ г. съм и въпреки това нямам почти никакъв опит в писането по форуми. За това моля да бъда извинен ако по незнание съм нарушил някакви правила. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Nikolai Danov написа:

Монитора е цитиран в първия пост:AOC Q3279VWF. Зная че 2600 също е вариант, но не ми се връща към 32 nm . От чужбина не съм пазарил до сега, а и нямам карта с която да го направя. За АТИ-то съм писал защо го предпочитам. За още рам съм на ясно и го имам в предвид ако ме бяхте "набутали"/ в кръга на шегата/с ъпгрейд на сегашния процесор.

п.п. На 50+ г. съм и въпреки това нямам почти никакъв опит в писането по форуми. За това моля да бъда извинен ако по незнание съм нарушил някакви правила. 

Извинявам се! Четох набързо м/у редовете. За този монитор...Vega56, ако те вълнува толкова FreeSync. От към NV - GTX 1070 и нагоре. Все пак си споменал 2 от най-ресурсоемките игри. Диабло не го смятам въобще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Nikolai Danov написа:

За съжаление  Array Technology Inc не съществуват от доста време .През 2006 г. бяха закупени от  Advanced Micro Devices , дейността на ATI става част от AMD Graphics Product Group  и в последствие наследяват производството на графични чипсети ,които вече  носят името на собствения им бранд  AMD. Конкретно за 300- 400 лева не може да се закупи добра видео карта. Или трябва да увеличиш бюджета или да се насочиш към втора употреба,което носи определени рискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.