Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Някой може ли да каже кой извод за какво е на УКВ блок на Selena B-216 (УКВ-С)?

http://www.kn34pc.com/construct/v_terziev_selena_ukw_2.html

ukw_2_01s.jpg

sn_01.jpg

ukw_2_01s_pcb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не ми е минавало през ума, че след като човек си направи група във форума, то участниците и имат право единствено и само в нея да пишат. Калин и администрацията е дал почти пълна свобода на всеки участник да пише там, където му е удобно и приятно. Създадената от мен група е със мисъл, да си помагаме и уважаваме взаимно без който и да било да има права над другите. Това съм го написал още при създаване на групата и предполагам ,че се чете от всички без изключение! Не ми е ясно ти, Дръндьо като какъв се явяваш в момента  та задаваш въпрос към него,(Дидко) защо не пише в тази група! Наистина, в този форум виреят гадни копелдаци и групата създадена от мен има целта, в нея да ги няма такива недодялани люде! Още по вече е цинично написаното от теб :  "м?" Доколкото си спомням в групата поканих и теб, а ти ме слаготи набързо, че не участваш в групи. Приех го безропотно и съжалявам че съм те поканил, наместо някой, който наистина заслужава, но съм го пропуснал. Всеки от групата създадена от мен има право да си покани хора, в които е уверен, че няма ни да се заяждат, ни да си показват рогата. И решението на групата е такова, че всеки от членовете и има право за нарушаване на отношението към някого да бъде изгонен от групата. Достатъчно е само един човек да е написал жалба - без никакви разправии и шуро баджанащина!  Това се отнася и лично за мен, като създател на тази група. Човек като Ви даде свобода, Вие се качите на главата му. Не ни трябват ръководители, командири и модератори. Можем да общуваме и обменяме информация и без такава помощ! Накрая! Докато пишех поста, ми се срува, че ти изтри своя, а може и да не съм видял правилно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Групата се казва "Аудио и компютърна техника - въпроси и отговори". Следователно там е тематично да се обсъжда аудио- и компютърна техника, а не радиотехника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Колев60 написа:

Докато пишех поста, ми се срува, че ти изтри своя, а може и да не съм видял правилно

правилно си видял Стефане
извинявай
помислих темата за провокация, щото схемата е елементарна
благодаря ти, за този пост
честен и коректен

още веднъж се извинявам и ти обещавам, че няма да се меся

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш тук. Всичко го има черно на бяло. На схемите, не са им изтрити нарочно легендите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересува ме също така дали може да му се върже едно НЧУ, захранване и антенка и да си работи, но комай няма да стане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, дръндю написа:

правилно си видял Стефане
извинявай
помислих темата за провокация, щото схемата е елементарна
благодаря ти, за този пост
честен и коректен

още веднъж се извинявам и ти обещавам, че няма да се меся

В този форум имам двама блокирани до сега. Ти ще си третият. Нарочно го написах пред целият форум

преди 11 минути, Деянчо написа:

Групата се казва "Аудио и компютърна техника - въпроси и отговори". Следователно там е тематично да се обсъжда аудио- и компютърна техника, а не радиотехника.

Темата ти също влиза във заглавието на групата.   - АУДИО

преди 3 минути, Деянчо написа:

Интересува ме също така дали може да му се върже едно НЧУ, захранване и антенка и да си работи, но комай няма да стане...

Не може без междинночестотен усилвател. Това е само входната(приемна част, след която следват МЧУ, дробен детектор и тогава усилвател.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Колев60 написа:

Така е, но реших да не пълня групата. Това си е по-скоро към радиотехниката, не толкова към озвучаването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Деянчо написа:

Така е, но реших да не пълня групата. Това си е по-скоро към радиотехниката, не толкова към озвучаването.

Форумът е пълен с какво ли не, ти се притесняваш за нещо по сериозно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Колев60 написа:

В този форум имам двама блокирани до сега. Ти ще си третият. Нарочно го написах пред целият форум

Не може без междинночестотен усилвател. Това е само входната(приемна част, след която следват МЧУ, дробен детектор и тогава усилвател.

В такъв случай няма да мога да подкарам приставката така. Идеята ми беше да я пренастроя на съвременния обхват, да й туря едно НЧУ и да си свири. Не знаех как стоят нещата, защото досега не съм се занимавал баш с такова нещо. Благодаря ти за отговора все пак!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Колев60 написа:

сега видях, убедих се, че темата не е провокация, ама си ги пускайте в групата, за да не изглеждат като такива

пп

нали знаеш, че ми е все тая, дали някой ме е блокирал

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не виждаш добре, не си сваляй очилата . Както и да е, аз ти казах, че всеки има право да пише там където си иска. Теб някой да те ограничава или да ти прави забележки? Не си ли чувал че във форума има модератори и те могат да преценят дали е редно или не?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Колев60 написа:

Щом не виждаш добре, не си сваляй очилата . Както и да е, аз ти казах, че всеки има право да пише там където си иска. Теб някой да те ограничава или да ти прави забележки? Не си ли чувал че във форума има модератори и те могат да преценят дали е редно или не?

ДедА ти Дръндю е модератор под прикритие. :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Колев60 написа:

Щом не виждаш добре, не си сваляй очилата . Както и да е, аз ти казах, че всеки има право да пише там където си иска. Теб някой да те ограничава или да ти прави забележки? Не си ли чувал яе във форума има модератори и те могат да преценят дали е редно или не?

като че ли нещо не ме разбираш
разбира се че всеки може да пише където си иска
въпроса е в това, че знам за вашата група, в която има добре запознати с материята и се изненадах от темата
пак ще повторя или потретя вече, помислих я за провокация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

като че ли нещо не ме разбираш
разбира се че всеки може да пише където си иска
въпроса е в това, че знам за вашата група, в която има добре запознати с материята и се изненадах от темата
пак ще повторя или потретя вече, помислих я за провокация

Приятел!

Насочи се към win 10.  Иначе Диан се е обосновал в отделен пост, защо темата му е тук, а не в групата. Прочети все сначале и ако не го намериш, аз ще ти го цитирам и нека приключим със споровете, кой крив, кой прав!

преди 38 минути, Деянчо написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Колев60 написа:

Приятел!

Насочи се към win 10.  Иначе Диан се е обосновал в отделен пост, защо темата му е тук, а не в групата. Прочети все сначале и ако не го намериш, аз ще ти го цитирам и нека приключим със споровете, кой крив, кой прав!

Ти хубаво ме прекръсти. Сега си ми кръстник и трябва да ми купиш нещо. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Деянчо написа:

Ти хубаво ме прекръсти. Сега си кръстник и трябва да ми купиш нещо. :)

Хубаво беше, да бе написал какъв подарък искаш от кръстника.То не е лоша идея.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Колев60 написа:

Хубаво беше, да бе написал какъв подарък искаш от кръстника.То не е лоша идея.

По стар български обичай - задължително РИЗА!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извод 1 = -4.4V
Извод 2 = маса(+4.4V)
Извод 3 = антенен вход
Извод 4 = изх.маса(+4.4V)
Извод 5 = изход 10Mhz
Извод 6 = от АДЧ(Автоматична Донастройка на Честотата)
---------
Това е толкова безкрайно антично, че доста време ще ми бъде необходимо да вляза в час с всичките му особености.
Особеностите на техниката от соц блока включват:
1. На платките често не пише изводите за какво са
2. Често има хвърчащи директно запоени проводници, няма подредени букси и ремонтът е ад
3. Използват се многократно проводници с едни и същи цветове.
Чак началото на 90-те се поправят нещата. Руските Електрон с транзистори и интегралки, блокове на отделни платки и конектори, които дори идиот не може да им обърка местата. Ех, на такъв електрон какви неща съм правил преди 12 години...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Деянчо написа:

Тази платка от ВЕФ би ли могла да свърши работа?

20180831_222535qsj2AytAq6ReKyEpbM2g15357

Ако беше запазил целият  ВЕФ още 10 години, щеше да вземеш добри пари за него, но от платката ти - нищо не става. Едно време, когато бях в 5-ти клас имаше такива транзистори на магазина да се продават. Спомням си, през лятната ваканция ходих да бера шипки за да си купя 4 транзисторчета есента и след като си ги купих си направих едно малко приемниче. Било е около 1960 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам много по-ценни находки от ВЕФ, Селена и т.н. Притежавам ценни маркови лампови радиоапарати от 40-те. Този ВЕФ го бях разкостил, защото не работеше. Части винаги си трябват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе нали си имате вече ново създаден харем, защо не се затворите в него и да си гукате на спокойствие, необезпокоявани от външния свят или ви стана скучно? То не че целият форум не е скучен, ами и още подфорумчета не ви стигат.

• Тъжен 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, peppone1 написа:

А бе нали си имате вече ново създаден харем, защо не се затворите в него и да си гукате на спокойствие, необезпокоявани от външния свят или ви стана скучно? То не че целият форум не е скучен, ами и още подфорумчета не ви стигат.

Аз без теб не мога! Без твоите знания съм мрел и гинал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.