Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Джугашвили

Уникалният разказ на един студент в Северна Корея

Препоръчан отговор

на 5.09.2018 г. в 15:02, Джугашвили написа:

Какъв избор имаш, че не се сещам??? Хайде отиди до Северна Корея с 200 лева (100 евро), да видим как ще стане тази работа!!! Но дори и да имаш пари за път, пак не можеш да отидеш, защото едни други хора зад океана са избрали вместо теб, тази държава да бъде изолирана!!! Та твоя пословичен "свободен" избор се свежда до това, някой друг да избира вместо теб!!!

А нима "хората зад океана" не са направили избора и на австралийския студент, да... ама не. Не говори смешки. Явно не си наясно, че липсата на свободен избор в Северна Корея не зависи от американската политика. Или си забравил как беше тук, при нас по времето на соца? - Граничарите пазеха не някой да не влезе в България, а ние да не излизаме. Различно е. И то много.

Колкото до възможностите... бих ти дала пример със Стивън Хокинг, а ти се опитай да разбереш какво наистина означава да си свободен и да имаш право на избор.

на 5.09.2018 г. в 18:17, Тoни написа:

@Нел, то и ти имаш свободата да прекарваш всеки уикенд в Гърция примерно, ама ме съмнява да го правиш. Моля без глупави, високопарни лозунги, които са ви останали от времето на соца.

Не го правя, Тони, не ходя всеки уикенд в Гърция, но не защото не мога, а защото не смятам, че това е правилния начин да почивам, поне аз имам други критерии за почивните дни и точно в това се състои правото ми на избор. :) А по времето на соца... дори и не съм си мислела за Гърция. Някой друг беше решил, че нямам право да отида там, без значение дали имам или нямам пари. Така е и в Северна Корея в момента.

преди 21 часа, Мойра написа:

Свободният избор на всеки човек търпи ограничения от държавата, от работодателите, от близки и приятели, от от съседи и пр., налага си самоограничения.

Изборът ми е да не плащам данъци, но ги плащам, сещате се защо, изборът ми е да разполагам с цялото си свободно време, но не мога да го направя, защото имам семейство, приятели, роднини, имам и други задължения.

Много обичам яйца и бих избрала да ги консумирам в голямо количество, но не мога да го направя, защото получавам обрив.

И...така

Да ти имам изборите пък на теб, Мойре! :)  Всичко, което си изброила се свежда единствено до егоцентризма ти. 

А аз не говорех за егоистичните ни желания и избори...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, lsmurf написа:

Човек е обществено животно и естествено че е необходимо да се съобразява с обществото. Така че Мойра ще ти се наложи да си плащаш данъците или ако избереш да не го правиш да си готова да си понесеш последствията . Това обаче не е липса на свобода защото сама си избрала да живееш в това общество където правилата просто са такива. Така че свободата може да я има само когато човек и готов да понесем позитивите и негативите на избора си.

Толкова глупости на едно място скоро не бях чел!!! Сигурно Мойра сама е избрала къде да се роди!!! Смях в залата!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Джугашвили написа:

Толкова глупости на едно място скоро не бях чел!!! Сигурно Мойра сама е избрала къде да се роди!!! Смях в залата!!! 

Отново сталинските простотии. Като не е избрала къде да се роди е избрала къде да остане да живее. Ти май още не си наясно че живеем в държава където човек може сам да избира. Ама откъде толкова мозък за да го осъзнаеш .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Нел написа:

А нима "хората зад океана" не са направили избора и на австралийския студент, да... ама не. Не говори смешки. Явно не си наясно, че липсата на свободен избор в Северна Корея не зависи от американската политика. Или си забравил как беше тук, при нас по времето на соца? - Граничарите пазеха не някой да не влезе в България, а ние да не излизаме. Различно е. 

А кои сме ние, за да се бъркаме в свободния избор на севернокорейците??? Те бъркат ли се в нашия избор - НЕ!!! Едва ли те са ни виновни за сегашното ни положение и че сме избрали да сме бедни и неграмотни!!! И не, не съм забравил как беше по времето на соца!!! Не съм забравил и пропагандата която се лееше по западните медии за нас!!! Същата която в момента ни залива и на която толкова много и се доверявате!!! Хайде да не говорим какви ни бяха изкарали и как едва ли не сме спрели развитието си по времето на Ренесанса!!! Дали беше вярно??? Толкова беше вярно, колкото в момента ви пържат мозъците за нещата случващи се в Северна Корея!!! Що се отнася до граничарите, написала си поредната тотална глупост!!! Тогава имаше държава, имаше граница, имаше граничари, имаше и какво да се пази!!! Сега няма държава, няма граничари, няма какво да се пази!!! Но това на вас ви харесва, така като гледам!!! Затова който не е решил, той не е имнал през границата ни и затова си заслужавате да си търпите издевателствата на азиатските и африкански нашественици!!! На всичкото отгоре, сама си го написала!!! За какво човек да ходи или бяга в Гърция по времето на славния соц, след като самите гърци бяха по-зле от нас???

преди 1 час, lsmurf написа:

Отново сталинските простотии. Като не е избрала къде да се роди е избрала къде да остане да живее. Ти май още не си наясно че живеем в държава където човек може сам да избира. Ама откъде толкова мозък за да го осъзнаеш .

Не, ти не си наясно и живееш в някакъв си твой собствен свят!!! Да ти дам 200 лева да отидеш за 10 дена на почивка в Гърция ако искаш!!! Пък ако искаш и някъде другаде!!! Давам ти право на СВОБОДЕН избор!!! С 200 лева отивай на почивка където си пожелаеш!!! Свобода, какво да го правиш!!! Толкова да сте кухи, че от това повече няма на къде!!! Аз предпочитам да печеля по 10 000 евро на месец и да нямам свобода, вместо 100 евро на месец, да се чудя как да свържа двата края, по телевизията да вървят реклами, че раздават кредити за да си платиш тока и някакви промити мозъци да ми обясняват колко добре живеем, щото сме имали банани по магазините и сме можели да ходим където си искаме!!! Къде ще отидеш с тези 100 евро бре, комсомолец??? На втория ден си свършил с парите!!! Толкова ти е свободата!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Нел написа:
на 5.09.2018 г. в 18:17, Тoни написа:

Не го правя, Тони, не ходя всеки уикенд в Гърция, но не защото не мога, а защото не смятам, че това е правилния начин да почивам,

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, lsmurf написа:

Отново сталинските простотии.

Да, но тук има свободата да си плямпа идиотщините :)

В което няма нищо лошо, но се взема и на сериозно

преди 6 часа, Джугашвили написа:

Тогава имаше държава, имаше граница, имаше граничари, имаше и какво да се пази!!! Сега няма държава, няма граничари, няма какво да се пази!!! Но това на вас ви харесва, така като гледам!!!

И защо сега е такова положението ???

Соца фалира тотално , и не само в България. Доказа се като неефективна, тромава, и казано на сегашен език - фейкова система с фалшиви "петилетни доклади" , а истинските засекретени и само на закрити партийни заседания.

Нали си в Германия, да ти припомня ли че и ГДР беше " водеща соц държава " ,  на която до ден днешен 1.6-1.9 трлн евро от ФРГ не и стигат да изравнят стандарта на живот след обединението.

А ние си нямаме "по богат брат" . НЯмаме и суровини от които да смучем милиарди доходи , както е в РФ.

Всеки път ще ти навирам този простичък и толкова показателен ФАКТ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, lsmurf написа:

Нима?

Виж това интервю и помисли малко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мойра, освен по същество , което ще спомена след малко, пропускаш няколко "дребни" неща.

- Въпросния комик, МОЖЕ и ИМА право да каже това което мисли.

- Излъчено е публично, а не цензурирано във въпросното шоу.

- Ти свободно и без проблем цитираш и обсъждаш това негово мнение, без никой да ти пречи.

Така, а по съшество на казаното

- Имало 5-6 големи медийни компании. А една по ли е добре  ?

В САЩ това е най хубавото в момента, и е недооценявано именно в аспекта на свободата, че медиите са скарани с властта / Тръмп/

Няма по хубаво нещо от това. Винаги са на контра, винаги са коректив.

За разлика от други диктаторски режими - Сев. Корея, Турция, РФ, където медиите или са послушни, или директно са филиал на службите и  властта.

- Нефтените  компании били 3-4 . А една ?  Подконтролна единствено и само на кръга властимащи олигарси както в РФ ? По ли е добре ?

А Венецуела ? Цъфнала и вързала...

- Приемат се закони които под предлог за борба с престъпността и наркотиците, нарушават и ограничават правата на хората. Възможно е. Но и обратното не става - да сме по правилата на джунглата.

Пак бих напомил - къде се нарушават повече правата с такива поводи. За съжаление на твоята пропаганда, това са именно и най вече диктаторски и авторитарни режими . Сещаш се кои.

Представи си че постнеш карикатура на ББ , наречеш го престъпник и призовеш народа да се вдигне срещу това крадливо пагубно управление / което си го правила/  . И  почукат на вратата ти бопаджии , и те осъждат на 5 години. Тук е все още абсурд да си го представим, но в Турция, РФ и др подобни режими си е ФАКТ.

Другия аспект, който НЕЛ ти го каза, е че бъркаш живота на човек като социално същество в общество, с джунгла.

Свободата в социалното общество  включва и спазване на правила . Плащането на данъци, такси, осигуровки  не е "ограничаване на права" , а неплащането не е "проява на свобода".Да , може да се дискутира какви и колко да са, но не и да се наричат "ограничени свободи".

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

Виж това интервю и помисли малко...

Не ги карай да правят непривични за тях неща!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, miro20 написа:

...

Правото да говорим и пишем срещу властта ни е дадено, за да излеем недоволството си по безопасен за властта начин.

Илюзията, че народът избира управляващите и бъдещето на която и да е държава започна да се разпада и ще имаме щастието или нещастието да бъдем свидетели на огромна промяна не само в мисленето на хората по света, но и в самия свят.

Дано е за добро!

преди 2 минути, Джугашвили написа:

Не ги карай да правят непривични за тях неща!!!

Повече няма да го правя! :)

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Мойра написа:

Правото да говорим и пишем срещу властта ни е дадено, за да излеем недоволството си по безопасен за властта начин.

Именно че това "право" в далеч повече страни НЕ Е дадено. Но вие не критикувате тях.

А глупостите и изводите които правите на тази база, мн добре показва кой "мисли" и кой не :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

Именно че това "право" в далеч повече страни НЕ Е дадено. Но вие не критикувате тях.

А глупостите и изводите които правите на тази база, мн добре показва кой "мисли" и кой не :)

Наслука!:dollars:

Краят на либерализма се вижда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво се вижда за либерализма, не мога да "вангувам", но много ясно виждам че грам не можеш да опонираш на казаното и изброеното от мен за клипа ти. :)

Защото сама виждаш какви противоречия и дупки има в червената ти комсомолска наивна дачковска пропаганда, и какви  идиотщини защитаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, може да сме последни във всеки аспект, но поне сме свободни. Това е изводът. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.09.2018 г. в 0:58, Джугашвили написа:

да печеля по 10 000 евро на месец и да нямам свобода

Те щото в С. Корея 10К евро на месец им е минималната работна заплата да знаш. Впрочем можеш да направиш, като тях - спри си нета, съответно и си продай компютъра, че за къв чеп ще ти е без нет. После и колата продай, и дрехи един кат работни + един кат за "спектакъла" ще са ти достатъчни. Телефон със шайба - даже мога да ти подаря един такъв. И така с още ред неща, като почнеш да живееш по техния стандарт, може да не ти се вярва, но ще вържеш двата края - като тях разбира се, да се чудиш какво ли се случва по света и дали идния месец ще имаш възможност да изгледаш някой филм.

Че в С. Корея не е чак толкоз зле - туй е ясно, макар в провинциите не, че е чак толкоз зле, ами е даже още по- зле, ма нейсе. Ала да тръгнеш да ми ги фалиш ..... ти наред ли си с главата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.09.2018 г. в 2:41, sound написа:

Те щото в С. Корея 10К евро на месец им е минималната работна заплата да знаш. Впрочем можеш да направиш, като тях - спри си нета, съответно и си продай компютъра, че за къв чеп ще ти е без нет. После и колата продай, и дрехи един кат работни + един кат за "спектакъла" ще са ти достатъчни. Телефон със шайба - даже мога да ти подаря един такъв. И така с още ред неща, като почнеш да живееш по техния стандарт, може да не ти се вярва, но ще вържеш двата края - като тях разбира се, да се чудиш какво ли се случва по света и дали идния месец ще имаш възможност да изгледаш някой филм.

Че в С. Корея не е чак толкоз зле - туй е ясно, макар в провинциите не, че е чак толкоз зле, ами е даже още по- зле, ма нейсе. Ала да тръгнеш да ми ги фалиш ..... ти наред ли си с главата. 

Само това ти е достатъчно!!!

Цитат
 Населението в Северна Корея е 100% грамотно.

ЦРУ определя грамотност като "деца на възраст от 15 и повече години, които могат да четат и пишат."
Според тази дефиниция, степента на грамотност в Северна Корея е 100%.

Я да видим как са нещата и при нас, развитата капиталистическа Република България, горд член на клуба на богатите наречен ЕС!!!

Цитат

България е първа по неграмотност в ЕС, според ЕК 41% от учениците ни не са напълно грамотни. Това показва класация на безумията в образователната и научната сфера, създадена след проучване на екип от Центъра за демографска политика (ЦДП), с ръководител проф. Петър Иванов.

За 2012 г. по грамотност (Literacy)сме на 53-то място в света, далеч пред нас по грамотност са Киргизстан, Тринидад и Тобаго, Туркменистан, Тонга и др. Според доклад на ЕК по Конвергентната програма за 2012-2015 г. процентът на хората с трудности при четене у нас е най-високият в ЕС.

Неграмотните българки граждани, по данни на ЦДП, вече са между 50-60%. По официални данни 41% от лицата до 16 години са неграмотни (за сравнение, във Финландия този процент е 8,1%). Социалното министерство посочва, че близо 70% от хората без работа у нас са напълно неграмотни.

Та кой е по-добре в това отношение, България или Северна Корея???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почнал си да вярваш на ЦРУ- то - мале, мале. Сталин развя американски флаг на севернокорейска земя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, sound написа:

Почнал си да вярваш на ЦРУ- то - мале, мале. Сталин развя американски флаг на севернокорейска земя.

Въобще даже не им вярвам!!! Показвам ви злите езици какво говорят за тях!!! А щом те не могат да оспорят и прокарат своите пропаганди и манипулации на тази тема, значи фактите са достатъчно показателни!!! Та не видях отговор на въпроса си!!! Кой е по-напред в това отношение??? Ние "развитите" капиталисти или те "изостаналите" комунисти???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние развитите социалисти, отправяме благодарности на бай ти тошо и компания, задето първо изтепаха интелектуалците, а сетне ни внесоха от де що намериха манговци по света - тъй че ич не ми се оплаквай от вкуса на задниците, които така старателно целуваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, sound написа:

Ние развитите социалисти, отправяме благодарности на бай ти тошо и компания, задето първо изтепаха интелектуалците, а сетне ни внесоха от де що намериха манговци по света - тъй че ич не ми се оплаквай от вкуса на задниците, които така старателно целуваш.

Каква интелигенця е изтрепал и какви манговци ви внесъл??? Вие чувате ли се какви небивалици говорите!!! Нали уж било желязна завеса тук и никой никъде не можел да мръдне!!! И разберете се най-накрая за опорните си точки лъжите, че вече не можем да ви хванем спатиите!!! За какво ви плащат, като сами се цакате един друг!!! Единият ни обяснява, как никой никъде не можел да мръдне, другият че сме били като разграден двор!!! Последно???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах - че то вноса да не е, като емиграцията бе пукал. Пък, че не знаеш каква интелигенция е изтрепал, означава само едно - че си крайно неинформиран за историята на държавата, в която живееш. Което обяснява абсурдните тези, които се опитваш да защитиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, sound написа:

Което обяснява абсурдните тези, които се опитваш да защитиш.

Смешното е че сталиниста се е взел насериозно . :)

Аз затова дори не искам да коментирам вицовете  му .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

Смешното е че сталиниста се е взел насериозно . 

Ми освен да му пожелая да заживее в рая Северна Корея ............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, sound написа:

Ми освен да му пожелая да заживее в рая Северна Корея ............

Можеш да ми пожелаеш да заживея и в Китай, Виетнам и Куба, пък ти си гладувай на воля тук и се утешавай как комунистите са ти виновни за всичко и как вече 30 години след насилственото им сваляне от власт още продължават да ви пречат на професионалното развитие!!!

преди 1 час, sound написа:

Хах - че то вноса да не е, като емиграцията бе пукал. Пък, че не знаеш каква интелигенция е изтрепал, означава само едно - че си крайно неинформиран за историята на държавата, в която живееш. Което обяснява абсурдните тези, които се опитваш да защитиш.

Много добре съм информиран даже, затова сте ми много смешни!!!

преди 1 час, miro20 написа:

Смешното е че сталиниста се е взел насериозно . :)

Аз затова дори не искам да коментирам вицовете  му .

Синко, с теб никой не говори и изрично ти забранявам да ме споменаваш в твоите постове без мое съгласие!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Джугашвили написа:

Можеш да ми пожелаеш да заживея и в Китай, Виетнам и Куба....

Както кажеш, но все пак имай и предвид, че това са си лично твои извращения, които не ме интересуват - намери си комунистическия рай, заживей там, робувай си, щом това те прави щастлив, тъй да е. Аз винаги съм бил за правото, кретените да си имате своя собствена кретенска държава - да се съберете на едно място, да си вдигнете оградите и никога повече да не излизате от там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...