Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 2 часа, totovar написа:

... Голям експерт се извъди...

Screenshot_20180910-164258.png

Това на GPS натоварване ли е?Ползвай го на навигация и тогава показвай резултати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Apple iPhone SE  64 гигабайта

Добра вечер отново

попаднах в амазон и ибея на този варият с 64 гига памет 

това менте телегон ли е или го има и 64 гига 

благодаря 

весела вечер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, dimi073 написа:

Това на GPS натоварване ли е?Ползвай го на навигация и тогава показвай резултати.

...айде още един експерт... GPS, отопление, чистачки, фарове, климатик, климатроник, радио, видео, вибрация, печка на дърва... всичко си е включено...като си някъде в сграда, къв GPS бе отворко. Позиционирането е друга работа. Тя освен GPS ползва и wifi, блутуд и мрежата на оператора. И на двете симки. Може и още да се оптимизира - без wifi при заспиване, андроида е чист, Лайт версия (Go)...ама кво да ти обяснявам, ти явно знаеш всичко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, genko7 написа:

Apple iPhone SE  64 гигабайта

Добра вечер отново

попаднах в амазон и ибея на този варият с 64 гига памет 

това менте телегон ли е или го има и 64 гига 

благодаря 

весела вечер

Има го, не е менте, но от известно време (новата ни история, а не в праисторически времена) се произвеждат само 32 и 128 гиги версиите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
... Голям експерт се извъди...

Screenshot_20180910-164258.thumb.png.59ad85db4cbab09a9c272e4588b42f2e.png

Льольо, какво точно искаш да ми кажеш с този скрийншот? Да потвърдиш моята теза ли, знайко?

1 час и 13 минути - 31% батерия => 2 часа и 26 минути и батерията е на 69-31=38%. Имаш още точно 40-45 минути SOT, след което телефонът ще е задължително в ел. мрежата. Което какво потвърждава, льольо, че макс SOT, както и да го погледнеш варира между 3 и 3 часа и половина, които ти репликираш.

Не е зле преди да се хващаш за хорото на "експертите" да си направиш и най-баламските сметки, които дори не ти се отдават. Ако бях на теб щеше да ме е срам да подхождам толкова агресивно, при все, че си гола вода и те хванах по долни гащи. Другият път внимавай повече.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще е Nokia, то поне да е Nokia 2. За същите пари 5 инча екран (0,3 инча в повече предполагам не е голям проблем за автора), 4100 mah батерия, и т.н. Поне не е орязаната Go версия на софтуера, от която не съм чувал добри отзиви.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, XYconstant написа:

Льольо, какво точно искаш да ми кажеш с този скрийншот? Да потвърдиш моята теза ли, знайко?...

Хайде следващия льольо 2 - ти пък къде си учил елементарна математика. Това е използване на екрана, НЕ на телефона. Разликата е като цигулка и гъдулка... Или ти след всяка проверка на фейса си изключваш телефона. Велико... За сензор за близост не си ли чувал? Ти Гугъл асистента не ползваш. За ОК ГУГЪЛ не си ли чувал? Не, за кво ти е. За него не ти трябва екран. Не го и вързваш с навигацията в колата. Не... къде такива гимнастики. Гласовата навигация на Гугъл карти - тя без екран не работи ли? Аз използвам този телефон, ти не. Е кой ще знае по добре? Както се казва - по- малко чИтети, повече ибети. Не казвам, че е върха, ама върши работа. Ти кво слагаш на масата?

преди 4 часа, techmaniac написа:

Ако ще е Nokia, то поне да е Nokia 2. За същите пари 5 инча екран (0,3 инча в повече предполагам не е голям проблем за автора), 4100 mah батерия, и т.н. Поне не е орязаната Go версия на софтуера, от която не съм чувал добри отзиви.

Нокиа 2.1 е с го версия :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, totovar написа:

Хайде следващия льольо 2 - ти пък къде си учил елементарна математика. Това е използване на екрана, НЕ на телефона. Разликата е като цигулка и гъдулка... Или ти след всяка проверка на фейса си изключваш телефона. Велико... За сензор за близост не си ли чувал? Ти Гугъл асистента не ползваш. За ОК ГУГЪЛ не си ли чувал? Не, за кво ти е. За него не ти трябва екран. Не го и вързваш с навигацията в колата. Не... къде такива гимнастики. Гласовата навигация на Гугъл карти - тя без екран не работи ли? Аз използвам този телефон, ти не. Е кой ще знае по добре? Както се казва - по- малко чИтети, повече ибети. Не казвам, че е върха, ама върши работа. Ти кво слагаш на масата?

От шизофрения ли страдаш или пишете няколко човека от един акаунт? Кой ти е казал, че е на телефона, нали говорим за батерията?!

Писал съм изцяло за screen on, още в първия ми пост. Ти цитираш този пост и почваш да ми пишеш колко издържал телефона общо (stand by), нормален ли си? Една баба от село може да ѝ държи 13 дни телефона, ако го ползва за ало-ало, ако го ползвам аз, ще го стопя за няма и половин ден.

Не ме интересува какво ползваш, батерията ти е 2100 милиампера. Също както и другите телефони с по 2100 милиампера батерия, повече от 4 часа батерия не можеш да извадиш, ако ще и да сложиш 2хGO. Аз слагам на масата 4100 милиампера с изцяло орязани програми, които не ползвам 9-10 часа SOT, а stand by-ят не ме интересува, защото не е мерило за нищо.

ПС: И вземете се разберете с другото ТИ или с човека, с когото пишете заедно от един профил, 'щото ставате за смях с неадекватността ви.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.09.2018 г. в 1:18, XYconstant написа:

Льольо, какво точно искаш да ми кажеш с този скрийншот? Да потвърдиш моята теза ли, знайко?

1 час и 13 минути - 31% батерия => 2 часа и 26 минути и батерията е на 69-31=38%. Имаш още точно 40-45 минути SOT, след което телефонът ще е задължително в ел. мрежата. Което какво потвърждава, льольо, че макс SOT, както и да го погледнеш варира между 3 и 3 часа и половина, които ти репликираш.

Не е зле преди да се хващаш за хорото на "експертите" да си направиш и най-баламските сметки, които дори не ти се отдават. Ако бях на теб щеше да ме е срам да подхождам толкова агресивно, при все, че си гола вода и те хванах по долни гащи. Другият път внимавай повече.

Абе и аз видях поста от предната страница на тоя тесен специалист и се зачудих,какво иска да покаже с тоя скрийншот.Ама си викам,сигурно нещо "специално",а то к'во било.И чак тогава осъзнах,защо колата ми не харчи никакво гориво,като я държа в гаража.Човек винаги може да научи нещо ново.

Редактирано от miroslavm (преглед на промените)
  • Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, ама нали знаеш и чичковците с ония лафове "Еййй, да знайш, моя тилифон мноу дубрье. Зареждам гу виднъш в месца и го забравям. Мноу държи таз батерия. Никога няма да го сменя!". ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един месец не знам някой телефон да кара, но 20 дни - да. Това е единственото, което ме спира все още, но след 4-5 месеца ще мина и аз към смартфоните. Все пак трябва да сме в крак с времето...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не говорим за телефон, на който най-голямата му екстра е калкулаторът и играта "The Snake".

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е ясно, но по-интересното е, когато след 20 години ти станеш чичка, какви ще са ти коментарите в една такава подобна тема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, XYconstant написа:

От шизофрения ли страдаш или пишете няколко човека от един акаунт? ...

...е там е заровено кучето. За теб телефона се използва само когато се кьориш в него. Да, ама не! Нямам намерение да споря с никого. Ще кажа само няколко неща. Go версията на андроид не е "орязана". Това е изцяло пренаписан код. На практика си е отделна система. Използването на асистента на Гугъл НА СТО ПРОЦЕНТА заменя екрана. Казваш му обади се на...и се обаждаш. Казваш му отвори Вайбър и пиши на ...и той пише. Казваш му какво ново в пощата ми, какво е времето, как да стигна до...настройка аларма за...намери ми близка бензиностанция...и още и още. Батерията на телефона се сменя. Мога да си поръчам цяла електростанция от Китай и да я вкарам вътре. Ти с твоите 4000 мач си ги заври някъде. Човека попита за малък телефон и аз казах. Ти какво направи...развиваш теории. На оня с колата ще кажа, че като стои в гаража, горивото също дава "фира". А акумулатора се разрежда. За да имаш изправен акумулатор ти трябва пробег и здраво динамо. Ама такива гимнастики. То не е ли екран да се взираш в него. Ако на някой му трябва професионална навигация, едва ли телефон е решението. Пък и всеки читав автомобил си има такава. Или ти караш кошница за 200 кинта, ама телефона ти е за 2000. И още нещо... ако на някой светофар или на пътя видя някой, който ми кара с една ръка, а с другата се оглежда в телефона... ще го подуя от бой...айде стига толкова. 

p.s. пиша от таблет, компютър и телефон. Таблета е със залепена батерия, което е кофти. За телефона и компютъра имам по една резерва та ток има, не е кат' да няма :ph34r:

Screenshot_20180912-000536.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ти си уникат в разтягането на локуми, бе. Ебаси мрънкалото!

Колко ти струва телефона и кой те излъга, че телефон с 4 или повече ампера батерия е 2000 лева?

Почти успя да ме убедиш, че батерийката ти, която е с 2 пъти по-малък капацитет е по-добра от тия с по 4К милиампера.

Човекът е писал, че иска колко се може по-издръжлива батерия, т.е. с по-голям капацитет. Ако твоята навигация, асистент и там другите неща в които намираш само ти смисъл вървят при теб 1 час /дори и на фонов режим/, то при батерия с двойно по-голям капацитет ще вървят 2 часа, кое не разбра?

Натягаш се като костилка на з@дник, ама разбираш колкото 7-годишно, получило телефон за Коледа.

ПС: Да не подхващаме темата за поверителността и как да речем, ако пишеш през асистента във Вайбър, то самият чат се криптира, но всичко минава през асистента, който "изобщо не съхранява това". На всичкото отгоре иска разрешение да ти ползва микрофона ПОСТОЯННО, като така му даваш разрешение да те подслушва, но да не ставаме толкова параноични.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, XYconstant написа:

Ама ти си уникат в разтягането на локуми, бе. Ебаси мрънкалото!

Колко ти струва телефона и кой те излъга, че телефон с 4 или повече ампера батерия е 2000 лева?

Почти успя да ме убедиш, че батерийката ти, която е с 2 пъти по-малък капацитет е по-добра от тия с по 4К милиампера. emoji3.png

Човекът е писал, че иска колко се може по-издръжлива батерия, т.е. с по-голям капацитет. Ако твоята навигация, асистент и там другите неща в които намираш само ти смисъл вървят при теб 1 час /дори и на фонов режим/, то при батерия с двойно по-голям капацитет ще вървят 2 часа, кое не разбра?

Натягаш се като костилка на з@дник, ама разбираш колкото 7-годишно, получило телефон за Коледа.

ПС: Да не подхващаме темата за поверителността и как да речем, ако пишеш през асистента във Вайбър, то самият чат се криптира, но всичко минава през асистента, който "изобщо не съхранява това". На всичкото отгоре иска разрешение да ти ползва микрофона ПОСТОЯННО, като така му даваш разрешение да те подслушва, но да не ставаме толкова параноични.

... То пък като включиш GPS въобще не те следят, ама хич...капацитета на батерията зависи и от ОС и от самите приложения и процеси. Това което казваш не е вярно. Един кг злато, не е равно на един кг боб. По цена де. Докато ти ползваш Туба, аз ползвам Туба Го, Мапс Го... Това не са едни и същи приложения с твоите и са с различна консумация на енергия. С проФесора е същото. По малко мощност, по малко енергия. Направо си е зелена енергия. Проблемът с батериите не е решен за нито един умен телефон.

... Един страничен пример ... по път с дупки, трафик и контрол на скоростта е без значение дали колата ти е 1000 или 5000 кубика. Все ще си търкалят с 50 кмч. ... ...Има значение дали е с една или две сим карти, дали времето ти се проверява на пет минути или час, дали има и какви фонови процеси. В механиката си има КПД и често малките двигателната имат много, ама много по голямо КПД от големите. ... Човека е написал 4,7 инча и батерия. Обаче чукча не читател, чукча писател...тая 4100 батерия на какъв екран е? Сигурно и от космоса се вижда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5 инча. С 0.7 сантиметра по-голям от търсеното, но няма да се занимава с никакви GO орязани шитни, а струва 1/2 от МРЗ.

Иначе GPS включвам от точка до точка доста рядко, а след това махам разрешенията на приложенията, така че и тази ти теза куца.

Почти ме нави да повярвам и че по-малкото потребление на батерия не е заради орязаните функции.

Не каза твоят телефон какъв е и на каква цена го купи чисто нов?

ПС: Ако авторът все още следи темата и не се е отегчил, предлагам му да се огледа за Meizu M6. В разни сайтове почти цяло лято стоя на цена от 200-210 лв., но скоро го търсих и така и не го открих за тия пари. С половин инч е по-голям, но пък е с 3ГБ рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, totovar написа:

Използването на асистента на Гугъл НА СТО ПРОЦЕНТА заменя екрана. Казваш му обади се на...и се обаждаш. Казваш му отвори Вайбър и пиши на ...и той пише. Казваш му какво ново в пощата ми, какво е времето, как да стигна до...настройка аларма за...намери ми близка бензиностанция...и още и още.

Да бе! Асистента на Гугъл заменя 100% екрана,колкото го заменя Сири на Епъл.Особено пък в България.И ако човекът не знае добре английски си говори сам със себе си.И всичко това за какво?Да спести 5/10% батерия,докато се мъчи да налучка някоя дума?А бе,пуснат по някоя телевизия трите части на Матрицата и после,като наизлязат едни дървени философи,все едно са дошли от бъдещето.Човек да се чуди к'во става,а и пък ако им обърнеш малко внимание нямат спиране да ти обясняват как са прецакали системата.Батерията е консуматив,направен да се зарежда а не заради нея да се правят някакви ненужни гимнастики.Ти сигурно във вас,като си пуснеш филм, затъмняваш екрана на телевизора да пестиш ток.А зимата изключваш хладилника и го изкарваш на терасата на -20.А бе,ти да не си габровец,дето режат опашките на котките,че като излизат от стаята,по бързо да се затваря вратата да не избяга топлото :D

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за коментарите 

разбрах че това което търся няма да се намери в сегащно време 

малък по размери телефон с голяма батерия и да има съвремените екстри 

явно ще трябва да изчакам докато производителите разберат че има пазар и за малогабаритните телефони само да им сложат по големи батерии

ако някой все пак се сети за нещо подобно по размер на Apple iPhone SE и голяма батерия моля нека да пише 

весел ден на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо казваш до 4.7 инча, предлагат ти се 5 инча - не тк харесва. Сега искаш до 4 инча? Производителите си имат голям пазар и не се влияят от хора, които не знаят какво търсят и искат.

ПС: БатериЙ може да е братовчед на Конфуций. БатериИте стоят в телефоните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.09.2018 г. в 17:15, genko7 написа:

ако някой все пак се сети за нещо подобно по размер на Apple iPhone SE и голяма батерия моля нека да пише  

Голямата (като капацитет) батерия изисква и голямо място в апарата.
Тоест няма такова чудо малък апарат с голяма батерия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, algor написа:

Тоест няма такова чудо малък апарат с голяма батерия.

А, защо - има ;) 

hqdefault.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра вечер

правилно си се изразил до 4,7 инча апарат че търся

не съм заковал 4,7 а до 

допадна ми в ръката като големина , размери на апарата Apple iPhone SE 

затова се спрях на него

а 5 инчов сега имам голям ми е 

rudeboy  ако не е проблем може ли да ми напишеш моделите на апаратите от снимката.

Благодаря 

Весела вечер на всички 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... на онези "експерти" по горе, дето си чешеха езиците и ташаците... Малко телеметрия на батерията...

Screenshot_20181013-185633.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nokia 6.1 крайно разочарован батерията държи 5 часа при нонстоп цъкане може и 7 часа при спящ режим батерията и като цяло целият софтуер е под всякаква критика. Моят съвет е да не се вслушвате в тези форуми и да прецените кое избирате Самсунг = Мерцедес Нокия = Опел ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.