Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, интересува ме има ли някоя надеждна програма тествана от вас която позволява стрийм на филми от компютър към Smart TV ( finlux 48-ffc-5600)

Също така ме интересува защо като се сложи флашка отзад която не е fat32 даден филм върви няколко минути и после замръзва но когато е фат32 няма проблеми всичко върви? (може би въпросите ми са тъпи но за първи път имам телевизор и то смарт :D

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като свържеш телевизора лъм същата мрежа, към която е свързан и компютъра, нямаш ли достъп до файловете ? Разбира се , филмите трябва дс са в споделени папки... Мисля че при Samsung телевизорите мрежовите устройства се виждат в Smart HUB - ът, поне така е при нашия , но не знам за Finlux-ът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те това настройваш през него кои папки да се споделят, субтитри и си готов.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших си проблема с помощта на мой приятел който ми обясни, ще споделя тук как го направихме за в бъдеще ако има хора които се затрудняват със същия проблем.

Опция едно е да се ползва windows media player свързва се към домашната мрежа и автоматично ти открива телевизора, да кажем изтеглен филм - десен бутон - play to  и избираш телевизора, но тук идва проблема в който едно 90% от филмите са MKV следователно няма как да стане. Ползва се програма Wondershare Video Convertor. С тази програма конвертирате филм от МКВ към АВИ формат и от същата програма го стриймвате на телевизора. Може би звучи доста заобиколно но реално филм 4,5ГБ се конвертира за 5 минути което е нищо като се има в предвид че на флашка не можеш да го качиш (поне аз не мога де, телевизора не работи добре с  NTFS формат и постоянно крашва а FAT32 е само до 4ГБ и се губи качеството) Програмата е направена за идиоти супер елементарна е и работи доста бързо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, De Santa написа:

Реших си проблема с помощта на мой приятел който ми обясни, ще споделя тук как го направихме за в бъдеще ако има хора които се затрудняват със същия проблем.

Опция едно е да се ползва windows media player свързва се към домашната мрежа и автоматично ти открива телевизора, да кажем изтеглен филм - десен бутон - play to  и избираш телевизора, но тук идва проблема в който едно 90% от филмите са MKV следователно няма как да стане. Ползва се програма Wondershare Video Convertor. С тази програма конвертирате филм от МКВ към АВИ формат и от същата програма го стриймвате на телевизора. Може би звучи доста заобиколно но реално филм 4,5ГБ се конвертира за 5 минути което е нищо като се има в предвид че на флашка не можеш да го качиш (поне аз не мога де, телевизора не работи добре с  NTFS формат и постоянно крашва а FAT32 е само до 4ГБ и се губи качеството) Програмата е направена за идиоти супер елементарна е и работи доста бързо. 

А субтитри тръгват ли и как ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, PigManu написа:

А субтитри тръгват ли и как ?

Гледам филмите без субтитри но има опция преди да се конвертира даден филм да добавиш субтитри и един вид така вграждаш субтитрите, но можеш и директно от телевизора да си ги пуснеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, De Santa написа:

Гледам филмите без субтитри но има опция преди да се конвертира даден филм да добавиш субтитри и един вид така вграждаш субтитрите, но можеш и директно от телевизора да си ги пуснеш.

С безплатна или платена версия си ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тв. LG Oled c8 гледането на филми с ;mkv; разширение става много лесно. С приложение SmartShare се свързвате с тв., като показвате кои папки искате да споделите. За да види тв.;srt; субтитри ...преди това трябва да запишете файла със субтитри със същото име като филма  с notepad/ примерно/...и да го запазите като all types и да се кодира в unicode. След това пускате филма и имате в иконата за субтитри имате избор/ дали да пуснете вградени или външни субтитри./...В опциите за субтитри имате възможност да избирате субтитри,с какво кодиране да бъдат, синхронизация,позиция размер и цвят. Е сега изтеглих този филм  за да видя дали ще тръгнат субтитрите.A.Perfect.Murder.1998.1080p.BluRay.REMUX.AVC.DTS-HD.MA.mkv. Всичко работи екстра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, PigManu написа:

С безплатна или платена версия си ?

С тази от замунда която е платена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, De Santa написа:

С тази от замунда която е платена.

И аз така си помислих, защото безплатната версия не става за нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, PigManu написа:

И аз така си помислих, защото безплатната версия не става за нищо.

Дори не съм я пробвал, взех тази от замунда лицензираната и всичко е шест.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, De Santa написа:

Дори не съм я пробвал, взех тази от замунда лицензираната и всичко е шест.

Инсталирах платената версия така за проба и наистина без проблеми си върви и стримването и субтитрите.

С безплатната единственото което постигнах е да я ползвам като плеър за компа с субтитри, стримването там не става.

Ако закъсаш нещо с този медиен сървър, Serviio също е добър медиен сървър и работи, там няма конвертиране на файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледайте и тези алтернативи.

Има и програма Домашний медиа-сервер

Която, също е много хвалена.

Не съм ги тествал, защото стриймвам основно с  Kodi + добавки (от мрежата), на Андроид ТВ Бокс/PC

За големите видео файлове истината е носител било то флаш памет, външен хард диск или директна връзка между телевизор- PC (HDMI кабел)

Цитат

Също така ме интересува защо като се сложи флашка отзад която не е fat32 даден филм върви няколко минути и после замръзва но когато е фат32 няма проблеми всичко върви? (може би въпросите ми са тъпи но за първи път имам телевизор и то смарт

Защото телевизора толкова си може. Все пак е Finlux. Опитайте и с друг формат/релийз за всеки случай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Големи дървари тука бе! Тръгнал да конвертира! Па си слагал програма, че и платена. Въоръжава се човека с танкове, за да бие врабчето. Толкова фалшив компютър и поддръжка моля се на господ никога да не ми долазва да ме учи как и какво да правя. Някои хора се перчат в ущърб на обществото. За такива само бан!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.09.2018 г. в 10:27, Mlechko написа:

Големи дървари тука бе! Тръгнал да конвертира! Па си слагал програма, че и платена. Въоръжава се човека с танкове, за да бие врабчето. Толкова фалшив компютър и поддръжка моля се на господ никога да не ми долазва да ме учи как и какво да правя. Някои хора се перчат в ущърб на обществото. За такива само бан!

Да не си объркал темата келеш ? С малоумните си коментари вън от форума, все пак се опитваме да си решаваме проблемите в този форум и да си помагаме един на друг... като нямаш капацитета да кажеш нещо умно по добре си замълчи. Като стана дума за бана, такива сополи като тебе в старите форуми преди ги банвахме на момента щом се покажат с остроумните си коментари.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, De Santa написа:

все пак се опитваме да си решаваме проблемите в този форум и да си помагаме един на друг... като нямаш капацитета да кажеш нещо умно по добре си замълчи.

Правилно. Някои хора оставям да умрат от болестта си. Те могат само да мътят водата и са затънали в кал до гуша, но тръгнали да дават пример на останалите. Като си бос по темата и пишеш смешки, остани си със здраве, не ме вълнуваш какви ги дрънкаш и с какво се клепаш. Радвай се на тъпото творение. Конвертирани файлове и топузи за артилерийски обстрел, някой много те е сбъркал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.