Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Endless е много орязана дистрибуция. Нямам време да се занимавам с нея. Поне да беше убунту, нямаше да го пипам.

Използвам някой специализирани програми и не искам да ги сменям. Със сигурност няма по-добри алтернативни за endless.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише, че е Дебиан, модифициран. Не знам ако се променят източниците на софтуер какво ще се случи. И първо трябва да се добият права за промяна (ако се вярва на написаното, потвърдено и от unwritable-то на снимката).

2018-09-03_22-13-08.png

2018-09-04_01-32-46.png

Аз също бих го "отстрелял" на мига.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.

Ще пиша отново когато запиша флашката с други настройки. Дано тогава стане.

Ще пробвам и с лайф усб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво съм гледал, но източниците на софтуер могат да се променят, явно съм работил като нормален потребител, но промените са "заключени" на ниво файлова система, сега не ми се занимава да гледам какво са правили.

Понеже може да се инсталира само в efi режим (eos-а), то и флашката трябва да е записана така (ако няма да се променят настройките в биоса).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчетох коментарите на всички, но се убеждавам в едно- на теория всички са много знаещи, но на практика явно никой не го е правил и просто дава излишни съвети.
Ако някой е инсталирал 100000000 пъти Уиндоус на машина без операционна система е едно, ако е опитал да го инсталира на такава с Ендлес, съвсем друго.(Това, че сме инсталирали над 10000000 машини не помага)
Не е случаен факта, че в Интернет има 1000 запитвания по темата и почти няма адекватен отговор.
Пред мен в момента има точно такъв лаптоп, махнати са всички видове буут, сложена е флашка ( Правена на Rufus) и dvd, като в момента са единствените Boot устройства, и двете UEFI, при опит за boot, просто не се получава.
Ако машината не е в гаранция се вади хард диска, закача се някъде и се изтрива всичко. В случая е машина в гаранция с hdd, който не се вади с развиването на едно винтче и драмата е голяма..
Ако някой има адекватен съвет, аз също ще се радвам да го прочета.

на 3.09.2018 г. в 0:20, ined написа:

Нищо особенно - триеш всичко. 128 ГБ по-добре да не ги делиш

Как точно триеш всичко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

omg ....  ако не искаш да ползваш endless os, защо си го купил с тази ос?

И всички специалисти не са в състояние да помогнат на някой да си инсталира Windows? Това да си инсталирал Windows 10000000000 пъти е нещо да си горд? Това се брои за умение тук? Това се брои за умение в България? Вие сериозно си вярвате че това е нещо релевантно? И типа купил си лаптопа не е в състяние да ползва медиа доунлоад тоол да си направи буутващо устройство? Това са буквално два клика ..... то си го пише на съвсем нормален език, просто трябва да разбираш някакъв език и да натиснеш на правилното изречение .... и всичко си става само ...... къде по дяволите е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, anonu написа:

И всички специалисти не са в състояние да помогнат на някой да си инсталира Windows? Това да си инсталирал Windows 10000000000 пъти е нещо да си горд? Това се брои за умение тук? Това се брои за умение в България? Вие сериозно си вярвате че това е нещо релевантно? И типа купил си лаптопа не е в състяние да ползва медиа доунлоад тоол да си направи буутващо устройство? Това са буквално два клика ..... то си го пише на съвсем нормален език, просто трябва да разбираш някакъв език и да натиснеш на правилното изречение .... и всичко си става само ...... къде по дяволите е проблема?

Уникален ТРОЛ си!

Слънцето изгрява само, но ако има облаци може и ТЕБ да не те огрее!

преди 3 минути, anonu написа:

Има ли случай в който да искаш да ползваш Linux, но хардуера се продава с Windows - ако ти харесва хардуера купуваш.

А FreeDOS? Повечето лаптопи идват с него или не го броиш за ОС?

преди 5 минути, anonu написа:

Това да си инсталирал Windows 10000000000 пъти е нещо да си горд?

Това е опит, а след като си опитен защо да не е и гордост - човешко е? Ти за нищо ли не си горд?

преди 6 минути, anonu написа:

Това се брои за умение тук?

Уменията се доказват! Който може си го може, който не може се учи, на който не му се учи иска друг да му го направи - така е с всичко!

преди 7 минути, anonu написа:

Това се брои за умение в България?

България е уникална, но не чак във всичко!

преди 9 минути, anonu написа:

къде по дяволите е проблема?

Конкретно аз виждам един голям проблем - ТЕБ, с нищо не помагаш само философстваш - ще се караме за "авторски права"!

Към хората с проблем в темата - винаги има подводни камъни, няма гаранция, че всеки е ударил всеки един такъв, а понякога най-малкото такова камъче пречи най-много ("едно винтче и драмата е голяма").

Ако желае помощта ми да пише на ЛС и ще го мислим.

Хубав ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

Уникален ТРОЛ си!

Слънцето изгрява само, но ако има облаци може и ТЕБ да не те огрее!

Има ли случай в който да искаш да ползваш Linux, но хардуера се продава с Windows - ако ти харесва хардуера купуваш.

А FreeDOS? Повечето лаптопи идват с него или не го броиш за ОС?

Това е опит, а след като си опитен защо да не е и гордост - човешко е? Ти за нищо ли не си горд?

Уменията се доказват! Който може си го може, който не може се учи, на който не му се учи иска друг да му го направи - така е с всичко!

България е уникална, но не чак във всичко!

Конкретно аз виждам един голям проблем - ТЕБ, с нищо не помагаш само философстваш - ще се караме за "авторски права"!

Към хората с проблем в темата - винаги има подводни камъни, няма гаранция, че всеки е ударил всеки един такъв, а понякога най-малкото такова камъче пречи най-много ("едно винтче и драмата е голяма").

Ако желае помощта ми да пише на ЛС и ще го мислим.

Хубав ден!

FreeDOS? Досега буквално не съм виждал лаптоп който идва с FreeDOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, anonu написа:

FreeDOS? Досега буквално не съм виждал лаптоп който идва с FreeDOS.

Е аз съм виждал, има.

Явно и ТИ има какво ново да научиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Е аз съм виждал, има.

Явно и ТИ има какво ново да научиш.

Какво да науча? Да си купувам евтини боклуци с ФрееДОС :)? Сега виждам че в БГ са популярни, явно защото повечето си крадът ОС. Безсраминици както беше казал Бил Гейтс преди години. Купуват си хардуера а крадат софтуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RudeBoy написа:

Новият епизод на "Война на тролове"? Яко :D

giphy.gif

Изобщо няма база за сравнение с мен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Изобщо няма база за сравнение с мен :)

търпение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, anonu написа:

Какво да науча? Да си купувам евтини боклуци с ФрееДОС :)? Сега виждам че в БГ са популярни, явно защото повечето си крадът ОС. Безсраминици както беше казал Бил Гейтс преди години. Купуват си хардуера а крадат софтуера.

С каква ОС да закупиш хардуер който искаш да ползваш с произволна Linux дистрибуция? А ако имаш закупен Windows Pro с възможност за местене защо да купуваш Home отново?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква ОС да закупиш хардуер който искаш да ползваш с произволна Linux дистрибуция? А ако имаш закупен Windows Pro с възможност за местене защо да купуваш Home отново?

Добри аргументи. Но повечето лицензи не позволяват местене. Ако имаш такъв който позволява, явно имаш добра причина за това, тогава сигурно може да си купиш и хардуера както искаш. Но това не е причината поради която повечето тук го правят ;).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, anonu написа:

Добри аргументи. Но повечето лицензи не позволяват местене. Ако имаш такъв който позволява, явно имаш добра причина за това, тогава сигурно може да си купиш и хардуера както искаш. Но това не е причината поради която повечето тук го правят ;).

Но има такъв който се мести и ако си IT във голяма фирма ще вземеш правилния лиценз от колкото всеки път да плащаш за едно и също, нали? Тогава как да купиш желязото ако няма системи с FreeDOS, Ubuntu, Endless OS и т.н.?

Гадаеш, също така съотношението на потребителите в този форум спрямо населението на държавата ни колко е? Дори да е така повечето е 51%, а останалите 49%?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но има такъв който се мести и ако си IT във голяма фирма ще вземеш правилния лиценз от колкото всеки път да плащаш за едно и също, нали? Тогава как да купиш желязото ако няма системи с FreeDOS, Ubuntu, Endless OS и т.н.?

Гадаеш, също така съотношението на потребителите в този форум спрямо населението на държавата ни колко е? Дори да е така повечето е 51%, а останалите 49%?

Сравняваш ИТ в голяма фирма, с човек който не може да си преинсталира уиндовс?

Но, ако фирмата е голяма и наситина купуват в големи количества, разбирам да си вземат без ос. Но дори при нас просто вземаме квото има в супермаркета и ИТ преинсталират с нашият Ентерпрайс лиценз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, anonu написа:

Сравняваш ИТ в голяма фирма, с човек който не може да си преинсталира уиндовс?

преди 1 час, anonu написа:

квото има в супермаркета

И ти се изказа ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Наскоро си купих лаптоп Asus X507MA-EJ без операционна система. Версията на Биос е 310.

Инсталационната флашка е настроена на GPT, FAT32. Посочвам я в Boot Option 1 (save and reset), но пак зарежда OS Endless. Други настройки: Secure Boot Control: disabled; Fast Boot: disabled.

При сравнение с упътвания от клипове в youtube се оказва, че в менюто Boot под Fast Boot няма CSM support и Launch PXE OpROM policy.

Дали заради това не може да започне инсталирането на Windows? Може ли по някакъв начин да се добавят? Има опция Add New Boot Option.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запиши си windows инсталацията с инструмента от сайта на microsoft.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Raze написа:

Запиши си windows инсталацията с инструмента от сайта на microsoft.

Започна инсталирането. Благодаря! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...