Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, търся компютърна конфигурация до 500-550лв, не ми се иска да надвишавам бюджета. 

Не сядам често на компютър, имам лаптоп, предимно гледам филми на него и го нося насам натам, но за игри ми се иска настолен компютър, имам монитор. От време на време ще играя цс 1.6 и дота 2. Други игри не играя, е може и far cry 4, ако тръгне. Днес цял ден разглеждах, спрях се на този компютър. Не намирам по-добро за тези пари. 

https://plasico.bg/dell-optiplex-790-tower-69333.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се напънеш малко отгоре може да вземеш Хасуел вместо Санди. Около 400 - 430 лв. в зависимост от точния модел I5 / дъно  а видеокартата е около 170 - 180 лв. 

http://alphacom-bg.com/product/1325/fujitsu-p520-tower-i5-4570-8gb-500gb.html

http://alphacom-bg.com/product/1327/fujitsu-p420-tower-i5-4440-8gb-500gb.html

https://ark.intel.com/compare/75038,75043 - Разликата не е само това но и в дъното. 

И хубав модел на 1030 понеже кой знае коя са набутали в онзи (вероятно Палит щом е с по-малко гаранция) - https://www.vario.bg/gigabyte-geforce-gt-1030-oc-2g-gv-n1030oc-2gi

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари този, който си избрал, ще ти върши перфектна работа, още повече че е с отделна видеокарта. Само монитора ти ако няма DVI или HDMI/DP,  ще ти трябва активен преходник, който е още около 20 лева. Иначе ако за по-нататък мислиш, че ще имаш бюджет за отделна видеокарта или да ъпгрейдваш и други компоненти, предложенията  по-горе са по-добри.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Raze за тия пари може да вземе малко по-новото Айви и малко по-добра 1030. 

Но по-добре за се напъне с още 50 лв. за Хасуел щом бюджета е 550 лв. и да не търси по-евтиното (под 500 лв.).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами той и нова конфигурация без видеокарта може да си вземе за тези пари, но да каже дали за начало има планове да ъпгрейдва. Примерно 8 поколение Pentium Gold за около 100-120 лева или ако изчака новите AMD, които ще са и с малко по-добро видео от интелското.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, В. Христев написа:

Здравейте, търся компютърна конфигурация до 500-550лв, не ми се иска да надвишавам бюджета. 

Не сядам често на компютър, имам лаптоп, предимно гледам филми на него и го нося насам натам, но за игри ми се иска настолен компютър, имам монитор. От време на време ще играя цс 1.6 и дота 2. Други игри не играя, е може и far cry 4, ако тръгне. Днес цял ден разглеждах, спрях се на този компютър. Не намирам по-добро за тези пари. 

https://plasico.bg/dell-optiplex-790-tower-69333.html

Far Cry 4 я отпиши със GT 1030. Това не е карта правена за игри , но със Dota 2 ще се справи (при съвременна резолюция от 1920х1080) както и със Counter Strike 1.6, освен ако няма някакви евентуални проблеми свързани със съвместимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе, сигурно..... Този път въобще не позна. С GT 1030 ще може да играе почти всяка игра, за някои може и да трябва да намали резолюцията на 720p и настройките на ниски, като и кадрите няма да са 60+, но пак всичко ще си върви и ще се играе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм, ССД май си е задължително като се има в предвид за какво ще се ползва компютъра.
http://alphacom-bg.com/product/1353/fujitsu-p410-tower-i5-3340-8gb-500gb.html

+

https://www.vario.bg/gigabyte-geforce-gt-1030-oc-2g-gv-n1030oc-2gi

+
https://www.vario.bg/kingston-a400-ssd-120gb-sa400s37-120g

Дали това ССД или другото на АДАТА все тая.

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак задължително да е SSD, не е, но с него ще ти е много по-бързо зареждането и стартиране на OS и приложенията, както и принципно общата работа. По-добре на AData, имат повече TBW и са 3D Nand.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тези цени си е задължително, иначе къде ще ги набута тея 50 лева ? В процесора или в RX 550 ?
Което е безсмислено, при положение, че човека ще играе дота 2 и цс 1.6, които тръгват на картофи. А и всяка игра може да се направи така, че да върви било то с драстично намаляне на настройките (не само от самата игра, ами и от цфг файла), но за по-горните 2 игри това няма да е необходимо, а и дали с i5-4460 (примерно) или i5-3440/50/70 е все тая, същото е и с видеокартатите.

Чак задължително да е SSD, не е, но с него ще ти е много по-бързо зареждането и стартиране на OS и приложенията, както и принципно общата работа. По-добре на AData, имат повече TBW и са 3D Nand.

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Raze Ще може да я играе при 1920х1080 със отвратителни кадри/с със ужасно качество. Ако на това му викаш игра добре, за мен е глупост. По-добре да си купя Playstation 4 и да я изиграя със стабилни 30 к/с при нативна 1920х1080 резолюция. Ще пропусна Xbox One заради по-ниската резолюция от 1440х1080. Не ми се гледат мацаници.  Защо в подписа имаш GTX970 след като и GT1030 явно ти покрива изискванията ?

п.с: От видеото не разбирам нищо. Дано да си го изгледал и разбрал, преди да по публикуваш. Ако може сподели морала от него (ако има такъв).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз какво имам и какво може да си купи автора, няма нищо общо. Още повече, че като я вземах тази видеокарта, струваше над 600 лева, бях си я харесал, имах ги парите и я взех, а и тогава нямаше GT 1030, въпреки че за тези пари щях да взема GTX 1060 6 GB. По това време не бях се ориентирал особено в хардуера, ползвах FX-8350, но много загряваше и тротълваше, може и от тогавашното дъно да е било, не съм си правил експерименти и го разкарах, взех I5 3 серия, който в последствие смених със сегашния Xeon и съм доволен. По-нататък, като имам пари, ще си взема и нещо по-модерно.

Та по темата, с GT-1030, както е дадено във видеото, Far Cry 4, която е игра вече на ~ 4 години, се играе с около 25-30 кадъра на FullHD резолюция и high настройки, а и се прави запис, което допълнително смъква няколко кадъра. Ако се намалят някои детайли, ще се вдигнат и кадрите. За без пари е перфектно решение, с вградено видео няма да може и толкова, а с видео на нов Ryzen ще най-много същото. Та за много бюджетен и втора ръка компютър друг вариант няма, освен да търси и видеокарта втора употреба, но тогава няма да има гаранция, а тези карти втора употреба са от днес за утре, особено ако са без гаранция. Играл съм игри на 1080p монитор на лаптоп 15" с резолюция 720p и нямах никакви проблеми, може да не е 4K, но всеки според възможностите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Raze написа:

Аз какво имам и какво може да си купи автора, няма нищо общо.

Та по темата, с GT-1030, както е дадено във видеото, Far Cry 4, която е игра вече на ~ 4 години, се играе с около 25-30 кадъра на FullHD резолюция и high настройки, а и се прави запис, което допълнително смъква няколко кадъра. Ако се намалят някои детайли, ще се вдигнат и кадрите. За без пари е перфектно решение, с вградено видео няма да може и толкова, а с видео на нов Ryzen ще най-много същото. Та за много бюджетен и втора ръка компютър друг вариант няма, освен да търси и видеокарта втора употреба, но тогава няма да има гаранция, а тези карти втора употреба са от днес за утре, особено ако са без гаранция. Играл съм игри на 1080p монитор на лаптоп 15" с резолюция 720p и нямах никакви проблеми, може да не е 4K, но всеки според възможностите.

Просто съм изненадан как препоръчваш абсолютно неадекватна карта за ''AAA'' игри като GT 1030, при положение че имаш GTX 970, тоест си свикнал на ''хубавото''.

Това на колко години е играта няма значение. Двигателя е до голяма степен непроменен към днешна дата. За мен 25 кадъра на компютър (със мишка и клавиатура) е абсолютно недопустима производителност, особено без сенки и каквато и да е форма на заглаждане. Кое е без пари ? GT 1030 е 150-160 лева. Ако иска да изиграе играта по-добре да си купи втора ръка PS4 500GB от първите шасита и играта на физическо копие (почти за без пари). Това са 250, максимум 300 лева. На компютър просто има една граница, която е абсолютен минимум и за съжаление GT 1030 е под нея, но това не е изненадващо в предвид че Nvidia изобщо не представят като карта за игри. Такива са продуктите със ''GTX'' суфикс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти защо се правиш на луд? За 500 лева компютър + видеокарта какво ще си купиш? Хайде купи си ти такава конфигурация и GTX 970 за 500 лева или препоръчай нещо по-добро. Ако имаше достатъчно бюджет, можеше и GTX 1080 TI SLI да предложа. Като нямаш какво да кажеш, по-добре не пиши глупости. Освен това, както казах, в клипа настройките са на high и на 1080p резолюция, прави се и запис, като спокойно могат да се намалят много неща и кадрите ще скочат. За този бюджет това е варианта. С този плейстейшън какви филми ще гледа или ще прави нещо друго, освен да играе? Още повече, че не се знае и какъв му е монитора, може и да HD или по-ниска резолюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Raze написа:

Ти защо се правиш на луд? За 500 лева компютър + видеокарта какво ще си купиш? Хайде купи си ти такава конфигурация и GTX 970 за 500 лева или препоръчай нещо по-добро. Като нямаш какво да кажеш, по-добре не пиши глупости. Освен това, както казах, в клипа настройките са на high и на 1080p резолюция, прави се и запис, като спокойно могат да се намалят много неща и кадрите ще скочат. За този бюджет това е варианта. С този плейстейшън какви филми ще гледа или ще прави нещо друго, освен да играе? Още повече, че не се знае и какъв му е монитора, може и да HD или по-ниска резолюция.

За мен лудия е този, който играе игри като Far Cry 4 със GT 1030. Подобни хора може би просто са със безумно ниски критерии. Ако автора е от тях и суб 30 кадъра (без сенки и AA) не са му проблем, което не ми го побира ума в предвид че играта е шутър, нека си купи 1030 тогава.

Лудост е и да имам по-лошо изживяване на компютър от това на конзола, в случая PS4.  Ако искам да играя Far Cry 4 на компютър няма да купя нищо - благодаря за въпроса. Какво ще прави със PS4 не знам, негова си работа. Едно е ясно - няма да може да може да сваля ''банани'' и ще трябва да си набавя мултимедията по малко по цивилизован начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си е твое мнение, не ми е ясно защо трябва да го насаждаш на всички и да ги дразниш. Щом на автора са му такива възможностите, ще ползва това, което може да си позволи за тази сума. По-добре е от нищо. Не всеки може да дава по 1000+ лева за компютър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Raze написа:

Това си е твое мнение, не ми е ясно защо трябва да го насаждаш на всички и да ги дразниш. Щом на автора са му такива възможностите, ще ползва това, което може да си позволи за тази сума. По-добре е от нищо. Не всеки може да дава по 1000+ лева за компютър.

Така е - мое лично и субективно мнение е. Както и твоята представа за комфортна игра (25-30 кадъра) е изцяло субективна. Никъде не съм му предлагал компютър за 1000 лева. Той да си преценява какво да прави ако толкова му се играе играта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите. Ще взема това, което ми предложи @kyoshinn. Най-много ми допадна, също така ще добавя и ссд-то.

Всеки си има мнение, аз фар край 4 го дадох като пример, едва ли ще го играя. Много рядко сядам на лаптопа да пусна някоя игра за максимум 2 часа, просто за релакс. Това е 1-2 пъти в седмицата. Ежедневието ми е такова, че нямам много време за компютър, а и за мен има доста по-интересни неща. Взимам го, защото ми е по-комфортно, когато играя на по-голям монитор.. абе някакси на компютър ми харесва повече. Сега си играя цс и дота на лаптопа, просто не ми е удобен. Купувам компютъра с цел тези две игри, не ми трябва по-сериозна машина, защото сядам много рядко. Благодаря на всички. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.