Премини към съдържанието
avv73

Проучване относно социалните мрежи

Препоръчан отговор

Здравейте!

В момента провеждам интернет анкета на тема "Социалните мрежи и интернет тормоз". Тъй като не съм събрал достатъчно отговори, за да направя съответни изводи, реших да пусна анкетата тук, тъй като форумът ви е с доста висока активност и се надявам да събере известен брой мнения.

Въпросите не са много, цялата анкета не отнема много време. Информацията ще бъде използвана единствено и само за цел проучване, като никаква лична информация не се събира за Вас.

Ще се радвам ако успея да събера различни отговори за проучването ми. Благодаря предварително за отделеното време!

Линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Не

Само един ли е въпроса?

Принципно "интернет тормоза" е бледен и има възможност да реагираш, а и да ти помогнат ако си обект на такъв, докато "ТВ тормоза" уви е по-голям ....

Тук може да блокираш рекламите, да не четеш или гледаш нещо и т.н., да избираш с кой да общуваш, да споделяш и т.н. .... да сформираш "затворени" групи и да налагаш не само обществена цензора, но и друга ....

Тук винаги може да изкажеш своето си несъгласие, да реагираш спонтанно и както се казва в даден момент да докладваш за някакъв вид интернет тормоз върху теб.

Лесно се разбират измамниците и провокаторите.

В действителност замисъла на социалните мрежи е да намериш съмишленици, приятели и т.н. и по мое мнение е необходимо наличие на такива.

Всеки избира в кои да участва и в кои не .... Не ти налагат ограничение само в този или само в онзи .... и ако си участник в някоя друга, то не те подлагат на сегрегация ....

Да .... някой са привърженици на ТВ-то, но там е еднопосочно и не е толкова социално, а по скоро индивидуално. Проява се пасивна форма на възприемане на информацията, докато тук е двупосочно и усещаш, че някъде може да се чуе и твоя глас.... да си съпричастен към обществото в което живееш ...

Може свободно да си дадеш мнението .... да видиш дали се споделя или не. Да видиш и друга гледна точка, защото истината не е еднозначна.

Да .... и из социалните мрежи има индивиди които се опитват да проявяват някакъв вид тормоз, но има и начин да информираш собствениците или назначените от него лица за проявата на такъв.

Имаш и право, ако не се вземат мерки да информираш и други инстанции и т.н. като запазиш по някакъв начин въпросния проявен интернет тормоз който да бъде като вид доказателство за бъдещи разследвания и т.н.

Успех с анкетата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, avv73 написа:

Ще се радвам ако успея да събера различни отговори за проучването ми

и аз ще се радвам, ако проумеете, че манипулацията по телевизия, радио, преса и цялата еднопосочна медия, която е без обратна връзка е тормоз номер едно

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз например не отбелязвам такива поверителни данни в Соц. мрежи като например Местоположение и така нататъка... Защото ако от Фейсбук не са на ясно това също спада към поверителността на потребителя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.09.2018 г. в 9:50, ДиоиД написа:

Да .... и из социалните мрежи има индивиди които се опитват да проявяват някакъв вид тормоз, но има и начин да информираш собствениците или назначените от него лица за проявата на такъв.

Имаш и право, ако не се вземат мерки да информираш и други инстанции и т.н. като запазиш по някакъв начин въпросния проявен интернет тормоз който да бъде като вид доказателство за бъдещи разследвания и т.н.

В големите социални мрежи като Facebook е много трудно да се отгреагира на тормоз, особено ако става въпрос за тормоз само от един потребител. Милиони потребители ползват сайта всеки ден и е практически невъзможно да се вземат мерки от страна на Facebook за всеки един случай. Не знам дали знаеш за мотикаря - отне много репорти от потребителите, за да му изтрият страницата. Помня, че беше събрал около 50-100 хиляди лайка, ако не се лъжа. Освен това тук става въпрос и за масов хейт, той насочва един вид неговите си последователи да спамят по на други хора профилите. Да не говорим, че също ги е изнудвал, а всичко това си се води един вид психологическа травма.

Законодателството в страни като България относно интернет е общо взето доста куцо и особено ако става за нещо дребно като тормоз, но в други държави, като Америка, Германия, си има специфични закони за такива случаи и си поемаш наказанието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, avv73 написа:

.... психологическа травма ....

Бих казал психологична манипулация ....

Всяка една публикация в интернет е вид "софтуер" .... за необразованите които ползват същия ....

Да, до известна степен дразни образованите, но не мисля, че им нанася травма ....

Примерно: Още от времето на есемесите  се сформираха някакви социални мрежи и един вид общуване с непознати, но има начини да блокираш, да не се включваш (регистрираш) и т.н. в тях.

преди 16 часа, avv73 написа:

Законодателството

Все пак има някакво и при определени случаи може да се съзират съответните служби ....

Може да не е достатъчно добре направено (куцо), но има ... има и международен съд и т.н. ....

Да, определени индивиди се възползват от психично нестабилните хора, и може наистина броя на същите да се е увеличил, но пак ще повторя (ще кажа по друг начин): Въпрос на лична воля е дали ще ползваш социалните мрежи, кои и как ..... по същия начин както с кои телевизии и т.н. медии ще гледаш, слушаш и т.н. .... но тук (в интернет) може да си дадеш мнението, да бъдеш активен и ако се наложи да се противопоставиш.

Успех с проучването!

п.п. Според мен освен "лайковете", трябва да има и .... хм ... "палец на долу" .....  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.