Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Преди няколко дена бях тук във форума(проблема със отлепянето на стикера),и сега отново ми се налага да търся помоща ви.Същия този телевизор(Arielli24DN6T2) чрез 5м.  HDMI кабел го свързах с Лаптоп(Toshiba Satellite C850-125,Процесор- Intel Celeron B815,1.60GHz,RAM-4GB,Disk-500GB.Имам инсталирани 2 ОС-Windows 7 Ultimate и Linux Debian 9.5.На Уиндоса връзката тръгна безпроблемно,без да правя никакви допълнителни настройки.На Линукса,обаче не стана.Тръгва и върви само докато зарежда системата ,и след логването с името, и паролата ми всичко свършва до тук.Лаптопа си работи нормално,но на екрана на телевизора се вижда само логото на Дебиан при зареждане.Бях чел някъде,че картината при Тошиба с връзка HDMI се пуска с FN+F5.Опитах и това но без резултат.В настройките отворих Дисплей и там се виждат два дисплея,Лаптоп и този на телевизора.Зададох този на телевизора да бъде основен,но пак не се получава.Потърсих информация по въпросът ,но не намерих.Затова отново се обръщам към вас за съвет, как да отстраня причината.Използвам само Линукс ,и затова много ми е важно да разреша проблема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си чувал за "Dual display"? Пробвай даден прозорец да го хванеш и го мести към левия край на екрана или към десния, докато излезе на телевизора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, не разбирам и няма и да разбера какви сте такива мазохисти да се мъчите с Linux. Буквално ! Тя не случайно е легално безплатна... да, вярно че Android е базиран на нея, но той е мобилна ОС. За Desktop OS за ежедневна употреба - Н Е с т а в а !

Разбирам да сте някакви програмисти, да разбирате от нея - поне "малко от малко" или пък работата ви да е свързана с дейности, които могат да се извършат само или пък частично на Linux, освен на Windows OS или каквато друга ситуация се сетите... но не - ей така за спорта се оставяте някакви софтуерни измишльотини да се гаврят с вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D  https://blog.sleeplessbeastie.eu/2013/01/07/how-to-automatically-set-up-external-monitor/

Освен това - има Линукси разни и с различни графични среди. И в зависимост от кои е - става "лесно" или "трудно", каквото трябва да се прави.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Raze написа:

Да си чувал за "Dual display"? Пробвай даден прозорец да го хванеш и го мести към левия край на екрана или към десния, докато излезе на телевизора.

Първият път,когато сложих кабела първо пуснах телевизора  и после пуснах Лаптопа.Уиндоса както казах тръгна,линукса не.После направих обратното.Първо пуснах лаптопа и после телевизора на HDMI.Линукса тръгна,картината идеална,но сега пък ново двадесет, няма звук на телевизора,а само на Лаптопа.На Уиндоса има картина и звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линукса е сложна система, особено за начинаещи, има едни кексове, сексове и т.н...направо си е цяла кухня!?! А, готвенето е сложна работа, дори и за професионалисти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, krasibadboy написа:

Линукса е сложна система, особено за начинаещи, има едни кексове, сексове и т.н...направо си е цяла кухня!?! А, готвенето е сложна работа, дори и за професионалисти!

Приятел,защо изместваш темата в друга посока?Тук във форума има пусната отделна тема за предимствата и недостатъците на Линукса и Уиндоса,използването на Линукс мазохизъм ли е,и какво ли още не.Там има изказани много мнения по въпроса,и то от хора,които са на ти с Линукса.Намерия я, и спори с тях.Аз сега тук питам за друго,и ако си наистина си  добър готвач в кухнята на Линукса,помогни с мнение как да да си пусна звука на телевизора?А лично защо аз използвам Линукс ,не мисля да обсъждам с теб,тук и сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като не ти се обсъжда, защо задаваш въпроси? вкарвай щепсела в контакта и друсай крушата...пълна скръб сте това днешното поколение, за това ръцете ви растат от към гъза... И съм приятел на майка ти, да и кажеш тази вечер да те измести в другата стая, че ми пречиш...

А звука на телевизора ще си го пуснеш, когато се научиш да четеш, преди да питаш!!!... Успех! :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Miro40 написа:

Абе малоумник,с какво днешно поколение ме свързваш?Знаеш ли,че аз съм на 78 години?Погледни името на профила ми ,и там виж,че има цифра 40.Толкова си прост,че не можеш да се досетиш,че обикновено това означава годината на раждането.И си приятел на майка ми,която е покойница от 30 години вече.С  удоволствие ще се преместя в друга стая,за да не ти преча да отидеш при нея.Там ти е мястото изрод,ГМО-хайванин с мисловен фураж в главата,ако изобщо имаш такава.Я имаш,я нямаш и една гънка в мозъка си.Другите са ти в дебелото черво.На 100% съм убеден,а мисля,че и всички други колеги тук ,че ти си заченат с анален секс.Просто няма начин да си такъв задник,ако е било по стандартния начин.А звука на телевизора си го пуснах,и въобще не съм очаквал мнение от такъв кретен ,и идиот като теб.

Друже, не знам откъде си се появил но нищо не ти дава право да държиш такъв груб език. Задаваш въпроси и после спориш с хората, които са ти обърнали внимание. Това не е в рамките на нормален диалог. Няма да е лошо да поработиш върху поведението си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Buhal55 написа:

Друже, не знам откъде си се появил но нищо не ти дава право да държиш такъв груб език. Задаваш въпроси и после спориш с хората, които са ти обърнали внимание. Това не е в рамките на нормален диалог. Няма да е лошо да поработиш върху поведението си.

Прочети по внимателно моя и неговия пост.Цитирай къде е грубият ми език спрямо него.Казал съм му,че има специална тема за Линукса и Уиндоса,а моето питане е конкретно,и няма нищо общо с предимствата на двете ОС.А ако мислиш,че желанието му да спи с майка ми, е коректно внимание ,и аз трябва да му отговоря вежливо и любезно,тогава сложи ръка на сърцето си ,и честно,ама много честно ми отговори?Ако този същия поиска да спи с твоята майка,какво ще му отговориш?Ще го поканиш и благодариш ли?Чакам да ми отговориш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам намерение да съм ви арбитър или съдник. И други се опитаха да ти намекнат нещо за Линукса, графични среди и т.н. но ти предпочете да спориш.Поне един от вас следва да спазва вежлив тон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Miro40 написа:

Първият път,когато сложих кабела първо пуснах телевизора  и после пуснах Лаптопа.Уиндоса както казах тръгна,линукса не.После направих обратното.Първо пуснах лаптопа и после телевизора на HDMI.Линукса тръгна,картината идеална,но сега пък ново двадесет, няма звук на телевизора,а само на Лаптопа.На Уиндоса има картина и звук.

Ако настройките на монитора ги намираш в "дисплей", е логично настройките на звука да търсиш в "pavucontrol", предполагам - да махнеш заглушаването там.

Ако го нямаш - може да го инсталираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Buhal55 написа:

Нямам намерение да съм ви арбитър или съдник. И други се опитаха да ти намекнат нещо за Линукса, графични среди и т.н. но ти предпочете да спориш.Поне един от вас следва да спазва вежлив тон.

Господине,зададох Ви конкретен въпрос-Ако този същия  поиска да спи с майка Ви ,какво ще му отговорите?Вежливо ли ще го поканите и благодарите?Само когато отговорите на този въпрос,тук,пред всички,ще стане ясно кой е виновника.Всички други писания от рода на вежлив тон,по-вежлив тон,тинтири,минтири,са четиво за наивници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.09.2018 г. в 18:10, бат'начо написа:

Ако настройките на монитора ги намираш в "дисплей", е логично настройките на звука да търсиш в "pavucontrol", предполагам - да махнеш заглушаването там.

Ако го нямаш - може да го инсталираш.

бат'начо-Видях постовете ти,но нали четеш и виждаш,какво става в този форум.Занимавам се да отговарям на един кретен,регистриран през 2007година ,участвал до сега с 5 мнения,едно от които,е да рови костите на покойната ми майка.Аз не знам,няма ли тук администратори,да гонят подобни идиоти?

А сега да ти кажа как стоят нещата по проблема ми.Разбира се,че имам инсталиран PulseAudio Volume Control.Първо там погледнах настройките,но в тях нямам опцията-конфигурация.При мен в Output devices(изходни устройства),има само-Headphones-слушалки ,и когато пусна телевизора звука се чува на слушалките, а не на телевизора.Няма изходно устройство-HDMI ,не се показва.Ако имаше такъв изход,като превключа на него,звукът ще се чува на телевизора.Така си мисля аз.но дали това е причината не мога да кажа.Ето виж как трябва да бъде в тази инструкция за настройка на аудиото:http://rus-linux.net/nlib.php?name=/MyLDP/hard/hdmi/hdmi.html , и виж как е при мен:

Снимка на екрана_2018-09-05_19-55-11.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, бат'начо написа:

И като цъкнеш в pavucontrol със стрелката на дясно ,за да стигнеш до показаното на руския линк...?

Постоянно цъкам там,ама не става.Стрелката е неактивна,и не се отварят другите опции.Точно това имах предвид по горе,но не го формулирах правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-накрая проблема се реши.Преинсталирах pavucontrol,и всичко си дойде на място.

Снимка на екрана_2018-09-07_12-58-29.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.