Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Отказ от договор на лизинг?

Препоръчан отговор

Здравейте, дано темата е за тук. (Ако не е извинявам се)

Искам да попитам, майка ми е подписала договор на лизинг от технополис на 04.09.2018. (Купи ми телефон на изплащане) Обаче точно, този телефон е намален в друг сайт с 50% намаление. Та може ли да се откаже от този договор? И, ако да как става? 

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Думата лизинг има ли я в договора? Мисля си, че по-скоро е договор за кредит

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, sofiatraffic написа:

Здравейте, дано темата е за тук. (Ако не е извинявам се)

Искам да попитам, майка ми е подписала договор на лизинг от технополис на 04.09.2018. (Купи ми телефон на изплащане) Обаче точно, този телефон е намален в друг сайт с 50% намаление. Та може ли да се откаже от този договор? И, ако да как става? 

Благодаря предварително!

Ако договорът е сключен от разстояние, има 14-дневен срок, в който да се откаже и да върне устройството, но не гледайте Технополис, а фирмата, с която е сключен договора за лизинг.
Там работят TBI, BNP Paribas, DSK и Unicredit, ако не се лъжа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да развалиш договор за лизинг е едно - това се договаря с фирмата лизингодател. Обаче да върнеш телефона и да си вземеш парите (което всъщност искаш :)  ) е друго - това вече зависи от Технополис. Ако телефонът не е купен с продажба от разстояние (т.е. поръчан по интернет) - нямаш основание да искаш да го върнеш. 

Друг е въпросът, че в този "друг сайт", за да е същият модел на половин цена, трябва да има нещо гнило.

За какъв телефон става дума - марка и модел?...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, RudeBoy написа:

Да развалиш договор за лизинг е едно - това се договаря с фирмата лизингодател. Обаче да върнеш телефона и да си вземеш парите (което всъщност искаш :)  ) е друго - това вече зависи от Технополис. Ако телефонът не е купен с продажба от разстояние (т.е. поръчан по интернет) - нямаш основание да искаш да го върнеш. 

Друг е въпросът, че в този "друг сайт", за да е същият модел на половин цена, трябва да има нещо гнило.

TBI мисля че е. Та с две думи немога да го върна?

преди 14 минути, RudeBoy написа:

iPhone SE

Та ще мога ми а разваля кредита да върна телефона? Купен е вчера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоя на 1/2 цена да не се окаже реплика? Чети внимателно!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти не ме ли четеш какво пиша?!? :angry: 

Дали можеш да развалиш кредита - питай човек от TBI ! Дали можеш да върнеш телефона - питай началника на отдел "Ком & ком" в Технополис! Аз не съм нито едното от двете.

Ако телефонът не е разпечатан - имаш някакъв шанс. Обаче ако си го ползвал - забравѝ. Особено ако вече си го заключил към iCloud.

И в момента този модел в Технополис е на цена 599 лв. Къде си го намерил за 300, нов?...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, sofiatraffic написа:

намален в друг сайт с 50% намаление.

Оригинален телефон (техника) с 50% намаление, няма!!!

Дай го този сайт да видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 7 месеца по-късно...

Здравейте,

Имам следният въпрос

Закупих си на изплащане телефон от Виваком. Обаче се оказа че цената на тези телефони на пазара е с цена 2 пъти по ниска от тази, на която вече бях сключила договор. Прочетох в някакъв сайт, че имам право да се откажа до 3 дни след подписването на договора. Още на другия ден отидох в офиса и поисках да върна телефона, но ми отказаха под предлог, че нямало как да стане,защото телефонът бил изписани че аз съм се съгласила вече на тази цена и съм нямала право да се откажа и прочее.  Как нямам право? Позвъних в Комисията за защита на потребителите и там ми обясниха, че мога да се откажа, само при условие, че в договора има посочен такъв срок и че иначе е безпредметно. В интерес на истината, не почетох договора, по причина, че съм с увредено зрение и се затреднявам да чета ферманите, които се изписват по време на сключването на договор. Аз обаче дълбоко се съмнявам, че в договорите си телекомуникациите въобще включват такава клауза.  Въпросэт ми е: Наистина ли в закона няма клауза или точка, която да регламентира уреждането на подобни казуси за права и защита на клиента, когато  продавачът злоупотребява с доверието му и му продава стока на нереално висока цена?  Ще се надявам все пак да има кой да ми отговорина този въпрос.

Благодаря предварително, за времето, което щеотделите за моя казус.

С уважение Албена Петрова

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Дори при сключване на договор за покупка от физически магазин, би трябвало да имаш 14 дневен срок за отказване от покупката.Поне в белите държави е така. Даже си го пише на касовата бележка от долу.Нали сме уж в ЕС. Обърнете се пак към комисията на потребителите, и ги попитайте за точния регламент, за покупка на стока от физически магазин.И другия път  преди да купите нещо, потърсете в Гугъл на какви цени се предлага същата стока от другите търговци, за да сте сигурни, че сте сключили най-изгодната сделка.

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване