Премини към съдържанието
Ivan Borov

Хард диска ми има лоши сектори ине мога да инсталирам ОС как да ги премахна

Препоръчан отговор

Хард диска ми има лоши сектори ине мога да инсталирам ОС как да ги премахна лаптопа няма ОС в момента съм записал Линукс минт и Ви пиша от него на режим тестване съм го ложим, защото както каззах не мога да инсталирам ОС Моля за помощ

А, искам отново да си сложа WIndows

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени диска!

Ако ли не Hiren's > Regenerator и виж какво ще каже след него - поправени/непоправени, карта на лошите сектори.

Все пак данни за диска и точното му състояние?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Смени диска!

Ако ли не Hiren's > Regenerator и виж какво ще каже след него - поправени/непоправени, карта на лошите сектори.

Все пак данни за диска и точното му състояние?

Как да го направя това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теглиш hiren's Boot CD v10 или такава в която да го има Regenerator v 1.7 или близка.

Записваш на диск или USB.

Boot > Run > Start и т.н. Щом си успял да си изтеглиш и пуснеш Linux, вярвам че и с това ще се справиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Ivan Borov написа:

Хард диска ми има лоши сектори ине мога да инсталирам ОС как да ги премахна лаптопа няма ОС в момента съм записал Линукс минт и Ви пиша от него на режим тестване съм го ложим, защото както каззах не мога да инсталирам ОС Моля за помощ

Сканирай диска с Macrorit.Scanner или от mini Windows XP или от sergei strelec и като завърши сканирането, качи тук лога му. Идеята е да се видят къде са лошите сектори и да се изключат от дяловете. Създават се дялове за Boot за Windows и за данни, така, че да не включват лошите сектори. И се инсталира Windows.
Обаче ако сектор 0 е проблемен - дискът директно в коша.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, plamen_petrov_80 написа:

Теглиш hiren's Boot CD v10 или такава в която да го има Regenerator v 1.7 или близка.

Записваш на диск или USB.

Boot > Run > Start и т.н. Щом си успял да си изтеглиш и пуснеш Linux, вярвам че и с това ще се справиш.

Бутнах го с тази програмка която ми каза и виж какво излезе

SYSLKNUX 4.07 RED 2013-07-25 Copyright (C) 1994-2013 H. Peter 91st al

/HBCD/menu.c32: not a COM32R image

boot:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hiren`s boot dvd търсиш и записваш на USB/DVD. После от менютата както ти казаха HDD Regenerator.

Най-вероятно си приготви $ за нова бройка hdd.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да ги махнеш.

Влез с Live дистрибуция , която се зарежда в Рам паметта нещо като  Parted Magic -OS ще я откриеш в магазина под аренда с бананите или знаеш  навсякъде ....

Записваш я на флашка -поне 4 Гигабайтова чрез тази програма    https://unetbootin.github.io/

Като стартира влизаш и си правиш бекъп на всичко важно

Диска можеш да го пишеш ''пътник''  и използваш само за маловажни дела като носител за игри музика и филми.

• Ха-ха 2
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми дадете линк от къде мога да си купя новхард диск за Acer Aspire ES1-512

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Ivan Borov написа:

Как разбра, че имаш лоши сектори? В живия Линукс Минт стартирай gnome-disks и виж какво има тук

2018-09-05_20-22-28.png

може да се окаже, че има хляб още в него. Лаптопа ми има (по спомен) 146 лоши сектора и работи. Е прегряван е, ама е амнайта употреба. И щом можеш да пуснеш жив Линукс - направи си бекъп на съществуващото по харда и пробвай да го инсталираш, ако стане и тръгне - никакъв проблем да му сложиш Уиндоус вместо него. Може пък проблема да не е от секторите.

П.П. Излъгал съм.

2008-06-17_03_04_11.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ми кажете ли от къде мога да си купя хард диск който да е съвместим с лаптопа ми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.