Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще е 2D, чак добра видеокарта не мисля, че ще е нужна, би трябвало и вградената да свърши работа. Още повече, че с този бюджет си за никъде. За монитор търси нещо поне с IPS екран, за да има максимално реални цветове. Добрите видеокарти почват от 500-600 лева и нагоре, дори среден клас 1050 TI струва 350+ лева. Вариант е да се вземе и някоя маркова машина втора употреба. С какъв софтуер ще се работи, най-добре според неговите изисквания да се ориентираш за параметрите на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааа, едно време Matrox сума пари направихаq от това дето не била нужна добра видеокарта за 2D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се бях консултирала с човек, занимаващ се с това, и той ми препоръча да си взема сравнително добра видео карта

Относно системен софтуер съм се ориентирала към Windows 10. Програмата, с която най-вече ще работя, е Adobe Photoshop.

Операционната ми система трябва да е 64-битова.

Би било добре да притежавам и SSD. 

Дори да се надвиши малко бюджета пак моля да ми дадете предложения кое ще е най-добро и как си пасват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за софтуера, с който ще правиш тези неща, не ОС. Този софтуер си има минимални и препоръчителни изисквания, кой е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Става въпрос за софтуера, с който ще правиш тези неща, не ОС. Този софтуер си има минимални и препоръчителни изисквания, кой е?

Вече написах Adobe Photoshop. Нали за такава софтуерна програма става въпрос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм се събудил още :) Ами пак си зависи от плъгините и проектите, които ще ползваш, вече някой който го е ползвал може да каже примерна конфигурация. Поне 4-ядрен процесор и минимум 16 GB RAM ще ти трябват, относно видеокарта виж това:

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Photoshop-CC-2017-NVIDIA-GeForce-GPU-Performance-899/

С малки изключения интелската се справя почти наравно с NVIDIA, но дори и тези изключения са с много приемливо време за работа. Принципно и GT 1030 ще ти свърши перфектна работа, като най-евтина видеокарта. Също и SSD поне 240 GB ще ти върши перфектна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Не съм се събудил още :) Ами пак си зависи от плъгините и проектите, които ще ползваш, вече някой който го е ползвал може да каже примерна конфигурация. Поне 4-ядрен процесор и минимум 16 GB RAM ще ти трябват, относно видеокарта виж това:

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Photoshop-CC-2017-NVIDIA-GeForce-GPU-Performance-899/

С малки изключения интелската се справя почти наравно с NVIDIA, но дори и тези изключения са с много приемливо време за работа. Принципно и GT 1030 ще ти свърши перфектна работа, като най-евтина видеокарта. Също и SSD поне 240 GB ще ти върши перфектна работа.

Благодаря за насоките! 

Вчера четох статии относно компютрите и компонентите им и се опитах да се оправя сама, но не е толкова лесно :D. Ще пробвам сама да направя някакви конфигурации според насоките и ще ги кача тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно компонентите, примерно нещо такова:

http://nikem-bg.net/cart/60483p1r60777p1r58327p1r58391p1r2225p1r54995p1r1025p1rf.html

Допълнително или по-нататък може да си добавиш видеокарта и още RAM памет. Може да се добави и HDD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

http://nikem-bg.net/cart/60483p1r60777p1r58327p1r58391p1r2225p1r54995p1r1025p1rf.html

Допълнително или по-нататък може да си добавиш видеокарта и още RAM памет. Може да се добави и HDD.

Благодаря наистина! Ще се водя по тези неща и ще се оправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.09.2018 г. в 10:42, Raze написа:

Не особено добре подбрани компоненти бих казал. От i5 8500/8600 няма никакъв смисъл от позицията на потребител. 8400 го няма в никем, но цените на Coffee Lake или поне i5 моделите леко се е повишила, защото 8400 е 390-400 лева, дори и във Европа. Губи му се смисъла на тази цена, на фона на R5 1600 за 280 лева или R5 2600 за под 310. За 410/420 лева се намират съответно R7 1700/1700X, който още по-силно обезсмислят заключените i5 8*** и 530 левовия i5 8600K. Ryzen-ите обаче пък нямат интегрирано видео, което ще е проблем само ако няма да се купува дискретна карта. Интелите трябва да имат доста голямо предимство във AP за да си оправдаят цената.

Мисля че са много почти 160 лева за MSI B360M Pro-VDH. За 20-25 отгоре може да се намери MSI B360 A-Pro в България. Единствените му минуси спрямо Pro-VDH е че има един Sata порт по-малко и няма HDMI. Мисля че и Crucial MX 500 за 11 лева отгоре ще е по-добрия вариант за SSD, но аз лично бих избрал Sata варианта пред M.2. Може да се спестят 30 лева от рам памет като се комбинират два евтини 8гб. модули. Ако ще й стигнат 8GB още по-добре. Все пак да не забравяме че за 300 лева през 2016г. се купуваше 32GB комплект съвсем спокойно. Заради чипсета ще е лимитиран до 2666MHz и няма смисъл от 3000-3200MHz китове. Захранването е на пазара от 5 години, което само по себе си не значи че е лошо, но за тези пари мисля че може да се вземе по-добро към днешна дата - Seasonic Focus Plus 550W със 10 години гаранция директно от дистрибутора за страната. Другите български търговци го предлагат със 5 години гаранция. За монитора също - на пазара е от 7 години, освен ако не са го променили от тогава - ревю на български и във TFT Central.  Като излезе не беше нищо особено и за 420 лева също мисля че може да се вземе нещо по-добро или ако не е по-добро то поне ще е със същото/сходно качество и същите размери, но на по-ниска цена. За кутия също бих избрал DeepCool D-Shield V2, която е със по-съвременна подредба на интериора.

на 6.09.2018 г. в 10:49, Veronica_D написа:

Благодаря наистина! Ще се водя по тези неща и ще се оправя.

Задължително ли всичко трябва да е ново ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
    • от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.