Премини към съдържанието
detronik

Молба за помощ при избор на видео карта за Fortnite

Препоръчан отговор

Здравейте,

Както личи от заглавието, имам нужда от помощ при избора на видео карта.
Синът ми се е захласнал по тази игра и с настоящия ми работен компютър играе при минимални настройки за качество и в малък прозорец, което не е никак полезно, макар и за малкото време, което му позволявам да прекарва пред компютъра (около 1 час).
PC-то, което ползвам е следното:
MB - Asrock H61M-VG3 (наличен 1 x PCI Express 3.0 x16 slot )
CPU - i3-3240@3.4GHz
Integrated GPU - Intel HD Graphics 2500 (Total available Graphics Memory - 1760MB)
RAM 8GB
Win7/64bit

С оглед на това, че няма как да стане геймърска машина и не бих искал да давам много пари, моля да ми препоръчате някаква видео карта, която да е по- добра от вградената и с която да може да се играе що годе нормално на Fortnite на fullscreen и с резолюция напр. 1024/768. Нямам претенции към някаква свръх детайлност на изображенията или 1000fps, просто да не засича и да е на fulscreen. 
Към момента бих могъл да отделя около 120-130 лв.
Гледам в ардес следните модели и се чудя с някой от тях дали ще върви по-добре отколкото с вградената ми видео карта:

- Видео карта ASUS GeForce GT 710 2GB Low Profile - 109 лв.
- Видео карта MSI Radeon R5 230 2GB Low Profile - 110 лв.
- Видео карта Gainward GeForce GT 730 2GB SilentFX - 122 лв.
- Видео карта ASUS Radeon R7 240 2GB - 136 лв.

Предварително ви благодаря за мненията и съветите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втора ръка има голяма вероятност да е опечена видео картата,по-добре да добави още някой лев и да си купи нова,макар и по-бюджетна.

Примерно  Radeon R7 240 и Radeon R7 240-OC-4GD3-L

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-евтиния и добър вариант за ноаа карта е GT 1030, която е в пъти по-мощна.

https://www.vario.bg/asus-geforce-gt-1030-gt1030-sl-2g-brk-90yv0at0-m0na00

Единствено ако е стар монитора и няма DVI/HDMI/DP ще трябва да се вземе и активен преходник за около 20 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Племенника ми я играе на GeForce GT 730 , и не се оплаква от нея. Като процесор е Pentium G3220. И аз препоръчвам поне Nvidia GT 1030 за да има запас , ако нещо я актуализират играта по някое време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@detronik GT 710  и R5 230 тотално ги отпиши, не стават за игри, особено радеона. R7 240 и GT 730 са една идея по-добре, но също са прекалено бавни и не си заслужават изобщо за игри. Вече са доста стари като архитектура (говоря за Kepler версията на 730) но и от към производителност са доста зле.  До преди няколко седмици в страната имаше MSI GT 1030 Aero ITX за 150/160 лева, но вече е изчезнала. Аз лично нископрофилна карта не бих купил, особено пасивно охладена, особено пък за 180 лева. Нископрофилната пасивна версия на MSI достига 83 градуса на графичното ядро или 39 градуса над това на Aero ITX модела - цък. Естествено със допълнителен вентилатор температурите падат драстично, но това са допълнителни разходи.  Сподели каква е  резолюцията на монитора както и захранването и кутията.

Попаднах на тази обява, но не съм сигурен дали е легитимна. Първата снимка не е от продавача, намерих я тук. Втората не се знае дали е от неговата кутия или не. Трябва да се кореспондира внимателно със продавача за да се разбере дали е легитимен или просто прекупвач (има само тази обява) или в най-лошия случай - измамник. Друго, което ми направи впечатление е че витлата на вентилаторите на картата от Сингапурския сайт са повече на брой и със различен дизайн. Най-вероятно и самите вентилатори са със по-голям диаметър. Във всички ревюта, който погледнах набързо е със по-малки вентилатори със 11 витла като в сайта на Palit. Охладителя не изглежда никак впечатляващ и според ревюто на overclockers.ru й звънтят дросетлите, има т.нар. ''coil whine''. Като производителност обаче е по-бърза от 750TI и доста по-бърза от GT 1030. Има и DVI-I, а не само DVI-D, тоест може да минеш само със пасивен преходник.

Ще е хубаво да се смени и процесора със 4-ядрен - i5 2400/2500. Може и Ivy Bridge (3***), но освен по-скъпи са и със паста под капачката, а вече са на 6 години. Смяната след продажбата на стария i3 3240 няма да излезе много скъпо - около 55-70 лева. Ако монитора е стар, трептящ CRT и наистина му цениш здравето по-добре го смени. Не знам по какви съображения му позволяваш един час игра, но и повече няма да са проблем, стига да е в рамките на разумното разбира се. Освен монитора, важни са стойката и правилното дишане и зрение. Въпрос на изградена култура.  Ако спазва въпросните правила ще може да играе и 2-3 часа със кратки почивки, на всеки 30 минути да кажем.

преди 4 часа, AAUUXX написа:

Втора ръка има голяма вероятност да е опечена видео картата,по-добре да добави още някой лев и да си купи нова,макар и по-бюджетна.

Примерно  Radeon R7 240 и Radeon R7 240-OC-4GD3-L

Опечена ? Това хиперболизиран цветист термин ли е или става въпрос за реален проблем ?

Предлагаш R7 240 за 175 лева и R7 240 4GB DDR3 за 199 лева ? Нали се шегуваш ?

преди 2 часа, Raze написа:

Най-евтиния и добър вариант за ноаа карта е GT 1030, която е в пъти по-мощна.

https://www.vario.bg/asus-geforce-gt-1030-gt1030-sl-2g-brk-90yv0at0-m0na00

Единствено ако е стар монитора и няма DVI/HDMI/DP ще трябва да се вземе и активен преходник за около 20 лв.

Само че със преходника е 70 лева над горната граница на бюджета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Inno написа:

Опечена ? Това хиперболизиран цветист термин ли е или става въпрос за реален проблем ?

Предлагаш R7 240 за 175 лева и R7 240 4GB DDR3 за 199 лева ? Нали се шегуваш ?

1.Не е хиперболизиран цветист термин,за реален проблем става въпрос!

2.Не се шегувам,вярно майтапчия съм по някога,но в случая не е така!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, AAUUXX написа:

1.Не е хиперболизиран цветист термин,за реален проблем става въпрос!

2.Не се шегувам,вярно майтапчия съм по някога,но в случая не е така!

За какво точно поколение и модел карта/и става на въпрос ?  Аз досега за изпечени 750/750Ti/950/960 не съм чул, но така и не разбрах какво точно имаш на предвид под ''опечени''.

п.с: Искрено се надявам предложенията ти за карта да са шега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Inno написа:

За какво точно поколение и модел карта/и става на въпрос ?  Аз досега за изпечени 750/750Ti/950/960 не съм чул, но така и не разбрах какво точно имаш на предвид под ''опечени''.

Какво е трудно за разбиране,опечена-прегрята,аз пък не познавам такъв който си е купил втора употреба видео карта от преебалника и тя да е била читава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, AAUUXX написа:

Какво е трудно за разбиране,опечена-прегрята,аз пък не познавам такъв който си е купил втора употреба видео карта от преебалника и тя да е била читава.

Прегряла ? Тоест намекваш за карти със перманентни щети във резултат от системно прегряване ?  Сподели информация за кое точно поколение карти и модели говориш и посочи примери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Inno написа:

Прегряла ? Тоест намекваш за карти със перманентни щети във резултат от системно прегряване ?  Сподели информация за кое точно поколение карти и модели говориш и посочи примери.

Нищо не намеквам,казал съм го в прав текст!Не си уцелил човека с който да водиш такъв спор,казах си мнението от там нататък всеки сам за себе си взема решенията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, AAUUXX написа:

Нищо не намеквам,казал съм го в прав текст!Не си уцелил човека с който да водиш такъв спор,казах си мнението от там нататък всеки сам за себе си взема решенията.

Въобще не споря. Интерпретирах коментара ти като ирония/шега. Ти отвърна със коментар че не е, но досега не си показал обратното - че е нещо по-различно от цветуща хиперболизация/генерализация. Празни приказки без никакъв контекст. Явно не само предложението ти за R7 240 4GB DDR3 беше шега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Inno написа:

Въобще не споря. Интерпретирах коментара ти като ирония/шега. Ти отвърна със коментар че не е, но досега не си показал обратното - че е нещо по-различно от цветуща хиперболизация/генерализация. Празни приказки без никакъв контекст. Явно не само предложението ти за R7 240 4GB DDR3 беше шега.

Като си толкова оборотен,ще поемеш ли отговорността,като съветваш автора да купи втора употреба видео карта, и утре напише че не е в ред картата?Предложенията ми  вярно не са най-мощните,за тези пари толкова,но са нови с гаранция!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, AAUUXX написа:

Като си толкова оборотен,ще поемеш ли отговорността,като съветваш автора да купи втора употреба видео карта, и утре напише че не е в ред картата?Предложенията ми  вярно не са най-мощните,за тези пари толкова,но са нови с гаранция!

Ок, продължаваш със цветущите хиперболизации. Последно чух подобен redneck израз някъде из дълбоката провинция или може да е било във някое гето.  Къде си видял да го съветвам за покупка на втора ръка карта ? Какво общо пък има това със твоя коментар ? Посочих обявата, той да процедира от там насетне както прецени за добре. Не се обиждай, но предложенията ти са меко казано потресаващи, особено второто. Или си нямаш на идея какво пишеш или просто тролиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за предложенията!
Предположих, че може би е вариант да потърся нещо second hand и се отбих в d&g Варна.
Там ми предложиха Saphire HD7850 1G D5 (ако не се лъжа) с 1GB DDR5 за 80 лв.
Естествено без гаранция но с възможност да ми я монтират те и да я тестват с моето РС в момента на монтаж при тях.
Бих искал да ви помоля за мнение, дали ще е удачна за нуждите на Fortnite и дали, както спомена някой по-нагоре, няма да стане така, че след някой и друг ъпдейт да  стане отново безполезна.
Този 1GB видео RAM не е ли твърде малко. Колко стара е тази карта? Не намерих дата на издаване.
Много благодаря на всички отзовали се с мнения!
Приятен уикенд!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дата на издаване - 5-ти март 2012.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.google.bg/search?ie=UTF-8&client=ms-android-samsung&source=android-browser&q=hd+7850+release+date

С това 1 GB VRAM си за никъде, дори и на ниска резолюция. Нали знаеш риска на втората употреба без гаранция, дори и от сервиз. Може да се наложи след дни/седмици/месец да търсиш пак видеокарта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, detronik написа:

Благодаря ви за предложенията!
Предположих, че може би е вариант да потърся нещо second hand и се отбих в d&g Варна.
Там ми предложиха Saphire HD7850 1G D5 (ако не се лъжа) с 1GB DDR5 за 80 лв.
Естествено без гаранция но с възможност да ми я монтират те и да я тестват с моето РС в момента на монтаж при тях.
Бих искал да ви помоля за мнение, дали ще е удачна за нуждите на Fortnite и дали, както спомена някой по-нагоре, няма да стане така, че след някой и друг ъпдейт да  стане отново безполезна.
Този 1GB видео RAM не е ли твърде малко. Колко стара е тази карта? Не намерих дата на издаване.
Много благодаря на всички отзовали се с мнения!
Приятен уикенд!

Първо кажи какъв е монитора, захранването и кутията. Ако захранването ти е ''китаец'' аз не бих му поверил изобщо карта със по-висока консумация. Ако резолюцията на монитора е 1920х1080 или дори по-ниска няма никакъв смисъл да играе със отвратителното качество на картината със 1024x768 ''вътрешна'' резолюция. Посочи и дали може да се вдигне бюджета и ако е възможно - със колко.

Както вече е написано няма да ти свърши работа тази карта, заради малкото памет. Цената също не е особено добра, но е възможно в тези 80 лева да се включва и теста. Няма нищо сложно във тестването на една карта и няма причина да не се справиш сам. Sapphire Dual-X HD 7850 1GB D5 освен че има двойно по-малко памет от HD 7850 2GB е и по-бавна - 4000MHz ефективна честота при фабричните 4800MHz за 7850 2GB, което е 128 GB/s срещу 153.6 GB/s пропускателна способност, респективно. Поне компенсира със 60MHz оувърклок на ядрото.Като груба производителност 7850 не е никак зле, особено след клок, но дори и да беше 2GB модел не съм сигурен как ще се представя във Fortnite, защото е доста стара GCN 1.0 архитектура (7 години). Въпросното заглавие е задвижвано от актуалния за текущото конзолно поколение Unreal Engine 4 и върви най-добре в комбинация от Nvidia+Intel хардуер. Ето един малко стар и не знам до колко актуален тест на играта със доста карти и резолюции - цък. Трудно е да се направи научно точен тест при мултиплейър игра и е хубаво е да се има едно на ум за резултатите. За да не се объркаш R7 370 е преименувана HD 7850 2GB със по-високи тактови честоти на паметта и ядрото. Чипа е със кодово име ''Trinidad PRO'', но не ми е известно да е подобрен спрямо ''Pitcairn PRO''.

Не си написал какво точно е захранването, но дори и да е добро според мен ще е по-добре да търсиш по-нова архитектура карта, според критериите (Fortnite)  - GTX 750/750Ti макар и да са от 7-ма серия са ''Maxwell'', а 9-та серия са ''Maxwell 2.0'' архитектура. Естествено за 130-150 лева може да намериш и GTX 670/680, но са със доста по-висока консумация на енергия, по-висок клас, по-стари карти съответно се срещат по-рядко и един бог знае през какво и през колко собственици една такава карта може да е минала. Не искам да навявам страх чрез празни приказки, просто да го имаш на предвид. За мен GTX 950 е доста по-добрия избор, поне за твоето изискване. Изненадващо макар и ''Kepler'' GTX 780/780Ti се справят доста добре във въпросната игра, но са са със много висока консумация и изискват качествено захранване и ''проветрива'' кутия, но ако намериш карта на добра цена може да са прилично решение, ако искаш 60 кадъра при високи/максимални детайли при 1920х1080.

Ако държиш на AMD карти бих те посъветвал да внимаваш доста със карти от високия клас HD 7950/7970 и ребрандите им (R9 280/280X). Доста малко вероятно е да попаднеш на такава, която да не е използвана за копане, мисля че до известна степен важи и за средния клас HD 7850/7870 и ребрандите им (R7 265, R9 270/270X, R7 370, R9 370X). Отново - не искам да насаждам страх като папагал със празни приказки, но по време на крипто бума през 2014 AMD картите бяха страшно популярни. Аз лично за въпросната игра бих купил GCN 3.0 карта - R9 285/380/380X като е почти невъзможно да влязат във бюджета от 120-30лв, особено ако са 4GB версии (285 мисля няма такива), но попаднах на Sapphire Dual-X R9 380 2GB на относително прилична цена от 150 лева.  По-бърза е от GTX 950, но и консумацията е доста по-висока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Inno написа:

Първо кажи какъв е монитора, захранването и кутията. Ако захранването ти е ''китаец'' аз не бих му поверил изобщо карта със по-висока консумация. Ако резолюцията на монитора е 1920х1080 или дори по-ниска няма никакъв смисъл да играе със отвратителното качество на картината със 1024x768 ''вътрешна'' резолюция. Посочи и дали може да се вдигне бюджета и ако е възможно - със колко.

Както вече е написано няма да ти свърши работа тази карта, заради малкото памет. Цената също не е особено добра, но е възможно в тези 80 лева да се включва и теста. Няма нищо сложно във тестването на една карта и няма причина да не се справиш сам. Sapphire Dual-X HD 7850 1GB D5 освен че има двойно по-малко памет от HD 7850 2GB е и по-бавна - 4000MHz ефективна честота при фабричните 4800MHz за 7850 2GB, което е 128 GB/s срещу 153.6 GB/s пропускателна способност, респективно. Поне компенсира със 60MHz оувърклок на ядрото.Като груба производителност 7850 не е никак зле, особено след клок, но дори и да беше 2GB модел не съм сигурен как ще се представя във Fortnite, защото е доста стара GCN 1.0 архитектура (7 години). Въпросното заглавие е задвижвано от актуалния за текущото конзолно поколение Unreal Engine 4 и върви най-добре в комбинация от Nvidia+Intel хардуер. Ето един малко стар и не знам до колко актуален тест на играта със доста карти и резолюции - цък. Трудно е да се направи научно точен тест при мултиплейър игра и е хубаво е да се има едно на ум за резултатите. За да не се объркаш R7 370 е преименувана HD 7850 2GB със по-високи тактови честоти на паметта и ядрото. Чипа е със кодово име ''Trinidad PRO'', но не ми е известно да е подобрен спрямо ''Pitcairn PRO''.

Не си написал какво точно е захранването, но дори и да е добро според мен ще е по-добре да търсиш по-нова архитектура карта, според критериите (Fortnite)  - GTX 750/750Ti макар и да са от 7-ма серия са ''Maxwell'', а 9-та серия са ''Maxwell 2.0'' архитектура. Естествено за 130-150 лева може да намериш и GTX 670/680, но са със доста по-висока консумация на енергия, по-висок клас, по-стари карти съответно се срещат по-рядко и един бог знае през какво и през колко собственици една такава карта може да е минала. Не искам да навявам страх чрез празни приказки, просто да го имаш на предвид. За мен GTX 950 е доста по-добрия избор, поне за твоето изискване. Изненадващо макар и ''Kepler'' GTX 780/780Ti се справят доста добре във въпросната игра, но са са със много висока консумация и изискват качествено захранване и ''проветрива'' кутия, но ако намериш карта на добра цена може да са прилично решение, ако искаш 60 кадъра при високи/максимални детайли при 1920х1080.

Ако държиш на AMD карти бих те посъветвал да внимаваш доста със карти от високия клас HD 7950/7970 и ребрандите им (R9 280/280X). Доста малко вероятно е да попаднеш на такава, която да не е използвана за копане, мисля че до известна степен важи и за средния клас HD 7850/7870 и ребрандите им (R7 265, R9 270/270X, R7 370, R9 370X). Отново - не искам да насаждам страх като папагал със празни приказки, но по време на крипто бума през 2014 AMD картите бяха страшно популярни. Аз лично за въпросната игра бих купил GCN 3.0 карта - R9 285/380/380X като е почти невъзможно да влязат във бюджета от 120-30лв, особено ако са 4GB версии (285 мисля няма такива), но попаднах на Sapphire Dual-X R9 380 2GB на относително прилична цена от 150 лева.  По-бърза е от GTX 950, но и консумацията е доста по-висока.

Здравейте отново,
Уважаеми Inno, 
Много благодаря за изчерпателните отговори!
Мониторът е 22 инча с резолюция 1920х1080. Захранването е 350W, което съм абсолютно наясно, че трябва да сменя с 500-600W. Кутията е Midtower/ATX форм фактор. Всичко това, в комбинация с изброения хардуер, ми върши пракрасна работа (PCB дизайн с Altium Designer) каквато беше и целта на последния ъпгрейд преди години и до днес. Сега обаче се налага да съвместяваме дейностите работа/игра на това РС.
С оглед на това, че и аз съм резервиран към втората употреба и често срещаното некоректно прикриване на реалното състояние с цел да се "хлъзне" стоката, мисля че е по-добре да  да преминем (както най-често се случва) към разширяване на бюджета до 350 лв. и да мислим за нова видео карта и ново захранване.
За посочения бюджет ми предложиха следното:
- Видео карта Palit GeForce GTX 1050 3GB StormX. Гледах я в Ардес за 307 лв.
Гледах и 4GB версия, която е по скъпа, разбира се (360 лв). Виждам, че освен размера на паметта има разлика и в разредността на шината за достъп 96bit./128bit.
Принципно е ясно, че разлика има, но искам да помоля за вашите коментари от гледна точка опит, дали си заслужава да мислим за по-голямата и дали ще има чувствителна разлика. Гледах клипове в Youtube, в които сравняват двете версии с Fortnite и не забелязах особена разлика. Вие какво мислите?
PS.
Сега се загледах във Вали, че има следното:
GIGABYTE GEFORCE GTX 1050 OC 2G GV-N1050OC-2GD, GDDR5, 128 BIT (303 лв.)
Вярно с 2 GB е но е на 128bit шина. Коя е за предпочитане?

С оглед на това, което каза Inno за комбинацията Intel-nVidia не знам дали има смисъл да разглеждаме AMD и др.. Все пак моля, ако имате и други предложения в този бюджет и с оглед начина на използване (Fotrnite) :) да си кажете.
А, и гледам че с този чип правят видео карти няколко производителя (Palit, Asus, Sapphire и т.н.), кой според вас е за предпочитане?

- Относно захранването знам, че ще кажете да не правя компромис, но бих искал да се вместя до 50 лв.
Онтово в ардес гледах това:
Захранване 480W Delux HM PS480. Вярно 480W, но казаха, че ако е марково щяло да износи тази конфигурация.
Отново моля за вашето мнение и предложения.
Приятна вечер на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@detronik Няма нужда въобще да го сменяш ако е със прилично качество и е във добро състояние, например добър модел на Fortron. Ако е Delux/Goldenfield или друга ''китайска'' марка ще е желателно да се смени. Ако не знаеш какво е го снимай. Нужда от качествено 500-600W ще има само ако искаш да сложиш GTX 780/780Ti/R9 290/290X или друга доста ''лакома'' карта. Тези 50 лева за Delux HM PS480 мисля, че са пари хвърлени на вятъра. Нямам си на идея как е като качество, но на тази цена ми е трудно да си представя да е нещо добро. Ако си със прилично/добро 350W захранване мисля ще е добре да се насочиш към GTX 950/960 или друга карта изискваща един 6-пинов конектор. Ако захранването ти няма PCI-E 6/8 кабели със R9 380 ще ти трябват два кабела molex към 6-пин и не знам дали подобно свързване ще е добра идея. Ако вземеш карта, която се захранва само от PCI-E слота няма какво да го мислиш. Захранването все пак е ''основа на цялата система'' и за доброто на компонентите, не е добра идея да се купуват боклуци, дори за бюджетни системи.

Относно пазаруването втора ръка - Не е добре да имаш предразсъдъци/резерви, защото освен измамници има и честни хора. След няколко добре премислени въпроса лесно става ясно със какъв човек си имаш работа. Ако се държи мнимо и отказва среща лице в лице и отказва да сподели историята на картата и детайли около нея - стой на далеч от него. Огромната част от обявите във OLX са на прекупвачи и подобни отговори от тях едва ли ще получиш, желателно е да се избягват,  най-малкото защото дори и да са неутрални/честни е твърде вероятно да не знаят историята на картата. За да си най-добре подготвен ще е добре да знаеш малките детайли/недъзи около даден модел/поколение карта, затова има подробни ревюта и информация на потребители. Съветвам те ако няма да пазаруваш втора ръка от чужбина да търсиш карта във HWBG форума, ако имаш достъп до съответния раздел ''Продавам''.

GTX 1050 3GB наистина е със 96-битова шина към паметта и във някой игри е по-бавна от GTX 1050 2GB, но във повечето е по-бърза. Не знам дали Fortnite предпочита повече пропускателна способност или ''груба сила'', за да ти дам отговор на въпроса. Видео ревю на Digial Foundry. Аз лично не бих дал 300-310 лева за тази карта. За толкова може да намериш GTX 970, която е значително по-бърза от GTX 1050/1050 3GB/Ti. Ще ти върши и добра работа за голям набор от нови игри, за разлика от GTX 780/780Ti. Естествено със такава карта ще е наложително да смениш и процесора. Като гледам различни клипове във youtube, което знам не е особено добра референтна точка, заради многото фалшиви канали - цък, цък. Този любител обаче тества доста бюджетни карти със доста игри и не изглежда като измамник. Със GT 1030  явно ще трябва да се задоволи със микс между ниски и средни детайли при 1920х1080, особено със двуядрения i3 процесор. Ако обаче се запали по PUBG със GT1030 няма да може да играе изобщо комфортно при 1920х1080, дори със най-ниското нивo на качество.

Аз личен опит със GTX 1050/3GB/1050Ti нямам. Ако искаш да разбереш подробности за дадена карта затова са добрите ревюта и мненията на потребителите, който разполагат със картите. Тук са тествани 11 модела GTX 1050 2GB, а тук 14 модела GTX 1050Ti.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,
След като главата ми започна да пуши от оглеждане и чудене, срещнах това (с GTX1050ti) в D&G:
GB N105TD5-4GD - на Gigabyte на промоционална цена 326 лв. Сякаш изглежда добре като за 4GB/128bit. Чудя се само каква е разлоката и с тази:
GV-N105TD5-4GD - (цена 368 лв.) Всъщност в сайта на Gigabyte излиза само тази - GV. Чудя се дали е някаква грешка в сайта на D&G.

Изглеждат аналогични на тази на Палит:
Palit GeForce GTX 1050 Ti 4GB StormX - само дето е 359 лв. в Ардес.

Всъщност, ако цената ще е такава, то не си ли заслужава да е поне с по-голям радиатор и с два вентилатора като тези:
Palit GeForce GTX 1050 Ti 4GB Dual - за 363 лв.  в Ардес или
GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti 4GB Windforce OC - 370 лв. пак от Ардес.

...а като си помисля, че тръгнах от 80 лв. за карта на старо...!!!

В крайна сметка моля, ако може някой да ми каже кой производител от двата (Palit и Gigabyte) е по-читав, че поне това да даде някакъв превес, че иначе няма скоро да купя карта, пък обещах на хлапето до сряда да я сложим.

Приятна вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, detronik написа:

Здравейте,
След като главата ми започна да пуши от оглеждане и чудене, срещнах това (с GTX1050ti) в D&G:
GB N105TD5-4GD - на Gigabyte на промоционална цена 326 лв. Сякаш изглежда добре като за 4GB/128bit. Чудя се само каква е разлоката и с тази:
GV-N105TD5-4GD - (цена 368 лв.) Всъщност в сайта на Gigabyte излиза само тази - GV. Чудя се дали е някаква грешка в сайта на D&G.

Изглеждат аналогични на тази на Палит:
Palit GeForce GTX 1050 Ti 4GB StormX - само дето е 359 лв. в Ардес.

Всъщност, ако цената ще е такава, то не си ли заслужава да е поне с по-голям радиатор и с два вентилатора като тези:
Palit GeForce GTX 1050 Ti 4GB Dual - за 363 лв.  в Ардес или
GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti 4GB Windforce OC - 370 лв. пак от Ардес.

...а като си помисля, че тръгнах от 80 лв. за карта на старо...!!!

В крайна сметка моля, ако може някой да ми каже кой производител от двата (Palit и Gigabyte) е по-читав, че поне това да даде някакъв превес, че иначе няма скоро да купя карта, пък обещах на хлапето до сряда да я сложим.

Приятна вечер!

Разликата във каталожния номер може да се дължи на това че е за друг географски регион, но щом и двете се предлагат тук едва ли това е причината. По-вероятно има други дребни промени - дали по окомплектовката/кутията или върху самата карта, софутерно (биос)/хардуерно (платка). Във сайта на Гигабайт има три ревизии на този модел и най долу във страницата има няколко клаузи, едно от която гласи следното:

'' Product specifications and product appearance may differ from country to country. We recommend that you check with your local dealers for the specifications and appearance of the products available in your country. Colors of products may not be perfectly accurate due to variations caused by photographic variables and monitor settings so it may vary from images shown on this site. Although we endeavor to present the most accurate and comprehensive information at the time of publication, we reserve the right to make changes without prior notice. ''

И под графата ''specifications'' още:

'' The entire materials provided herein are for reference only. GIGABYTE reserves the right to modify or revise the content at anytime without prior notice. ''

Ако искаш да разбереш какви са разликите най-добре пиши на поддръжката им.

Между другото във този сайт има посочени доста карти, който вече не се произвеждат. От доста отдавна не са актуализирали информацията на сайта си. На фона на актуалните крайно-клиентските цени за България е твърде вероятно цената на двете карти да не актуалната и реална такава.

Дали си заслужава Windforce/Windforec OC охладителя върху GB 1050Ti - не. Най-вероятно не го произвеждат Gigabyte, а е OEM, защото съм го виждал на множество ''евтинджос'' карти.

Прочети материалите който споделих и ще си отговориш на въпроса. В тях има и връзки към индивидуалните ревюта на всяка от представените карта в материала. Вентилаторите на повечето карти в този клас както може да забележиш са дву-пинови и контрола им е доста лимитиран/невъзможен. Това е със цел да се спестят максимално производствени средства. Ако картата ти се струва шумна ще трябва да се молиш вентилаторите да са добри (разбирай тихи) или ако не са, поне на BIOS ниво да е със по-лежерна крива на оборотите. Другото евентуално решение е да модифицираш кабела на картата, но така най-вероятно ще ти отпадне гаранцията. Не обичам да се водя по маркетингови лозунги, но според самите Gibabyte твърдят че D5 има пасивен режим на вентилатора, макар и с компактните си размери. Няма да те притеснява изобщо поне в покой или по-лек товар, освен ако не й звънтят дроселите. Попаднах на този материал във който се тестват три Gibabyte D5 карти базирани на GP107 ядрото. Изглежда има малко информация за температурите и шум. Не съм го чел.

В крайна сметка няма добър и лош производител. По-големите компаниите разчита именно на подобно потребителско мислене, за да си продават недотам добрите продукти, залагайки на ''стари лаври'' от миналото, например.

За 80 лева може спокойно да намериш карта, която да се справя със играта при нативната резолюция на монитора - втора ръка GTX 750 2GB мисля че ще свърши работа, поне за ниски настройки. Другите алтернативи са HD7850 2GB/GTX 650Ti Boost, не обикновената версия със 128-битова шина или разбира се GTX 660. Не сподели обаче какво е захранването. Попаднах на тази карта във Емаг и цената на фона на останалите карти на тукашния пазар е повече от добра. Ако искаш нова карта под гаранция и не ти се хаби време/енергия във дебнене на търгове и поръчка от чужбина и търсене измежду боклуци във thrift-ове (ако си извън България), то това е най-лесното и бързо решение на проблема. Остава само вентилатора да не е прекалено шумен/досаден или ако е - поне да имаш контрол върху оборотите му.

Аз никога няма да купя GP107 карта на тези цени. Нова GTX 1060 3gb може да се намери за 420 лева, а втора ръка GTX 970 за 300лв и дори доста по-малко ако си търпелив и дебнеш търгове из Ebay, например. Това естествено е моето мнение и не искам да го пробутвам на никой. Каза че ползваш машината за работа и предполагам захранването е качествено, ще се изненадам ако не е. Ако все пак е ''убиец на хардуер'' от ранга на GoldenField , то може да погледнеш това като бюджетен вариант ако имаш планове за доста по-висок клас карта, за да се играе на нещо повече от Fortnite на машината.

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.09.2018 г. в 13:12, Inno написа:

Разликата във каталожния номер може да се дължи на това че е за друг географски регион, но щом и двете се предлагат тук едва ли това е причината. По-вероятно има други дребни промени - дали по окомплектовката/кутията или върху самата карта, софутерно (биос)/хардуерно (платка). Във сайта на Гигабайт има три ревизии на този модел и най долу във страницата има няколко клаузи, едно от която гласи следното:

'' Product specifications and product appearance may differ from country to country. We recommend that you check with your local dealers for the specifications and appearance of the products available in your country. Colors of products may not be perfectly accurate due to variations caused by photographic variables and monitor settings so it may vary from images shown on this site. Although we endeavor to present the most accurate and comprehensive information at the time of publication, we reserve the right to make changes without prior notice. ''

И под графата ''specifications'' още:

'' The entire materials provided herein are for reference only. GIGABYTE reserves the right to modify or revise the content at anytime without prior notice. ''

Ако искаш да разбереш какви са разликите най-добре пиши на поддръжката им.

Между другото във този сайт има посочени доста карти, който вече не се произвеждат. От доста отдавна не са актуализирали информацията на сайта си. На фона на актуалните крайно-клиентските цени за България е твърде вероятно цената на двете карти да не актуалната и реална такава.

Дали си заслужава Windforce/Windforec OC охладителя върху GB 1050Ti - не. Най-вероятно не го произвеждат Gigabyte, а е OEM, защото съм го виждал на множество ''евтинджос'' карти.

Прочети материалите който споделих и ще си отговориш на въпроса. В тях има и връзки към индивидуалните ревюта на всяка от представените карта в материала. Вентилаторите на повечето карти в този клас както може да забележиш са дву-пинови и контрола им е доста лимитиран/невъзможен. Това е със цел да се спестят максимално производствени средства. Ако картата ти се струва шумна ще трябва да се молиш вентилаторите да са добри (разбирай тихи) или ако не са, поне на BIOS ниво да е със по-лежерна крива на оборотите. Другото евентуално решение е да модифицираш кабела на картата, но така най-вероятно ще ти отпадне гаранцията. Не обичам да се водя по маркетингови лозунги, но според самите Gibabyte твърдят че D5 има пасивен режим на вентилатора, макар и с компактните си размери. Няма да те притеснява изобщо поне в покой или по-лек товар, освен ако не й звънтят дроселите. Попаднах на този материал във който се тестват три Gibabyte D5 карти базирани на GP107 ядрото. Изглежда има малко информация за температурите и шум. Не съм го чел.

В крайна сметка няма добър и лош производител. По-големите компаниите разчита именно на подобно потребителско мислене, за да си продават недотам добрите продукти, залагайки на ''стари лаври'' от миналото, например.

За 80 лева може спокойно да намериш карта, която да се справя със играта при нативната резолюция на монитора - втора ръка GTX 750 2GB мисля че ще свърши работа, поне за ниски настройки. Другите алтернативи са HD7850 2GB/GTX 650Ti Boost, не обикновената версия със 128-битова шина или разбира се GTX 660. Не сподели обаче какво е захранването. Попаднах на тази карта във Емаг и цената на фона на останалите карти на тукашния пазар е повече от добра. Ако искаш нова карта под гаранция и не ти се хаби време/енергия във дебнене на търгове и поръчка от чужбина и търсене измежду боклуци във thrift-ове (ако си извън България), то това е най-лесното и бързо решение на проблема. Остава само вентилатора да не е прекалено шумен/досаден или ако е - поне да имаш контрол върху оборотите му.

Аз никога няма да купя GP107 карта на тези цени. Нова GTX 1060 3gb може да се намери за 420 лева, а втора ръка GTX 970 за 300лв и дори доста по-малко ако си търпелив и дебнеш търгове из Ebay, например. Това естествено е моето мнение и не искам да го пробутвам на никой. Каза че ползваш машината за работа и предполагам захранването е качествено, ще се изненадам ако не е. Ако все пак е ''убиец на хардуер'' от ранга на GoldenField , то може да погледнеш това като бюджетен вариант ако имаш планове за доста по-висок клас карта, за да се играе на нещо повече от Fortnite на машината.

Успех

Здравейте,
Да си кажа честно, не съм се надявал на толкова компетентни и изчерпателни отговори. Много Ви благодаря!
За жалост не разполагах с времето и възможността да потърся нещо от препоръчаните видео карти на старо и в крайна сметка купих GTX1050ti OC 4GB с двата вентилатора на Gigabyte. В крайна сметка ми излезе изгодно, понеже я купих от фирма партньор на фирмата в която работя (т.е. с отстъпка) + читаво захранване 500W. Като се има предвид, че не платих и ДДС, видео картата + захранването ми излязоха 366 лв.  Картата е с 3 години гаранция (дано не се налага де, но си е предимство).
Fortnite върви супер на настройки HIGH на 1920х1080. Не засича, не вдига повече от 65-67 градуса и не съм я овърклокнал. Ако се представя така занапред мисля, че ще сме доволни от нея. Вентилаторите се завъртат доста след началото на играта и засега не са достигали максимални обороти след часове игра. Може би се завъртат до 40% (съдя по звука, който издават, понеже от софтуера за овърклок ги пробвах на ръчен режим, за да знам как шумят). Когато са на максимални обороти (80-100%) не е особено тиха, но по-надолу е добре, още повече, че при мен РС-то е в шкаф, предназначен за целта и дори старото шумно захранване не дразнеше особено. Ще видим как ще са като поостареят вентилаторите.
Паметта, която заема играта е малко над 2GB, така че вероятно е по-лакома за бърз достъп отколкото за памет, затова май беше добре, че предпочетох тази карта пред 3GB/96bit.
Пробвахме я и на настройки ULTRA, но там се появяват лагове от време на време. Четох, че с лек овърклок ще се справи, но засега не виждам необходимост да го правя, понеже на HIGH си върви повече от добре. Най-важното е, че детето е много щастливо :)
Ами това е, което мога да изкажа като впечатление към този момент.
Благодаря на всички отзовали се!

С пожелания за приятен уикенд!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля че съм компетентен, но се радвам че и двамата сте доволни.

Предполагам картата е Windforce/Windforce OC (ревю) , а не G1 Gaming модела (ревю)? Температурите са във норма и ако искаш вентилатора да не се включва изведнъж след като картата превиши 60 градуса на ядрото, то може да се направи крива на вентилаторите със MSI Afterburner или друг инструмент. Този на Гигабайт мисля е се нарича XTREME Engine Utility. Ако картата е без 6-пинов конектор е възможно да не се клоква много, възможно е това да се окаже известна лимитация. Вентилаторите при 40% (около 1240-1250 об/мин) не би трябвало да са шумни, но ако искаш да смъкнеш температурата на ядрото и на свой ред оборотите и цялостната консумация на картата то може да понижиш напрежението отново със MSI Afterburner или Nvidia Inspector. Понеже Nvidia не позволява контрол върху напрежението на потребителите ще трябва да използваш MSI Afterburner (или друга подобна програма). За всеки т.нар. ''Strap'' на честотите на ядрото, който трябва да е между 25 или 50MHz би трябвало да може да се зададе ръчно напрежение. Другия вариант който уж е по-лесен и гъвкав е със Nvidia Inspector - днес попаднах на този гид, но примера със него е малко екстремен (използвай Google Translator) - цък. Дори и да се постигне само 100-150mV, то това може да помогне и за оувърклока на картата, защото цялостната консумация ще спадне.  Оувърклок едва ли ще помогне много за игрите, защото 1050Ti е нисък клас карта и покачването в производителността мисля не е линейно със повишаване на честотите. Другия начин за евентуално понижаване на температурата, ако фабричната е доста зле е да се смени със качествена такава. Това обаче може да наруши гаранцията, не съм запознат със политиката на Gigabyte.

Мисля че ултра настройки наистина са в повече за картата, ако се целят 60 к/с. Ако искаш да се играят и по-натоварващи игри аз бих сменил процесора със 4-ядрен, но ако нямаш SSD то това ще е очевидно по разумния ъпгрейд.

Като спомена вентилаторите ме подсети за тази статия на която попаднах преди време - цък. Във материала има и линк към още една полезна статия - цък. Вярно е че автора е копач и е ползвал картата 24/7, в продължение на три месеца и това силно е допринесло за износването им. При нормално ползване би трябвало да издържат доста повече. Не те и карам да им сменяш лагерите, защото това най-вероятно ще наруши гаранцията на картата, а и няма особена причина да го правиш, щом картата е под гаранция. Изглежда 1050Ti Windforce/Windforce OC използват 80мм вентилатори на марката Everflow, модел T128010SM. Не се знае точно какви са вентилаторите на картата от линка, но най-вероятно са 92мм на марката PowerLogic, модел PLD09210S12HH . Въпросните 92мм. модели се използват при Gigabyte GTX 1050Ti G1 Gaming (снимката е от oc.UA ревюто) и някой 1060, 1070, 1080, а моделите със три вентилатора използват 80мм. варианта ( PLD08010S12HH ). При изтичане на гаранцията и повреда едва ли ще искаш да ги смениш със същите, ако наистина са проблемни, но все пак ги написах за да се знае какви са. До колкото виждам в сайта на Гигабайт при 1060, дори най-скъпите им Xtreme Gaming/Aorus Xtreme не са изтъкнати със по-добри вентилатори, използват явно същите, но 100мм (PLD10015S12H). При най-скъпите им 1070 карти използват уж (според Гигабайт) по-добри вентилатори (PLD10015B12H), но при 1050Ti и 1060 картите им няма такива модели.

Приятно и безаварийно ползване !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.