Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Имам следния проблем. Не съм сигурен дали темата е за тук, затова ще ви помоля да ме извините и пренасочите ако не е. Та, преди има няма 30тина дена купих лаптоп hp, със следните характеристики:

Processor: Intel Celeron n4000 cpu1.1ghz

Ram:4gb

X64 OS

Hdd: 1Tb

Купих го без инсталиран  уиндоус, и му сложих уин10(защото така ми препоръчаха в магазина, понеже за 10ка били драйварите).

Дотук добре ама от няколко дена, 2 да сме по-точни, чисто новото лаптопче започна да забива, без да го натоварвам с някакви сложни задачки. Например докато гледам сериал онлайн, или докато си миксирам музика на една малка програма. Ползвам гугъл хром, а не майкрософт еддж, и проблема се изявява в това, първо ми крашва интернета, без някаква видима причина. (На модема и рутера всичко е ок, поне като си гледам телефона и другия лаптоп). И след няколко секунди забива целия лаптоп, като следва рестарт след от 3 до 6/7 мин в забило състояние. 

Може ли да ме посъветвате къде и как да търся решението на този проблем? А аз, като един истински невеж в сферата, ще опитам да съдействам още ако трябва допълнителна информация. Благодаря ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирано ли са всички драйвери! Какво точно искаш да кажеш с това "първо ми крашва интернета"? Пробвай да поработиш известно време с друг браузър

ПС Това "лаптопче" е с харатеристики на телефон - не очаквай чудеса

ПС2: Да не би боза 10 да си тегли и инсталира ъпдейти и от там да става мизерията

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисто новия ти лаптоп е кекава бюджетна пръчка, а гледайки онлайн филми си го напълнил с поне няколко вируса, а може и някоя копачка за биткойни да са ти монтирали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го знам и без да ми го казвате, че е "бюджетна пръчка". Всеки според възможностите си. А за нетфликс и серато дж, не съм првдполагал, че ще ми трябва повече...

Пс. Под крашва имам в предвид, че спира интернета само на лаптопа, а не на другите устеойства. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хрома има в последната версия, няква прибавка за телеметрия или нещо такова и започва да мори процесора. Сложи си лисицата и виж как е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не ти е "заминал" харда ? Един тест може да му направиш ако желаеш с HD Tune например ... от секцията Error Scan ... може и да погледнеш в Health дали няма нежо "пожълтяло" ... Нали не е претърпявал "шокови ситуации" като удари, падания ... ? Твърдия диск е много чувствителен в това отношение.

В дял C:\ има ли прилично свободно пространство ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Viktor Sabev написа:

А за нетфликс и серато дж, не съм првдполагал, че ще ми трябва повече..

Това устройство не се вписва, дори в минималните изисквания, според официалния сайт на това Serato DJ.

Явно забива Хрома. Не знам каква е платформата на това нетфликс, но..... ако се ползва някакъв flash player, то каузата е загубена.

Пак питам - инсталирани ли са коректно всички необходими драйвери?

Разкарай всички излишни (за теб) процеси, които се стартират с ОС. Освободи макс RAM, задай ръчно размер на page file-а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Freem@n написа:

Да не ти е "заминал" харда ? Един тест може да му направиш ако желаеш с HD Tune например ... от секцията Error Scan ... може и да погледнеш в Health дали няма нежо "пожълтяло" ... Нали не е претърпявал "шокови ситуации" като удари, падания ... ? Твърдия диск е много чувствителен в това отношение.

В дял C:\ има ли прилично свободно пространство ?

Машината е на има нема 30 дена. Да му е заминал диска толкова бързо? Е*а му мамата ако е така.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Viktor Sabev написа:

Пс. Под крашва имам в предвид, че спира интернета само на лаптопа, а не на другите устеойства.

С кабел пробва ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Viktor Sabev написа:

Ползвам гугъл хром, а не майкрософт еддж

за тази слаба машина "Ръбчо" (Edge) е по-доброто решение
не знам дали си изчистил бисквитки и временни файлове
след всеки ъпдейт се прави проверка на системата (sfc /scannow)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машинката е слаба и за това, задължително спирате Windows update, за да не товари допълнително:

How to stop automatic updates in Windows 10

How To Stop Windows 10 From Automatically Downloading & Installing Updates

Ако има инсталирана антивирусна, разкарвате и нея. Използвате само Windows Defender-a.

И както писаха по горе, задължително инсталирате всички необходими драйвери на лаптопа, от сайта на производителя.

(не знаем марката и модела под ?, дали поддържа 10-та)

Защото, това е от важно значение за работата на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се ползват някакви по-специфични програми,може да се инсталира линукс,ще върви по-гладко и леко на този лаптоп.Процесора е много слаб,дори за сърфиране в интернет.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно и направих едно сравнение с няколко процесора (10 годишни), един декстоп и мобилен. И интересното е ,че слабичкият процесор го дават по производителен от тях.

Дали спокойно може да се гледа 4К видео на него?

Viktor Sabev , може да тества и да сподели резултата, ако желае.

Intel E8400 (Core 2 Duo) vs Intel Celeron N400

Intel T5800 vs Intel Celeron N400

Което за мен е пълно недоумение (wtf).

Само турбо честотата и новият nm процес, ли прави слабичкият процесор бърз...

Процесора на мен лично ми прилича на таблетен.

По темата: не разбрахме модела на лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hp notebook 15 da0098nu. Спрях авто ъпдейта на уиндоуса. При преинсталирането на драйвърите започна пак да забива и не можах да ги оправя всичките. Утте ще довършвам. Изтеглих мозила, и засега не е забивал.

Благодая ви за отзивчивостта. Утре ще дам още инфо по казуса. Лека вечер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, oic написа:

Стана ми интересно и направих едно сравнение с няколко процесора (10 годишни)

Не мисля че е по-добър от Е8400. Това сравнение ми се вижда по-достоверно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зачетох се в спецификациите на процесорчето. Ами то имало интегриран Gigabit Wifi AC 2x2 mimo. От описанието на модела гледам има още едно външно Realtek комбо. 

След като съм установил, че проблема е някак свързан с мрежовите компоненти, ако бях аз щях да си поиграя в тая насока. Има 2 драйвера - и за реалтек-а и за интел-а.

Кой от двата компонента обслужва мрежата? Не може ли да се спре вградения от нещо като биос и да се пробва. Ако изобщо е било от това, де. 

Иначе какво му е на процесорчето, 4-6 вата, 4MB кеш, ддр4, не лошо видео, малко по- разширени от старите Atom ядра, по- мощен от SD821 (по notebookcheck)

Не e коректно да го сравняваме със старото десктоп куче E8400. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, от това което чета, почти нищо не разбирам. Както казах по-горе - невеж съм в сферата... Както казах обаче, замених хрома с лисицата, инсталирах на ново всички драйвъри от официалния сайт на hp, изтеглих си и Advance System Care 11. Спрях ненужните приложения, и като че ли спря да забива. Само един път от тогава ...Явно талигата си е слаба, но целта на мероприятието беше да видя дали проблема е в мен или да го нося на гаранция... уви хората са си го казали: "Евтиното е скъпо!" ...

Искам отново да ви благодаря за помоща и търпението. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както каза Бат Бойко преди 1 месец - Ако е евтино има някакъв проблем . Е убеди се , че наистина има проблем . Отивай и им го връщай и да ти върнат парите а след това дигни малко парите и тука може да ти предложат свестен лаптоп .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Viktor Sabev написа:

Момчета, от това което чета, почти нищо не разбирам. Както казах по-горе - невеж съм в сферата... Както казах обаче, замених хрома с лисицата, инсталирах на ново всички драйвъри от официалния сайт на hp, изтеглих си и Advance System Care 11. Спрях ненужните приложения, и като че ли спря да забива. Само един път от тогава ...Явно талигата си е слаба, но целта на мероприятието беше да видя дали проблема е в мен или да го нося на гаранция... уви хората са си го казали: "Евтиното е скъпо!" ...

преди 2 часа, Viktor Sabev написа:

преинсталирай windows колкото и да е слаб лаптопа не е чак толкова че да забива мисли или квото там прави изтегло си windows 10 от майкрософт остави го сам да си инсталира драйверите и пробвай пак мисля че няма да имаш проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.