Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. 

Днес реших да си направя т. н. контрастен душ.

Обаче от почти вряла вода /дори не съм се и къпал на такава/ завъртях рязко към най-крайното положение, което беше просто ледено студена,защото сме и на хидрофор. 

И в момента в който текна този лед върху мене, Изведнъж рязко ме стегна сърцето, краката ми омекнаха и ме стягаше и ми беше гадно 10 минути. 

Възможно ли е да съм си направил нещо с този контрастен душ или поне да съм си натоварил сърцето ? 

Редактирано от Staseka7777 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде ви идват такива идеи,такава глупост?!Ще получиш инфаркт за няма нищо,за една абсолютна тъпотия!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колега що не си направиш една салата и си сипи една ракия,а не се занимаваи с глупости:cheers:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 12 минути, Staseka7777 написа:

Здравейте. 

Обаче от почти вряла вода /дори не съм се и къпал на такава/ завъртях рязко към най-крайното положение, което беше просто ледено студена,защото сме и на хидрофор. 

И в момента в който текна този лед върху мене, Изведнъж рязко ме стегна сърцето, краката ми омекнаха и ме стягаше и ми беше гадно 10 минути. 

Възможно ли е да съм си направил нещо с този контрастен душ или поне да съм си натоварил сърцето ? 

Пич, за чии се занимаваш с такива глупости? Това го правят старите бабички, само че в минерална вода и на поносими температури.

Хвани си една мацка и с нея си се джуркайте на поносима температура във ваната (ако имаш такава). Ако не - може и под душа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хахахахаххаха че така ли се прави контрастен душ бре хахахаххахахахахах от глупост ще ритнеш камбаната - стегна ме сърцето каза хахаххахахахах да не повярва човек хахаххаах

Ето как се прави - първо ти трябва душ тип "слушалка", а не статичен. После - дали отначало със студена или гореща вода, но почваш да се обливаш от краката нагоре: прасци, бедра, задник, корема, към гърдите, по рамената и ръцете, бавно и полека. После обръщаш крана и пак по същия начин, бавно и полека, прасци, бедра и т.н. до гърди. После пак обръщаш крана и така 7-8 пъти, общо за около пет минути е цялата процедура. Пък това, което си направил ти е опит за самоубийство. :Д

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Staseka7777 написа:

Здравейте. 

Ще ти го кажа в ПРАВ ТЕКСТ, а ти се сърди и ме докладвай - УНИКАЛЕН ГЛУПАК. И как така реши, че това се нарича контрастен душ. Ако си решил да се самоубиваш нека не е достояние във форума 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Ще ти го кажа в ПРАВ ТЕКСТ, а ти се сърди и ме докладвай - УНИКАЛЕН ГЛУПАК. И как така реши, че това се нарича контрастен душ. Ако си решил да се самоубиваш нека не е достояние във форума 

Да се радваме, че нищо му няма и е бил малкият дявол. Поне измисли нов метод за самоубийство. Може да развие популярност и да почнем да четем за самоубити с душ. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди на лекар да ти направи една кардиограма. 

Не знам защо се смеете на човека, който явно не е бил наясно. Такива ситуации не са за подценяване, има случаи на инфаркт от ледено студено води. Наистина не разбирам как чуждото нещастие може да е обект на присмех.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, The_Nomad написа:

Отиди на лекар да ти направи една кардиограма. 

Не знам защо се смеете на човека, който явно не е бил наясно. Такива ситуации не са за подценяване, има случаи на инфаркт от ледено студено води. Наистина не разбирам как чуждото нещастие може да е обект на присмех.

Това, което е направил, е пълна глупост и не е за похвала. Няма значение, минало-заминало. Вече си знае, че такива експерименти могат да бъдат фатални.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не се обиждам. Но можеше да го кажеш и по по-деликатен начин, Емо. Най-малкото, по този начин не отива на модератор. Все забелязвам, че всичките ти постове тук са заядливи. 

причината за това безумие - баща ми го беше казал по този начин. Не се поинтересувах как се прави и реших дирентно да "пробвам", макар че ми мина през ума за температурната разлика и сърдечното натоварване.

А за "стяганетона сърцето" - имах предвид, че осезаемо почувствах стягане в гърдите и то продължи даже над 10минути, като в първите минути даже се държах за гърдите и пуснах отново топла вода. 

За мене работата беше такава, че от много, много топла, направо пара издигаща се, завъртях до най-другия край - абсолютен лед. И от абсолютно подгрят като търпях, търпях едни 10 секунди абсолютно ледено обливане и тогава стана тая работа. 

Температурната разлика също ебила голяма. Както и да е, за следващият път просто ще мисля повече, преди да върша нещо и ще се поинтересувам! 

За безразсъдността ми помогна и това, че аз съм  "маняк" на тема каляване на организма - ходя зимата по къс ръкави и къси гащи, на морето никога не съм се завивал с хавлии докато вървя, плувам в много студена вода, зимно време стоя на студено, лятото на топло, и въобще, правя някои неща нарочно. 

Благодаря! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Staseka7777 написа:

ходя зимата по къс ръкави и къси гащи, на морето никога не съм се завивал с хавлии докато вървя, плувам в много студена вода, зимно време стоя на студено, лятото на топло, и въобще, правя някои неща нарочно. 

Когато минеш 30г ще усетиш резултатите от това "каляване" няма да са никак приятни. Моят съвет е да се пазиш от такива екстремни преживявания. Обличай се когато е студено, купи си шал и шапка. Грижи се за тялото си, а не го руши. То е най-ценното с което разполагаме.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.