Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Записвам си аз малко геймплей с OBS в MKV, експортвам го в Adobe Premiere Pro CC 2018, влача към таймлайна и се отваря само аудиото, а вместо видеото - черен екран.

За сефте едитвам с Premiere Pro. Нещо пропускам ли? Бъг-мъг?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само Adobe не поддържат .mkv контейнери, а и повечето профи видео редактори.

Опитайте по този на пръв поглед "фасулски начин".

Или записвате файла в друг поддържащ от програмата формат или конвертиран с VLC, или друга програма за целта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Обърни ги в mp4 например. Premiere не поддържа mkv:

https://helpx.adobe.com/premiere-pro/using/supported-file-formats.html

С MP4 започнах и резултата е почи толкова успошен колкото с MKV. Импортва се успешно с картинаби звук, като започна да слайдвам по таймлайна и в някой момент замръзва всичко и хоп - черен екран отново. Ще тествам по-късно с други формати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, udobenliedivana написа:

С MP4 започнах и резултата е почи толкова успошен колкото с MKV. Импортва се успешно с картинаби звук, като започна да слайдвам по таймлайна и в някой момент замръзва всичко и хоп - черен екран отново. Ще тествам по-късно с други формати.

Компютъра поддържа ли изискванията за AP, защото програмата хич не е лека.

Другото което е , може да свалите битрейта на видео потока (kbps), като конвертирате или записвате с програмата OBS (ако има тази опция).

2,500kbps vs. 5,000kbps vs. 8,000kbps Video Bitrate (Splinter Cell: Blacklist)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, udobenliedivana написа:

С MP4 започнах и резултата е почи толкова успошен колкото с MKV. Импортва се успешно с картинаби звук, като започна да слайдвам по таймлайна и в някой момент замръзва всичко и хоп - черен екран отново.

Това трябва да е проблем на вграден в програмата кодек - проблем на сплитер! И аз имам една програма за lossless рязане на видео откъси, която дава същия симптом за FLV файлове. Местиш слайдера, пускаш да плейва - работи, в един момент след 5-10 манипулации екрана става черен и край! Интересно, че преди да се бъгне, има един предхождащ ефект - умее да изобрази цикъл на два кадъра и ги изрежда двата кадъра. Следва фаза на почерняване на екрана при следващи манипулации. Пак казвам - проблем на кодека. Няма оправяне!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С кой формат? Иначе това си е голямо лишение, защото никакви ефекти няма да се поемат в реално време сега от видеокартата и материала на sequence ще е целия в червено и ще изисква рендиране преди да се сметне в желания формат след обработката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.