Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Имам 4 канално дъно и процесора поддържа 4-канална рам. Искам да купя коплект,  2 по 16гб рам за двуканален режим. И в бъдеще да купя още две плочки по 16гб. и да  си пусна 4 канален режим. Въпроса ми е трябва ли да са на една и съща марка и модел за да ги пусна заедно в четери канален режиим? или не е необходмо да са една съща марка и модел?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е да са една марка/модел Да.  В краен случай поне китовете да са еднакви.

Важно е, да се поддържат от дъното (марките/моделите), и до колко голям размер може да се поставят на слот (ако има ограничение дъното).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говори се за падане цените на RAM чиповете в началото на следващата година...и свиване на производството им.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Говори се за падане цените на RAM чиповете в началото на следващата година...и свиване на производството им.

Това, ще рече ли и падането на цените на DDR3  паметта.

Защото смятах да направя ъпгрейт до 16  GB

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, oic написа:

Хубаво е да са една марка/модел Да.  В краен случай поне китовете да са еднакви.

Важно е, да се поддържат от дъното (марките/моделите), и до колко голям размер може да се поставят на слот (ако има ограничение дъното).

ако не са еднакви моделите китове, но са еднакъв обем (2по 16 всеки) няма ли как да се пусне на четери канален?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разлики които могат да създадът проблем но може и да не ... са:

Честотата - много малко вероятно да създаде проблем потчи невъзможно.

Латенсито отбелязва се с CL в характеристиките.

Видовете(обем на единичен чип) чипове запоени на платката.

Волтажа.

Друга причина свързана конкретно с това дъно и биос.

Всяко едно от тези може да създаде проблем може и да не създаде - за тове е хубаво (препоръчително да са еднакви паметите)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Can Oa написа:

Разлики които могат да създадът проблем но може и да не ... са:

Честотата - много малко вероятно да създаде проблем потчи невъзможно.

Латенсито отбелязва се с CL в характеристиките.

Видовете(обем на единичен чип) чипове запоени на платката.

Волтажа.

Друга причина свързана конкретно с това дъно и биос.

Всяко едно от тези може да създаде проблем може и да не създаде - за тове е хубаво (препоръчително да са еднакви паметите)

e ама повечето магазини в бг не продават китове 4 по 16гб, а максимум китове 2 по 16гб. в такъв случай кво да правя ако искам да си купя от конкретен бг магазин към който имам отстъпка, а той не продава повече от 2 по 16гб кит?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ignorant написа:

e ама повечето магазини в бг не продават китове 4 по 16гб, а максимум китове 2 по 16гб. в такъв случай кво да правя ако искам да си купя от конкретен бг магазин към който имам отстъпка, а той не продава повече от 2 по 16гб кит?

....

Купи си 2 еднакви кита.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ignorant написа:

ползвам отстъпка в мост. затова искам от там. ате не продават кит 4 по 16гб. затова ме интересува ако купя два кита 2 по16гб от там , дали ще ми заработи в 4 канала? (процесора и дъното подддържат 4 канала.)

и ме е яд ,че никъде не мога да открия втора ръка кит 4 по 16гб (бърза рам, с добра латенция и 3000mhz минимум) , иначе веднага щях да ги купя :( дори от ибей или другаде  в нета! никой не ппродава такава 4 по16 кит употребявана :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, ignorant написа:

и ме е яд ,че никъде не мога да открия втора ръка кит 4 по 16гб (бърза рам, с добра латенция и 3000mhz минимум)

Не ставай смешен - това са памеи на няколко месеца! Нашичкия иска последен модел Бугати на ц ената на Трабант...
Какъв е проблемът да си купиш два кита от един и същ модел. Е, няма да са точно 4 модула минали през стенда.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

Не ставай смешен - това са памеи на няколко месеца! Нашичкия иска последен модел Бугати на ц ената на Трабант...

Що се отнася до цената, втора употреба нормално е по-евтино. А до това колко са нови плочките по 16gb, мисля, че 16гб плочки има от години, даже за ддр3. Нещо бъркаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плочки има още от древния Египет.
Аз мисля, че приключих в тая тема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Плочки има още от древния Египет.
Аз мисля, че приключих в тая тема.

Ти лесно я приключи ама нищо не каза.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

'ми, що не си сложиш DDR3 модули в слотовете за DDR4,  щот имало такива 16GB модули...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

'ми, що не си сложиш DDR3 модули в слотовете за DDR4,  щот имало такива 16GB модули...

щото няма да тръгнат. дъното и процесора ми работят САМО с ддр4. просто търся 16-ови ддр4 рам плочки втора употреба, а не намирам никъде..... дори в ибей и амазон (може би нз как да търся там)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти или не четеш или си тъп - от къде смяташ, че ще се появи втора употреба на топ памет, която е технологично НОВА!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти или не четеш или си тъп - от къде смяташ, че ще се появи втора употреба на топ памет, която е технологично НОВА!

Чета го, но не вярвам 16гб-овите плочки за ддр4 да са съвсем нови. Колко да са нови? От 3 години? Кажи де, че явно хората имаме различна представа за "нови".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.09.2018 г. в 9:57, ignorant написа:

Въпроса ми е трябва ли да са на една и съща марка и модел за да ги пусна заедно в четери канален режиим? или не е необходмо да са една съща марка и модел?

Не, не е необходимо да са една марка или модел. Добре е обаче да поддържат еднакви честоти и тайминги, иначе ще трябва да си играеш да клокваш и настройваш ръчно, или да се ограничиш до честотата на по-бавния кит.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване