Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте . https://www.msi.com/Motherboard/h110m-pro-d.html ще може ли да подкара 8-мо поколение ? Благодаря .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Няма да стане. Виж списъка с поддържани процесори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми дали идея , има ли какво да направя освен да купя ново , което поддържа 8-ма генерация ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bloodydedo написа:

Здравейте . https://www.msi.com/Motherboard/h110m-pro-d.html ще може ли да подкара 8-мо поколение ? Благодаря .

Има вероятност да подкараш 8-мо поколение процесор. Ще ти трябва модифициран BIOS и проецесор обаче. Ентусиастите слагат 8700К върху Z170/Z270 - кратък видео гид. Възможно е и върху нисък клас Biostar H110 дъно - цък. На това поне попаднах след 15 секунди търсене във google. Най-добре направи своето си проучване и виж дали има моднати биоси за H310 MSI дъната.

Към какъв процесор си се насочил ако не е тайна ?

преди 38 минути, Raze написа:

Ново дъно трябва. Около 150 лева са най-евтините.

Има и H310 за 100 и дори под 100 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Inno написа:

Има вероятност да подкараш 8-мо поколение процесор. Ще ти трябва модифициран BIOS и проецесоробаче. Ентусиастите слагат 8700К върху Z170/Z270 - кратък видео гид. Възможно е и върху нисък клас Biostar H110 дъно - цък. На това поне попаднах след 15 секунди търсене във google. Най-добре направи своето си проучване и виж дали има моднати биоси за H310 MSI дъната.

Към какъв процесор си се насочил ако не е тайна ?

Има и H310 за 100 и дори под 100 лева.

Благодаря за компетентния и дълъг отговор . Ориентирал съм се към i5 8600 . Процесора ми трябва главно за игра World of Warcraft . Понеже моят 6500 вече ми е недостатъчен . Нямам намерения да клоквам за това не искам К . А и цената е със 100 лв отгоре , което леко ме спира за момента .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, bloodydedo написа:

Благодаря за компетентния и дълъг отговор . Ориентирал съм се към i5 8600 . Процесора ми трябва главно за игра World of Warcraft . Понеже моят 6500 вече ми е недостатъчен . Нямам намерения да клоквам за това не искам К . А и цената е със 100 лв отгоре , което леко ме спира за момента .

Не съм се интересувал изобщо по въпроса и съответно не съм компетентен. На всички обаче мисля трябва да е ясно че няма нищо изненадващо, Coffee Lake е същото нещо като Skylake/Kabylake и интел спокойно можеха да не прецакват потребителите си.

Кога оптимизираха WoW да използва пълноценно 6 физически ядра ? i5 8600 е и със по-висока честота за едно ядро, и разликата ще дойде най-вече от това,  поправи ме ако греша. Мислиш ли обаче че ще е достатъчна за да задоволи нуждите ти ? Ако не са оптимизирали играта за съвременен хардуер то най-добре ще е 8600K и максимален клок до ламарината. При Starcraft 2 е същата работа - двигателя е стар и неоптимизиран за нов хардуер, съответно единственото решение за що-годе добри кадри във 200/200 битките е Skylake/KabyLake/CoffeeLake на възможно най-високи тактови честоти. За предпочитане Coffee Lake, защото се клоква повече.

За мен i5 8500/8600 нямат никакъв смисъл, заради цената си. А и като продукти са безсмислени. Не знам защо, но през последните няколко седмици крайноклиентските цени на Coffee Lake, или поне на заключените i5-ци се вдигнаха леко, не само в България. Преди около месец i5 8400 можеше да се намери за 360 лева в България, сега е 390-400. Предполагам си наясно че за клок ще ти трябва Z370 (или Z170/Z270 със пачнат микрокод). Дори и да беше възможен на H110M PRO-D ще е много лоша идея, заради слабата и оголена захранваща част. Всъщност до колкото си спомням когато излезе Skylake заключените модели можеха да се клокват на Z170 , но за съжаление интел вкараха нещата в релси и пуснаха микрокод ъпдейт. 

П.С. Не знам на каква цена гледаш i5 8600, но може да намериш i5 8600K за 510 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I5 8600 го гледам на цена около 440 . За да купя К и да го клоквам , на мен ми трябва и по-скъпо дъно предполагам . Което вдига цената значително . Не е ли по-удачно да си купя 8600 и евтинко дъно каквото е и моето сега и да си кретам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как разбра, че проблема е в процесора? Той е достатъчен да подкара всяка съвременна игра със задоволително високи кадри, без насичания/дропове, дори и комбиниран с достатъчно мощна видеокарта. Гледал ли си натоварването на процесора по време на игра, че прецени, че той е проблема, особено за тази игра? Каква ти е видеокартата и останалите компоненти и какви кадри и резолюция искаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I5 8600 го гледам на цена около 440 . За да купя К и да го клоквам , на мен ми трябва и по-скъпо дъно предполагам . Което вдига цената значително . Не е ли по-удачно да си купя 8600 и евтинко дъно каквото е и моето сега и да си кретам ?

Да, ще ти е нужно дъно със Z чипсет. Първо сподели каква е цялата система (видео карта, рам, твърд диск, ssd, захранване, кутия) за да се изгради по-ясна представа във какво се корени ''ботълнека'' . Как така i5 6500 ти е вече недостатъчен ?  Заради актуализация на играта ли е или има замесен друг фактор във твоята система ? На тези въпроси първо трябва да се намери отговор.

Попаднах на този материал на ComputerBase във който се тества WoW със GTX 1080Ti.  Махни отметките от таблицата на всички игри освен WoW. Не знам точно как са тествали и във какъв ''район'' и обстоятелства, това предполагам е от огромно значение ? Не съм чел материала. Разликата при кадрите в секунда между i5 8400 и 8700К е малка (10%) и най-вероятно се дължи изцяло на по-високите тактови честоти на 8700К. Доста по-голяма е спрямо i3 8100 (30%). Ако гледаме frame-pacing таблицата разликата между i5 8400 и 8700К е дори още по-малка (7%), но разликата спрямо i3 8100 продължава да е 30%. Ето и още един по-нов материал в който се тестват разликите между DX11 и DX12, но със по-слаби карти - GTX 1080/VEGA64. Изненадващо под DX11 и дори DX12  разлика между i3 8100 и i7 8700K са доста по-малки (3-4%). Със 1080Ti разликите са огромни, което не мога да си го обясня. Може би има други фактори и е от мултиплейър естеството на играта.

п.с: Изпреварили са ме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I5 6500
GTX 1060 6GB
2X 8GB DDR4 2133
SSD A DATA 240 GB

Монитора ми е 1920x1080 24 inch . 60 hz . Тоест не искам повече от 60 кадъра . Натоварването на процесора в зони с много хора или ефекти на препоръчителни настройки ми стига до 80-100 % , градуси не съм гледал . В същите зони и ситуации познати с 8600 и 1050 ти поддържат 50-60 % натоварване и 50-60 кадъра а аз 30-45 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че точно играта ти товари процесора? Отварял ли си task manager да видиш конкретно дали само 1 ядро или всички са натоварени на 100%? Това можеш да го видиш в performance / CPU / десен бутон / change graph to / logical processors. Също  си сортирай в предния таб - processes - процесите по % използване на CPU и виж дали точно играта ти заема максимум ресурси и колко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера на 2-рия монитор докато играех с 45-50 фпс на натоварена зона , процесора държеше около 50 % , на максимални херцове . Разговарях с доста хора и прочетох доста форуми и установих , че играта иска процесор с голяма честота .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай ще ти трябва отключен "K" процесор, който да клокнеш колкото се може повече. За това ще трябва да сложиш и подходящо дъно, както и добро захранване и охлаждане, може да се наложи и да е водно. Най-евтино излиза 8350K - около 480 лева на първо търсене. Намирам и I5 6600K за около 390 лева:

https://www.vario.bg/intel-core-i5-6600k

но пак ще трябва да сменяш дъно и охлаждане и то не с евтини. Ако не си готов да отделиш едни 700-800 лева поне само заради една игра, по-добре се откажи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В pcmall Има 8600к за 510 лв сега на промоция . Да си го купя сега него а след 1 месец да купя дъно ? Добра идея ли е ? И бихте ли ми предложили някакво дъно около 150-200 лв подходящо за този процесор ? . И дали има за тези пари читаво . Захранването ми е https://desktop.bg/desktop_power_supplies-fractal_design-fractal_design_integra_m_650w . Като цяло дори не смятам да го глоквам а да ползвам турбото само и високите стартови честоти .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Турбото е различно в зависимост от това колко ядра са натоварени, при повече ядра или всички е минимално. Без читаво дъно или поне такова, което позволява да нагласиш всички ядра да са на максималната турбо честота, което ще рече дъно с Z370 чипсет, няма смисъл. Както казах, ще ти трябва и добро охлаждане, K процесорите са без фабрично. Добави и там минимум 80+ лева.

https://www.vario.bg/komponenti-d-nni-platki?51[]=Z370&orderby=price-asc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога ли да му сложа фабрично захранване от друг процесор ? Или задължително трябва по-добро ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш охлаждане. То можеш, но най-вероятно ще прегрява, поради по-високите честоти и работата може и да стане по-зле от сега. Най-малкото имаш по-високо TDP, 2 ядра повече и по-високи честоти - как мислиш да стане това? Както се казва, с "трици маймуни не се ловят" и "от пръдня боя не става". Или отделяш добър бюджет или нищо не правиш. Можеш да си продадеш старите части - дъно и процесор, и да си възвърнеш около 250 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , ще ги продам това е ясно . Значи най-добрия вариант остава 8600к за 510 лв да купя сега , и другия месец като събера другите пари да купя Z370 дъно . Едиствено , което не искам са 4 слота за рам , само 2 ми трябват . Едва ли някога ще слжа повече от 16гб РАМ .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахахаха няма . Благодаря за отделеното внимание . Ако не забравя , когато купя всичко ще снимам да се похваля . Всичко най-добро ви желая .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.09.2018 г. в 14:13, bloodydedo написа:

I5 6500
GTX 1060 6GB
2X 8GB DDR4 2133
SSD A DATA 240 GB

Монитора ми е 1920x1080 24 inch . 60 hz . Тоест не искам повече от 60 кадъра . Натоварването на процесора в зони с много хора или ефекти на препоръчителни настройки ми стига до 80-100 % , градуси не съм гледал . В същите зони и ситуации познати с 8600 и 1050 ти поддържат 50-60 % натоварване и 50-60 кадъра а аз 30-45 .

Със включен V-sync ли играеш ? Ако да - във NV контролния панел ли го активираш или в играта ? Под DX11 или DX12 играеш ? Как се товари картата и какви честоти държи ? Играта на SSD-то ли е инсталирана ? Няма как 1050Ti да изкара повече кадри в секунда, дори със i5 8600, защото е значително по-слаба карта, дори от 1060 3GB. Не сподели преди имал ли си проблеми или са се появили след ъпдейт на Windows/играта или от някакъв друг фактор. Не съм я играл, но ми е трудно да си представя да товари всички ядра и нишки толкова. Сигурен ли си че няма нещо, което да отнема процесорно време ? Дори и да достига  80-100% това не значи непременно проблем. Спомена втори монитор, да не записваш на живо в Twitch ?

Паметта ти на 2133MHz ли е ? Процесора трябва да достига 3.6GHz поне на едно от ядрата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

V-sync  го активирам от играта . На dx 11 и 12 няма разлика . На ССД е инсталирана играта . Винаги съм имал проблем с играта в натоварени зони . Паметта е на 2133 и не стриймвам в twitch . Картата не съм я гледал на какви честоти е но работи на по 30 % натоварване в играта .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

V-sync  го активирам от играта . На dx 11 и 12 няма разлика . На ССД е инсталирана играта . Винаги съм имал проблем с играта в натоварени зони . Паметта е на 2133 и не стриймвам в twitch . Картата не съм я гледал на какви честоти е но работи на по 30 % натоварване в играта .

От това което чета във Blizzard форумите играта изобщо не е оптимизирана за 4-6+ ядрени процесори и товари само едно ядро. Няма как да товари 80-100% всички ядра/нишки. Явно е същата като SC2. Намерих тази тема. Може да пробваш как се държи играта със две ядра.

Според мен ще е неразумно решение да пристъпваш към покупка на хардуер докато не се увериш че проблема е изцяло от него. Мисля си че бърза памет също би трябвало да помогне на процесора, но заради чипсета си лимитиран до 2133MHz за жалост. Може да оптимизираш/затегнеш таймингите/подтаймингите, това може да помогне със спадовете. При активиран V-sync кадрите могат да падат до 30-45 поради безброй причини. Може на първо време да пробваш как се държи играта със изключен V-sync. Ако няма накъсване на картината и промените в кадрите не влияят негативно може да играеш и така, поне докато намериш решение на проблема. Аз лично смятам че дори и проблема да е изцяло от хардуер (не мисля) i5 8600 няма да ти помогне. Вярно, има по-високи честоти, но е същата архитектура и няма никакво IPC предимство. Предстоящата да излезе скоро 9-та серия е просто рефреш на 8-мо поколение и също не очаквай подобрение в това направление. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.