Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

http://alphacom-bg.com/category/222/kompyutri-vtora-upotreba.html?page=1

До 120 лв за да мога да подкарам играта OMSI2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този е най-добър а дали ще ти подкара нещото не знам:

http://alphacom-bg.com/product/961/lenovo-m70e-tower-q6600-4gb-160gb-zabelezhki.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, vstoitsov написа:

http://alphacom-bg.com/product/961/lenovo-m70e-tower-q6600-4gb-160gb-zabelezhki.html

преди 3 минути, vstoitsov написа:

А, каква е разликата с този тук

преди 5 минути, vstoitsov написа:

Това са минималните изискваня на играта

Операционная система: Windows XP/Vista/7/8
Процессор: Intel Core 2 Duo @ 2.6 Ghz / AMD Athlon 64 X2 5600+
Оперативная память: 2 Gb
Видеокарта: nVidia GeForce 8800 / ATI Radeon HD 3870 с 512 Mb памяти
Звуковая карта: Совместимая с DirectX
Версия DirectX: 9.0c

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, vstoitsov написа:

Може с видеото да има проблем:
https://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/omsi-bus-simulator-2/12057

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На монитор с каква резолюция ще се играе играта?

Под коя ОС ще се ползва/играе?

120 лв. ли е абсолютния максимум и задължително ли трябва да е от този сайт?

Някакви налични компютърни компоненти имате ли?

DELL OPTIPLEX 760 TOWER C2D E8400/3GB/80GB - 75 лв. + видео карта от рода на 7350 за 30 лв. (трябва да се пита там дали може да се вземе с такава или подобна). Но това пак е система покриваща минималните изисквания! Има разлика между подкарване и нормално игране.

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата, че в този, който гледаш процесорът е с 2 ядра, а другият е с 4. Овен това в този, който гледаш можеш да сложиш само нископрофилна видеокарта на PCI-e слот ако се наложи, които по-трудно се намират и са по-слаби. Обикновенно на Small Factor компоютрите поради, че са им по-малки захранванията са и обикновенно по-малко ватове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

На монитор с каква резолюция ще се играе играта?

Под коя ОС ще се ползва/играе?

120 лв. ли е абсолютния максимум и задължително ли трябва да е от този сайт?

Някакви налични компютърни компоненти имате ли?

До 120  и от други сайтове може нямам други компоненти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, vstoitsov написа:

https://store.steampowered.com/app/252530/OMSI_2_Steam_Edition/

• МИНИМАЛНИ:
    • ОС: Windows XP/Vista/7/8
    • Процесор: 2.6 GHz
    • Памет: 2 GB памет
    • Видеокарта: GeForce or comparable AMD with minimum 512 MB
    • DirectX: версия 9.0c
  • ПРЕПОРЪЧИТЕЛНИ:
    • Процесор: Dual core processor with 2.8 GHz
    • Памет: 4 GB памет
    • Видеокарта: GeForce or comparable AMD with 1024 MB
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, SaabBG написа:

https://store.steampowered.com/app/252530/OMSI_2_Steam_Edition/

• МИНИМАЛНИ:
    • Процесор: 2.6 GHz
    • Памет: 2 GB памет
    • Видеокарта: GeForce or comparable AMD with minimum 512 MB
  • ПРЕПОРЪЧИТЕЛНИ:
    • Процесор: Dual core processor with 2.8 GHz
    • Памет: 4 GB памет
    • Видеокарта: GeForce or comparable AMD with 1024 MB

Ще мжете ли да ми намерите компютър или лаптоп около 120лв. с тези параметри  втора употреба

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може,  само че през 2020г. когато на пазара втора ръка, на такава цена, може би ще се намират компютри с Athlon 200GE. Видеото му, колкото и да е слабо, все пак не е по-зле от на изброените доста дърти дискретни модели(nVidia GeForce 8800 / ATI Radeon HD 3870 с 512 Mb ) А може и да се намерят през 2020г. и втора ръка дори (а дано де) конфигурации с 2200G, чието видео е съществено по-добро от nVidia GeForce 8800 / ATI Radeon HD 3870 с 512 Mb,  в рамките на бюджета, кой знае.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP Compaq 6000 Pro SFF - 98 лв.

+

Видео карта за компютър ATI Radeon HD 5450 - 24 лв.

= 122 лв. (като може да се види дали могат да направят отстъпка за да влезе в 120 лв.) Също така ако отстъпката позволи може да се погледне HD 6450.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

+

= 122 лв. (като може да се види дали могат да направят отстъпка за да влезе в 120 лв.) Също така ако отстъпката позволи може да се погледне HD 6450.

Ако им кажа да ли ще ми я монтират?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, plamen_petrov_80 написа:

+

Може ли някое видео, на което на тая карта се играе на повече от 480P резолюция, без да сече играта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз питах за наличния монитор и ОС, но ...

Всъщност имам една 5450, ако толкова е за научна цел мога да пробвам, но ще си е доста занимавка, а бирата свърши, картофки няма и ...

Най-добрия вариант ще е да се потърси втора ръка карта с 128bit шина и прилично GPU - нещо от GeForce 9600 нагоре за около 30 лв. мисля не е мисията невъзможна, важното е да не е и голяма ламя, че и със захранването и особеностите на PCI-E слота на дъното трябва да се съобразява.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Аз питах за наличния монитор и ОС, но ...

Всъщност имам една 5450, ако толкова е за научна цел мога да пробвам, но ще си е доста занимавка, а бирата свърши, картофки няма и ...

Най-добрия вариант ще е да се потърси втора ръка карта с 128bit шина и прилично GPU - нещо от GeForce 9600 нагоре за около 30 лв. мисля не е мисията невъзможна, важното е да не е и голяма ламя, че и със захранването и особеностите на PCI-E слота на дъното трябва да се съобразява.

Общо взето кофти бюджет. А иначе в охлюва мернах оферта с Атлон 2 Х2 7750, който е слабосилен от днешна гледна точка, ама срещу dual core-то на Компак-а...си е фактор, пък и машинката от охлюва  и е с HD 4670 видеокарта. Дано да е читава машината и продавачът. Не препоръчвам принципно да се пазари от охлюва, пък и гаранция няма никаква дори да работи машината. В Секънд хенд магазините има от 6 до 12 месеца гаранция, ама и офертите често са по-слаби, от това което може да се намери по базарите. Като за играта която пита автора -  става, ако му трябва още оперативна памет, в бъдеще, или ведната ще изкопае някоя 2ГБ ДДР2 за 5лв на старо и ще добави в се пак офертата е за 100лв и от бюджета остава 20-тачка за ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.09.2018 г. в 20:22, sliderum написа:

Общо взето кофти бюджет. А иначе в охлюва мернах оферта с Атлон 2 Х2 7750, който е слабосилен от днешна гледна точка, ама срещу dual core-то на Компак-а...си е фактор, пък и машинката от охлюва  и е с HD 4670 видеокарта. Дано да е читава машината и продавачът. Не препоръчвам принципно да се пазари от охлюва, пък и гаранция няма никаква дори да работи машината. В Секънд хенд магазините има от 6 до 12 месеца гаранция, ама и офертите често са по-слаби, от това което може да се намери по базарите. Като за играта която пита автора -  става, ако му трябва още оперативна памет, в бъдеще, или ведната ще изкопае някоя 2ГБ ДДР2 за 5лв на старо и ще добави в се пак офертата е за 100лв и от бюджета остава 20-тачка за ъпгрейд.

А, този компютър става ли за играта:https://alphacom-bg.com/product/852/lenovo-m58p-tower-core-2-duo-e8400-4gb-320gb.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Minecraft TV Bulgaria написа:

А, този компютър става ли за играта:https://alphacom-bg.com/product/852/lenovo-m58p-tower-core-2-duo-e8400-4gb-320gb.html

Не става в този си вид. Има само интегрирано в дънната платка видео, колкото да изкарва картина...Е, може да се играе на вградените в Уиндоус ХП няколко леки игрички. Миночистача, бридж, шах и т.н. Не пише с какъв захранващ блок е конкретната бройка. Ако е с обикновеният стандартен 280 ватов...Може да се добави дискретна видеокарта от ниският, или от долната част на средният клас,  с достатъчно добри параметри, разбира се на съответната цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, sliderum написа:

Не става в този си вид. Има само интегрирано в дънната платка видео, колкото да изкарва картина...Е, може да се играе на вградените в Уиндоус ХП няколко леки игрички. Миночистача, бридж, шах и т.н. Не пише с какъв захранващ блок е конкретната бройка. Ако е с обикновеният стандартен 280 ватов...Може да се добави дискретна видеокарта от ниският, или от долната част на средният клас,  с достатъчно добри параметри, разбира се на съответната цена.

АМИ НЕЩО ДО 130-140 ЛВ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В предишен коментар има посочена оферта, която има достатъчни параметри. Не е от тоя сайт, от охл е (поне проверихте ли я, дали е читава, защото ако е, тогава си заслужава всяка стотинка) В сайта,  от който искате, няма оферти, които да покриват изискванията на играта и да са в рамките и на старият(120лв) и на новият бюджет(130-140пв). С трици маймуни не се ловят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, sliderum написа:

В предишен коментар има посочена оферта, която има достатъчни параметри. Не е от тоя сайт, от охл е (поне проверихте ли я, дали е читава, защото ако е, тогава си заслужава всяка стотинка) В сайта,  от който искате, няма оферти, които да покриват изискванията на играта и да са в рамките и на старият(120лв) и на новият бюджет(130-140пв). С трици маймуни не се ловят.

Малко съм скиптичен към пазаруване от охлюва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Minecraft TV Bulgaria написа:

Малко съм скиптичен към пазаруване от охлюва

То и аз, ама за тоя бюджет - толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Minecraft TV Bulgaria написа:

Какво ще кажеш за този тук

Изглежда добре, централният процесор е малко по-добър от на офертата, която съм посочил  в последният коментар от вторник, но графичният му чип, в зависимост от задачите, се справя от  3 до 12 пъти  по-зле от видеокартата в офертата, която аз съм посочил. Фирмаджията си е посочил, че става основно за офис работа. Хайде да я посоча пак онази оферта, че да не би случайно да сте я пропуснал и да не се сещате.  Разликата между двете оферти. Почти идентични централни процесори като производителност, едната конфигурация е маркова в смисъл от световна марка и има 6 месеца гаранция(ако обявата е ток и жица)  но става основно за работа. с 5лв  по-евтина. Офертата, която аз съм посочил също е маркова в известен смисъл(на нашенската Мултирама)  има значително по-добра дискретна видеокарта и с нея може да се играе (макар че, от днешна гледна точна, не е нищо особено) обаче машината няма гаранция и не се знае дали  продавача е честен. То това въобще не се  знае, що се отнася до оферти в охлюва, преди да се провери конкретният случай.  Но пък в по-надеждните онлайн магазини за техника втора ръка все още няма оферти с толкова добро съотношение цена/параметри в рамките на бюджета.

Мисля да приключа участието си в тази тема с това пространно обяснение. Все пак за някаква си стотачка, стана прекалено дълга. Ако автора на темата не може да се справи с разбирането на тия обяснения и продължи ей така, да си линква оферти, за да му пишем user guide за всяка от тях, си мисля че е просто губене на време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.