Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. 

Искам да попитам възможно ли е в чужбина да си даря органите като сърце, черен дроб, жлъчка, бъбреци? 

И ако да, каква е процедурата? 

Имам съмнение, че имам много тежка болест и няма смисъл да се мъча. 

Искам да направя поне нещо добро на някой, като няма да ме има. 

Разберете ме, на всеки му се иска да живее, но в моя случей не мога. 

Не ми е лесно да го пиша, но е почти факт вече. 

В България такова нещо е забранено, затова ще се опитам в чужбина. 

Редактирано от Staseka7777 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно е да имаш съмнение,друго да е факт!

Каквото и да е човек е длъжен пред себе си и близките си да живее и да се бори до последната си секунда живот!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти като се гътнеш, вече няма да има никакво значение какво си правил приживе, дали си дарявал или не. Поне не и за теб.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, стига се вманиачава! Нали ти казах вече - гони си п***ите и си гледай живота! Спри да четеш онлайн "лекарите" какви диагнози определят!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много болести лекувам нелечими

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, аm-аm написа:

Кое?

Присъединявам се към питането. Пич, ти се е*баваш с Пепоне, но май си по-бетер от него. Проблемът ти е напълно психологически, т.е. в твоята глава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Staseka7777 написа:

Здравейте. 

Искам да попитам възможно ли е в чужбина да си даря органите като сърце, черен дроб, жлъчка, бъбреци? 

Приживе, или след смъртта ти ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Aumi написа:

Приживе, или след смъртта ти ?

Приживе,се подразбира че не е възможно,освен ако не се прави някъде из Мексико.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, AAUUXX написа:

Може, но не знам :( колко ще може да живее без сърце и черен дроб.

Цитат

И не знам дали могат да се даряват органи от тежко болен човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Aumi написа:

Може, но не знам :( колко ще може да живее без сърце и черен дроб.

Без сърце и черен дроб не може да живее!

току-що, baitexpo написа:

Жлъчката може да я дари и приживе. :D

Малко като сергия за карантия стана:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разберете ме, не ми е лесно. Изправен съм пред отчаянието.

За съжаление, много не се разбирам с нашите, даже и хич.  Никога не ми е тежало, справям се горе-долу с общественият срам, но сега всичко е различно. Сега няма за кой да живея. Искам да направя на някой щастие, като си дам органите. Много е трудно да си го кажа да си го кажа това нещо, но това е точно начинът, по който се чувствам в момента.

Искам да направя нещо добро и да не мисля повече.

За симптомите на болеста съм почти сигурен. Резултатите от кръвните изследвания го потвърждават.

Напълно сериозен съм. И аз искам да съм здрав и всичко да ми е наред, но не мога.

Такава ми е съдбата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Staseka7777 написа:

Разберете ме, не ми е лесно. Изправен съм пред отчаянието.

За съжаление, много не се разбирам с нашите, даже и хич.  Никога не ми е тежало, справям се горе-долу с общественият срам, но сега всичко е различно. Сега няма за кой да живея. Искам да направя на някой щастие, като си дам органите. Много е трудно да си го кажа да си го кажа това нещо, но това е точно начинът, по който се чувствам в момента.

Искам да направя нещо добро и да не мисля повече.

За симптомите на болеста съм почти сигурен. Резултатите от кръвните изследвания го потвърждават.

Напълно сериозен съм. И аз искам да съм здрав и всичко да ми е наред, но не мога.

Като не се разбираш с вашите живей за себе си,което е доста по смислено от това което искаш.Не можеш да си дариш органите докато си жив,а след това трябва близките ти да го поискат,ако са годни за използване разбира се.Не бързай със заключенията на база едно изследване,към момента медицината е доста напреднала и се лекуват болести,които преди години са били нелечими.Никой не те спира да правиш добро,но не и по този начин,защото не може да е добро когато се отнема живот!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери си приятели, като си намериш и им се поуплачеш по няколко пъти ще ти олекне и ще намериш смисъл да продължиш напред. Я го виж Кобрата, набиха го, пък не си го сложи на сърцето.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Staseka7777 написа:

За симптомите на болеста

Която е...?

Приятелче, такива неща не се пишат във форумите и като цяло в интернет пространството, където ще се чете от непознати. Нито ще получиш помощ, нито поне съчувствие, а единствено подигравка. Всички имаме проблеми, но не ги изказваме в нета.

Оставам си на мнението, че при теб нещата са чисто психологически. Отдели 40 минути от своето време и изгледай този тематичен епизод на "Истински истории": Част 1 и Част 2. Психиката е много силно нещо, да знаеш. Много по-силно, отколкото можеш да си представиш. Уверявам те.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AAUUXX написа:

В САЩ може да си дариш органите приживе. Като се гътнеш докторите направо те разфасоват. Ако не си дал разрешение и имаш читави органи, примерно си се гътнал млад, родителите/съпруг/съпруга може да даде такова разрешение. Може и да уточниш какво даваш или не даваш, като Балканджи Йово.

преди 22 минути, sliderum написа:

Намери си приятели, като си намериш и им се поуплачеш по няколко пъти...

... пак няма да имаш приятели. Приятелите не са тоалетна чиния, в която да си излееш повърнатото.

преди 37 минути, _crusader_ написа:

Бъбрек и черен дроб също може.

Костният мозък е ценен. Съдейки по нивото на форума, дарявано е щедро и от главния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, аm-аm написа:

Костния мозък е ценен. Съдейки по нивото на форума, дарявано е щедро и от главния.

За съжаление форумното, мозъчно донорство не го броят за дарение... мамка им.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, аm-аm написа:

В САЩ може да си дариш органите приживе. Като се гътнеш докторите направо те разфасоват. Ако не си дал разрешение и имаш читави органи, примерно си се гътнал млад, родителите/съпруг/съпруга може да даде такова разрешение. Може и да уточниш какво даваш или не даваш, като Балканджи Йово.

За САЩ знам,но трябва да имаш гражданство за да се случи,а тук при нас близките ти имат думата дали да ти се раздадат частите.Ако не се лъжа в Холандия и Швейцария,ако се докаже че си нелечимо болен и медицината не може да ти помогне срещу заплащане може да бъдеш автаназиран.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.