Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

https://plasico.bg/компютър-suspect-kaby-lake-i7-7700-8gb-1tb-gtx-1050ti-4gb-ddr5-59532.html

Трябва ми подобна конфигурация от сходен онлайн магазин без SSD и монитор. Най-много държа на GeForce-ката, за да мога да си го ползвам за игри. И ако може да е готова, а не асемблирана по компоненти от типа на Никем или Варио, защото идеята ми е да си взема компчето на лизинг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И във Варио и в Никем можеш да си асемблираш конфигурация и да я вземеш на изплащане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една система базирана на AMD и GeForce 1060 6GB за 1500 лв. - количка

А защо без SSD?

И какъв е наличния монитор?

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма бюджет за SSD. :(

Иначе мониторът ми е този: https://www.philips.com.sg/c-p/234E5QHAB_69/lcd-monitor-with-smartimage-lite/specifications

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.09.2018 г. в 17:40, plamen_petrov_80 написа:

Една система базирана на AMD и GeForce 1060 6GB за 1500 лв. - количка

А защо без SSD?

И какъв е наличния монитор?

Тази карта трябва да се избягва заради високите температури на ядрото - цък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, plamen_petrov_80 написа:

Чете ли статията?

Ще приема че коментара ти е насочен към мен.

Да прочетох статията, нещо неясно ли има от твоя страна ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ми е ясно, че картата може да се ползва без проблеми (а си има и гаранция). Също така човек може да си я преконфигурира както си желае.

Със сигурност картата е по-добра от 1050Ti и 1060 3GB, а друга карта 1060 6GB на такава цена няма иначе ти би предложил вместо да казваш, че тази карта не би трябвало да се произвежда, а така де да не се ползва, значи да не се купува, значи каквото казах е вярно.

Спорен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
AMD RYZEN 5 2600 3.4GHz 6 CORE 12 Thread 19MB Cache 1 342.41 лв. 342.41 лв.
MSI B450M PRO-VDH AM4 1 152.86 лв. 152.86 лв.
ADATA 8G DDR4 3000MHz CL16 XPG D10 1 147.13 лв. 147.13 лв.
ADATA SSD SU800 512GB 3D NAND 1 186.49 лв. 186.49 лв.
PSU DeepCool 550W Gold Silent DQ550ST 1 84.67 лв. 84.67 лв.
DeepCool D-SHIELD V2 USB3.0 1 53.74 лв. 53.74 лв.
MSI GeForce GTX 1060 AERO ITX OC GDDR5 6GB 1 597.92 лв. 597.92 лв.
DeepCool 120mm Xfan DP-FDC-XF120 1 5.29 лв. 5.29 лв.
Междинна стойност: 1 570.51 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 31.41 лв.
Доставка: безплатна
Обща стойност: 1 539.10 лв. с ДДС

По-евтино става с друго SSD около 500GB. Трябва да може да се асемблира подобна с intel I5 8400 и евтина 2666 памет, ама процесорът сега изглежда върви скъпо. DQ550ST е с плоски кабели, които могат да се понаредят дори и в тази кутия. Втора плочка памет ще добавиш и по-натам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, plamen_petrov_80 написа:

Мен ми е ясно, че картата може да се ползва без проблеми (а си има и гаранция). Също така човек може да си я преконфигурира както си желае.

Със сигурност картата е по-добра от 1050Ti и 1060 3GB, а друга карта 1060 6GB на такава цена няма иначе ти би предложил вместо да казваш, че тази карта не би трябвало да се произвежда, а така де да не се ползва, значи да не се купува, значи каквото казах е вярно.

Спорен ден!

Когато отговаряш на коментарите ми, цитирай коментара, защото не получавам известие.

Встъплението за модела признавам не го бях чел. Там пише следното:

''Видеокарта Palit GeForce GTX 1060 StormX 6Gb является упрощенным вариантом версии Dual; и скажем по секрету, не должна была появиться на рынке в розничной продаже, поскольку является OEM-решением.''  Явно видео картата за която говори е за тази HP .

Автора на ревюта пише и че използва същата платка като на Palit GTX 1060 Dual, което не е вярно или поне се вижда че има доста големи разлики по компонентите - цък. Ето и снимка на Gainward Dual от самите OC.ru - цък.

Достига 83 градуса при 1750 оборота на вентилатора на заводски честоти. Лимита при Pascal е до колкото знам точно 83 градуса - превишат ли се картата ще смъкне честотите си и напрежението. При максимални обороти на вентилатора температурата пада до 75, а след оувърклок се покачва до 82градуса, дори при 2000 об/м.

Цялостния чип GP106 е ясно че е по-добър от орязания и пълния GP107. В случая говорих за видео картата - за мен е доста зле и не си заслужава покупката изобщо. И никъде не съм казвал че не трябва да се произвежда, не ''посочвай'' нещо което не съм писал. Не си заслужава защото охладителя на ядрото едва се справя със картата. Най-вероятно ще може да се монтира по-добър охладител, но тогава картата ще излезе по-скъпа от по-добрите модели. Типичен пример как по-евтиното излиза по-скъпо. И грешиш че не могат по-добри GTX 1060 6GB на същата или по-добра цена - KFA2 GTX 1060 (60NRH7DSL9OK) се намира за 508 лева. И ако толкова се притесняваш за гаранцията през фирма превозвач ето карта директно от Amazon - Gigabyte GTX 1060 Windforce (GV-N1060WF2OC-6GD) точно 550 лева до тук. Охладителя също не е никак впечатляващ (ревю, ревю), но температурите на ядрото са доста по-добри.

Ето как стои въпросната Palit GTX 1060 StormX 6GB на фона на още 21 карти - цък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Inno написа:

Когато отговаряш на коментарите ми, цитирай коментара, защото не получавам известие.

Цитата е само заради известието!

Пак гледаме карти от чужбина - прякото сравнение на цени тук и извън граница, за мен не е правилно.

А какви ли биха били температурите при "2000 об/м", без покачване на честота и напрежение на ядрото? При постигането на тези температури трябва ли допълнителна инвестиция?

Как точно да го разбираме избягването на въпросната карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, plamen_petrov_80 написа:

Цитата е само заради известието!

Пак гледаме карти от чужбина - прякото сравнение на цени тук и извън граница, за мен не е правилно.

А какви ли биха били температурите при "2000 об/м", без покачване на честота и напрежение на ядрото? При постигането на тези температури трябва ли допълнителна инвестиция?

Как точно да го разбираме избягването на въпросната карта?

Известие, което не получавам, всъщност майната му на известието. По-важното е че не мога да бъда сигурен дали изобщо се обръщаш към мен, или към някой друг.

И какво общо има това от къде е поръчана ?  Аз лично бих предпочел да поръчам карта директно от Amazon, вместо от никем. Поне знам на 100% че ще имам добро гаранционно обслужване. Дано написаното не звучи като анти-реклама на никем, но фирмата е известна именно със подобен тип оплаквания.

Няма да е много и шума ще е още повече. При 1750 об/мин автора е написал че шума е ''под средното ниво'', тоест картата е шумна. Температурите на ядрото е 75 градуса при 100% вентилатор (2800 об./мин.) и 83 градуса при 1750 об/мин.

Къде прочете че са покачвали напрежението подавано към ядрото ? Това е съвременна Nvidia карта, тоест краен потребител въобще няма никакъв контрол върху напрежения. Дори не са бутали Power-Limit-а защото охладителя няма да се справи, както са и написали :  '' Запас «прочности» у кулера есть, если повысить работу до максимума. Температуры понижаются до 75°C для видеоядра и 71°C для силовой части. Но он теряется при разгоне. Даже зафиксированная при 2000 об/мин работа гарантирует рост температуры до 82°C, поэтому от повышения лимитов пришлось отказаться. ''.

Да се разбира буквално и във прав текст - да се избягва покупката на Palit GTX 1060 StormX, дори човек да е със лимитиран бюджет. За 550 лева могат да се купят по-добри карти.

Ти ме попита дали съм прочел материала преди да го покажа. Аз ще отправя въпрос към теб - ти беше ли наясно за температурите на картата преди да я препоръчаш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Inno!

Нито ти, нито аз сме тествали конкретната карта която човека не си е закупил! Няма гаранция, че две уж еднакви видео карти ще се представят еднакво. Дори потенциала на графичния чип е различен. Да разликата може да е малка, нищожна, но я има. А отделно на това условията могат да са много различни.

Температурата на въпросната карта може да се влияе от много неща, няма да ги изброявам, можеш и сам да се сетиш.

Картата работеща ли е? Мощна ли е? Има ли в БГ друга карта със същата производителност и по-малка цена?

След като всички трябва да избягват даден продукт, къде е смисъла от производството му тогава?

Как върви закупуването на техника от Amazon на лизинг?

Не съм чел материала преди да ми го посочиш, но както казах аз някакъв огромен проблем с картата не виждам. Има шанс да достигне гранична температура при средни обороти на перката, но при пълни обороти има запас от 8 градуса при пълно натоварване - ще има разлика в кадрите ако тази същата карта с друга паста/охладител и т.н. работи при 70 градуса? Нали за това са различните планове на перката - когато трябва се увеличава, ако случайно някой пусни климатика и направи стайната температура 40+ градуса и картата достигне 83 градуса при 100% перка и няма как да се охлади повече ще вземе мерки номер 2 - честоти, напрежение. Иначе за какво са тези защити?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@inno, ти и в живота ли си на всяко чуждо мнение опонент? От както се появи не остана една тема в раздела без твоята намеса на месия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, plamen_petrov_80 написа:

@Inno!

Нито ти, нито аз сме тествали конкретната карта която човека не си е закупил! Няма гаранция, че две уж еднакви видео карти ще се представят еднакво. Дори потенциала на графичния чип е различен. Да разликата може да е малка, нищожна, но я има. А отделно на това условията могат да са много различни.

Температурата на въпросната карта може да се влияе от много неща, няма да ги изброявам, можеш и сам да се сетиш.

Картата работеща ли е? Мощна ли е? Има ли в БГ друга карта със същата производителност и по-малка цена?

След като всички трябва да избягват даден продукт, къде е смисъла от производството му тогава?

Как върви закупуването на техника от Amazon на лизинг?

Не съм чел материала преди да ми го посочиш, но както казах аз някакъв огромен проблем с картата не виждам. Има шанс да достигне гранична температура при средни обороти на перката, но при пълни обороти има запас от 8 градуса при пълно натоварване - ще има разлика в кадрите ако тази същата карта с друга паста/охладител и т.н. работи при 70 градуса? Нали за това са различните планове на перката - когато трябва се увеличава, ако случайно някой пусни климатика и направи стайната температура 40+ градуса и картата достигне 83 градуса при 100% перка и няма как да се охлади повече ще вземе мерки номер 2 - честоти, напрежение. Иначе за какво са тези защити?

Първо успокой страстите, защо драма и удивителни знаци ? Мислиш че посочих линка със ревюто за ти опонирам ли ?

Не съм я тествал (и въобще нямам желание), затова и посочих ревюто. Да не си помислиш пак че се заяждам: Знаеш ли дали може да има голяма разлика във температурите при Паскал картите между добра карта и лоша такава при заводски честоти, и какви са факторите (''условията'' както си написал), който правят един GP106 чип лош или добър ? В случая не говорим изобщо за оувърклок потенциал, поне така интерпретирах думата ''потенциал'' в твоя коментар. Според мен няма да има никаква разлика в температурите при заводски честоти между добра и лоша карта, поне при Pascal и GTX 1060, поне не и със този охладител и дори да я има ще е сравнително малка (1-2 градуса). Все пак нямам информацията и не мога да говоря на 100%. 

По-добре ги изброи, за да е пълна картината. В случая намекваш че под по-добри условия температурите може да са по-ниски ? Предполагам визираш кутията и останалите компоненти в нея ? Кутията наистина не се слави като добра от към охлаждане и не се знае как са монтирали AIO охладителя. Възможно е температурата на въздуха във самата кутията да е прекалено висока и това да влияе негативно върху температурата на видео картата. Другите фактори за който се се сещам са калпава паста и крива основа на охладителя, което едва ли ще се отрази толкова, заради типа му и накрая - зле монтиран охладител. Според мен нито един от факторите не присъства при въпросното ревю. Виж как се представя Zotac GTX 1060 6GB Mini, която има същия тип алуминиев охладител. Виж как се представят и MSI OCV1, която има допълнителна топлинна тръба, а Asus Phoenix се справя значително по-добре със същия тип охладител, но със медна сърцевина.

Нямам си на идея как стои въпроса със лизинга. Всъщност трябва ще да добавя че първия ми коментар няма нищо общо със тази тема. Мисля че е поредната тролска такава и не го пиша за да си измия ръцете.

И да, нищо нередно няма със картата, всичко е във норма, просто охладителя работи на ръба и в резултат на което картата е шумна. Не искам пак да влизам в спорове кой от къде да поръчва. По-добра карта може да се закупи за по-малко/същата цена. Всеки да си преценява как и от къде да поръчва.

Не виждам как ще държи 83 градуса при 1400 об/минута, щом го прави при 1720-1750. Това за пастата са спекулации, не мисля че е чак боклук и го казвам на фона на резултатите от другите карти със подобен охладител. Ако бяха сложили медна сърцевина на охладителя нещата щяха да се значително по-добри. Всъщност това може да го направи и потребителя, но трябват машини за целта и гаранцията ще отпадне. Няма смисъл да се сменя охладител на картата, защото са допълнителни разходи и най-вероятно гаранцията на картата ще отпадне. Напрежението не може да се коригира при новите Nvidia карти. Поразтърсих се вчера и до колкото разбрах решението е да се променят т.нар. ''Strap-ове'' със MSI Asfterburner (или друг инструмент) на работата на ядрото, който са през 25 или 50MHz и да се зададе по-ниско напрежение за всеки от тях. Само така има вероятност да е във тези 83 градуса и вентилатора да е на 1400 об/мин и да е тих/относително тих. Не знам за производителността в игрите, не говорим за това в момента, макар и да има известна връзка със температурите на ядрото.

преди 19 часа, bobivg написа:

@inno, ти и в живота ли си на всяко чуждо мнение опонент? От както се появи не остана една тема в раздела без твоята намеса на месия.

Къде във темата виждаш да опонирам  ? Щом във другите ме виждаш като ''месия'', добре. Твой проблем.

@ivan4322 Ако има какво да казваш - напиши го в темата. Всеки може да играе детските игрички на плюсчета и минусчета, само защото така му е изгодно на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като сме по темата, интересна статия във OC.ru относно понижаване на напрежението със Nvidia Inspector (картата е 1060) - цък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.