Премини към съдържанието
rado84

Атакуват потребители на Windows през „zero day” уязвимост

Препоръчан отговор

Честито на Windows 10 потребителите: :D  Не ви стига вирусът, наречен Майкрософт Уиндоус, а сега нови двайсет...

https://technews.bg/article-110880.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За годините,а те не са никак малко в които ползвам компютър не съм имал проблеми с вируси.Като е калпаво ЗКУ каквото и да правиш,каквото и ОС да е,колкото и да е защитена,ще намери начин да си лепне вирус.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, AAUUXX написа:

За годините,а те не са никак малко в които ползвам компютър не съм имал проблеми с вируси.Като е калпаво ЗКУ каквото и да правиш,каквото и ОС да е,колкото и да е защитена,ще намери начин да си лепне вирус.

Ето ти малко инфо за "нулевия ден", така че ЗКУ трябва да най-малко с IQ-т0 на Айнщайн, за да успее да се защити.
https://en.wikipedia.org/wiki/Zero-day_(computing)#Protection

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, rado84 написа:

Ето ти малко инфо за "нулевия ден", така че ЗКУ трябва да най-малко с IQ-т0 на Айнщайн, за да успее да се защити.
https://en.wikipedia.org/wiki/Zero-day_(computing)#Protection

Мерси за инфото,пак ще се повторя,не съм имал проблеми с вируси нито при Windows нито при Linux.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ти и аз не сме имали, но по света е пълно с уфсе, които точно на такава атака ще се нахендрят. А и у нас не са малко тези потребители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, rado84 написа:

Е ти и аз не сме имали, но по света е пълно с уфсе, които точно на такава атака ще се нахендрят. А и у нас не са малко тези потребители.

Точно за това писах по-горе че като е калпаво ЗКУ няма спасение,каквото и да правиш,както и да го правиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз признавам, че преди години, когато все още съм бил неопитен, съм хващал поне веднъж по-сериозен вирус... на Windows XP тогава. Хватката е да се поучиш от грешката... помня че BitDefender ме спаси тогава, даже отще не се беше инсталирала напълно и ми махна вируса. От тогава съм я запомнил като читава антивирусна - поне за мене... макар че отдавна не съм ползвал такава, поне не като активна, само някакви отделни сканирания ако съм извършвал. Ползвам PC - та от 2007.

преди 17 минути, rado84 написа:

Честито

И к'во сега - цяла тема специално за да хейтиш ли ? (Както пише на титлата ти ... )

преди 1 минута, rado84 написа:

[...]по света е пълно с уфсе, които точно на такава атака ще се нахендрят. А и у нас не са малко тези потребители.

Предполагам си крайно щастлив от този факт...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, PigManu написа:

Радко ма ти ни отвори очите и минаваме на ментата веднага :cantbelieve:

Бъзикай се ти. Ама нека ти покажа едно сериозно нещо, заради което НИКОГА няма да си инсталирам Боза 10. Това сериозно нещо е писано от Майкрошит в тяхната страница.

win10-privacy-policy.jpg

преди 1 минута, AAUUXX написа:

Точно за това писах по-горе че като е калпаво ЗКУ няма спасение,каквото и да правиш,както и да го правиш.

Еми аз им честитя потенциалната атака, пък те да се оправят. :P 

току-що, Freem@n написа:

помня че BitDefender ме спаси тогава

По времето на СексПи хванах такъв вирус, дето ни една антивирусна не можеше да те спаси. Ако не ме лъже паметта, този тип вируси се наричаха полиморфни - завират се по всички дялове, флашки, вкл. и в MBR на диска, както и в 8-те мегабайта unallocated size. С това нещо има само един начин да се пребориш и той не е антивирусна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, rado84 написа:

Бъзикай се ти. Ама нека ти покажа едно сериозно нещо, заради което НИКОГА няма да си инсталирам Боза 10. Това сериозно нещо е писано от Майкрошит в тяхната страница.

win10-privacy-policy.jpg

Еми аз им честитя потенциалната атака, пък те да се оправят. :P 

Това,че MS събират някаква информация не означава,че ще ти откраднат акаунтите от замунда или други подобни,паниката е излишна.Аз ползвам Windows 10 не съм очарован от някой неща в него,като примерно че си обновява драйверите,че слага всички ъпдейти без да имаш избор,но това че някой те шпионира 24/7 е малко параноично.Изчел съм всичко което е инфо за това каква информация се събира,и тя не е по различна от например Android която събира.Вярваш ли,че като си в нета с линукс си 100% защитен,вярваш ли че информацията ти остава само и единствено на твоя хард диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не знаеш какво е това "security code assoc. with your payment instrument". Знаейки този код, могат да ти източат сметката, която им скимне и няма нужда да ти знаят ПИН кода на дебитната карта. И ако някой ден откажеш да платиш за лиценз/наем за Вирус 10, те няма и да те питат, а направо ще си ти удържат таксата. Така че отново - честито на "печелившите".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, AAUUXX написа:

[...] слага всички ъпдейти без да имаш избор[...]

Методи за спиране на ъпдейтите много. Това че Microsoft умишлено не ги популяризират е друг въпрос. Аз съм с версия 1511 от доста време и не мисля да обновявам. Нека да се мъчат да ми обновят системата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, rado84 написа:

Явно не знаеш какво е това "security code assoc. with your payment instrument". Знаейки този код, могат да ти източат сметката, която им скимне и няма нужда да ти знаят ПИН кода на дебитната карта. И ако някой ден откажеш да платиш за лиценз/наем за Вирус 10, те няма и да те питат, а направо ще си ти удържат таксата. Така че отново - честито на "печелившите".

Нали за да ми откраднат данните от сметката ми трябва първо да ми зарази компютъра,а това за да се случи трябва аз да съм пълен идиот,а не съм.Не ползвам нелегални ОС,плащам си лицензите или се възползвам с безплатен ъпгрейд,както в случая е с Windows 10.

преди 4 минути, Freem@n написа:

Методи за спиране на ъпдейтите много. Това че Microsoft умишлено не ги популяризират е друг въпрос. Аз съм с версия 1511 от доста време и не мисля да обновявам. Нека да се мъчат да ми обновят системата...

Много ама нито един за Home версията,с каквато съм аз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти телеметрията какво мислиш, че е? :D  Няма нищо общо с телевизия.
Достатъчно е веднъж да си купиш нещо онлайн с дебитна/кредитна карта и си готов.

Редактирано от rado84 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, rado84 написа:

А ти телеметрията какво мислиш, че е? :D  Няма нищо общо с телевизия.

Телеметрията е с друга цел,а не да ти източва МС сметката.Не се филмирай излишно:D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, rado84 написа:

И ако някой ден откажеш да платиш за лиценз/наем за Вирус 10, те няма и да те питат, а направо ще си ти удържат таксата. Така че отново - честито на "печелившите".

Aми , че то аз и сега не си го плащам :)  свикнах с надписа ""Активирайте Windows" и не ми пречи.

Едва ли ще успеят да ми източат парите от сметката преди жена ми да го е направила :)

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, rado84 написа:

Достатъчно е веднъж да си купиш нещо онлайн с дебитна/кредитна карта и си готов.

Добре,ще му кажа!Купувал съм не веднъж и всичко е точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, AAUUXX написа:

Много ама нито един за Home версията,с каквато съм аз.

Не ми се иска да "оспамваме" темата, не че е много стойностна ама все пак...

Нямаш ли папка C:\WINDOWS\UpdateAssistant и/или C:\Windows10Upgrade ? Ако имаш, само трябва да блокираш тези два процеса:

C:\WINDOWS\UpdateAssistant\Windows10Upgrade.exe

C:\Windows10Upgrade\Windows10UpgraderApp.exe

С помощта на Process Blocker .

DypPbOP.jpg

Програмата има и възможности да записва всяко едно блокиране в текстов файл-дневник (лог) и да те уведомява със системно известие на момента за това. аз съм изключил известията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Добре,ще му кажа!Купувал съм не веднъж и всичко е точно.

Не лЕжи на тая кълка.
Преди време, когато излезе кърнел 4.15 с Мента 19, аз първи казах, че е мега зле и принудителното инсталиране на микрокод причинява всевъзможни проблеми. Естествено, тук разни професори побързаха да ме оепитетят, че съм бил идиот, некадърник и не-знам-си-какво-още. Не мина и месец и един по-напреднал от мен юзер постна статия, където пишеше почти същото, което бях написал и аз плюс други "приятни" изненади. Тогава него никой не го нарече с какви ли не епитети. Естествено извинение не получих, защото тези професори не знаят значението на думата "извинение".
Преди мноооого дълго време, когато Майкрошит обявиха, че пускат Вирус 10 безплатно за ъпгрейд от 7 и 8, веднага надуших капана, че когато уфсите станат достатъчно, ще започнат да искат пари и затова си останах на 7-ца. Тогава в други форуми отново ме нарекоха идиот и глупак. И к'во стана - пак излязох прав. Само не ми беше хрумнало, че Вирус 10 ще стане Вирус под наем.
Така че не разчитай на това, че за момента всичко е точно. Някой хубав ден ти и останалите наивници ще пропищите от липсващи пари по сметките ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Freem@n написа:

Не ми се иска да "оспамваме" темата, не че е много стойностна ама все пак...

Нямаш ли папка C:\WINDOWS\UpdateAssistant и/или C:\Windows10Upgrade ? Ако имаш, само трябва да блокираш тези два процеса:

C:\WINDOWS\UpdateAssistant\Windows10Upgrade.exe

C:\Windows10Upgrade\Windows10UpgraderApp.exe

С помощта на Process Blocker .

DypPbOP.jpg

Програмата има и възможности да записва всяко едно блокиране в текстов файл-дневник (лог) и да те уведомява със системно известие на момента за това. аз съм изключил известията.

Програмата я знам,но посочените папки ги няма при мен.

преди 2 минути, rado84 написа:

Не лЕжи на тая кълка.
Преди време, когато излезе кърнел 4.15 с Мента 19, аз първи казах, че е мега зле и принудителното инсталиране на микрокод причинява всевъзможни проблеми. Естествено, тук разни професори побързаха да ме оепитетят, че съм бил идиот, некадърник и не-знам-си-какво-още. Не мина и месец и един по-напреднал от мен юзер постна статия, където пишеше почти същото, което бях написал и аз плюс други "приятни" изненади. Тогава него никой не го нарече с какви ли не епитети. Естествено извинение не получих, защото тези професори не знаят значението на думата "извинение".
Преди мноооого дълго време, когато Майкрошит обявиха, че пускат Вирус 10 безплатно за ъпгрейд от 7 и 8, веднага надуших капана, че когато уфсите станат достатъчно, ще започнат да искат пари и затова си останах на 7-ца. Тогава в други форуми отново ме нарекоха идиот и глупак. И к'во стана - пак излязох прав. Само не ми беше хрумнало, че Вирус 10 ще стане Вирус под наем.
Така че не разчитай на това, че за момента всичко е точно. Някой хубав ден ти и останалите наивници ще пропищите от липсващи пари по сметките ви.

Аз вина нямам за това,че някой е писал нещо в твоя тема за линукс kernel 4.15!От МС не са ми искали до сега да заплащам допълнително за ОС,ако се наложи ще мисля тогава дали си заслужава или не.Нямам ни най-малки притеснения,че МС ще ми източат сметката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да влизам в излишни коментари ..! Новината в първия пост вече не новина вече има пач за затваряне на уязвимостта..!

https://dist.0patch.com/Download/LatestAgent/

https://twitter.com/0patch

Приятна вечер..! :)

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, Радо, дано не си същият езотеричен Радо от хардуербг, че в чудо ще се видим тук с петъчни теми, нацвъкани  от твоя милост. Гаче ли не стигат политическите тролове, изсипващи  теми направо от самосвала, та да си имаме и линъкс екстремист.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам сте прочели какво атакува уязвимостта: Целта на бандюгите е файлът C: \ Program Files (x86) \ Google \ Update \ GoogleUpdate.exe, който е легитимен инструмент за актуализиране на приложенията на Google и често се изпълнява като администратор на Windows Task Scheduler.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже ни честитиш има и за теб нещо.......https://www.kaldata.com/it-новини/нов-криптоминьор-се-инсталира-и-према-292991.html да ви е честито и на вас!Ако трябва по-сериозно,виждам ,че си помъдрял и си минал на Опера,че с тая лисица лъжлива, дето все нещо обещават и нещо оправят няма да свариш боба.;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хехе, не само че има нов вирус, но и след като се налага да премахва конкуренцията, значи не е като да няма и други. Освен това, понякога линуксаджиите си признават, макар и с бой, че имало виждаш ли, едва ли не един-два вируса общо за Линукс. Да не излезе само, че става въпрос за хиляди различни гадинки всяка година, които те крият просто от срам.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.