Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам странен проблем с прахосмукачка Prolux, когато поиска тръгва да работи и както работи си спира и е до там, не намалява обороти и няма никакво предизвестие. Отворих я замерих мотора с омметър показва, че работи проверих елементите по платката, не открих отклонения от нормата. Къде може да е проблема според вас?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, byv09 написа:

Здравейте, имам странен проблем с прахосмукачка Prolux, когато поиска тръгва да работи и както работи си спира и е до там, не намалява обороти и няма никакво предизвестие. Отворих я замерих мотора с омметър показва, че работи проверих елементите по платката, не открих отклонения от нормата. Къде може да е проблема според вас?

Да няма прекъсване из захранващия кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, AAUUXX написа:

Да няма прекъсване из захранващия кабел.

Няма проверен е съвсем изправен е кабела..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, byv09 написа:

Няма проверен е съвсем изправен е кабела..

Може да има проблем с четките на мотора,провери всичко и ако не ти се носи по сервизите хвърляш и нова прахосмукачка.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, byv09 написа:

Къде може да е проблема според вас?

А евентуално да си почиствал торбичката за прах?

Някакви допълнителни филтри и т.н.?

С прахосмукачката чистиш пода и т.н., но от време на време трябва и нея да почистваш.

Хубаво е че можеш да работиш с ом метър .... но поне като си я отварял да си забелязал да има управление при претоварване и т.н. или някаква термална защита ....???

Май проблема може да се окаже от елементарно естество .... непочистена прахосмукачка ....

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Студена спойка по платката, хлабава връзка някъде, прекъсващ кабел... Когато спре да работи отваряш и мериш до къде има напрежение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, simtech написа:

А загрява ли?

И аз щях да питам! Термична защита или четки, но скапан кабел или дефектен пусков ключ също са вариант за създаване на проблем

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.09.2018 г. в 21:44, Black Power написа:

И аз щях да питам! Термична защита или четки, но скапан кабел или дефектен пусков ключ също са вариант за създаване на проблем

Всъщност точно от това се оказа проблема, пусковия ключ не контактуваше добре, опитах  да го чистя, но нямаше особен смисъл и след смяната му всичко е наред прахосмукачката работи нормално. Благодаря на всички, които се отзоваха в темата 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.