Премини към съдържанието
Joanna Rutkovska

Какво представлява Windows-10 сензора за следене

Препоръчан отговор

Събраното досега за  Windows-10 доказва ,че той не е операционна система ,а отдалечен терминал за следене или сензор закачен към отдалечени сървъри. Огромното количество процеси и услуги в Уиндоус 10 функционират само свързани към отдалечени сървъри и бази с данни. Самото ядро на Microsoft Windows 10  / ''operating system'' / е поместена по голямата част на отдалечен сървър на Microsoft .Самите софтуерни инженери на Windows 10 признават ,че той не е конвенционална ОС , а вид отдалечена услуга , която е първата по рода си. Windows 10 има и друго  кодово име то е  'The  Edge'.

10 събира абсолютно всичко, което въведете през клавиатурата чрез вграденият във самото му ядро кийлогър.10 обединява и данните получени от операционната система на интел процесорите и на интел чипсетите във които също има отделно хардуерно вградени  кийлогъри и работят със отделни скрити от вас , собствени операционни системи обикновено силно надеждният Minix Linux. Данните се събират и обработват на вашата машина във скрити и криптирани директории , разположени на хард диска като за целта Windows 10 произволно отваря свой ,собствен брой скрити партишъни на дисковете до които вие нямате никакъв административен достъп и от които приоритетно се складира и пращат вашият глас , вашата биометрия , вашите пръстови отпечатъци лице и очи заедно със цялата въведена и складирана информация лежаща в/у  хард-дисковете ви Това става на всеки 30 мин до адреси.

oca.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
pre.footprintpredict.com
reports.wes.df.telemetry.microsoft.com

Това са само първите 3 адреса до доито ''The Edge 10 '' праща  от общо над 1800 адреса с които 10 произволно си комуникира през unsolisited telemetry (непоискана от вас комуникация)

За да не буди подозрение на всеки 15 мин без активност  на компютъра Windows-10 активира автоматично изпращане и обработка на данни и обикновенно  харда започва да стърже.Абсолютно всяко ваше действие на компютър с Windows-10 /или прясно инсталиран некриптиран , необезопасен Ultimate 7 / се записва следи и каталогизира.

Screenshot_1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телеметричният сървър на 10 още със инсталацията започва да събира информация зa вашето мрежово IP ,Mac-Addresas географска локация асоциираните в вашата мрежа абсолютно всички устройства,камери, телевизори, хладилнници и IоT.

10 ви изгражда профилиран fingerprint. Никакъв трансфер на каквото и да било данни под Windows-10 не може да бъде анонимен и сигурен.

Гласовият порт на Cortana записва 24.7 НОН-СТОП всеки един ваш разговор по телефона или до компютъра.Всичко работи в тандем с Google and Facebook.Трети Сървър в  Windows-10 отговаря за цялостната телеметрия на машините.В това отношение Windows-10 се държи като Андроид.Ако например вие се опитате да вкарате нов телефон в Edge в програма за VOIP до 5 мин.информацията се изпраща до  Microsoft's telemetric servers с адреси:

vortex.data.microsoft.com
vortex-win.data.microsoft.com
telecommand.telemetry.microsoft.com
telecommand.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
oca.telemetry.microsoft.com
sqm.telemetry.microsoft.com
sqm.telemetry.microsoft.com.nsatc.net

Внимавайте ,
Специално когато напишете името на някой филм  програма или песен Windows 10 започва активно претърсване на всичките ви хард дискове за нелицензирани медия файлове и програми и ги индексира чрез специфични метаданни . Данните се пращат до 30мин на Майкрософт на адреси :

df.telemetry.microsoft.com
cs1.wpc.v0cdn.net
vortex-sandbox.data.microsoft.com
pre.footprintpredict.com

Резултат с изображение за cortana.jpg

След първата активация на Windows 10 с първото ви включване на Уеб-камера 35 мегабайта с криптирани данни ваши снимки и видео се трансферират веднага до: 

i1.services.social.microsoft.com
i1.services.social.microsoft.com.nsatc.net

Каква е причината за подобно огромно събиране на данни нека някой работещ в майкрософт да обясни.

Всяка ваша гласова нота се изпраща през гласовия порт на Кортана искате или не .Дори и  напълно изключена Кортана си праща , защото нейният код живее в паметта ви.

:

pre.footprintpredict.com
telemetry.appex.bing.net
telemetry.urs.microsoft.com
cs1.wpc.v0cdn.net
statsfe1.ws.microsoft.com 

Това е потвърдено с независим анализ. Гласовият анализ работи независимо и на по ниско от ОС ниво и за него дори не е нужно да има Кортана. Когато говорите Кортана ви конвертира гласа във специфични файлове на лирическа музика и ги изпраща на: 

pre.footprintpredict.com

Ако представлявате интерес за някого ...Гласовите библиотеки на Кортана се ъпдейтват отдалечено и тя започва да работи по добре и да ви разпознава идеално заявките като запова да качва директно wav файлове.

На всеки 15 мин до "

pre.footprintpredict.com
telemetry.appex.bing.net
cs1.wpc.v0cdn.net

Резултат с изображение за Windows 10 trojan horse.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радо84 ти ли си бре :D

• Ха-ха 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Независимо как и с какви програми къстъмизирате настройките си в  Windows 10 вашите предпочитания най малко го вълнуват .При абсолютно всичко изключено той си комуникира с над 1800 сървъра спокойно и цялата тази телеметрия вашият хардуер я обработва независимо искате или не. Част от тях може да изключите без да батакляса много системата просто сините екрани перидично (разбирай на час и през минута ) са  в кърпа вързани "

vortex.data.microsoft.com
vortex-win.data.microsoft.com
telecommand.telemetry.microsoft.com
telecommand.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
sqm.telemetry.microsoft.com
sqm.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
watson.telemetry.microsoft.com
watson.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
redir.metaservices.microsoft.com
choice.microsoft.com
choice.microsoft.com.nsatc.net
wes.df.telemetry.microsoft.com
services.wes.df.telemetry.microsoft.com
sqm.df.telemetry.microsoft.com
telemetry.microsoft.com
watson.ppe.telemetry.microsoft.com
telemetry.appex.bing.net
telemetry.appex.bing.net:443
settings-sandbox.data.microsoft.com
survey.watson.microsoft.com
watson.live.com
watson.microsoft.com
statsfe2.ws.microsoft.com
corpext.msitadfs.glbdns2.microsoft.com
compatexchange.cloudapp.net
cs1.wpc.v0cdn.net
a-0001.a-msedge.net
statsfe2.update.microsoft.com.akadns.net
sls.update.microsoft.com.akadns.net
fe2.update.microsoft.com.akadns.net
diagnostics.support.microsoft.com
corp.sts.microsoft.com
statsfe1.ws.microsoft.com
pre.footprintpredict.com
feedback.windows.com
feedback.microsoft-hohm.com
feedback.search.microsoft.com
rad.msn.com
preview.msn.com
ad.doubleclick.net
ads.msn.com
ads1.msads.net
ads1.msn.com
a.ads1.msn.com
a.ads2.msn.com
adnexus.net
adnxs.com
az361816.vo.msecnd.net
az512334.vo.msecnd.net

*Листата е на  Destroy Windows 10 Spying ,която е абсолютно безполезна програма,  защото Windows 10 не уважава никакви настройни ни в Хост файлове ни на нищо по зле.При деактивация и вкарване на адресите в забранителна листа се активират съвсем непознати услуги и телеметрия и катастрофират всички VPN и Voip услуги.  (помните нали,  ядрото на Windows 10 е поместено не на вашият хард диск ,а на отдалечен сървър/  ) ...Всеки ъпдейт на Win- 10 връща в изначален вид цялото състояние на оригиналната 10инсталация. Ако изключите Windows Update servers в Хост файла упдейти ще имате защото моментално системата override the hosts file  забраните. Пипането в хоста създава в 10 проблеми в огромен брой програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Joanna Rutkovska написа:

(помните нали,  ядрото на Windows 10 е поместено не на вашият хард диск ,а на отдалечен сървър/  ) .

А когато няма връзка с интернет, как уиндоуса работи без ядро? :ohmy:

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Joanna Rutkovska написа:

Независимо как и с какви програми къстъмизирате настройките си в  Windows 10 вашите предпочитания най малко го вълнуват .При абсолютно всичко изключено той си комуникира с над 1800 сървъра спокойно и цялата тази телеметрия вашият хардуер я обработва независимо искате или не. Част от тях може да изключите без да батакляса много системата просто сините екрани перидично (разбирай на час и през минута ) са  в кърпа вързани "

Абе не знам,ама аз от както го има Windows 10 на бял свят го ползвам и не съм видял ни син ни червен екран.

преди 1 минута, baitexpo написа:

А когато няма връзка с интернет, как уиндоуса работи без ядро? :ohmy:

Телепатично как може:D

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 2 думи  10 е отдалечен терминал за следене и събиране на всякакви данни и предимно биометрична информация не само за вас ами и всички около вас.  biometric data (voice, eyes, face) and information about the privacy, business and family of the user. Да се говори за сигурност в боклук като  Windows 10 който по същество е троянския кон на Троянските коне е безмисленно. Затова 10 е безплатен.

Няма безплатен обяд.!

The PRTG Network Monitor and Wireshark tools were used to monitor the network activity of Windows 10

Windows Resource Monitor was used to track program and data activity

Measurements were performed on Windows 10 Build 10240 RTM, the ISO installation downloaded from MSDN

Основни сървъри с които комуникира

licensing.md.mp.microsoft.com
solitaireprod.maelstrom.xboxlive.com
go.microsoft.com
tunnel.cfw.trustedsource.org
download-ssl.msgamestudios.com
mobileads.msn.com
fw.adsafeprotected.com
sc.iasds01.com
dt.adsafeprotected.com
ad.doubleclick.net
googleads4.g.doubleclick.net
dc.services.visualstudio.com
mpd.mxptint.net
updatekeepalive.mcafee.com
sm.mcafee.com
su3.mcafee.com
ocsp.usertrust.com
storeedgefd.dsx.mp.microsoft.com
mscrl.microsoft.com

-Windows 10 bypasses socket proxy connections through communication with CDN servers, a huge security hole. 

-Cryptography securing Windows 10 is useless task

- Windows 10 gives you back phone calls from a live IP address your connection to the cloud of Microsoft.

- Windows 10 install malware inside your hardware. 

- Win 10 -GUI  in the settings panels, it suddenly lacks sense and functionality. It's basically a "placebo effect doing shit. 

-Win 10 is infecting your hardware irreversibly

Резултат с изображение за hillary eating donuts.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Joanna Rutkovska написа:

С 2 думи  10 е отдалечен терминал за следене и събиране на всякакви данни и предимно биометрична информация не само за вас ами и всички около вас.  biometric data (voice, eyes, face) and information about the privacy, business and family of the user. Да се говори за сигурност в боклук като  Windows 10 който по същество е троянския кон на Троянските коне е безмисленно. Затова 10 е безплатен.

Няма безплатен обяд.!

Де го видя,че е безплатен?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, AAUUXX написа:

В как??? Ти не разбра ли, че за "човека" постнал темата 1000 долара са джобни пари, даже не са и пари.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Да не говорим за LTSB дет месечно е по 33лв. на комп. а минимума е 5 компа за да ти дадът лиценз. та към 170лв. на месец. минимума

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

В как??? Ти не разбра ли, че за "човека" постнал темата 1000 долара са джобни пари, даже не са и пари.

Във фантазията му не са разбира се,като се приземи друго ще приказва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

Във фантазията му не са разбира се,като се приземи друго ще приказва.

Нищо лично към постващия, но вече е късно. Да, 10 си има проблемите и на мен не ми харесва не само като ОС, но като и начина на налагането му от MS. Но да се говори, че щом го инсталираш и вече ти знаят и ДНК конфигурацията на тялото ти е повече от смешно.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не ви каресва, минете на "Линукс", както съм аз.  Лошото е, че на хардуеърно равнище ни следят.  Майната им! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Joanna Rutkovska написа:

Measurements were performed on Windows 10 Build 10240 RTM

Съвсем прясна информация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@DarkEdge опасявам се, че меките вече усложняват системата с излишни изпълнения и множат излишни екстри, които никому не са нужни, освен че са неудобни и натрапчиви. С това машината става по-тромава. Аз свалям две версии надолу, а вие дигате още нагоре. Не съм чувал да има някаква полза.... Даже напротив - нещо започва да куца сериозно и определено мисля да се дърпам силно назад, като крайна мярка да мина на Windows 7.

А тази новина направо ме амбицира да спра до тук:
Следващият голям ъпдейт на Windows 10 ще използва облачни сървъри, за да освобождава памет в компютрите

Принцеса @Joanna Rutkovska от къде преведе тия конспирации и фантасмагории, да не сме деца, че да вярваме на всичко и в Дядо Коледа.... ;) Такива абсурди са подсъдими.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Mlechko написа:

Принцеса @Joanna Rutkovska от къде преведе тия конспирации и фантасмагории, да не сме деца, че да вярваме на всичко и в Дядо Коледа.... ;) Такива абсурди са подсъдими. 

Windows -10 е първо поколение глобална, корпоративна система за следене обединяваща всички налични сензори и импланти за следене на софтуерно и хардуерно ниво както и профилиране на IoT устройства и потребители във всяко едно домакинство  чрез унифициран  'сензор' чията основна цел е Data Mining на всичко до което докопа.Тези пакети с информация 'профили'' са в основата на корпоративните печалби на  Microsoft и тя ги продава на други корпорации ,като минималната стойност  на пакет започва м.у 70 000 $ - 90 000 $  и достига взависимост субекта до над 250 000$ или няколко милиона .Факта е ,че 10 събира абсолютно всичко  за потребителите без абсолютно никакъв надзор от Европейските органи  или други институции и използува тези профилирани данни за продажби и собствени печалби е достатъчен да се заключи ,че 10 е абсолютно незаконна система за следене и печалби.

Данните на потребителите и децата им се продават без тяхното знание или съгласие.По лошо вие нямате никакви юридически права над информацията събирана, генерирана и обработвана в системи под Windows 10.Тя не е ваша ,а щом системата е на 10 тя принадлежи на Microsoft. Множество софтуерни инженери- дивелъпъри на Windows 10 в Майкрософт се оплакват,че корпорацията умишлено ги ЗАПЛАШВА да мълчат кара ги да подписват договори за неразкриване никакви подробности за работата си ,а работата. Е  да енкапсулирани и скриват процесите във Windows-10 при което дори и административни инструменти не дават коректна информация за това какво реално работи и какви процеси се стартират или са налични в системите под Windows 10 както и постоянно да усъвършенстват сензорите за тотално следене на потребителите. Десет е тотално  аналитична система за следене казват те и не е никаква Операционна система на която надеждно потребители могат да се доверят или да разчитат да  свършат каквато и да е работа.10 маскира ОС ,но не  изпънява задачите , които потребителите и задават ,а вашият хардуер е постоянно зает с обработката на тази перманенто усложняваща се телеметрия.

В 'Белите',следователно демократични държави установяването на нелегални филми музика или софтуер на Хард диск със система на Windows -10 води до незабавна телеметрия до до Майкрософт в селдващите 30мин.  последвана до три дни след това от писма  от 3 инстанции. От Интернет Провайдера от Звукозаписната индустрия и Авторските права и от Местният Съд по местоживеене за насточване на открито съдебно заседание срещу вас.В тези писма присъства Операционна система  ,IP Адрес ,Субнет маска ,Мак -адрес, Торент Клиент.Дата час с име на сваленото нелегално съдържание филм,мп3 или програма.Името на интернет Провайдера и много други данни, нееднозначно доказващи и установяващи недвусмисленно вашите действия. На печелившите честито!

Screenshot_6.jpg

Screenshot_7.jpg

Screenshot 4.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ееех, ако copy>machine translate>paste беше и по-грамотно сглобен, щеше да си заслужава да се чете.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ... То е ясно че всичко е следено , но защо е тази паника? Като не искаме да ни следят отиваме в пещерата и ползваме гълъби и огън. То ако се пък замислите Google колко ни следи, че чак в активността на профила ми пазят снимките които съм пращал по вайбър... Windows пасти да яде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, vanci написа:

Като не искаме да ни следят отиваме в пещерата и ползваме гълъби и огън. То ако се пък замислите Google колко ни следи, че чак в активността на профила ми пазят снимките които съм пращал по вайбър... Windows пасти да яде.

Страхотна логика, до вчерa в пещерата ли бяхме? Google те следи само ако ти искаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.09.2018 г. в 14:25, Joanna Rutkovska написа:

Windows -10 е първо поколение глобална, корпоративна система за следене

За мен, B3M2W0, в сървъра е записано:

има три чифта гащи, от които два кърпени

В банката има 52лв20ст

най-обича да гледа "Хавай 5-0" , не само заради екзотиката, а защото там всеки червен разбойник е или застрелян, или в затвора "Халава".

Край на извадката. А ти, щом толкова не ти харесва Уиндоус 10, защо не си инсталираш вашата операционна система" Капуста", базирана до дупката на нужника във вашата деревня.

Подобен начин за манипулация е обиден за повечето от нас, кажи на господарите си, че не хваща декиш.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То тогава трябва да имам поне 20-30 ядрен процесор на 4+ GHz с HT, поне 40-50 GB RAM, че да може да смогва на толкова много данни. Да не говорим, че няма да мога да си ползвам интернета и да правя нищо друго на компютъра, ако това беше точно така. Спор няма, че се събират и пращат данни, но това ми прилича на някой от сайтовете за НЛО. Да се чудиш как windows 10 работи на 1 и двуядрени процесори с малко памет и бавен HDD.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, nikola_s написа:

Страхотна логика, до вчерa в пещерата ли бяхме? Google те следи само ако ти искаш!

Google те следи дори и да не искаш, но всъщност щом ползваш Андроид, значи се съгласяваш с общите условия или иначе казано дори да не искаш се съгласяваш да бъдеш следен, иначе не ползваш Андроид. Или иначе казано същото е и с Windows. Обаче ми се струва, че тук изложеното е малко преувеличено, че за такова следене човек трябва да има квантов компютър с терабитова връзка към интернет бе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.