Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

ще ми препоръчате ли геймърски компютър за около 1000 лв. само кутията без монитор. И от магазин за гр. София, където могат да сглобят конфигурацията и да се вземе на готово.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са много парите, но за момче, което е 4 клас е достатъчно. Важното е да може да ги подкара игрите.  По мои наблюдения, ако се направи сглобка излиза по-тънко от конфигурациите, които се предлагат на пазара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си казал за какви заглавия ще се ползва . Затова ти казаха , че са малко парите .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами предполагам Call of Duty, Battlefield, GTA V, Tomb Raider, Need For Speed...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/60510p1r57959p1r60442p2r57609p1r59704p1r60993p1r60458p1rf.html

Като го поръчваш, напомни им по телефона да обновят BIOS, за да тръгне процесора с това дъно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fractal Design FOCUS MINI G BLACK WINDOW44
CORSAIR 350W VS350W VS CP-9020052
MSI A320M PRO-VD/S AM4
AMD RYZEN 3 1200 3.1GHZ AM4
ADATA SSD SX950 240G
8G DDR4 2666 ADATA
PALIT GTX1050TI DUAL OC 4G GD5

Обща стойност - 1 026.18 лв. с ДДС

2.6% над бюджета. Казвате на магазина да ви сглобят конфигурацията като преместят единия вентилатор от предните отзад и ги вържат за дъното. Ако нямате намерение да купувате HDD им кажете да премахнат клетката за дискове. Имате възможност след време да добавите още една пръчка RAM с капацитет 8GB или при нужда 2x16 като премахнете сегашната. За до 1080p тази конфигурация ще се справи на прилични графични настройки.

Успех!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето едни геимърски компютри на достъпна цена магазините са в софия и варна предлагат и безплатна доставка за цялата страна с безплатен куриер https://plasico.bg/компютри-с-процесор-amd-8-ядрен аз миналата година закупих от тях този:https://plasico.bg/компютър-peacemaker-octa-core-fx-8300-8gb-1tb-gtx750-2gb-ddr5-24246.html  със 16 гигабаита рам   2- терабаита харддиск

и видеокарта nvidia 630gt ddr3  128-bits 2-gb ram. и допълнителна гигабитова мрежова карта за безжичен интернет,

като цена ми излезна 1050 лева.

и съм доволен доста неща съм закупил от тях и са точни и бързи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Raze написа:

http://nikem-bg.net/cart/60510p1r57959p1r60442p2r57609p1r59704p1r60993p1r60458p1rf.html

Като го поръчваш, напомни им по телефона да обновят BIOS, за да тръгне процесора с това дъно.

Това дъно не си заслужава на фона на останалите B350 във Nikem. Не знам дали си видял, но не поддържа официално нито един X модел, освен R5 1500X. MSI B350M Mortar е на същата цена, но предлага повече от към функционалност. Няма и смисъл от APU, щом ще се слага дискретна карта. За малко над цената на 2200G може да се намери R5 1400 (не и във никем), който ще е доста по-полезен от вградената графика. Тази Gainward 1050TI също е шумна и няма нито пасивен режим, нито контрол върху оборотите на вентилатора - цък. Във HWBG бях срещал оплакване от същата карта и собственика накрая смени цялото охлаждане, защото го дразнеше шума в покой.

преди 10 часа, Filip Gargov написа:

Здравейте,

ще ми препоръчате ли геймърски компютър за около 1000 лв. само кутията без монитор. И от магазин за гр. София, където могат да сглобят конфигурацията и да се вземе на готово.

Благодаря предварително!

Най-добре вдигни бюджета със 50-75 лева и купи нещата от различни магазини, и картата от чужбина, защото тук цените са значително по-високи. Няма смисъл от 1050Ti за 350+ лева, щом се сглобява машина за игри. За толкова може да намериш RX 570 4GB (или GTX 1060 3GB), който са значително по-бързите карти. За 389лв и RX 580 4GB. AMD RX570/580/VEGA картите идват и със три заглавия, която за мен силно накланя везните във полза на AMD. Може и всичко от никем, без видео картата и процесора - цък + процесор + видео карта. Доставката от MF със фирма превозвач. Със доставките от никем и MF ще излезе около 1060-1080 лева. За жалост няма SSD, но винаги може да добавиш по-късно.

преди 9 часа, Filip Gargov написа:

Не са много парите, но за момче, което е 4 клас е достатъчно. Важното е да може да ги подкара игрите.  По мои наблюдения, ако се направи сглобка излиза по-тънко от конфигурациите, които се предлагат на пазара.

Какъв е монитора ?

Не знам дали си му роднина/приятел, но това са доста пари за игри. По-добре една по-една, защото е трудно да се оценят игрите (а и не само), особено добрите, когато има една камара едновременно на разположение. Не че въпросните поредици се отличават със особено художествена стойност, но правилото си важи дори и за тях. Съветвам да не се купува нито Battlefield 1, Battlefield V, нито Need For Speed 2015, Need for Speed Payback, а да пробват със Origin Acceess (€3.99 месечен абонамент). Съмнява да му харесат, но пък все още е дете и едва ли има оформена критична мисъл и културни нагласи, но мисля е трудно, дори и за дете да не може да види алчността на EA, отразена във въпросните заглавия.

преди 4 часа, Filip Gargov написа:

А вместо AMD Ryzen 3 един Intel i5 процесор какво дъно да сложим? Дори и да излезе малко над 1000 лв.

i5 8400 няма да влезе в бюджета, освен ако не се купи много слаба карта (gtx 1050). Вариант е R5 1400 да се замени със i3 8100, който ще е по-бърз във повечето заглавия, но му липсват 4 логически ядра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От кога Ryzen 3 е сравним с I3? Един I3-8100 е напълно достатъчен с карта като 1050TI и е по-добър от Ryzen 3 и всякакви АПУ-та.

За съжаление поради липсата им цената скочи до небето иначе за около 230 лв. нямаше конкуренция.

Между другото ако говорим за игри а явно за това става дума и младшия RYZEN 5 1400 не е конкуренция.

п.с. Ако имаш кеш му се мятай веднага преди да те изпреварят - https://www.emag.bg/procesor-intelr-coretm-i3-8100-coffee-lake-quad-core-3-60-ghz-6-mb-socket-1151-serija-300-box-bx80684i38100/pd/DBMZCNBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

От кога Ryzen 3 е сравним с I3? Един I3-8100 е напълно достатъчен с карта като 1050TI и е по-добър от Ryzen 3 и всякакви АПУ-та.

За съжаление поради липсата им цената скочи до небето иначе за около 230 лв. нямаше конкуренция.

Между другото ако говорим за игри а явно за това става дума и младшия RYZEN 5 1400 не е конкуренция.

п.с. Ако имаш кеш му се мятай веднага преди да те изпреварят - https://www.emag.bg/procesor-intelr-coretm-i3-8100-coffee-lake-quad-core-3-60-ghz-6-mb-socket-1151-serija-300-box-bx80684i38100/pd/DBMZCNBBM/

Винаги е бил сравним, или във един ценови клас. Във игри е i3 8100 е по-добър от 2200G, R3 1200/1300X, без съмнение. Във тежките режими на Battlefield 1 мултиплейър R5 1400 ще се държи по-добре, заради допълнителните нишки, особено със AMD карта. Далеч не мисля че ще е във всички тежки заглавия обаче. Днес прочетох че новата Shadow of The Tomb Raider върви доста добре под DX12 на многоядрени процесори. Срещнах и мълва във HWBG форума че има R5 2600 за 250 лева (във техния форум), което изглежда като оферта, ако има гаранция, но най-вероятно вече е продаден.

Не мисля че цената на интелите скочи заради липсата им, това е може би частичната причина, но е факт че увеличението не е само във България.

i3 8100 намерих и във Plesio за 250, навсякъде другаде е 270-300 лева...

Смисъл от 1050Ti няма, поне за мен. RX 570 е доста по-адекватната карта за игра при 1920х1080, особено пък със трите игри, чиято стойност е доста близко до тази на самата карта.

П.С.: Май бях прав за SotTR - R5 1400 със по-високи кадри под DX12 от i3 8100 - цък . R5 1600X е още по-напред. За жалост няма данни за frame-pacing-а, типично за GameGPU. Тествали са със тази сцена - цък. Вижда се че всички ядра и нишки на i7 7700К/Ryzen R5 2400G са максимално натоварени. Изненадващо играта върви по-добре под DX12. За преден път се убеждавам, че хората който си купиха i7 6700K, вместо i7 5820K през 2015 са големи ''щастливци''.

П.С№2: Изглежда играта върви доста по-добре под DX12, особено на Ryzen - цък.

П.С№3: Почти седемгодишния Tahiti старец (HD 7970 @1050/6000) е почти рамо до рамо със 1050Ti и то под DX12...:emoji_smiley-23: - цък .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Увеличението е именно заради липсата и да световно е а не само в България. Засегнати са всички вкл. мобилните.

Има няколко статии в мрежата по-въпроса вече от доста време но не бях направил връзката до вчера когато ncl ми обърна внимание.

п.с. Няма да се учудя ако стане като с АМД видеокартите покрай които се дигнаха и Nvidia.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Inno написа:

Това дъно не си заслужава на фона на останалите B350 във Nikem. Не знам дали си видял, но не поддържа официално нито един X модел, освен R5 1500X. MSI B350M Mortar е на същата цена, но предлага повече от към функционалност. Няма и смисъл от APU, щом ще се слага дискретна карта. За малко над цената на 2200G може да се намери R5 1400 (не и във никем), който ще е доста по-полезен от вградената графика. Тази Gainward 1050TI също е шумна и няма нито пасивен режим, нито контрол върху оборотите на вентилатора - цък. Във HWBG бях срещал оплакване от същата карта и собственика накрая смени цялото охлаждане, защото го дразнеше шума в покой.

Гледах да хвана бюджета, не съм се заигравал да разглеждам характеристики. Ще чакаме автора да отговори. Иначе си прав, но зависи дали на човека му се дават пари над тази сума. Много неща могат да се подобрят за още 100-200 лева, включително и да се добави 120 ГБ SSD за 50-60 лева отгоре. Не забравяй, че условието е да е готова сглобена конфигурация, не да се купува от различни места или форуми. Не всеки може като мен или теб да си сглобява сам конфигурацията и да взема втора употреба части и да ги тества.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Jorge написа:

MSI A320M PRO-VD/S AM4
ADATA SSD SX950 240G
8G DDR4 2666 ADATA
PALIT GTX1050TI DUAL OC 4G GD5

Обща стойност - 1 026.18 лв. с ДДС

2.6% над бюджета. Казвате на магазина да ви сглобят конфигурацията като преместят единия вентилатор от предните отзад и ги вържат за дъното. Ако нямате намерение да купувате HDD им кажете да премахнат клетката за дискове. Имате възможност след време да добавите още една пръчка RAM с капацитет 8GB или при нужда 2x16 като премахнете сегашната. За до 1080p тази конфигурация ще се справи на прилични графични настройки.

Успех!

Според мен тази конфигурация е добра. Едно 120GB, колкото да се сложи Windows-a и програмите ще е достатъчно. И  обикновен 1TB HDD за игрите.  Нещо такова:

MSI A320M PRO-VD/S AM4
ADATA SSD SX950U 120G XPG

1TB Seagate SATA ST1000DM010
8G DDR4 2666 ADATA

И остана да се избира между тези две видео карти в зависимост дали бюджета го позволява:

PALIT GTX1050TI DUAL OC 4G GD5    =  С тази видео карта излиза 1097.13 лв.
или
POWERCOLOR AXRX580 4GBD5-3DHDV2/OC = С тази карта сумата е 1239.42 лв.

Питането ми е дали AMD Ryzen 3 идва, като Box със собствен вентилатор? И дали 350W захранване е достатъчно за тези видео карти, че много ток гълтат.

Inno - монитора нямам представа какъв е точно. Смяната му остава за следващите месеци. Може би за Коледа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Filip Gargov Смени дънната платка със MSI B350M Bazooka/Mortar. Със тази MSI A320M Pro-VD имаш само два слота за рам памет. Отделно и захранващата схема за процесора се състои само от три фази и липсва heatsink, и най-лошото - липсват отвори за такъв, което автоматично значи че ако на по-късен етап иска да полза машината за нещо по-натоварващо със 6-8 ядрен процесор ще е със вързани ръце. Ето какво може да очаква от дъното - цък. MSI B350M Gaming Pro е със същия VRM и е единственто MSI B350 със 3-фази за процесора. Със A320 няма да е възможен и оувърклок на процесора а ще е срамота да не се клокне R5 1400.

Смени и захранването със по-качествено - DeepCool DQ550ST е 85 лева. Не си струва да се пестят 20 лева, особено от захранване.

Щом ще се ползва за игри - задължително два модула памет, за да се възползва от двуканалния режим. След време може да добавиш още два такива или да продаде наличните 4GB модули и да вземе 8GB такива. Въпросните J&A работят на Ryzen и Intel Coffee Lake, но ако все пак си предубеден то вземи тази A-data. Ще излезе 6 лева отгоре. Няма смисъл от 2666MHz изобщо, защото е CL19. Ако се клоква повече няма да е заради факта че е 2666MHz. Това са памети чийто спецификации са по JEDEC стандарт.

Смени процесора със R5 1400. Липсата на SMT при R3 1200 ще му изиграе лоша шега във доста от игрите, включително последните игри от въпросните поредици, особено мултиплейър частта на Battlefield 1/V.

Кутията изглежда същата като ATX модела (естествено смалена), което е добре. По-проветрива е от DeepCool D-Shield V2, но е и 40 лева по-скъпа.

Някой друг да даде мнение за твърдия диск.

Тази PowerColor RedDragon RX 580 изобщо не е добра покупка а и цената от 505 лева е определено висока. Пак натъртвам за захранващата част, но конкретно PowerColor RedDragon RX470/480 имат най-лошия VRM от всички, дори от Gigabyte RX470/480/570/580 - цък. На тази 580-ка ако пуснеш Furmark има голяма вероятност един от 6-те high side мосфета да се спомине, ако не са достатъчно добре охладени. И може би си задаваш въпроса дали RedDragon RX 570/580 серията е подобрена спрямо RX470/580. Изглежда не е. Подобрили са само RedDevil RX570/580 -  цък. Сам може да видиш че липсват гръмките маркетингови лозунги за VRM частта при RedDragon RX570/580, а те уверявам че ако ги бяха променили - нямаше как да не се бият в гърдите за това. За да си представиш колко са зле - Sapphire RX570/580 Pulse/Nitro използват същите OnSemi 4C10N...но за VRM на GDDR5 паметта, а не за ядрото.

R3 1200 и R5 1400 са окомплектовани със Wraith Stealth охладител.

350W качествено захранване (не Corsair VS 350W) ще е достатъчно за RX580. 1050Ti няма какво да се коментира, защото е със значително по-ниска консумация.

Между другото днес са променили цената на Sapphire RX 570 Pulse във MindFactory - от 179 Евро на цели 214. Изобщо не си струва на тази цена. За 188евро има Strix RX570, но Asus не са си свършили много добре работата със тази карта - Ревю.

Щом бюджета може да се увеличи до 1240лв. то във него без проблеми ще се побира R5 1400 и RX 580 8GB - цък + видео карта + процесор. Това ми се струва най-добрия вариант ако се гледа във перспектива. Единствения компромис е кутията. Излиза почти 1240 лева, но без доставките от никем и MF. Двата компонента от MF ще са със доставка 6.80 или 13.80лв, ако се използва Gabco. Не знам никем колко ще таксуват. Във сглобяването няма нищо сложно, но ще е добре все пак да се потърси човек със опит.

преди 16 часа, Raze написа:

Гледах да хвана бюджета, не съм се заигравал да разглеждам характеристики. Ще чакаме автора да отговори. Иначе си прав, но зависи дали на човека му се дават пари над тази сума. Много неща могат да се подобрят за още 100-200 лева, включително и да се добави 120 ГБ SSD за 50-60 лева отгоре. Не забравяй, че условието е да е готова сглобена конфигурация, не да се купува от различни места или форуми. Не всеки може като мен или теб да си сглобява сам конфигурацията и да взема втора употреба части и да ги тества.

Не съм предлагал втора употреба компоненти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Inno написа:

@Filip Gargov Смени дънната платка със MSI B350M Bazooka/Mortar. Със тази MSI A320M Pro-VD имаш само два слота за рам памет. Отделно и захранващата схема за процесора се състои само от три фази и липсва heatsink, и най-лошото - липсват отвори за такъв, което автоматично значи че ако на по-късен етап иска да полза машината за нещо по-натоварващо със 6-8 ядрен процесор ще е със вързани ръце. Ето какво може да очаква от дъното - цък. MSI B350M Gaming Pro е със същия VRM и е единственто MSI B350 със 3-фази за процесора. Със A320 няма да е възможен и оувърклок на процесора а ще е срамота да не се клокне R5 1400.

Смени и захранването със по-качествено - DeepCool DQ550ST е 85 лева. Не си струва да се пестят 20 лева, особено от захранване.

Щом ще се ползва за игри - задължително два модула памет, за да се възползва от двуканалния режим. След време може да добавиш още два такива или да продаде наличните 4GB модули и да вземе 8GB такива. Въпросните J&A работят на Ryzen и Intel Coffee Lake, но ако все пак си предубеден то вземи тази A-data. Ще излезе 6 лева отгоре. Няма смисъл от 2666MHz изобщо, защото е CL19. Ако се клоква повече няма да е заради факта че е 2666MHz. Това са памети чийто спецификации са по JEDEC стандарт.

Смени процесора със R5 1400. Липсата на SMT при R3 1200 ще му изиграе лоша шега във доста от игрите, включително последните игри от въпросните поредици, особено мултиплейър частта на Battlefield 1/V.

Кутията изглежда същата като ATX модела (естествено смалена), което е добре. По-проветрива е от DeepCool D-Shield V2, но е и 40 лева по-скъпа.

Някой друг да даде мнение за твърдия диск.

Тази PowerColor RedDragon RX 580 изобщо не е добра покупка а и цената от 505 лева е определено висока. Пак натъртвам за захранващата част, но конкретно PowerColor RedDragon RX470/480 имат най-лошия VRM от всички, дори от Gigabyte RX470/480/570/580 - цък. На тази 580-ка ако пуснеш Furmark има голяма вероятност един от 6-те high side мосфета да се спомине, ако не са достатъчно добре охладени. И може би си задаваш въпроса дали RedDragon RX 570/580 серията е подобрена спрямо RX470/580. Изглежда не е. Подобрили са само RedDevil RX570/580цък. Сам може да видиш че липсват гръмките маркетингови лозунги за VRM частта при RedDragon RX570/580, а те уверявам че ако ги бяха променили - нямаше как да не се бият в гърдите за това. За да си представиш колко са зле - Sapphire RX570/580 Pulse/Nitro използват същите OnSemi 4C10N...но за VRM на GDDR5 паметта, а не за ядрото.

R3 1200 и R5 1400 са окомплектовани със Wraith Stealth охладител.

350W качествено захранване (не Corsair VS 350W) ще е достатъчно за RX580. 1050Ti няма какво да се коментира, защото е със значително по-ниска консумация.

Между другото днес са променили цената на Sapphire RX 570 Pulse във MindFactory - от 179 Евро на цели 214. Изобщо не си струва на тази цена. За 188евро има Strix RX570, но Asus не са си свършили много добре работата със тази карта - Ревю.

Щом бюджета може да се увеличи до 1240лв. то във него без проблеми ще се побира R5 1400 и RX 580 8GB - цък + видео карта + процесор. Това ми се струва най-добрия вариант ако се гледа във перспектива. Единствения компромис е кутията. Излиза почти 1240 лева, но без доставките от никем и MF. Двата компонента от MF ще са със доставка 6.80 или 13.80лв, ако се използва Gabco. Не знам никем колко ще таксуват. Във сглобяването няма нищо сложно, но ще е добре все пак да се потърси човек със опит.

Не съм предлагал втора употреба компоненти.

Дъното, процесора, RAM паметта и захранването ги променям към по-добрите вариянти, които спомена. Обаче за видео картата описанието нещо малко се обърках. PowerColor явно са лош избор. В Никем Нет магазина не видях да предлагат RedDevil RX570/580.  Та какво да избера горе-долу читава направена карта от кой производител?

Ето я конфигурацията до момента без видео картата, тъй като не съм я избрал още:
http://nikem-bg.net/cart/59096p1r55325p1r56948p2r57906p1r60952p1r61016p1r59704p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Filip Gargov Не е от това че PowerColor са лоша марка. Никога не гледай марките, особено когато става въпрос за видео карти. Виж че Asus Strix 570 не е добра карта, а уж е ''Asus'' и ''ROG Strix''.

Никем не ги предлагат защото никем купуват от МОСТ, а мост явно не внасят въпросните модели. Поне не в момента.

Написах го във една съседна тема и го пуша тук отново - XFX RX 580 GTS. Това ти е избора за карта под 500 лева. Не си заслужава да купуваш надценени карти от тук. Ако е за сглобяването - това му е е най-малкия проблем. Ако ти или приятел/познат не може да му помогнеш със това, то тогава може да се обърне към местен сервиз.  R5 1400 също е доста лоша покупка за 283 лева - за толкова се намира 6-ядрен R5 1600, пак извън страната естествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Inno написа:

Срещнах и мълва във HWBG форума че има R5 2600 за 250 лева (във техния форум), което изглежда като оферта, ако има гаранция, но най-вероятно вече е продаден. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

И къде виждаш да съм го препоръчал на автора ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто си го споменал като вариант и казвам, че автора не иска да купува отделни части, а сглобена машина.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.